Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

coco.brice

a mně to prostě baví...ano mělo by u toho být napsáno komedie..ale já se prostě u tohoto filmu nenudím..a to jde,ne?aspon někdy...:-) ()

Judy24

Já Godzillu zbožňuju. Ano, má tam spoustu hrubých chyb, ale stejně mi nedovolí dát méně než 4 hvězdy. Protože já Godzille celou dobu fandím, je hrozně roztomile (ne)opravdová a všechen ten humbuk, který končí jejím zabitím a spadnutím do moře...u mě Godzilla vede. ()

Izz

Nejdementnější ze všech dementních velkofilmů.Godzilla je esencí nablýskané tuposti,která pod trikově nabušeným povrchem neskrývá absolutně nic,kromě ochromující nudy.Never more! ()

TommyDiamond

Když vydali film Godzilla na VHS byla to pro jako jedenáctiletého klučinu naprostá bombu. Pamatuju si,že sem běžel do půjčovny a film sem hned půjčil. V té době se mě někdo optat na nejlepší film,řekl bych GODZILLA!!!! Nenávno jsem na tento film po velice dlouhé době narazil. A protože i jako zraje víno ve sklepích,tak i moje názory na tento film uzrály. Musím říct,že některé scény z tohoto filmu mi přišly docela úsměvné. A je až neuvěřitelné co vydrží takový obyčejný newyorský taxík,třeba například můj ,,železný ford¨ by něco takového rozhodně nevydržel. Jediný podle mě dobrý výkon odvedl Jean Reno. Celkově 75% ()

Čiban

Nemyslím si že by to byl horor ale bylo to spíš akční sci-fi.Jean Reno spíš hraje v komediich jako Drž hubu atd....ale tady jsem ho nečekal. Výborný film 4/5 ()

Lilien

Godzila to je čistá pocornová zábava, vtipne postavy krásne zbery na na monštrum ktoré ničí NYC, tie efekty sicíe odstupom času už nie sú dokonalé, no pozerať sa na to dá. A netreba sa vôbec zaoberať, či hľadať v tom logiku lebo je to dosť stupídne ()

snebka

Když se řekne Godzilla představí se mi stará upoutávka Novy na mega filmy spíš než-li nějaká scéna filmu. To o tom možná něco vypovídá (edit 29/7/18) 55/100 ()

kyLuke

Nejlepší film od Emmericha , jaký jsem zatím viděl . Ale to asi jen proto , že jsem zatím nenarazil např. na - "Independence Day" nebo na "Hvězdnou bránu" . Dávám sice čtyři hvězdičky jen s těží , ale čestných 70% si to zaslouží asi proto , že dnes je to v podobném žánru už klasika . ()

Kariya

No, godzilla se narodi diky radioaktivite, pak chodi po plazi, leze po meste, letaji auta, umiraji lide, letaji vrtulniky a pak godzzila zemre. Velice vyzivny film s naprosto NEPREDVITATELNYM dejem :-D. ()

departed

Co na to říct, je to zkrátka srdcovka z dětství. A ty triky asi fakt nikdy nezestárnou, pořád špička. A ano, znovu jsem fandil Godzille a jejím ,,godzillátkům", i když jsem předem věděl, jak to dopadne. ()

slavokvasic

Musím povedať, že toto bol oblúbený film z detských čias. Veď ktoré dieťa (12+) by nebavilo pozerať ako sa obrovský jašter prechádza ulicami New Yorku pomedzi mrakodrapy ? A preto aj tých 5* aj keď viem, že si také dobré hodnotenie zrejme nezaslúži. ()

RAFT

Už je to dlouhá doba ,co sem film viděl poprvé ,a najednou sem si film pustil.Režisér film natu dobu natočil dost dobrý vcelku koukatelný film.Velká tlapa . ()

Gromit

Čas byl k Emmerichově Godzille obzvláště milosrdný. Ve srovnání s katastrofickými filmy, které se točí dnes, je totiž učiněným veledílem. Nechybí jí atmosféra, nechybí jí napětí, nechybí jí nadhled. Triky jsou na velmi vysoké úrovni (ale nejpovedenější je úvodní titulková sekvence, z té vyloženě mrazí) a herci si své role náležitě užívají (zejména Jean Reno je skvělý). Emmerich katastrofické filmy prostě umí a Godzilla rozhodně patří k těm lepším, které natočil (kam se hrabe 2012). Ale Den nezávislosti už asi nikdy nepřekoná. ()

Daginka

Well. Některé záběry tohohle zdlouhavého a (želbohu) i celovečerního filmu působily spíš jako interesantní parodie na akční filmy tohohle druhu, párkrát jsem se i zasmála, což pro film nevidím jako zrovna pozitivní vizitku. Když opomenu neeeeeekoooooneeeečněěěě se vleeeekooooouuuuuucííííí nudu, tak tam nevidím snad žádný herecký výkon, který by vynikal nad ostatní. Film se monotónně táhnul jak tejden před výplatou. Ale! Ano! Potěšila mě ve druhé třetině mláďátka tohoto prehistorického, zmutovaného a docela roztomilého veleještírka. Ufff. Průměrné až hanba. 55%. ()

Rimland

Jo, je to sice volovina (hlavně za tu dvacetiminutovku s přerostlejma ještěrkama bych vraždil) o honu amerických vojáčků na zmutovanýho leguána, ale zároveň jedna z mých nejoblíbenějších "guilty pleasure" oddychovek (nejen) let devadesátých (podobně jako Den nezávislosti). Navíc to má prima atmosféru zamlženého, deštěm neustále zkrápěného New Yorku, "vytuněné" Apache (dodneška je miluju), výbornou úvodní titulkovou sekvenci, nejednu hlášku a hlavně partu svérázných francouzských rozvědčíků :-) ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze