Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

PROROK14

Celkom podarený adrenalínový zážitok. Nie je to Boh vie čo ale pozerať sa to dalo. Ale stačilo mi to vidieť raz. 60% ()

BoPo

Začiatok je rozohraný zaujímavo, ale po pár nasledujúcich minutách človek začína tušiť, že to bude zasa jeden z nevyužitých nápadov. A viete čo? Ani ma to nemrzí. ()

MoiJe

Takou hromadou nelogickosti pohromade a takou hroznou blondynkou sa moze pochvalit maloktory film (okrem parodii). Na druhej strane bolo celkom zabavne to pozorovat, ukazovat si neporusene budovy, ktore 20 min predtym zahadne spadli, suche vlasy sekundu po vybehnuti z dazda a podobne:-) No a Francuzi so zuvackami tomu nasadili korunu:-) ()

Vesman

Připadám si trochu jako exot se svým pětihvězdičkovým hodnocením, příběh je sice dost prostý a zápletka naprosto primitivní, ale jinak jde o vizuální orgie, u kterých jsem se královsky bavil, samotná Godzilla mi naprosto učarovala a stejně tak i zpraocvání jejích posledních chvil. Postavy jsou dobře obsazené a sympatické, snad jen bez té nablblé reportérky bych se obešel. ()

Terva

Nebezpečí jaderných pokusů a výbuchů, je zde zveličena tvorem jménem Godzilla. Hned na začátku filmu je vidět co dokáže, a tak právem čekáme, že to bude ještě horší. A už je tady pomocník Tapopopolis teda omluva, Niko Tatopoulos a bude se snažit snížit vznik případných škod. Ty se snaží zase zamaskovat francouzský agent Philippe Roaché. Tak se posaďte, jdeme na to...pozor tam ne, to je vzorek! Francouzská Polynesie - Jižní Pacifik - Panama - Jamaica - Východní pobřeží USA - A Město, které nikdy nespí... Co takhle rybu? Není nic lepšího než si zarybařit na pobřeží New Yorku, taková mřenka by bodla. Přidáme další aktéry Audrey Timmondsová a Victor Palotti a Hop - Krok - Hop - Krok, už to jede. Čas 0:22:00. Ještě přidáme armádu USA v čele stojí Colonel Hicks a jeho poskok Sergeant O´Neal. Čas 0:38:50, unikátní záběr na "Dva stříbrné bratry" (čest památce mrtvých). V 0:58:00 zjišťujeme, že Godzillák může znamenat i větší problém. Situace se poněkud zkomplikovala. Do konce filmu je ještě 1:11:11. Tatopoulos na černo bílé fotce vypadá jak JFK. Čas 1:20:00 Velký mezník ve filmu, tady teprve začíná ta správná sranda. A to je ještě 50 minut do konce, cha cha. Tak si to užívejte. 1:50:25 a začíná to znova, málokdy má film tolik imaginárních konců, doufám že nic neprozrazuju? Au revoir!!!! ()

moviesfan

Tohle mi nepřišlo moc povedený. Čekal jsem něco ve velkým stylu, ale tady byla velká jenom Godzilla:D Efekty sice dobrý, ale jinak jsem se nudil. Nedokázal jsem se vnořit do děje a byla to ztáta času. Hodnocení: 35% ()

PanCitron

Bylo mi asi tak 10, 11, když jsem tenhle film viděl poprvé a ačkoliv dnes už bych tomu plný počet nedal, tehdy se z toho mezi mnou a pár přáteli stal doslova kult. Neustále jsme opakovali hlášky, spekulovali o tom jestli bude pokračování, každý měl klíčenku s Godzillou (které vždycky upadla levá ruka :) Tedy nostalgických Pět ()

m.krudenc

Tato verze Godzilly byla moje první, kterou jsem viděl, a moc se mí líbila, asi zůstane i mou nejoblíbenější. Stále si drží vysokou laťku, nabízí skvělou atmosféru, napětí i humorné situace. Nejpamátnější je zřejmě jak Jean Reno vypadá a žvejká jak Elvis Presley a smích plný štěstí kamerama, kterého jen o vlásek minou pařáty Godzilly. ()

corpsy

V minulosti, jeden z mojich najočakávanejších filmov, prakticky som sa na neho tešil takmer rok - od jeho prvej upútavky v lete 1997. Film od tvorcov DŇA NEZÁVISLOSTI. Nemohlo to nevyjsť. A predsa to trošku škrípe. Problém je podľa mňa v stopáži, tvorcovia si občas dajú až veľa pauzi na oddych. Všetko však zachraňuje ultradestrukčný koniec, v ktorom sa pekne ukáže v čom sú Emmerich s Devlinom majstri. Celkovo ale vynikajúci popcornový kúsok, ktorý to mohol dotiahnuť ešte ďalej. ()

Marek1991

Emmerich by sa mohol nazvať propagandistickým režisérom, ktorý vzbudzuje slepý patriotizmus v Američanoch. Jeho filmy sa motajú zväčša okolo priemeru, ale tento ma ozaj nebavil. On je taký slabší Michael Bay. Tento film bol diskutabilný nielen z vedeckého hľadiska, ale aj z logického. Najmä pri pohľade na mrakodrap, v ktorom bola v jeho strede obrovská diera a on napriek tomu stál. Znova sem zaplietli Černobyľ, na rok 1998 tam bolo veľa nezmyslov o vývine Godzilly a jej činoch. Celý film je temný, plný zbytočných scén a plný klišé. Je to taký mix Dňa nezávislosti a Jurského parku, avšak toto je dosť silné Béčko. Klasika to rozhodne nie je, Američania však radi strašia ľudí a odvádzajú pozornosť, King Kong úplne stačil, toto už bola zbytočnosť. Propaganda na plnú silu a chystá sa ďalší takýto film a pri tej dĺžke by som dodal, že to dosť nudilo a bolo útrpné sledovať to dohadovanie. ()

Torision

Super zábavnej blockbuster jak má bejt. Viděl jsem to už tolikrát a furt se u toho bavil. Nemůžu dát míň než 4*. ()

Ajinka126

Úplně a naprosto jsem tento film žrala. Je mi jasné, že bych měla být víc profesionální a hodnotit filmy více bez svých emocí.. zvláště pak těch dětských, ale k četbě mého kritického hodnocení se stejně nikdy nedostane živá duše. Takže se nechám plně unést svojí fantazií. Moje pozitivní ohlasy nejsou ani tak založeny na kvalitě scénáře (bohužel nyní se u Godzilly trochu nudím), ale na čiré emotivnosti vyvolané tímto filmem. Sama nevím, čím na to na mě tolik zapůsobilo, možná tou sci-fi tématikou. Možná jen přerostlým "dinosaurem" promenádujícím se Manhetttenem :) ()

ledzepfan

No prostě sračka no. Emmerich polapil japonskou filmovou legendu, tradiční gumu vyměnil za bezduché CGI, šílenství japonských scénáristů vyměnil za USA klišoidní sterilitu, nadsázku za hloupost, poselství za prázdnotu a ještě při tom všem stihnul špatně vykrádat sám sebe.... Ve vztahu ke Godzilláckým filmům je to o několik levelů níže než nejhorší Fukuda. V rámci USA katastrofických akčňáků je to takový slabší průměr. ()

Kryton

Naprostá blbina s velkou ještěrkou co likviduje NY jako by byl z papíru. Byl jsem malý a líbilo se mi to. Dnes bych si to, ale už nezapl. Asi jeden z nejslabších Emmerichů. V hlavě mi jen utkví Madison Square Garden jako líhniště a menší parafráze na Vetřelce. ()

draggo

Solidní zábava, ale jen když vypnete mozek, a necháte se oblbnout touhle typickou emmerichovinou. Já se nechal a byl to celkem fajn film. 80% a 4* ()

fannah

Pane Rolande Emmerichu. Odsuzuji vás jménem U.S. za druhý pokus o zničení Empire State Building. První pokus proběhl roku 1997 ve filmu Independence Day, druhý ve filmu Godzilla o rok později a třetí, ten provedete za šest let ve filmu Den poté. Najděte prosím nějaký nový efekt a nechte tuto budovu, neboť je má oblíbená. Jo mimochodem - spadla i v Armageddonu :-D :-D. Jinak Jean Reno je dobrý herec, bohužel tady je mu talent k ničemu. Režie nestojí za moc, no a co ta "zvětšující se" Godzilka, která chce jenom naklást vajíčka do metra?? Že by novodobý King Kong? ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze