Šest ran do klobouku (TV pořad)

Soutěžní / Zábavný

Československo, 1981, 42 min

Miroslav Sobota

Účinkují:

Pavel Lukeš, Milena Steinmasslová, Stella Zázvorková, Naďa Urbánková, Karel Effa, Jan Hrušínský, Karel Vágner, Hana Zagorová, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Viktor Preiss, Jana Preissová, Waldemar Matuška, Olga Blechová-Matušková, Slávka Budínová, Jiří Štěpnička, Jana Štěpánková, Václav Zahradník, Zdena Hadrbolcová, Josef Langmiler, Stanislav Hložek, Petr Kotvald, Vladimír Brabec, Jiřina Bohdalová, Ivana Slabáková, Radoslav Brzobohatý, Iva Janžurová, Eliška Balzerová, Jaroslava Adamová, Jiří Lír, Miloš Kopecký, Olga Schoberová, Karel Fiala, Květa Fialová, Petra Janů, Karel Zich, Naďa Konvalinková, Lenka Vavrinčíková, Jiří Adamec, Vladimír Dlouhý, Petr Nárožný, Ljuba Krbová, Zuzana Burianová, Eva Pilarová, Irena Kačírková, Josef Dvořák, Karel Černoch, Lenka Filipová, František Filipovský, Blanka Bohdanová, Pavlína Filipovská, Antonín Bubeník, Dagmar Havlová, Jiří Helekal, Václav Sloup, Taťjana Medvecká, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, František Ringo Čech, Hana Maciuchová, Jan Vančura, Michaela Černá, Věra Vlková, Jana Fořtová-Krampolová, Elena Galanová, Milan Friedl, Karel Šíp, Jaroslav Uhlíř, Vladimír Dvořák, Luděk Sobota, Ljuba Hermanová, Miloslav Šimek, Stanislava Bartošová, Ivan Mládek, Uršula Kluková, Jiří Wimmer, Lenka Termerová, František Hanus, Jana Boušková, Jiří Císler, Helena Růžičková, Milan Drobný, Hana Buštíková, Ivana Andrlová, Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Laďka Kozderková, Ladislav Štaidl, Marie Tomsová, Lubomír Lipský st., Helena Štáchová, Milan Neděla, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Gabriela Vránová, Jiří Klem, Ivanka Devátá, Otto Šimánek, Jan Skopeček, Jorga Kotrbová, Jiří Kodet, Evelyna Steimarová, Martha Elefteriadu, Tena Elefteriadu, Hana Ulrychová, Petr Ulrych, Václav Vydra nejml., Nelly Gaierová, Eva Hurychová, Jiří Krampol, Jitka Molavcová, Václav Štekl, Luděk Kopřiva, Marie Rosůlková, Jiří Štědroň, Kateřina Frýbová, Luba Skořepová, Zdeněk Řehoř, Petra Černocká, Hana Vítová, Bedřich Zelenka, Jaroslav Štercl, Inka Zemánková, Vítězslav Černý, Jiřina Štěpničková, Stanislav Procházka st., Jiří Bruder, Zdeněk Nehoda

Šest ran do klobouku byla snad jediná soutěž, ve které platilo pravidlo levé ruky. Soutěžící osobnost při ní za své nijak rozsáhlé vědomosti získala míčky a ty pak mrskala po diagonále do světélkujícího klobouku. V době, kdy naše socialisticky vyspělá společnost likvidovala imperialistické vykořisťovatele plamenným řečněním na schůzích, to byla velká zábava.(7.4.2016)

V paměti jsem tento pořad měl zafixován jako skvělou zábavu. Před nedávnem jsem někde viděl úryvek jednoho z dílů a musím konstatovat, že ta skvělá zábava byla asi jen nostalgií v mé hlavě. Průměrná soutěž, která neurazila, ale ani nijak extra nenadchla. Jejím plusem bylo, že se v ní člověk občas leccos zajímavého dozvěděl.(5.4.2013)

Pavel Lukeš dramaturg a scenárista pořadu si vybral pro moderování Josefa Dvořáka, ten dlouho zvažoval zda vstoupit do pořadu a když bylo nutno natočit pilotní díl a Pavel Lukeš mu zavolal, řekl že dostal devizový příslib pro cest du Španělska a odmítl.Pavel Lukeš, který do té doby neměl žádnou zkušenost s moderování se rozhodl z nouze, že pořad zkusí moderovat sám a při schvalování pilotního dílu dostal od vedení televize zelenou.(24.6.2020)

Takový ten nezapomenutelný pořad z mého dětství. To házení polystyrenových míčků už mě na závěr moc nebavilo, protože mi často přišli strašně neschopní. Jako dítě jsem byl přesvědčen, že to dokáže každý a oni jsou nešikovní. Průběh pořadu s Pavlem Lukešem byl ale celkem zajímavý a hádání mě bavilo. Poplatné své době.(27.3.2012)

Nevím v jakém roku byla poslední klapka tohto soutěžního pořadu, zas tak velký pamětník nejsem, nicméně ukázky nejen pro pamětníky, díky yutůbku jsou zde: http://www.youtube.com/watch?v=Hg5SkHSH0Kw a http://www.youtube.com/watch?v=-85JtUWsvzM. Špatná soutěž to rozhodně být nemusela.(30.1.2010)

• - Pavel Lukeš, dramaturg a scenárista pořadu, si vybral pro moderování Josefa Dvořáka, ten dlouho zvažoval zda vstoupit do pořadu a když bylo nutno natočit pilotní díl a Pavel Lukeš mu zavolal, řekl že dostal devizový příslib pro cestu Španělska a odmítl. Pavel Lukeš, který do té doby neměl žádnou zkušenost s moderováním, se rozhodl z nouze, že pořad zkusí moderovat sám a při schvalování pilotního dílu dostal od vedení televize zelenou. (sator)