Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Psycho.R

Americký produkt, který se snažil vytěžit co nejvíce ze svého slavného předchůdce - Godžira. A myslím, že se podařilo. ()

AloisNeuman

Za mě jeden z mých oblíbených relaxačních filmů plný humoru a skvělého českého dabingu. Už tenkrát v kině jsem se řechtal. Co se týče zápletky asi pro hodně lidí nic moc, ale francouzy v Americe pecka :) I po tolika letech mě tento film baví a vřele doporučuji. ()

Mik_e

V kině to byl sice mazec, jenomže to byl jeden v trochu jiným věku. To byla zábava kdeco. Z dnešního pohledu už celkem průměrná emmerichovina, převracející japonský originál naruby. Pěkné triky, občas vtipné, výborný Jean Reno, otravný Matthew Broderick. ()

Kingjiri

Velice zábavná akční podivaná, u který musí člověk vypnout a (moc) nepřemýšlet. Pak by se totiž moh nejeden divák divit, jak takticky dokáže Godzilla bojovat s americkejma ponorkama nebo že si nikdo z tisíců nasazenejch vojáků nevšimne, že Godzilla zmizela z místa jejího údajnýho "sestřelu". Lobotomickejch momentů je mnohem víc, ale čert je vem, když je i dneska Godzilla solidní přehlídkou triků a perfektně natočený akce. Nejvíc se mi líbí, jak se Emmerich s ničim nepáře a ukáže Godzillu v plný parádě vlastně hned v úvodu, přičemž po přesunutí děje do New Yorku začíná nepřetržitá akční jízda. Pak už se totiž hlavně efektně ničí Manhattan, střílí se a nebo se utiká/ujíždí před rozzuřenou Godzillou a všechno je prokládaný dobrejma hláškama. Čtvrtá hodně slabá hvězda za vizuál a pořádnou porci akce. ()

rejsek9

Sice je to trochu blbost, ale zato vtipná. Nějaký ten děj to má a největší Emmerichova síla spočívá ve výpravě, takže celkově se na to dobře dívá. A člověk se i nasměje. ()

GTS_PUNK

Nukleárne testy v oblasti Francúzskej Polynézie zanechali na životnom prostredí veľkú stopu. A to doslova, keď sa ich výsledkom stalo obrovské zmutované jašterie monštrum, ktoré si to šinie do New Yorku. Tu sa chystá nielen hniezdiť, ale takisto narobiť v tomto meste skazu ako mnoho iných filmových monštier pred ním, aj po ňom. Po dvoch rokoch, a po takmer totálnom zničení celého sveta v Independence Day, prichádza režisér Roland Emmerich s ďalším katastrofickým sci-fi, ktoré situuje do najznámejšieho mesta východného pobrežia Spojených štátov. Na základe starých legendárnych filmov o japonskom monštre, ho prezlieka do amerického kabátu so všetkým, čo k tomu patrí. Filmový príbeh tým pádom nie je veľmi komplikovaný a prim tu hrá najmä všadeprítomná a čo najväčšia deštrukcia. Či už sú to lode, autá, budovy a tisíc ďalších vecí, Godzilla sa nepára s ničím a nikým. Znie to možno až príliš jednoducho, možno to tak aj vyzerá, ale prekvapivo, narozdiel od mnohých iných podobných filmov, to v tomto prípade dokáže fungovať, získať diváka a baviť ho takmer celú dobu, od začiatku až do konca. Scény, v ktorých sa Godzilla ukazuje v "plnej kráse" či tie z jej hniezda vnútri Madison Square Garden, sú vynikajúco spracované a ponúkajú tú správnu atmosféru. Najmä tie zvnútra známej newyorskej arény možno dnes už označiť ako kultovú záležitosť, pri ktorej sa nedá nevšimnúť si podobnosť so snímkom Jurassic Park, hlavne kvôli správaniu sa čerstvo narodených malých Godzíll. Zvláštnu, ale pritom jedinečnú atmosféru snímku dodáva aj neustále padajúci dážď, ktorý sa nesie takmer celým filmom. Na jeho kvalite majú samozrejme veľký podiel aj jednotliví herci. V hlavných úlohách sa najviac darí dvojici Matthew Broderick a Jean Reno, ale pozoruhodné na tomto filme je aj to, že vynikajúco pôsobí a dobrý dojem v divákovi zanecháva aj vedľajší herecký sled. Za zmienku stoja minimálne Kevin Dunn a Michael Lerner, ale solídny výkon odvádza aj viacero ďalších hercov. Aby film nebol len prechválený na všetkých možných frontoch, treba podotknúť, že v ňom možno nájsť aj niekoľko vecí, ktoré mu treba vytknúť. Tou, ktorá dnes ako prvá udrie do očí je CGI grafika Godzilly či niektorých scén s útekom, ale s ich privretím možno akceptovať fakt, že sa jedná o rok výroby 1998. Väčšou chybou je však miestami nelogickosť deja. Najlepšie z toho najhoršieho vychádza scéna, keď Broderick ide do lekárne vo vojakmi kontrolovanej zóne a vnútri obsluhuje pokojná predavačka, aj napriek tomu, že bola vyhlásená evakuácia a mestom sa pohybuje obrovské monštrum. A nehovoriac o tom stánku so zeleninou, ktorý sa pred lekárňou nachádza. Minimálne trochu zvláštne. Godzilla patrí určite do sledu tých lepších katastrofických sci-fi filmov. Napriek svojej pomerne jednoduchej zápletke však dokáže uspokojiť aj náročnejšieho diváka, najmä v prípade, že si chce pri filme oddýchnuť a nie premýšľať. Značne uspokojivý je aj na hereckom fronte s viacerými známymi a obľúbenými tvárami. Monštrum, deštrukcia, chaos a zas to najviac odnáša mesto New York so zničenými ikonickými budovami. Televízny kult katastrofického filmu, ale aj napriek tomu kvalitná a pozerateľná záležitosť. () (méně) (více)

rublik05

Velmi přeplácané a zbytečně moc dlouhé. Přesto díky hereckým výkonům a zejména díky na tu dobu kvalitním efektům celkem zábavná podívaná a jeden z mála filmů na tohle téma, který je udělaný kvalitně a dá se na něj s klidem dívat. Akční scény jsou monstrózní a dechberoucí, destrukce New Yorku je velmi věrohodná. Film nijak zvlášť nenudí, dokáže diváka skvěle pobavit. Jako taková jednoduchá a oddechová záležitost funguje dokonale. 7/10. ()

Demonic189

Je to fakt sračka, ktorá ma s Godzillou spoločný iba jej názov, a preto musim hodnotenie stiahnut na 2*. Herci na facku (najviac ma sral ten útly kktko Broderick, ktorého samozrejme vo filme chcela najväčšia kočka...pche), akcia totálne prepálená a bez logiky, efekty neuveriteľne zostarli, dizajn príšery otrasný a ten záver s taxikom... to uz bolo veľa aj na mna. ()

Nix

Vypadá to americky. To je hláška, která mne provází už od doby co jsem viděl tenhle film a nezapomenu na ni. Tohle pojetí Godzilly je pořád nejlepší, co jsem kdy viděl a zatím to nic nepřekonalo a nevím jestli ještě vůbec někdy překoná. Ale pořád to není úplně top movie o velké ještěrce, určitě se z toho dalo vytřískat mnohem víc, ale i tak to má na svou dobu kouzlo. Takový lepší průměr. ()

Hellknight12

Dnes som si to pozrel druhý krát ale z prvého som si nič nepamätal, takže prakticky premiéra. Film ako taký je zaujímavý a aj nápady v ňom sú veľmi dobre. Jediná vec, čo by som asi trochu vytkol je dlžný rozbeh ale na budovanie charakterov hlavných postáv je to potrebné, takže asi toľko. Oproti novším spracovaniam je tu trochu menej akcia svojim spôsobom to má dva konce. Jeden smutný a druhý zase veselý. Záleží ako sa na tento film chcete pozerať.Film rozhodne môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

KillerZeli

Tohle to jeden z tech nejpredvidatelnejsich filmu ktere jsem kdy videl ... a efekty jsou doti zpomalene (cili nedokonale) ... Emmerich proste toci takove konce ktere chce prumerny divak videt .. ()

KdG

Nemám rád ještěrky. ;-) Ne fakt mě to zklamalo tyhle filmy s jasnym koncem, mě už nebaví. Navíc už to tu několikrát bylo, tohle už je asi jen o těch efektech. ()

Tiiso

Čistě hra na triky a efekty. Děj není až tak úplně plytký, to by si režisér zase nedovolil, ale také není nijak ohromující. Trikové je zvládnutý velmi dobře. Až na některé městské scény. Takže za dvě. ()

DjMetal

Musim povedat, ze som nevidel film Godzilla uz xyz rokov a teraz som si to pozrel zase a od Japoncov ani nechcem vidiet tie stare, lebo urcite to budu nejaki prezleceni herci alebo nejake gumene hracky a to nie je pre mna,ale toto Monstrum bolo super.Emmerich chcel mat v zbierke cosi o zvieratach tak ´´okopcil´´ stare dobre Godzilly (ako vy tvrdite) a vytvoril vlastny film, ktory sa mu podla mna podaril. Jean Reno a jeho ´´Americky usmev´´ islo k sebe. Super efekty a aj grafika Godzilly bola dobra. Pre mna super sci-fi thriller..... ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze