Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Krt.Ek

Když jsem byl mladší, tak jsem Godzillu (monstrum) miloval. Představoval jsem si jak šlape po našem městečku, ničí obytné domy, různé instituce (především školu - tady mě její neúčast naštvala nejvíce :-D) a že v zimě naleznu ve sněhu její obří stopy. Ty mě totiž na ní zaujaly nejvíce, příčinou byla má láska k dinosaurům a jiným podobně stavěným monstrům. Myslím, že každému z Vás už musí být jasné, proč tento film hodnotím tak dobrou známkou. :-) Doufám v to, nerad bych se totiž pouštěl do rozboru samotného filmu. Ten už totiž nějaké vady má. 75% ()

baribal

Emmerich zjevně miluje sám sebe a jeho filmy jsou plné jeho onanie nad sebou samým. Rozum zůstává stát nad tím, kolik pozitivních a negativních cen film získal. Ale rozhodně malina pro blonďatou pipku je naprosto zasloužená! Protože Mick Traktorokopulos objevil VEJCE! Tahle propadáková sranda nebere konce a i když se občas dokáže nebrat tolik vážně, tak napodruhý, napotřetí.. je to pěkná nuda. ()

Adman

Hmm je to všechno neuvěřitelně vystrašující lidstvo... počínaje "Jurským Parkem" (který je super), přez bůh ví co, a ještě horká novinka je "Den Poté". Po shlédnutí takovéhoto filmu si může jít člověk rovnou do sklepa uvázat kravatu ke stropu, protže nás stejně zaplaví voda, nebo umrznem, nebo nás sežere Godzilla, nebo T-Rex !!! ()

Wysch

Přesně film na jedno shlédnutí a následné zapomenutí...? Nebo že by ne? Z tohohle filmu ani po pár hodinách nevyprchá pár vzpomínek, které jsou ale - bohužel - převážně negativní. Proč při prvním pronásledování Gojiry vrtulníky nevystoupaly? Proč všichni od Gojiry utíkali pryč, když stačilo - přesně jako to udělal ke konci Jean Reno - vyjet proti ní a uhnout jí? Proč vůbec vojsko střílelo v New Yorku plném budov? Otázek podobného ražení je milion a na každou existuje jedna jednoduchá odpověď: Aby to bylo co nejvíc efektní. Skutečně, byl prostor pro nastolení nějakých závažnějších myšlenek, ale Emmerich se tomu co nejšikovněji vyhnul. Protože natočil přesně film pro masy. Kvůli takovýmhle filmům má Evropan Američana za tupého popcornožrouta, který u takovýchto snímků chrochtá blahem. Ale neuvědomuje si, že přesně takovýto typ filmů je potřeba, aby ten americký popcornožrout mohl přijít z práce, sbalit svoji stejně popcornožroutskou ženu a případně i děti a vyrazit do kina, kde zapomene na svoje problémy. Je to film na vypnutí a jako takový celkem i úspěšně funguje. Jeho úkolem je prostě diváka vypnout a představit mu jen co největší zábavu... Té se ale bohužel nedostavuje. Emmerich i v Godzille ukázal, že má jistý potenciál, ale úspěšně ho ignoruje. Příkladem budiž smyčky a předčasné představování budoucího jeviště. Čili třeba záběr na skákající pneumatiku či jen přechod z panamské cesty na newyorskou avenue. Drobné řemeslo tam prostě je, ale je utlučeno debilním scénářem, v němž chybí napětí nebo vtip - ten aspoň na okamžik ukáže scéna se žvýkajícími Francouzi, ale toť vše. Film prostě koukatelný, nehodný ale zapamatování. Těsných 50% a [shlédnuto na DVD] s popcornem a pepsi colou vedle. ()

SaNcHeZ_cz

Tak podruhé už to nevyšlo u většiny. Emmerich, který se uvedl do první ligy u mnohých adorovaným, pro mou osobou však nepříliš koukatelným Dnem Nezávislosti doběhl na své ego. Přepracování jednoho z nejslavnějších monster pro filmový Hollywood je přesná ukázka toho, jak i poměrně zábavně vypadající zápletku jde přepracovat v nekoukatelnou břečku. Jen tak dál. ()

Z0oMb3E odpad!

