Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Prochy38

Není těžké natočit o několik desetiletí později film, který už natočen byl a počítat s tím, že bude asi lepší. Lepší? Já asijský původní snímek neviděl, nemohu posoudit. V tomto případě jde ale o velmi povedené katastrofické sci-fi. Obsazení je všelijaké. M. Broderick je takový nijaký, Jean Reno skvělý i přes omezený prostor, který dostal. Godzilla je ale ztvárněna bravůrně! 85% ()

venom14

Z Japonské godzilly se stala americká,ale je to dobře?Efektově ano,ale příběhově vůbec,příběh je prostě:Zabít godzillu a potom jenom doplněk láska mezi fotografem a novinářkou,nesnáším,když se do těhle(hlavně v americe točených) filmů furt cpe nějaká láska,už je z toho pomalu povinnost. ()

kill-tec

Přestože po velkým městě běhá ještě větší ještěrka jsem jenom zíval a řikal si co asi bude dál. Ta obrovská hromada masa ještě ušla, ale ty ostatní rádoby efekty už šly trochu mimo mísu (např. honička vrtulníků mezi mrakodrapy). Jediný co mně zůstalo v hlavě byl ten běh nebohého stařečka rybáře.. Velmi slabé ()

Arach.No

Pro mně osobně nejkoukatelnější Emmerichovka. Vtipná, s dobrým tempem a člověk se u jejího sledování nemusí stydět za to, že se baví. ()

Hanes88

Opět film, u kterého jsem pořádně nevěděl, jaké hodnocení mu dát. Film byl dějově určitě skvělý a efekty byly taky parádní. Ovšem chyba byla podle mého dosadit do hlavní role Matthewa Brodericka. Ne že by byl špatný herec, ale tohle mu moc nesedlo. Navíc doporučuju nesledovat s dabingem, ten je opravdu strašný. Udělal jsem tudíž kompromis - hodnotím tak jako průměrný filmek. 60%. ()

Schuldiner odpad!

Tak jsem měl možnost vidět teď nedávno po dlouhé době asi hoďku z tohoto megadílka a tak jsem si řekl, že to rovnou okomentuju. Nesledoval jsem teďkon tedy tu hoďku nějak pečlivě, film znám, nicméně i tak jsem byl pobaven megadobře. Samozřejmě se jedná o velmi úsměvný megafilmeček, který si jednoznačně zaslouží hodnocení odpad! Ale teď k tomu, čím jsem byl pobaven. Ve městě řádí Godzilla, ale pan Broderick nakupuje v nějaké večerce... Co? Oni mají otevřeno a prodávají? Oni jsou ještě ve městě? Samozřejmě tam pan Broderick narazí na holku, kterou neviděl 8 let(!!!). Dávná láska. Samozřejmě, žádný takový megafilm se neobejde bez romantické linie:-D Oni řeší něco jiného než to, že Godzilla bortí celé město, kde umírají stovky lidí? Co? Fakt? Co slovo, to perla. Samozřejmě ona holka je reportérka, která vesele stoupá po kariérním žebříčku. A co jiného má ve zprávách komentovat než Godzillu...? Debilita vojáků v helikoptérách, debilní vtípky lidí zodpovědných za krizovou situaci a bezpečnost ve městě, debilní hudba, zkrátka toto je megafilm v celé své kráse. Vypadá to americky. Tak moc americky, že to dělá ze svých diváků tupouny, kterým stačí opravdu megamálo. Kdyby mě někdo nařkl z toho, že jsem moc náročný, budiž.. Jsem náročný. Ale o to v tomhle případě vůbec, ale vůbec nejde. V souvislosti s tímto filmem bych spíš řešil tu druhou ..odvrácenou stranu filmového vkusu, a to tak, že ten komu se toto jako film, jako celek, líbí, je vážně ultranenáročný. Ten film je úplně debilní! ()

ClimbVibe

M.Broderick není herec hlavních rolí. Jean Reno se tu ocitl ne vlastní vinou a je to znát. Divná raptoří Godzilla se prohání městem pro radost z pohybu. Nepochopení původního díla - to je to co se tomuhle rádoby spektáklu dá vyčítat nejvíc. ()

Paldiny

Deň nezávislosti, Armageddon, Godzilla, tri najrýdzejšie ukážky akčnej zábavy aké plnili kinosály koncom tisícročia. Táto prerábka najznámejšej jašterky spĺňa všetky atribúty "popkornu made in 90´“ vrátane hlučného nepriateľa, podivného neameričana, hromady trikov, vystrieľanej munície a odľahčených dialógov typu ("Dupni na plyn ! A kadiaľ to mám asi tak vziať"). V detstve Godzilla pustošila New York týždeň čo týždeň, dnes si do ňho zabehne možno raz za 5 rokov, ale stále to stojí za to. ()

spiritus

Tento film postupem času ztrácí své pozlátko a tím se odkrývají trochu orezlé plochy. když jsem se na Godzilu nedávno podíval znovu, zjistil jsem že to celé je zakamuflovaná nuda.Efekty již dávno ztratily na své atraktivnosti a proto má člověk více času se věnovat i dalším parametrům filmu.Ohromení gigantickým ještěrem nějak nepůsobí a spíše posunuje film někam k parodii.Snaha o příběh je také směšná.Francouzká rozvědka se snaží odčinit škody po jaderných testech v Polynésii a proto je ještěru neustále v patách kdy hrdinný agent Reno nezná bratra. :)) úsměvné.Honičky v ulicích New Yorku, kdy nebohou godzilu pronásledují helikoptérky nudu dále prodlužují.Časově zbytečně natahované scény z filmu přímo číší. Kdyby Godzila trvala 80-90 minut , udělali by filmaři lépe.Takle se člověk akorát intenzivně nudí.Příště už si godzilu jen tak nepustím 35% ()

Dallas

Bez efektov, ktoré boli výborné a bez Jeana Rena by to bolo velmi prevelmi slabé. No ale boli tam tak čo už. 55% ()

Cement73

4 za efekty, inak ma to nijako šialene neprekvapilo ničím nadpriemerným. Jean Reno napriek katastrofe vystupuje trochu ako v komédii. ()

Yardie

Velké zklamání. Co mi to je Jean udělal... Čekal jsem nějakou super kombinaci hororu, akčního filmu a sci-fi, ale dostalo se mi něco podivného. Občas mi to připadalo jako komedie či nepovedený TV film. Zpracování bylo až amatérské a diletantské. Film neměl atmosféru, tempo, napětí a byl velice naivní. Prostě se to nepovedlo. Je to škoda, protože to mohl být slušný snímek. Na druhou stranu nutno říci, že je tam pár dobrých míst a věcí, ale opravdu jen pár. Je to prostě špatně udělané. Škoda! Howgh! ()

Ollie235

Na jednu stranu mě ničení velkých amerických měst ve filmu fascinuje (ač tyhle katastrofické fantasmagorie nemám rád) a když dojde rovnou na ničení New Yorku je to úchvatné. Ale tady je vše nesmírně přehnané... Zničený Manhattan, Madison Square Garden a Chrysler Building sestřelená americkými vojáky? To ale ještě budiž. Co mě ale mrzí víc jsou naprosto zabité dialogy, dost nelogické chování postav a celkem zbytečná lovestory. Na druhou stranu je tam Jean Reno v dost typické roli a pár povedených vtípků (potěšilo mě ,,Singing in the rain" v Černobylu). Největší výhrou pak pro mě byl fakt, že to dvouhodinové řádění přerostlé ještěrky neskončilo úplných happyendem. ()

Movie Gourmet

Film sice je jedna velká MEGA AKCE, ale zároveň neuvěřitelná slátanina. U Dne nezávislosti jsem míru nadsázky a rádoby humoru na úkor mimozemských bytostí a jako oslavu US and A army snesl, ale zde už je to moc a film je kýč jak bič. Velkou zásluhu má na tom hlavně Matthew Broderick, jehož obsazení do takovéhoto filmu byla chyba. Herec, který je známý hlavně díky rolím "prosťáčků" a hodných dobráků (za vše může hlavně jeho hodný obličej) na místo drsňáků dovede potopit i takovýto megafilm - bez scénáře, který by mu to ovšem umožňoval by to sám nezvládl. Verdikt: 2-3* a 60-70 %. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze