Reklama

Reklama

Šest ran do klobouku

(pořad)
Soutěžní / Zábavný
Československo, 1981, 35x42 min

Režie:

Miroslav Sobota

Účinkují:

Pavel Lukeš (moderátor), Milena Steinmasslová, Stella Zázvorková, Naďa Urbánková, Karel Effa, Jan Hrušínský, Karel Vágner, Hana Zagorová, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám (více)

Obsahy(1)

Zábavný sotěžní program Čst, který patřil ve své době k velmi popularním. Čtyři páry soutěžícich odpovidaly na zábavné dotazy moderátora Pavla Lukeše, za každou správnou obdrželi míček, kterým se poté trefovali do velkého skleněného klobouku, dokud nevyšla vítězná dvojce. Pořadem prošla celá řádka známých osobností. (Hadža)

Recenze (29)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Šest ran do klobouku byla snad jediná soutěž, ve které platilo pravidlo levé ruky. Soutěžící osobnost při ní za své nijak rozsáhlé vědomosti získala míčky a ty pak mrskala po diagonále do světélkujícího klobouku. V době, kdy naše socialisticky vyspělá společnost likvidovala imperialistické vykořisťovatele plamenným řečněním na schůzích, to byla velká zábava. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Pavel Lukeš dramaturg a scenárista pořadu si vybral pro moderování Josefa Dvořáka, ten dlouho zvažoval zda vstoupit do pořadu a když bylo nutno natočit pilotní díl a Pavel Lukeš mu zavolal, řekl že dostal devizový příslib pro cest du Španělska a odmítl.Pavel Lukeš, který do té doby neměl žádnou zkušenost s moderování se rozhodl z nouze, že pořad zkusí moderovat sám a při schvalování pilotního dílu dostal od vedení televize zelenou. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Další z oblíbených buřinek, potažmo klobouků. Pohodová soutěž, na jejíž znělku jsem se začátkem osmdesátých let těšíval. Tuším, že klobouk s podpisy vystupujících se dal vyhrát v divácké soutěži. Moderátor Pavel Lukeš vzpomíná na vysílání zde. ()

hammerhead 

všechny recenze uživatele

Díky třetímu programu jsem vylovil dávno zasunutou vzpomínku, kdy jsem přikován k černobílé televizi sledoval tuto soutěž u prarodičů. Na jednu stranu je soutěž vzrušující asi jako bába Tutovka v Tutti Frutti (vítěz zde získá neuvěřitelnou možnost signovat kloubouk, což je prostě mimořádně napínavé), na stranu druhou se však jedná o eleganci, bohužel normalizačních, večírků s kultivovaným moderátorem, nikde se nikdo neztrapňuje, nikdo moc nemachruje, což je docela příjemné. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Pavel Lukeš, dramaturg a scenárista pořadu, si vybral pro moderování Josefa Dvořáka, ten dlouho zvažoval zda vstoupit do pořadu a když bylo nutno natočit pilotní díl a Pavel Lukeš mu zavolal, řekl že dostal devizový příslib pro cestu Španělska a odmítl. Pavel Lukeš, který do té doby neměl žádnou zkušenost s moderováním, se rozhodl z nouze, že pořad zkusí moderovat sám a při schvalování pilotního dílu dostal od vedení televize zelenou. (sator)

Reklama

Reklama