No tak Roland, priznaj sa! V ktorej opičiarni si prekurvil vsetky šušne, čo ti na film dali sponzori? Či mi nebodaj chceš tvrdiť, že toto echtové Superb-éčko má tak vyrovnanú spotrebu, že žerie melón na minútu? Však chlapci z Asylumu by rovnakú kvalitu vyprodukovali za usrstené peniaze na obedy tvojich obtĺstlych harantov a zvýšilo by im i na ďalších päť pokračovaní! A čo si vlastne ukázal ty? Pochodujúcu, plaziacu sa, ale hlavne prerastenú, oheň chŕliacu monsterku s tikajúcimi biologickými hodinami, retardovanú armádu frcajúcu muníciu ako svoju genetickú informáciu na opuštáku a štyroch roztrasených, ale nezničiteľných panáčikov s umelými ksichtami. K dokonalosti chýbal už len Paul Logan alebo na "hřbete" Godzily cválajúci Čak Noris. Fakt kúl béprča, ak ako pokus o serióznosť, tak len s nejakým tým promile a čerstvo po masturbácii. ()

Vxxx

Mě je úplně jedno, že tohle není to, jak má Godzilla vypadat podle nějakých komiksů, nebo podle filmů z roku suchýho chleba. Tohle je ta Godzilla kterou znám a miluju od dětství a kterou si teď jdu pustit abych si spravila chuť. Po tom průseru co jsem včera viděla v kině (Godzilla 2014) nemůžu tohle hodnotit jinak než alespoň 4*.... ()

Tayen

Jde vidět, že tvůrcům nešlo ani tak o příběh, jako spíš udělat na diváka velké BAF s efekty a až nesmyslně velkou stvůrou. Godzilla je japonská příšera, která je symbolem zničeného životního prostředí, a podle mne jsme ji japoncům měli nechat, tam se k ještěrovi chovali líp, i když to byl jen chlápek v obleku. Herecké výkony nic moc, ono tam stejně na nějaké předvedení talentu nebylo místo, protože hrdinové doslova běhali z místa na místo. Na velikosti nezáleži, ale na to Roland Emmerich asi zapomněl. ()

Praxis

Je to velké, strašně to řve a je to hodně naštvané. A rozhodlo se to, že to zlikviduje New York a naklade si tam vajíčka. Inu co jiného, než velkolepou podívanou od tvůrce velkolepých lehce bezduchých popcornovek očekávat. Emmerich ovšem tohle už docela přepískl. Bláznivá podívaná je naštěstí zachraňována celou řadou hlášek, skvělým Renem a spousty vizuálních vychytávek. Ale i tak je to jeden z jeho nejslabších filmů. Ovšem na zaplácnutí sobotního večera je to podívaná jak dělaná. ()

kobejn

Co mě pobavilo: Godzillí líheň v Madison Square Garden - very funny! Ináč hrozná blbost, ale vcelku zábavná. ()

sta

Asi jsem vůči Emmerichovi příliš zaujatý, ale jeho snímky se mi opravdu nelíbí. Odpad nedávám jenom kvůli apriorní diskriminaci režiséra ze strany mé osoby. ()

Jillen

Konina, která si zaslouží akorát tak jednu hvězdičku, jelikož nic nenabízí a od odpadu ji dělí pouze tenká linie na které se houpe sympatický Jean Reno a pěkná Godzillka. Dávám 20% ()

MikO_NR_1909

Len mi nejde do hlavy, ako dokážu moji kolegovia Emmerichovu kravinu exemplárne zatracovať a Godzillu 14-ku vyzdvihovať práve za tú rovinu nadhľadu a údajného satirického zámeru. Veď tá je prítomná aj tu (i keď hlúpo a niekedy vyložene trápne podaná), ale občas takisto poteší. Tým sa nechcem dostať do zbytočnej konfrontácie, samozrejme, je to počítačovo a obsahovo fádne, žiadny ázijský symbolizmus tu nejestvuje. Na to, aké som mal "očakávania" - neutrálne podpriemerné, i tupé, i sprosté, avšak konieckoncov, pokiaľ pochopíme Emmerichovu paródiu (aspoň z časti), vieme, aká "katastrofa" nás eventuálne čaká. A hľadať, či akčnosť, či komédiu, či sci-fičko je v konečnom dôsledku scestné, pri takýchto konzumných produktoch vždycky zaváži istý ako-tak stráviteľný mix týchto faktorov. Nová Godzilla sa snažila byť moc nad vecou, ale už úvodná primitívna scéna s tou "záplavou výskumného tímu v laborke" mi zdvihla žalúdok, čiže vyčítať si niečo medzi týmito blockbustermi nemá zmysel. Ja osobne to zahrávam do úlohy pasívnejšieho štatistu. ()

Vojcl

Trapná vykrádačka Jurského parku ve spojení s příšernou Emmerichovou režií a nechutným americkým vlastenectvím.. Slabší dvě hvězdičky za vizuelní stránku a sympatického Jeana Reno... ()

buldock

Kdyby tento film měl tak perfektně zvládnutý scénář tak jako má zvládnuté vizuální efekty a kameru, tak jsem na výsost spokojen. Ale musím uznat že při sledování tohoto filmu jsem si u té audiovizuální smrště těch děr v ději ani tolik nevšiml. Pořád si myslím že Roland Emmerich není až tak špatný a ta spousta kritiky na jeho osobu je až příliš. No a co že Godzilla vypadá jako by utekla z Jurského parku , po trikové stránce je vytvořená na jedničku a vůbec mi nevadí že nevypadá jako ta ze starší verze , která mi přišla s prominutím směšná. Ještě musím vyzdvihnout Jeana Rena , který odvedl svůj klasický dobrý výkon a vnesl do filmu spoustu velice vtipných hlášek a nadsázky. 74% ()

Orlau32

Mělo by se to pouštět malým dětem, aby rychle zavřely oči a usnuly. Že vůbec do takové stupidity Jean RENO šel ? ()

gogos

Emmerich je blockbusterový král! Efekty našlapaná fantasy thrillero komedie s luxusním Jeanem Renem. NIjak zvlášť dobré, ani špatné... ()

BloodyVamp

Tento film je zcela jen o tom, jak přijde Godzilla a plundruje New York. Film zachraňují na svou dobu výborné triky a působivá Arnoldova hudba. ()

Bat55

Asi ten najslabší film od Rolanda Emmericha. Na jednej strane tu máme dobré scény (príchod Godzilly ku kope rýb, či akcia medzi helikoptérami), na druhej zasa neskutočne nudné scény (väčšina scén s hlavnými hrdinami), a tak je pre mňa Godzilla hrozne nevyrovnaný film s pár dobrými nápadmi a aspoň jedným dobrým hercom (Jean Reno). A možno, že aj všetku tú veľkolepú akciu zachraňuje dosť dobrá hudba, ktorá mohla byť oveľa viacej použitá. V detstve pre mňa veľká pecka, dnes už takmer nestráviteľné klišé za klišé. A čo sa týka trikov (hlavne na konci s mláďatami), tak o 5 rokov skorej nám Steven Spielberg vo svojej "exhibícii dinosaurov" predviedol oveľa lepšie triky. Pre mňa naozaj obrovské sklamanie a verím, že Godzilla by v lepších rukách mohla byť oveľa lepšia. /45%/ ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze