Terra Nova

Ukázka z filmu 4
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

Epizody(13)

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Kopin

Po vcelku zajímavém pilotním dvoudílu následuje nuda při sledování problémečků k posrání nudné rodinky Shannonovic. 5tý díl je asi poslední na který sem se podíval, na další už nemám náladu. ()

kikka20

Na tento seriál jsem se začala koukat jen proto, že tam hraje jedna z mých oblíbených hereček. Když jsem zjistila o čem to je, byla jsem na pochybách, ale první dvojdíl mi to všechno "vymluvil". Tajemná džungle okolo tábora je úchvatná. Efekty - skvělé, herci - úžasní. Technologie podle mě zapadají do roku 2149 perfektně. I když tam jsou male nedostatky, ale těch si ani nevšimnete když nebudete moc zaujatí. Dostalo mě, ale to, že když už jednou přijdou do doby dinosaurů už nemůžou zpět. Jak podal Taylor hlášení, že je v bezpečí? Ani první poslali sondu, ale je toho mnohem více. Doporučuji se na to podívat, je to skvělé. ()

Sagara

Čakáte výpravné dobrodrúžstvo do sveta dinosaurov? Boj o prežitie? Spoznávanie novej fauny a flóry? Ak Vám stačí, že je im venovaných možno 10% tak to aj dostanete. V centre diania je totiž ultrablbá rodinka Šanónových, ktorá príde do úžasného sveta, ale trápi ju len to či má gitaru, domáce zvieratko alebo inú prkotinu. Na to, že má iba 13 epizód je podstatná väčšina len výplňová. Ak si chcete ušetriť čas stačí vidieť Dve úvodné, jednu prostrednú a dve posledné. Ostatok je strašná zívačka. Pokiaľ v ďalšej sérii nevymrú Šanónovci (adept na najotrasnejšiu televíznu rodinku) krutou mučivou smrťou, nemá moju pozornosť. A nezachráni to ani sakra cool Stephen Lang. ()

Zombi

Asi bych neměl dávat hodnocení po prvních dvou dílech, ale vzhledem k tomu, že na další už pravděpodobně koukat nebudu, tak sem něco písnu. Nápad je slušnej, s velkým potenciálem, triky taky nejsou špatný, na seriál, bohužel je to vše zabito rodiným zaměřením. V popředí je opět klasická rodinka, která řeší vztahy bla bla bla. Sice tu je opět nějaká ústřední záhada, otázka je, jestli vás na ni tůvrci utáhnou.. Lang jako šéf tábora je fajn, ale jen kvůli němu na to koukat nebudu. 2 hvězdy. Edit. fajn, viděl jsem ještě nějakej ten díl a jsou to lepší 2 hvězdy :o) ()

Rekpet

Nezklamalo mě to, sice sem čekal asi něco více, ale nezklamalo. Jediná postava a herec, který se mi zatím zalíbil je Stephen Lang, snad se k němu časem přidají i další. EDIT:s01e07(Nightfall) mě zklamala jak efekty tak i chatrným příběhem, zatím ponechávám na 4*, ale ještě jeden podobný díl a hodnocení jde bohužel dolů..) ()

Camulator

Něco tomu chybí. Třeba něco, co jsem v Jurském parku ještě neviděl. Ale pilot mě uvedl do zvědavosti, takže rád zabiju dalších 45 minut svého života a času příprav na maturitu (hahahá) dalším dílem. ()

Novom

Strašná, neuvěřitelná nuda. Prvních 10 min se mi líbilo prostředí, bylo to pěkné, neobvyklé, pak to začala být nuda, spousta dlouhých a nudných záběrů na postavy, trochu mi to připomíná tu úžasnou Nováckou telenovelu, hudba jak z velkofilmu, scény jak z Jurského parku, Hvězdná brána a kdo ví co ještě. Jak hrozně hloupé to může být, dokazují auta, která mají bránit proti dinosaurům, ale nevydrží skoro nic, auta bez dveří, do kterých se chtějí schovat a další a další spousty naprosto nesmyslných věcí, které se hned v pilotu objevily. Celé je to říznuté Dawsonovým světem. 5/10 a to jenom kvůli tomu zajímavé začátku z budoucnosti, jinak by to byly možná tak 2,5-3* za neoriginalitu. ()

PAVEK

Hodnocení po pěti dílech. Třetí díl překonal mé nejhorší představy že se sám sobě divím, že jsem nechal tři hvězdičky. Třetí díl Terra Novy by si nezadal s venezuelskými a paraguayskými telenovelami, vážně neskutečné. Obávám se, aby to nakonec nebylo ještě horší, než Falling Skies. Tak neuvěřitelně zabitý potenciál se jen tak nevidí. ()

Maslord

Terra Nova je možno nový svet ale nič nové na svete, podobný seriál existoval už niekedy pred 40-timi rokmi, po zhliadnutí prvého dvojdielu som zároveň aj rezignoval na ďalšie sledovanie. A rozhodne keď niekto robí seriál by sa mal už na začiatku rozhodnúť, že či to bude rodinná komédia, dráma, sci-fi alebo fantazy, pretože keď je to všetko - stoji to za nič. Podobne ako Terra Nova. ()

TonyM

Po tretej časti sa jednoducho nezbavím pocitu, že scenáristi to totálne posrali. Nápad je celkom zaujímavý, ale keďže hlavným poslaním celého projektu Terra Nova by mala byť záchrana Zeme, prečo kur** vidím po príchode hlavných hrdinov na Terra Novu len ďalších vojakov, zlodejov a platidlo "terra", keď tieto veci sú hlavnou príčinou stavu, v akom je naša Zem dnes. Skutočne? Toto je riešenie scenáristov? Veľmi ma to rozčúlilo, a nemienim ďalej sledovať takéto hovadiny. ()

Lachvos

Prachy jsou prostě vědět, což ale neříkám, že to není dobrý seriál, jen měl startovní čáru posunutou oproti ostatním tak do půli dráhy :) Ale i pobaví, tak uvidíme co z toho bude dál, když neupadne na clichodní dno, budu spokojen... ()

barrahir

Solidní výprava, CGI potvory dost slabé, co se týče děje, tak ten obsahuje snad všechny klišé, co se jen dalo. Za to by se nemusel stydět ani Roland Emmerich. Prozatím jsem to zapíchl po třetím díle, plánuju se kouknout na poslední 2, kde by se snad mohlo něco dít. /nedělo, snad to zruší a investujou ty peníze do nečeho, co má hlavu a patu/ ()

Illy

Rodinný sci-fi seriál, kde postavy jsou téměř černobílé, lehce naivní, ale pro mě svůj účel splnil. Příjemné sledování. ()

Ondra603

Asi prvních 15 minut jsem byl do filmu opravdu zabraný. Přelidněná planeta Země, temná atmosféra samotného města... To všechno bylo dost cool. Ale pak, nějací dinosauři, Lang v totožné roli jako v Avataru, všichni brečí, objímají se. N U D A. Slátanina všech možných kvalitních filmů dopadla špatně. ()

kkomtu

Musím říct, že jsem pozitivně překvapený. Kdysi dávno jsem v televizi viděl prvních několik dílů a seriál mě nepřesvědčil. Po letech jsem však seriálu dal druhou šanci a udělal jsem dobře! Po přetrpění prvních pár relativně nezajímavých dílů, které byly plné klišé a nudy nastupuje řada už poměrně vážnějších a docela dobrých dílů. Moc se mi líbí kam seriál mířil a ze seriálu, který jsem kdysi zavrhnul po pár dílech se tak nakonec stal seriál u kterého mě mrzí, že druhá série nikdy nepřišla. ()

nessbeal

Po zhliadnuti Pilotu poviem k tomu len tolko, poriadna scifi nakladacka, a myslim si ze sa na tom financne nesetrilo. Moderna technologia spojena s dinosaurami, aspon zase nieco nove neokukane a hlavne zaujimave. Velmi ma to bavilo, hodnotenie davam 3*. OTG = outside the gates!!! Videne 27.9.2011 vo verzii: Terra.Nova.S01E01.720p.HDTV.x264-ORENJI Serial Zruseny! ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)