Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

misterz

No áno, nekompromisné postavy ochranárskych ožratých drsňákov so zásadami to je presne parketa pre L. Neesona, inak tomu nie je ani v tomto prípade. Jeho filmy už síce začínajú byť na jedno brdo, ale ešte ma našťastie stále bavia. Pravdou však je, že veľký podiel na tom má už iba samotná Neesonova herecká charizma. Poznámka na záver: u E. Harrisa si môžete byť na 100% istí, že nemá žiadnu plastiku, až teraz mi došlo ako zrazu výrazne zostarol.70/100 ()

mzss1

|85%| Shlédnuto v kině. Tak a máme tu třetí film, který režíroval Serra (samozřejmě třetí, kdy má hlavní roli Liam Neeson). Před tím to byly filmy, které jsem takto hodnotil: Neznámý (2011) – 4 hvězdy (83%) a NON-STOP (2014) – 4 hvězdy (80%). Takže režisér natočil s Liamem pěkné filmy, ne úplné pecky, ale to neva. No a nyní k tomuto dílku. Trailer mě rozhodně zaujal, tak jsem na to skočil do kina. Liam Neeson se stává u mě větším a větším oblíbencem. Poslední dobou se přímo roztrhl pytel s jeho akčními filmy či thrillery. Jsem rád, že jeho filmy běží v kinech atd. Jsem rád, že má tento film zajímavý příběh, který má několik zajímavých částí. I tu cítím určitou originalitu, která je využita jen nejasně, ale přesto. Rozhodně ve filmu nehledejte nic zásadního. Mě to prostě bavilo, stačilo už jen to, že mě zaujala herecká sestava. Liam Neeson – měl zajímavou postavu. Nebyl to úplně kladas, ale já mu přesto fandil. Jeho protivník Ed Harris to rovněž zahrál skvěle. I ostatní mi sedli, včetně syna hlavního hrdiny. Začalo se to rozjíždět pomalu, tempo bylo mírné, ale v zásadní scéně se vše rozjelo a v jednu chvíli jsem skoro až do konce hltal každou setinu filmu. Takže nějaká ta napínavost ? O tu rozhodně není nouze. Částečně to v některých scénách působí jako drama. Akce je tu tak akorát. Pěkná naháněčka, střílení a i pár slušných soubojů. Rko je tak akorát využité. Vytknul bych jinak trochu urychlený konec. Trochu jsem byl zklamaný, jinač bych dal plný počet hvězd. Ale nakonec jsem se přes to přenesl. Výborný film to je, takže se k němu ještě víckrát vrátím. Hudba byla vydařená. Je to trochu netradiční film, musí se to vidět, popsat slovy to moc nejde. ()

DJ Obelix

Liam Neeson hraje Liama Neesona v novém filmu s Liamem Neesonem. Noční běžec nepřináší do žánru pranic nového, ale Collet-Sera akční scény zvládá na jedničku a myslím, že i tato jeho třetí spolupráce s Liamem (po Neznámém a NON-STOPu) skončí v červených číslech. Velkým plusem je také účast Eda Harrise a poměrně slušný scénář. Filmu kupodivu neuškodila ani lehce přepálená stopáž. Pokud máte po smršti oscarových filmů náladu na přímočarou akční podívanou, Noční běžec je solidní volba. ()

kingik

O vánočních svátcích jsou všichni v New Yorku tlustí a bez pohybu. Liam Neeson odhazuje nedopitou láhev kořalky a vychází do nočních ulic a přilehlých lesů, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, domluvil počínající prostatě a neslyšel vrzat své klouby. Heslo v alkoholickém těle, (z)dravý duch, plní do puntíku. A že těch (černých) puntíků má ohledně své temné minulosti nepočítaně. Příběh začíná v momentě, kdy jej vidíme postřeleného bezvládně ležet a pronášet poslední slova (pravděpodobně) před smrtí. Musíme se v příběhu vrátit o 16 hodin zpátky, abychom zjistili, co tomuhle osudovému okamžiku předcházelo. A celé to bude bohaté na události. Jimmy Conlon je totiž odpadlík, který je v područí místního mafiánského bosse, s nímž ho pojí pradávné a do jisté míry nedotknutelné přátelství. Důležitý je ten termín "do jisté míry", protože až mafián přijde Jimmyho rukou o svého milovaného syna, už se nebude nadále chtít kamarádit. A rovnou uspořádá na Jimmyho a jeho syna hon. Oba totiž mohou za synovu smrt, i když to byl všivák jak se patří. Od té doby bude divák testovat Neesonovu fyzičku, neboť za dvojkou na útěku vysílá rozezlený mafián svoje nohsledy, zkorumpované policisty i nájemného zabijáka. A nebohý Jimmy musí rychle vystřízlivět, mít precizní mušku, tvrdé pěsti a svatou trpělivost se svým synem, se kterým se léta nestýkal. A co ta jeho temná minulost? Ale no tak, i kdyby kruťák Neeson povraždil půlku zeměkoule, stejně je to kabrňák, co své akční postavy hraje stále velmi uvěřitelně a sympaticky. Takže, i když se film snaží namluvit, že to byl v minulosti parchant, divák na tuhle informaci sere. Celý film je svižně a dynamicky akčně natočen. Režisér Jaume Collet-Serra umí efektní akci. S Neesonem už natočil třetí film, takže přesně věděl, jaké požadavky si žádá film s nálepkou akčňák, který nebude stavět na dialozích, a bude mít jednoduchou příběhovou kostru. Akce neutuchá do poslední chvíle. Ed Harris je docela zajímavý boss, i když už vyšší věk nenahradí zlým pohledem, fyzičku měl horší, sebranka kolem něj je pestrá, nájemný zabiják, kterého ztvárnil Common, má nečekaně zásadní prostor, pokud jde o ty nejnapínavější scény filmu. Celé to drží pohromadě. Vynechal bych třeba postavu neúplatného policisty, která je ve filmu nadbytečná a zavání seriálovým původem. A není to jen "seriálově" disponovaným Vincentem D´Onofriem. Denního světla si ve filmu moc neužijete. Scény jsou však kvalitně nasvícené, skutečně tmavých scén je ve filmu minimum. Máte-li rádi Liama Neesona a osamělost jeho hrdinů, kteří se pohybují v dynamicky nasnímaném filmu, s velkou porcí akce, tenhle film je dobrou volbou. A to Liama Neesona nijak nežeru. 100% ()

Snorlax

Čistokrevné akční béčko, kterému chybí humor, ale místo něj má úžasně patetickou závěrečnou scénu. Bez ní by to nebylo tak otřesné. ()

Anderton

Béčková Road to perdition stojí jednoznačne na Neesonovi a a Harrisovi, ale k tomu, aby urobili z pásového výrobku a tuctového scenára niečo viac, na to skrátka nestačili. Ak by tu boli čisto béčkoví herci, na veci by sa zase tak veľa nezmenilo, zámerom tu rozhodne neboli umelecké ambície. Nočný bežec boduje čiastočne tým, že si nemôžeme byť istí, ako to celé ráno skončí, ale postupom času nám aj tak dojde, že aby si tvorcovia zachovali nejakú tvár, tak ho môžu ukončiť snáď len jedným spôsobom. 50% ()

boshke

Neeson je prostě sázka na jistotu. A i když začíná mít stále více kůže v porovnání s obličejem (o Edovi ani nemluvě), tyhle role mu sedí. Nebudeme zastírat, že oba výše zmínění staroušci Nočního běžce táhnou a jsou hlavním důvodem, proč na film jít, ale krom nich je poměrně dobrá i akce a hudba. Ano, scénář moc duchaplnosti nepobral, ke konci stopáže už spíše nebyl než byl (obzvláště, když kvůli úvodu bylo jasné, co se stane), ale i tak jsem byl rád, že jsem za těch sedmdesát korun vyrazil. Těžko říci, jestli bych byl spokojen i za plnou palbu... 70% ()

DwayneJohnson

Nemám rád Liama Neesona. Nemám rád trosky, co z nich jsou za pár minut zabijáci. Nemám rád podobně klišovité filmy a pohádkové konce. Jo, tak proto ta dvojka. ()

silentname

Liam Neeson opäť potvrdzuje, že stále vie zahrať solídnu akciu s výbornou atmosférou, najmä ak má dobrý scenár a hercov, ktorí s ním dobre spolupracujú ako v tomto prípade Ed Harris a Joel Kinnman. Začína to trošku pomaly, no postupne sa to zdvíha a atmosféra graduje. Myslím si, že najlepšie momentky sú, keď Jimmy (Neeson) zaútočí na Shawnov gang a vôbec možno všetky scénky, kde sú spolu. Záver je rovnako intenzívny a zaujímavý. Plus tak ako Jimmy tak aj Mike chcú zabezpečiť svoju rodinu a funguje to skvele. Film ma pár momentov, ktoré ma z neho ťahali, napríklad boj Jimmyho s Pricom, ktorý presne viete ako dopadne a niekoľko scénok v úvode ako napríklad Jimmy v role Santa Clausa. Je to vtipné, ale zase si myslím, že nemuseli moc ukazovať jeho alkoholové ja. Celkovo však film odporúčam fanúšikom Liama Neesona. Rozhodne stojí za to si pozrieť. ()

klerik

Finále béčkovo predvídateľné, moralizovanie príliš neuveriteľné. Ale ide o zábavný akčňák, kde dôchodcom veríte každý úder i nenávistný úškrn. Gangsterský pohľad na spravodlivosť je cool, film má menej hlúposti, ako to bolo pri NON STOP, ale aj menej dravosti ako napr. pri EQUALIZER alebo 96 HODÍN. Okolo 70-tich percent sa to pohybuje a má to viac zmyslu než pokračovania KURIÉRA, takže mierne nadhodnotím... ()

SeBig

Pomalej rozjezd, chvílema to vypadalo na nějaký drama a to neni zrovna můj šálek kávy, ale pak se to parádně rozjelo. Zdrhání před gangsterama, fízlama... všim. Neeson zase chrání své nedochůdče. Pecka nabitej film. ()

Chrustyn

Liam Neeson, opět jako badass, který však více inkasuje než rozdá v jednom divokém večeru, kdy musí bránit syna, před bývalým kolegou z branže nájemných vrahů. Nejedná se o akční jízdu a akce je zde překvapivě málo, film však naštěstí exceluje ve scénách dua Neeson - Harris, kterých je však trestuhodně málo. Jako slušný thriller, však film funguje velice dobře. ()

Arsenal83

Typický Neeson- neusporiadané rodinné vzťahy, raz za čas si vypije, ale hlavne v mene osobnej spravodlivosti sa u neho prejaví duša zabijaka. Minulý rok, keď ešte Non stop skákal Medzi náhrobnými kameňmi, to bolo ešte zaujímavé. Tu ale dej je tak nejak povrchný, takmer bez napätia. A koľko ľudí Neeson zachránil ako Schindler, toľko ich tu pošle medzi nebožtíkov. ()

heyda

Už třetí spolupráce Neeson + Serra a už třetí fantastická kriminální podívaná, která pro mě nepochopitelně není doceněna ani odbornou ani lajckou veřejností, přitom není ani o chlup horší než jiné Neesonovky jako je Neznámý, Non-stop, Mezi náhrobními kameny či dokonce 96 hodin. Doufám a moc si přeju, aby Neeson vydržel s fyzičkou a natočil s tímhle frantíkem ještě pár dalších filmů, protože já si je pokaždé maximálně užívám. 90% ()

jojinecko

Jednoznačne najslabší film kooperácie Neeson - Serra. Na rozdiel od Non-stop, kde scenáristi skvelý triler absolútne pochovali ku koncu sa tentokrát jedná tak trochu o scenáristický "prúser" od začiatku...Klišé na klišé, ementálová logika plná dier a barličiek...Film typu "toto som už niekde videl a v oveľa lepšom vydaní". Začínam mať nepríjemný pocit, že Neeson hrá stále tú istú postavu, len prechádza z filmu do filmu a už je z toho tak trochu trápny stereotyp... A všetky tie kamerové nájazdy a filtre to naozaj nezachánia. ()

Flego

Po každej stránke hrozne priemerný film a za všetkým stojí toporný scenár, ktorý sa rozhodol, že film musí mať 114 minút... ()

BMW12

Tyhle akční filmy s Neesonem mám rád. Už bych si je dovolil nazývat Neesonovky, protože už se z nich vytvořil podobný kult jako jsou Stathamovky. Tenhle snímek začíná trošku jinak, Liam Neeson je zde jako troska, kterého zajímá jenom chlast. Ovšem události se vyvinou takovým směrem, že Liam nám bude muset předvést své akční schopnosti. Zápletka byla napsána dobře, také se mi líbily lokality, ve kterých bylo natáčeno. Velice zaujala kamera, některé záběry byly opravdu pěkné. ()

Roman.Ticka

Podobně vztahovo-mafiáno-genderových filmů jsou dnes již mraky a lepších. Ač se tvůrci snažili být styloví, přesto suma sumárum a kolem dokola, nedosáhli výše než na tři pěkné *. Dokonce ani střety dvou hereckých es Liama versus Eda pověstnou laťku nezvýšily, něco prostě ve scénáři chybělo, ale na jedno zkouknutí stačí. ()

honajz

Takové rodinné drama mezi mafiány a jejich dětmi. :-) Klidně to mohlo být o půlhodinu i víc kratší - některé akční scény moc nefungují, třeba honička v autě s policajty, jindy mi přijde, že obávaný mafián má nějak málo ochranky, zapomnělo se i na manželku mafiána, která by se mohla mstít (ale třeba bude druhý díl), štěk Nicka Nolteho moc nechápu, ale je fajn ho zas vidět hrát, až moc okatě si to hraje na noir atmosféru, ale jinak jo, koukat se na to dá, natočené je to solidně, premisa dodržena. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka