Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

agentmiky

Dávám čtyři hvězdy, ale i tak jsem mírně zklamán. Na Tomb Raider jsem se nesmírně těšil, už jsem si říkal, že je na čase, aby se videoherní adaptace konečně povedla a stal se z ní filmový blockbuster. Ne, ani tentokrát se to nepovedlo. Vikander mnoho lidí nevěřilo, ale věřte, že ona sama ten film notně zachraňuje. Její Lara se zdá býti křehkou ženou, kterou sejme i mírný záchvěv větru, ale je tomu právě naopak. Tady nevidím žádný problém. S ostatními herci to již tak slavné nebylo. Goggins dokáže zahrát fakticky nedostižně, když dostane skvělý scénář (Osm hrozných budiž názorným příkladem), ale tady neměl co hrát. jeho záporák nezajímavý, potenciál nevyužitý, prostě dost špatné. Dominick West si může s Gogginsem potřást rukou, protože zažívá stejný problém. Akce natočena převážně přesvědčivě, scénu s letadlem bych si asi nedokázal lépe zpracovanou. Příběh spíše slabší, možná měli vsadit na mystickou kartu, hra je taková tajemnější, tady se člověk spíše té Himiko na konci musel zasmát. Mrzí mě to, jen z důvodu toho, že to má kvalitní aspekty a přesvědčivou akci, tak dávám ještě ty čtyři, ale je to mega těsné. Za mě dávám 70 % ()

Lokutus

škoda urputnýho lpění na béčkovitosti prostřednictvím vyloženě debilní (a nechutně digitální) akce a ještě pitomější pseudohudby. Jinak by mohlo aspirovat i na slabší 4* ()

SaNcHeZ_cz

Promarněný potenciál aneb jak ze slušně znějícího projektu udělat "jen" snesitelné dobrodružné béčko s vyrýsovanou Alicii Vikander v roli nejpopulárnější archeoložky. Zjednodušení příběhu předlohy, neochota jít trochu více do hloubky a dostat hlavní hrdinku do křestu ohněm ve výsledku škodí téhle adaptaci, která měla ideální dispozice pro to prolomit kletbu videoherních filmů a zároveň být jakousi "ženskou" Smrtonosnou pastí. Snaha navíc přiblížit se dobrodružným klasikám se sice cení, ale s touhle nuceností působí vyznívá tak trochu na prázdno. Zkrátka obstojná jednorázovka, která příliš nenadchne ale zároveň nepředvádí vymetání se značkou jako jiné pokusy o adaptaci herní předlohy. Takže vlastně proč ne. ()

Wysch

1. Hollywood zkombinoval scénáře obou (prequel) her, které mohl. Nedělá to dobrotu. 2. Alicia Vikander není Lara Croft. Sorry. 3. CG je místama překvapivě laciné. 4. Na můj vkus sestříhané až hanba. 5. Okatě se rodí frančíza. 6. Popcorn přitom celkem chutná. Stopáž v podstatě tak akorát vzhledem k rozsahu. ()

Praxis

Zábavná popcornová jednohubka se sexy Alicii Vikander. Nic dalšího od toho ale nečekejte. Triky na slušné úrovni, jen jsem čekal asi víc puzzlí a hádanek. 75% ()

Lukrecie

Ano, konečně charakterní akční hrdinka, která je velmi ženská, jemná, citlivá, pokorná, chytrá a na druhou stranu umí být správně drzá, ostrá, rázná a zkrátka silná žena. Jsem ráda, že filmaři konečně také začínají cílit na ženy a ukazují hrdinku, se kterou se myslím dost žen může ztotožnit. Ještě pár let k dozrání a máme tady nejspíš hvězdu.... ()

Ellmariachi

Celé je to dělané až příliš jednoduché a až příliš pro masy. Neříkám, že to je špatně, průšvih ale nastává v momentě, kdy ze strachu že se někomu nezavděčíte, nezkusíte alespoň něčím překvapit. Vše je tu jasně dané a jede v předem vyjetých kolejích. Děj vlastně odhadujete až příliš brzy a postavy jsou jen černobílé. Výjimkou je jen samotná Lara. Z městské rozmarné slečny je z ní během chvíle dobrodruh, za pět minut rambo v sukni s lukem v ruce a končí pomalu jako brutální Nikita. Ale abych jen nekritizoval. Mě ty necelý dvě hoďky utekly jako voda. Efekty jsou fajn, film nemá vyloženě slabou chvilku a nepokrytecky přiznávám, že to a hezká baba v tílku mě na těch 65 stačí. ()

GodComplex

Herni reboot Tomb Raideru pro me byl prijemne prekvapeni a o to vetsi zklamani je pro me tohle. Mohlo to mit potencial, ktery je ale kazdou dalsi scenou cim dal vic pohrbivan do sfer zbytecnosti, trapnosti a... je to proste spatny. Alicia Vikander navic vubec nepusobi jako Lara Croft a obecne bych se to vubec nebal oznacit za asi nejhorsi film na kterym jsem kdy byl v kine za poslednich xx let. Zlatej Tomb Raider s Angelinou. 2/10 ()

Makky

Bádanie po mýtoch, hľadanie hrobiek, pokladov a dobrodružné naháňačky v džungli sú presne to, čo táto značka ponúka a je to presne to, čo divák aj dostane. Film ja založený na reštarte značky z roku 2013 a duch tejto hry sa snímku podarilo zachytiť dokonale. Akčné pasáže na ostrove sú minimálne pre fanúšika čistou lahôdkou. Vikander je láska na prvý pohľad a každý jeden záber na ňu dokazuje, že tréning na túto úlohu nebola prechádzka po parku s kebabom v ruke. Zraniteľnosť, formovanie a prerod hlavnej hrdinky v Laru Croft je po vzore hry na jednotku. Civilnosť tohto príbehu je pri záplave súčasných digibordelov veľmi sympatická a tak sú i mierne scenáristické kotrmelce šmahom ruky odpustené. Milovníci Indyho, Múmie, či rôznych iných dobrodružných príbehov v tomto žánri si jednoznačne prídu na svoje. ()

blackrain

Jako dobře. Croftka nemusí nutně být jenom Angelina Jolie. Nejdříve jsem taky byla dost skeptická k volbě herečky na hlavní postavu Lary Croftové. Angelina Jolie přece jenom působí poněkud jiným dojmem. Mezi ní a Vikander je propastný rozdíl. Ten jsem velkoryse přehlédla a začala Alicii Vikander jako Laře Croft fandit a přirostla mi k srdci víc než Angelina Jolie. Je to sice Indiana Jones v sukních, ale já si to její dobrodružství pořádně užila. ()

..Lucas..

Mám rád Alicii Vikander a i tady mi sedla. Jen škoda toho příběhu, který nebyl nijak originální. Tak třeba se to zlepší v pokračování, pokud nějaké vznikne. ()

Kaluž

Adaptovat výbornou videohru s dementním příběhem, jejíž předností je především zábavná hratelnost, je vždycky oříšek. Ve filmu totiž musíte spoléhat jen na ten dementní příběh, případně hezkou tvářičku ústřední postavy. A proto jsou ty adaptace veskrze dementní. Ale budiž, jakožto předkrm k letošnímu Shadow of the Tomb Raider to celkem jde. ()

Maq

Tak ono je to podle jakési počítačové hry? Zajímavé. Mým očím to připadalo jako vykradení Indiana Jonese (a trochu toho Jurassic Parku). Akorát hlavním hrdinou musí být baba! Co to má být, tahleta divná móda? To opravdu chceme popřít rozdíly mezi pohlavími? Co pak ze života zbude? Vyšší HDP? --- Je to normální slátanina. Hvězdičku přidávám jedině a pouze za jeden nápad, který se mi líbí - že ta údajná čarodějnice byla bacilonosička. Tím ta historie dostala smysl. Kdežto přítomnost... jak říkám, slátanina. ()

Helo

Spokojenost. Solidně se to drží předlohy, až jsem byl překvapenej, jak moc z toho ten film smrdí povědomostí nejen prostředím a tématem a příběhovou linkou, ale i důrazem na ten drsnej, chvílema skoro až thrillerovitej survival (a to už je to pár let, co jsem to hrál), přičemž ale na druhou stranu zamrzí, že to tady osekali o tu SPOILER nadpřirozenost KONECSPOILERU, což je vlastně asi taková odchylka od hry. Drsnost a napětí taky parádně podporuje i hudba Junkieho, kterej mi dával naději na pozvednutí filmu a jak slyšno, tak nebyla planá. Alicia je fajn, na její ksichtík a vůbec výkony i nelze stěžovat, stěžovat si lze jen na to, co bylo jasný už z traileru, a to její postavu, která tý herní prostě ani trochu neodpovídá (i když má stejný hadry). Je fajn, že si před natáčením dala brutální fyzickej trénink, ale měli jí při tom taky trošku víc krmit. Další věc, který jsem se z traileru bál, byl levnej vizuál. No, v kině to tak levně rozhodně nevypadalo, což pro mě byla úleva. Jo, fakt příjemný příjemný překvapení a jako člověk, co hrál hru a líbila se mu, jsem fakt spokojenej s 90 % filmu. ()

decouble

O lidech, kteří nedokáží akceptovat smrt člena rodiny. Ten disbalanc mezi akcí a rodinnou sentimentální linkou je strašnej. A k tomu všechny ty rádoby záhady působí jako z Lovců pokladu, někdo někam přijde, zmáčkne první věc, kterou má po ruce a něco se otevře. ()

stration

Kdyby ta Alicia nebyla tak šikovná, dám hodnocení ještě nižší. To proboha nikdo neumí vymyslet pořádný scénář, který by alespoň trochu připomínal Indyho? Vždyť to bylo jako kdybych se díval odpoledne na Déčko. Nuda, nulová invence a nápady a konec debilní. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)