Reklama

Reklama

Šest ran do klobouku

(pořad)
všechny plakáty
Soutěžní / Zábavný
Československo, 1981, 35x42 min

Režie:

Miroslav Sobota

Účinkují:

Pavel Lukeš (moderátor), Milena Steinmasslová, Stella Zázvorková, Naďa Urbánková, Karel Effa, Jan Hrušínský, Karel Vágner, Hana Zagorová, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Libuše Šafránková (více)

Obsahy(1)

Zábavný sotěžní program Čst, který patřil ve své době k velmi popularním. Čtyři páry soutěžícich odpovidaly na zábavné dotazy moderátora Pavla Lukeše, za každou správnou obdrželi míček, kterým se poté trefovali do velkého skleněného klobouku, dokud nevyšla vítězná dvojce. Pořadem prošla celá řádka známých osobností. (Hadža)

Recenze (27)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Šest ran do klobouku byla snad jediná soutěž, ve které platilo pravidlo levé ruky. Soutěžící osobnost při ní za své nijak rozsáhlé vědomosti získala míčky a ty pak mrskala po diagonále do světélkujícího klobouku. V době, kdy naše socialisticky vyspělá společnost likvidovala imperialistické vykořisťovatele plamenným řečněním na schůzích, to byla velká zábava. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Archaická televizní soutěž s moderátorem z nouze. Nicméně pamětníci milují opětovná setkání s tehdejšími populáry v rolích soutěžících. Vysloveně echtovní je díl s lidmi, kteří dělali ve filmu a na divadle Limonádového Joea. Jiný díl nabízí tehdejší mladé, mmj. Ivetu Bartošovou a Petra Sepéšiho, další díl je zase přehlídkou pamětnických starů v čele se Štěpničkovou, Vítovou a Gaierovou či Zemánkovou. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

To už je let. A soutěž to byla taková celkem normální. Celá řada osobností se v ní vystřídala. Pěkně se tam házelo na závěr do obřího "klobouku" balonkama a byla to taková ta zábava, která se prezentovala značnou oblibou u televizních diváků. Bylo to koncipováno zábavně, herci uvolnění, moderátor Lukeš v pohodě, akorát bez napětí a po čase hrozil stereotyp ve zvýšené míře. Dneska by se na to nedalo dívat. 20% ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Další z oblíbených buřinek, potažmo klobouků. Pohodová soutěž, na jejíž znělku jsem se začátkem osmdesátých let těšíval. Tuším, že klobouk s podpisy vystupujících se dal vyhrát v divácké soutěži. Moderátor Pavel Lukeš vzpomíná na vysílání zde. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Pavel Lukeš, dramaturg a scenárista pořadu, si vybral pro moderování Josefa Dvořáka, ten dlouho zvažoval zda vstoupit do pořadu a když bylo nutno natočit pilotní díl a Pavel Lukeš mu zavolal, řekl že dostal devizový příslib pro cestu Španělska a odmítl. Pavel Lukeš, který do té doby neměl žádnou zkušenost s moderováním, se rozhodl z nouze, že pořad zkusí moderovat sám a při schvalování pilotního dílu dostal od vedení televize zelenou. (sator)

Reklama

Reklama