Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

mosnak

Parádně natočená Godzilla, která je udělaná vtipně s lehkostí a s důvtipem. Jednoznačně palec nahoru. 80% ()

Garch

Odpočinková podívaná, která si žádné větší cíle neklade. Jak se ta potvora dokáže vměstnat do podzemí a ještě být tak potichu...;-) Zábavná pitomina, znovu prokazující, že Manhattan je magnetem pro monstra. ()

filipvrbik

Narozdíl od japonských předloh se na to dá dívat, ale taky to není žádnej zákrak, i když v kině to jako blockbuster celkem fungovalo 70% ()

H4ku11

Je to také, že ja ani vlastne neviem prečo to pozerám, ale u Emmericha si tie jeho filmy aj tak rád pozriem viackrát. Aj keď je to len bum bac bum bum bac bum bum. Asi aj to proste niekedy treba, zresetovať hlavu. ()

mira007

Americká přeplácanina japonské legendární příšery, která zaútočí na USA... Hrozně přestřelené a nevím proč dávám dvě hvězdy. Asi za rena, který byl mým oblíbencem. ()

bobstock

Tehdy snad nejvíce propagovaný film, co se chystal zaútočit na naše peněženky dnes již spíše hejtovaný od odborníků sérii s Godzillou. Tolik reklam a filmů o filmu jsem viděl u málokterého kousku. Devlino/Emmerichův záměr pokračovat tam, kde u Dne nezávislosti skončili, se téměř povedl až na tu dnes do očí bijící americkou jednoduchost...řekněte to ale poblázněnému klukovi, který se vydal i s akutními neštovicemi zabalený do zimní bundy do kina na přerostlou bestii..nezájem. Byl jsem na vlně devadesátkových blockbusterů a dodnes tuhle dobu beru jako přelomovou v lásce k filmovému umu.  75% ()

Milky.

Lidi to celkem kritizují, ale pro mě je to naprosto skvělé guilty pleasure. Dokonce si pamatuju, že jsme na to jako malý smradi byli v kině. A jak miluju leguány tak tady to Emmerich trefil doslova na mou hlavičku. Pamatuju si různé původní Godzilly, kde chlap v gumovém postroji chodil mezi kartonovýma barákama a připadalo mi to jako strašná vagínovina, které jsem se smál. Tady je to však vymakané dokonale živočišně, prostě velký ještěr, který si chce udělat rodinku a má pocit, že se snaží projít mezi spoustou termitích hnízd. Je to Áčkové Bčko, herci jsou všelijací, ale já ten film prostě miluju. Godzillin design je perfektní. Prostě agilní ještěr a to já prostě žeru. Ne jako v těch moderních remacích z 2014 a 2019, kde má Godzilla nohy jak slon. ()

Emzet

Když vrtulníky naháněly gigantickou ještěrku po New Yorku, skoro jsem usnul. Jean Reno je svým způsobem stylový, ale taky žádná sláva. Matthew Broderick jako vědec? Natahovaný závěr. Malá godzilátka. Emmerich je divnej. ()

Brejlil

Pamatuju si, jaké to pro mně bylo zklamání. Ve Dnu nezávislosti ukázal Emmerich, že umí nenáročné prázdninové blockbustery, tady jen bezduše prohání po New Yorku přerostlou ještěrku, která ještě ke všemu vypadá jako odpad z počítačů ILM po Jurských parcích. Několik vtípků to zachránit nedokázalo. ()

WinstonS

Po Dnu nezávislosti jsem se domníval, že Roland Emmerich nemůže natočit větší pitomost. Chyba lávky. Vizuální efekty dobré, rozbořený New York hezký (ikdyž politický nekorektní - co ty Twin Towers, proboha?), jenže jinak bída a děs. Chatrný scénář, nesmyslné dějové zvraty, idiotské dialogy... jen žvýkající bodrý rádobyamík Jean Reno tohle blockbusterové béčko zachraňuje od propadáku :-) ()

Deywid

Nedivím sa Jeanovi Renovi, že ľutoval, že kvoli tomuto filmu odmietol postavu Agenta Smitha v Matrixu. Veľká Godzilla = veľká nuda. ()

Gulde

I přes dost velký počet nesmyslů, které se ve filmu objevují, se jedná o docela zábavný film, na který se v televizi i rád kouknu. ()

Pedro Morales

Godzilla když zařve tak jen silou dechu odfoukne několik aut, ale čepice Matthew Broderickovi dál na hlavě dřží jako přilepená a ačkoliv si obří monstrum prokopává cesty skrz podzemí New Yorku, zaboha se nemůže dostat k hrdinům v autě jen pár metrů od vjezdu do tunelu. Podobných hovadin a nelogičností je tu další milion nebo dva, scénář balancuje někde na hranici mezi debilitou a stupiditou, ale hlavně že toho hodně bouchá, hodně se střílí a máme tu milostnou zápletku a bezduché masy jásají nadšením. Jediný Jean Reno za něco stál. ()

Tunri

Godzilla sice zázračně mění svoji velikost (oko jako tunel metra, třeba?), ale já to miluju! Ocenila bych méně zaměření na milostný příběh, to je fakt, jinak to má u mě 4*. ()

M1k9

Nakonec se vracím a říkám, že Godzilla patří k tomu lepšímu zpracování tohoto tématu. A my víme, že toho odpadu kolem tam bylo hodně. 4.5/10 ()

Lilloos

Škoda, že film není parodie. Ve chvíli kdy si komické postavičky (roztomilý žížalák, sladkostmi posedlý starosta, vlastenecký frantík, cílevědomý kameraman a přihlouplí vojáci) dělají legraci ze všeho kolem, funguje to skvěle. Když však jde do tuhého, začíná to váznout. Možná je to tím, že se mi snímek okoukal, ale už po půl hodině jsem vztekle křičela na protagonisty, ať už to monstrum sakra chytí. "Echo 4, kde je cíl?" "Je těsně za mnou pane." ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze