Šest ran do klobouku (TV pořad)

Soutěžní

Československo, 1981

Pavel Lukeš

Další z oblíbených buřinek, potažmo klobouků. Pohodová soutěž, na jejíž znělku jsem se začátkem osmdesátých let těšíval. Tuším, že klobouk s podpisy vystupujících se dal vyhrát v divácké soutěži. Moderátor Pavel Lukeš vzpomíná na vysílání zde.(20.2.2010)

Nevím v jakém roku byla poslední klapka tohto soutěžního pořadu, zas tak velký pamětník nejsem, nicméně ukázky nejen pro pamětníky, díky yutůbku jsou zde: http://www.youtube.com/watch?v=Hg5SkHSH0Kw a http://www.youtube.com/watch?v=-85JtUWsvzM. Špatná soutěž to rozhodně být nemusela.(30.1.2010)

Takový ten nezapomenutelný pořad z mého dětství. To házení polystyrenových míčků už mě na závěr moc nebavilo, protože mi často přišli strašně neschopní. Jako dítě jsem byl přesvědčen, že to dokáže každý a oni jsou nešikovní. Průběh pořadu s Pavlem Lukešem byl ale celkem zajímavý a hádání mě bavilo. Poplatné své době.(27.3.2012)

Šest ran do klobouku byla snad jediná soutěž, ve které platilo pravidlo levé ruky. Soutěžící osobnost při ní za své nijak rozsáhlé vědomosti získala míčky a ty pak mrskala po diagonále do světélkujícího klobouku. V době, kdy naše socialisticky vyspělá společnost likvidovala imperialistické vykořisťovatele plamenným řečněním na schůzích, to byla velká zábava.(7.4.2016)

• kingik

To už je let. A soutěž to byla taková celkem normální. Celá řada osobností se v ní vystřídala. Pěkně se tam házelo na závěr do obřího "klobouku" balonkama a byla to taková ta zábava, která se prezentovala značnou oblibou u televizních diváků. Bylo to koncipováno zábavně, herci uvolnění, moderátor Lukeš v pohodě, akorát bez napětí a po čase hrozil stereotyp ve zvýšené míře. Dneska by se na to nedalo dívat. 20%(25.4.2012)