Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

Abes

Zhoubný nádor podél půlky páteře odstraněn, pacient vyléčen. Zázrak. Přesto zde natankuju plnou, protože celých 99minut si to zaslouží. ()

MA.KI

Popravdě řečeno, přistupoval jsem k 50/50 už od začátku s jistým despektem, jelikož si nerad dělám srandu z vážných věcí (a rakovina jí určitě je), ale snímek od Jonathana Levina mě mile překvapil především svým nenásilným humorem a dojemným příběhem, který sice obsahuje nějaké to klišé, ale proč se nutit pořád k bůhvíjaké originalitě na úkor přirozenosti. V centru pozornosti stojí postava pětadvacetiletého Adama (Joseph Gordon-Lewitt), jemuž nenadálá diagnóza změní život. Film však není jen o samotné rakovině a vyrovnávání se s ní, nýbrž také o síle přátelství mezi Adamem a Kylem (Seth Rogen). Zaujme i netypickou romantickou linkou se skvělým neurčitým závěrem. ~ Spontánní, břitký a mnohdy i dosti nekorektní humor (i na adresu nemocného hlavní hrdiny) je skutečně největší devizou, navíc koresponduje se základním posláním snímku: uměj si udělat srandu sám ze sebe i ze života (ať už připraví situace sebevíc nepříjemné), dívej se na věc optimisticky a s humorem, nevzdávej se předčasně, koukni, cos v životě mohl stihnout a nestihl apod. ~ Indie „feel-good“ film 50/50 zdařile a vyváženě mísí tragické s komickým (a že jsem se smál tolikrát nahlas!, což se mně málokdy stává), ani jedna složka nehubí tu druhou. Je to skutečně padesát na padesát, i když titul odráží skutečnost, že padesát na padesát je Adamova šance na uzdravení. Jak to tedy dopadne? A ti Pearl Jam na konci, to už je jen ta pomyslná třešnička! Příjemný, s nadhledem natočený film. ()

bourec

Jediný,co mi na tomhle snímku bez ambicí vadilo ,byl Seth Rogen.Spíš herec do peprnejch komedií,což tohle asi nebylo.Jinak film docela v poho,jedno skouknutí neublíží.50% ()

Elyssea

Co je na 50/50 skvělé a vzhledem k tomu, kde film vznikl i výjimečné, je to, že netlačí na pilu. Snaha dojmout za každou cenu a ždímat z diváka emoce tu není. Příjemný film o rakovině, jakkoli hloupě to zní. P.S. A co se stalo s Alanem? ()

O´Neill

Občas má člověk prostě chuť pustit si něco ze života a to přesně50/50 je. Joseph Gordon-Levitt hraje velmi uvěřitelně, spolu s Annou Kendrick s Sethem Rogenem tvoří výborné trio, na kterých film stojí i (ne)padá. Námět je reálný, dobře proveditelný, nechybí drama ale ani komedie. Já byl velmi spokojený, a i když to není něco, co bych měl chuť si každou chvíli připomenout, jedná se o velmi solidní záležitost, kterou si jednou za čas určitě znovu pustím. ()

Streeper

Místy mi to přišlo zdlouhavé a nudné ale na celkovém dojmu z filmu to neubírá. Já film brala spíš jako drama než komedii a je to dobře, jelikož jsem se u toho zasmála tak akorát dvakrát. Musím říct, že výkon Josepha Gordona-Levitta byl skvělý. Naopak jeho kamarád Seth Rogen mi dost lezl na nervy, ale jde tu hlavně o příběh, který je dojemný a zajímavý. ()

joker.george

Snaha o pozitivní vyznění nezakryje tu bezkrevnost a nudu, kterou na mě film působil. A nepomáhají tomu ani hlavní postava, ke které jsem si nevytvořil žádný vztah a bylo mi upřímně jednou, co se s ní nakonec stane, i když má tvář Josepha Gordona-Levitta. Ale překvapila mě naopak postava Adamova kámoše Kyla, protože si k podobným charakterům moc sympatií nevytvářím... ()

enjoi

50/50 je skvělý film, co se týče scénáře i hereckých výkonů. Byl jsem zvědavý, jak se do filmu hodí Seth Roden, ale jeho vtipy byly prostě super. A Anna Kendrick je kočka :D a hlavně dokázala, že nemusí hrát jenom ve Stmívání. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů (nejen) tohoto roku. Nedivil bych se, jestli si odnese zlatou sošku za scénář. ()

wohna

Poměrně slušný film. Joseph Gordon-Levitt se s rolí popasoval více než dobře. Od filmu (500) Days Of Summer si ho nemůžu vynachválit. Mladý (poměrně) a talentovaný. O tomhle klukovi ještě do budoucna uslyšíme. Sympatická Anna Kendrick zahrála taky skvěle, ale na její roli z Up In The Air to nemá (za to měla dostat Oscar). Seth Rogen občas přehrával, ale film dokázal strašně odlehčit. Vesměs čtyři hvězdy zasloužené :) PS: OST se povedl. ()

zuzinka2

Příjemný film o rakovině. Sice to zní divně, ale tento snímek to opravdu splňuje. Jsou v něm velmi dobře vybalancované vtipné prvky s těmi dramatickými a netrpí ani přílišnými klišé. Navíc má výborný casting (J.Gordon-Levitt perlí a ostatní mu zdatně sekundují - S. Rogen drží komediální rovinu a A. Kendrick je prostě okouzlující) a příjemný soundtrack. Je ale pravda, že mě film neoslovil a nedojal tak jak jsem čekala, a zůstane "pouze" pouze příjemnou oddechovkou s výborným hereckým obsazením, než nějakým filmem, který bych se ještě dlouho pamatovala. 80% ()

DruidKarel

1313. hodnocený film: Někdy mám období hororů, někdy vyhledávám akčňáky a někdy se rád podívám na komedii. V tomhle případě jsem udělal výjimku a v době, kdy sleduji horory z 80. let, jsem se kouknul na film, kterej jsem už chtěl hodně dlouho vidět. Musím uznat, že se mé čekání rozhodně vyplatilo, protože komedií, kdy onemocní hlavní hrdina rakovinou a jeho kamarád na to balí holky, moc není. Skvělý výběr hereckého dua Joseph Gordon-Levitt a Seth Rogen působí jako balzám na uši a musím uznat, že lepší kombinaci bych si ani nedovedl představit. Navíc pohled na překrásnou Annu Kendrick ve mě zanechal jen ty nejlepší vzpomínky a obrovský úsměv na tvář. Už dlouho jsem neviděl tak krásnou herečku a doufám, že se ukáže ještě v hodně snímcích, protože by oko diváka o ní nemělo být ochuzeno. Nemám filmu co vytknout, proto mu dávám 5* a určitě se vryje do mé paměti, jako jedna z nejlepších komedií, kterou jsem v roce 2012 shlédl. 5* ()

laik_60

"nemôžeš niekoho zmeniť, môžeš zmeniť prístup k nemu". Viem čo mi rakovina berie, a čuduj sa svete, viem aj čo mi dáva, aj keď som na druhom brehu rieky . Už len kvôli tomu dávam tomu filmu plný počet bodov. ()

C0r0ner

Nikdy bych neřekl, že jsou Američani schopní natočit tak parádní smutnou komedii. Režisér nepochybně studoval u seveřanů a Francouzů a výsledek je nadmíru dobrý. Na jednu stranu odlehčená šaškárna a na stranu druhou dost drsný film o tom jaké to je, když někoho drtí rakovina. Ústřední dvojka byla vybraná opravdu exkluzivně. 90% ()

sulimo

Tohle je přesně jeden z těch filmů, na který se už asi nikdy znovu nepodíváte, ale zároveň si v průběhu jeho sledování přejete, aby nikdy neskončil. Aneb skvělý skvělý skvělý snímek o tom, jak zvládat a nezvládat rakovinu, který je napěchovaný emocemi, které fungují, mimořádně fungují. Tohle je jeden z těch filmů ohroženého druhu, kde není slovo zbytečné a není momentu, který by se jen přiblížil k oné hranici sprostého vydírání emocí divákových na úkor smyslu, obsahu, sdělení - a takovejch filmů je sakra málo. Absolutní spokojenost. ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Joseph Gordon-Levitt ()

pufina

Brečela jsem a smála jsem se - a o tom život přece je (stejně jako tento film). Film 50/50 je dost reálný, možná proto působí o tolik líp než filmy, které se z diváka snaží vytřískat (při podobných tématech) proudy slz každých 10 minut. Joseph Gordon-Levitt je talent, o tom není pochyb, a tímto filmem to ještě potvrzuje. Opravdu silný filmový zážitek, co stojí za pozornost. ()

Pajky3

Hodně silné drama se skvělýma hercema a postavama. Trochu jsem se obával Rogena a jeho humoru a proto jsem si myslel, že to bude jen takovej průměrnej film, ale úplně mě to dostalo. Postavy skvělý, humor dokonalej a napětí společně s emočním vypětim taky veliký. Bylo to jen tak tak, že jsem se udržel. Tohle si určitě ještě pustim, protože takhle dokonalá věc se hledá jen těžko. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby