Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

SOLOM.

Pro Liama Neesona jsou role nasraného fotříka chránícího svou rodinu (je úplně jedno jestli dceru, manželku nebo syna) opravdu šité na míru. Zvláště musí-li bránit hlavně svou vlastní prdel – to potom rozjede vážně akci plnou násilí, slušných soubojů a hlavně se u toho divák nenudí. Je jen škoda, že mu občas hází klacky pod nohy scénáristé, kteří tak vlastně znevažují jeho výkon – nedodělanými nebo přehnanými zápletkami – většinou nepříliš zdařilým finále a to je i zdejší případ. Zatímco v prvních dvou třetinách filmu jsem se opravdu bavil, závěr už byl zbytečně překombinován a hlavně natahován – Liam a Joel Kinnaman odvedli však i tak slušnou práci, Ed Harris taky nebyl špatný – jen to chtělo ubrat „dojemných keců“ – ty stejně nikoho moc nezajímají (u podobně laděných filmů)… ()

Othello

Collet-Serra jako obvykle do toho dává maximum. Ty světla, přeostřování, nedoostřování, rytmizovaný střih, má to v ruce a proto by si už konečně zasloužil scénář a ne ten hovnem pomazanej papír, co mu přistál zase na stole. Och jak jsem nešťasten, takový potenciál to mělo stát se tvrdým nekompromisním mcguffinem po vzoru Running Scared a nakonec se to rozmělní v rodinný problémy, morální excesy, nekonečně fňukání kdo komu co za kolik a ještě ke všemu v tak ošoupaný formě. Další výtka je obecnější a týká se Joela Kinnamana. Je neuvěřitelný, jak takového nadaného mládence, který herecky exceloval doma v trilogii Snabba Cash zámořští tvůrci vykastrovali na obligátní nakrátko ostříhaný držák na bouchačku, jakých je všude plno, z huby mu neustále lezou slimáci rodinných hodnot, vzájemného respektu a lásky k dětem (vlastním) a jediný nad čim jeho permanentní výraz obličeje nutí přemýšlet je, zdali usíná tím, že si překryje bulvy nadočnicovými oblouky. A vůbec celý to zamrzí dvojnásob, když se spustí závěrečné titulky, na jejichž pozadí běží vizuální koláže zdecimovanejch mužskejch obličejů na konci svých sil ala True Detective a vy si uvědomíte, jak tvrdej mafiánskej film uprostřed neprostupného betonového labyrintu to měl bejt. ()

ARI50

Překvapil buď se mi to zdá nebo rejža si prostě rozumí hodně z Liam Neeson a ono to je to dobře protože až na jednu fakt nepovedenou věc tihle dva umí dát filmu dobrou akcí výborně rozběhnutý děj a solidně velkou podívanou jen tak dál kluci. ()

luka4615

Představte si zamlžené prostředí temného lesa, ve kterém leží postřelený Liam Neeson, jehož hlas v pozadí melanchonicky filosofuje nad svým životem. Přesně takhle atmosfericky začíná akční jednohubka Run All Night, přičemž si téměř po celý film zachovává tento příkrov dusivé podívané. Páteří celého snímku je bezesporu duel mezi Liamem Neesonem a Edem Harrisem, který, ač v něm nepadne mnoho výstřelů, své kouzlo rozhodně má a nenechá Vás chladnými. Jediná věc, která mi na tomto snímku nesedla, byla přemíra mnohdy až nevkusně digitálních přechodů mezi lokacemi. Ale až na tento detail se jedná o výborně gradované drama, které Vás zaujme na první pohled a nepustí až do samotného konce. PS: Záběr, ve kterém je kamera "přilepená" na pušku Liama Neesona když přebíjí je asi ten nejvíce "kulervoucí", jaký jsem za hodně dlouhou dobu viděl. „As long as you're coming after Michael, I'm coming after you.“ ()

JASON_X

Neeson neohroženě chrání nejen svoje dcery ale i syny, jaké překvapení... Tenhle hybrid gangsterky a melodramatického romanťáku mě příliš nenadchnul. Za neskutečně mizernou ruční kameru mínus jedna hvězda a mínus druhá za nudný a klišoidní scénář podle stokrát omletých šablon. Stokrát omílané vyvražďovačky a zombiárny a podobná béčka mi nevadí, protože se u nich dobře bavím, ale u tohohle jsem jen zíval a pokukoval po časomíře, děj je natahovaný a natahovaný jak žvýkačka. Další film, který se mi spolehlivě vykouří z hlavy nejpozději do chvíle, dokud nedokoukám ten příští. ()

Morholt

Další neesonovka, kde si to Liam v roli alko-ex-pistolníka rozdá s kámošem a šéfem Edem Harrisem. Tak nějak to má všechno, na co jsme u Neesona v posledních letech zvyklí, tedy rvačky, přestřelky a samozřejmě chvíli, kdy se uhodí na tu ultrasprávňáckou strunu hlavního hrdiny. Ale tady to zase nepůsobilo tak protivně. Zbytek castingu také ušel a i když bych se přimlouval za kratší stopáž, bavil jsem se obstojně. 70% ()

Lacike

Tak tu mame najlepsiu Neesonovku od prveho Taken. Smutne je len to, ze sa z nej stal prepadak a treti diel Taken napriek svojim srackoidnym kvalitam zaraba stamiliony. Ale vratme sa spät k tomuto majstrštyku. Najlepsia je prva tretina v ktorej sa pomalicky buduju vztahy medzi postavami, ktore v dalsich minutach vyeskaluju do neskutocnych rozmerov. Vo filme je velmi dobre zvladnute vykreslenie mafianskeho prostredia, ktore pôsobi prirodzene, autenticky a celkovo ma tu spravnu atmosferu aku najdete v kvalitnych mafianskych filmoch. Do velkej miery za to môze kvalitny scenar v ktorom su skvele vykreslene postavy, ktore jednaju zmysluplne a nedockame sa ziadnych prekombinovanych WTF momentov. Herci nie su pozadu a aj tie najmensie figurky si vychutnavaju. Tema zblizovania medzi otcom a synom ma nikdy prilis nebavila, ale tentoraz napäty vztah medzi Neesonom a Kinnamanom funguje na jednotku, takze zaujal aj mna. Pozadu nie je ani diabol s ludskou tvarou Ed Harris. Dost ma potesil môj oblubenec Holt McCallany, ktory po dlhsej dobe mal stastie na dobry film a jeho kratky vystup v ktorom si to nekompromisne rozda s Neesonom ma neskutocne grady. Trochu som mal obavy z povinneho multikulturneho cernoska, ale nastastie nema velky priestor. :). Rutiner Jaume Collet-Serra konecne dostal do ruky poriadny scenar a dostal z neho maximum, ktory mu jeho talent dovolil. Prave z toho dôvodu nedavam plny pocet, lebo az tak talentovany nie je. Ponecham stranou, ze napriek oldschoolovej teme a atmosfere su akcne sceny spracovane zbytocne videoklipovo, co sa k atmosfere filmu az tak nehodi, ale prehladnost niektorych acknych scen nie je dobra. Nejde o to, ze by boli zostrihane dynamicky, ale niektore strihy prilis na seba nenadväzujú a miestami to vyzeralo akokeby niekolko zaberov medzi scenami vypadlo, vdaka comu som mal v tom trochu bordel. Ale zase to vynahradzuje nekompromisnot a drsnost akcnych scen, takze sa to da akceptovat. Vysledkom je skvela zanrovka pre nas chlapov, ktori maju radsej nieco drsnejsie so spickovo vykreslenymi vzťahmi. 8/10. ()

Terva

CITÁT - V životě jsem napáchal spoustu zla, který mi nikdo neodpustí............ Čekal jsem krutý propadák, ale nakonec celkem překvapení. Má to logiku, napětí a celkem slušný příběh. Nejvíc mě vadilo, že ve filmu nejsou skoro žádní klaďasové, všichni si s sebou nesou temnou minulost a je jen na nich, jak se s tím vypořádaj. Na filmu je nejkrásnější práce kameramana Martina Ruheho - to se povedlo. CITÁT - Jsi odpad................ ()

Ouwen

"Ty vole. Čum kdo se probudil! Jimme, víš, že jsi během chrápání prděl?!" "Jo a jak to mám asi kurva vědět, když jsem chrápal?!" Kvalitní scénář, perfektně napsané postavy, solidní akce, vynikající práce s kamerou, zejména nájezdy ulic, či přelety městem. Jedině ten profi zabiják mi nějak nezapadal do kolektivu těch postav, pač aj přes neustálé napětí a faktem, že oboum hlavním postavám jde o kejhák, jelikož šéf mafíků na ně vypsal odměnu, tak ten vztah mezi Neesonem a Harrisem neměl absolutně žádnou chybičku. Proto mi přišla emotivní scéna na kolejích, tu jsem hodně prožíval. Kinnaman v roli syna uspěl, byl v pohodě - vynikající chemie mezi hlavním duem, ještě musím zmínit detektiva Onofria, ten se povedl. Samotné dialogy nepůsobí vůbec natahovaně, jsou sepsané na míru. Potěšila slovní přestřelka v kavárně mezi detektivem a Neesonem, bo scéna ve sprše a na posteli. Zejména Neeson hraje prvotřídně, mastné vlasy, opilec v ušmudlaném kabátě, je strhanej, unavenej, starej, sype ostré hlášky, dělá si sám ze sebe prču, jezdí v nadupaném autě, umí rozdávat tvrdé rány a po kapsách má moc pěkného Revolvera, s puškou to zřejmě taky umí. Samotných akčních scén je tu požehnaně, jede v ideálním tempu. Mírný zklamání zrcadlím k osobním soubojům, mohli mít propracovanější choreografii a trošku lépe přehlednější, například ta se zabijákem. Ale jinak Liam kombinuje prvky pouličního boje, se složitějšími chvaty. Bitky jsou v těsných prostorách, působí kontaktně a drsně. Zbytek akce tvoří slušné pěší naháněčky a jedna napříč městem s autama, ten crash policejního fára je super! Několik kvalitních průstřelů, na Rku jsem si smlsnul a poslední kill je eňo ňůňo, numero uno, finta s puškou a práce s kamerou, průstřel, mňamka! Fungují aj emoce, všechno je tak akorát, nudit jsem se nezmohl, mimořádná spokojenost a třešničkou je opět výhružný telefonát Neesona. Snad to nebyl jeho poslední akční film! ()

Johny_fork

Čistočistý atmosférický akčňák s kvalitním hereckým obsazením. Množství vypálených kulek roste přímo úměrně s postupujícím dějem. Dobře vybrané lokace a přehledně nasnímané přestřelky. Zkrátka u tohohle se mi rozzářili očička:). ()

JohnCZ

Ať už hraje Liam Neeson hodného taťku, vysloužilého poldu, bývalého agenta nebo drsného gangstera, vždy má charismatu na rozdávání a nejinak je tomu i tady. K tomu dostává Eda Harrise jako protivníka a nechybělo zas tolik, abych si mohl spokojeně mlaskat. Film samotný má ale hodně velké rezervy - počínaje nenápaditým, skoro až nezajímavým scénářem, konče úmorně zdlouhavým rozjezdem a po celou dobu polovičním tempem. Run All Night je i přes jistý potenciál spíše akční jednohubka, ke které se na rozdíl od božího Taken těžko někdy vrátím. ()

corpsy

Keď sa chce, tak sa dá. ,,Okúzľujúci,, thriller, kde sa herci snažia vtiahnuť diváka do deja a snažia sa o to maximálne. Herecká stránka je to najsilnejšie, čo sa v tomto filme môže posudzovať, akčné scény majú síce svoju váhu, ale sú len doplnkom k majstrovsky vystavanému, aj keď dosť neoriginálnemu príbehu. Old school, hovorí vám to niečo? Ak nie, tak sa tomuto snímku radšej vyhnite. ()

salisbury

Noční běžec pokulhával setmělostí a já jsem věděl, že toho klišé je ve filmu na mou schránku upejpavou nějak přes čáru. Liam sprintující mezi náhrobními kameny za zvuku odštěpků lámající se žuly od dopadajích dešťových kulek, mi nepřišel nijak originální a z hlouby duše jsem volal vrať se nám Oskare Schindlere se svým seznamem či Roberte MacGregore provětrej znova svou sukni. Jako velké plus této taškařice je herecké kvílení Liama s Edem, to jsem si ve filmu užil nejvíc, takže asi jen díky tomu bych se k filmu v daleké budoucnosti rád vrátil. Film nepřinese nic převratně nového, vcelku si ho pro jedno zkouknutí člověk i užije, ale rozhodně nemá potřebu se naň dívat stále dokola 96 hodin. ()

Marsik

Cinema City Zličín - V kině jsem si tento akčňák s mým oblíbencem Liamem užil a byl jsem v dobrém napětí téměř po celou dobu. Ed Harris stále umí hrát a na role mafiánských bossů se skvěle hodí. Film sice místy ztrácel na tempu a síle a nebylo těžké uhodnout další průběh, avšak 2 hoďky vám utečou jak nic. Někdy rád dám opáčko. 77% // (duben 2017) HBO3 HD - Prima, i napodruhé s dabingem mi to vonělo. Má to spád, akci a není mnoho hluchých míst. Hodnocení od minule nechávám. 77% ()

DEXTER099

Noční běžec je příběh muže,který toho v životě udělal hodně špatného jako například práci pro místního kamaráda ,pro kterého zabíjel a zároveň i zradil i ty nejbližší včetně opuštěný vlastního syna,ale co osu nechce tak Jimmy Conlon i po tom všem dostane možnost navázat se svým synem ztracený vztah a pomoc mu v jednu noc uteéct před hodně velkým malérem.Pokud se mu to povede tak se mu možná dostane vykoupení...Je to dobře natočený film,který dobře mixuje akci i příběh a jak je v posledních letech už zvykem tak Liamu Neesonovi tyhle akční role sednou.Pozadu nezůstává ani další obsazení jako například Ed Harris v úloze celoživotního kamaráda právě Jimmyho a i syn v podání Joela Kinnamana svojí roli zahrál dobře.Pokud čekáte dobrý akční film kde pěkně všechno poběží jak po drátkách tak budete spokojeni.Já byl.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

PauloZ

Chutné a dravé eRko nadusané více než solidním obsazením na všech frontách. Jaume Collet-Serra roste s každým filmem a já jsem rád, že Liama pravidelně obsazuje a drží ho v těchto akčních nášupech. Noční běžec je atmosférický a temný a dokázal mě solidně vtáhnout, byť je svým příběhem velmi klasický a místy sentimentální. Tím klasický myslím v dobrém, protože předzávěr Harris vs. Neeson v roli bosse vs. nejstarší kámoš, považuju za krásný odkaz na staré gangsterky. ()

ConanVJ

Další Liamův povedený akčňák ve kterém má jako přes kopírák stejnou roli jako v posledních filmech. Prostě zkrachovalý ožrala, co všem nakope prdel. Ale proč ne. Akční scény pěkný a film nenudí a tak to má být. 80% :) ()

Tryskomyš

Film mě neskutečně nudil. A vzhledem k tomu, že běžek po půlnoci, jsem vydržela jen 30 minut. No budu tomu muset ještě dát někdy šanci, protože Neeson je dobrý herec. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka