• DaViD´82

Jurský park? Avatar? Ztraceni? Ehm? Závidím těm, kteří to v tom našli. Já viděl jen další nesnesitelně tuctovou telenovelu plnou keců o banalitách a té pravé americké rodině. To vše v nepřesvědčivých CGI kulisách; tu a tam ozvláštněnou totální guilty pleasure momentkou typu Stephen "jsem tak drsný až jsem směšný" Lang versus T-Rex, která s přehledem trumfne i klenoty typu Rambo versus helikoptéra či Seagalova břišní vana versus početná přesila. A to se ještě úvodní dvojdíl narozdíl třeba od třetího dá alespoň dokoukat.(6.10.2011)

• maddy

Bol to jeden z mojich najočakávanejších seriálových počinov roku 2011, ale po prvej cca 80 minútovej epizóde nastupuje skôr sklamanie. Herci pomerne slabí, scenár plný klišé a zbytočného pátosu, z postáv mi ani jedna neprirástla k „srdci“. Miestami dokonca až hlúpučké a priveľmi naivné. Je vidieť, že v tom má prsty Spielberg, no tentokrát to s tou jeho tradičnou nálepkou „pre celú rodinu“ prestrelil = kladné postavy sú vždy kladné, záporné majú len tie záporné vlastnosti, deťom sa nemôže nič stať, rodičia pre nich urobia všetko a pod. Žiaden závratný zvrat v príbehu alebo napätie. A vraj najdrahší pilot v dejinách seriálov? Takéto CGI efekty som videl už aj v roku 2005, takže ani po tejto stránke absolútne nič nové. Navyše sci-fi prostredie mesta budúcnosti v úvodnej 20 minútovke sa mi páčilo oveľa viac ako neskôr nastupujúci pravek. Moju pozornosť si to udržalo hlavne z dôvodu, že niečo podobné som na seriálovom poli už dlhšie nevidel (a keď aj áno, tak seriály s dinosaurami okupovali väčšinou Béčkovú až Céčkovú kvalitatívnu kategóriu). Napriek všetkým tým negatívam, ktoré spomínam sa prvý diel dal bez problémov pozrieť a dám seriálu šancu aj ďalej, ale čakal som viac, OVEĽA viac. Na amerických TV staniciach bežia teraz naozaj kvalitnejšie premiéry ako bolo tá k Terra Nova. Čistý priemer = 3* (ale stačí to na dlhodobé sledovanie snímku?) / Update: nestačí! So seriálom zatiaľ končím po jeho 4. epizóde a znižujem na 2,5*(28.9.2011)

• korbitch22

Prapodivný a předražený mix všeho možného,který nemá žádnou šanci zaujmout širší publikum.Chybí výraznější herecká hvězda,která by seriál táhla,casting je víc než otravný,hlavně co se puberťáků týče.Příběh jedno velké klišé bez pořádné štávy a a ipřes solidní rozpočet,až příliš viditelná lacinost...taková secondhandovost.Vůbec se nedivim že seriál skončil,stejně rychle jako začal a někdo v něm vypral solidní várku ukradených peněz. Nebýt skvělého Stephena Langa,šel bych snad i o hvězdu níže. 35%(21.5.2012)

seriál s obrovským potenciálem, který po velmi slibném pilotu zabředl na několik dílů do vod tuctových dílčích zápletek.. z těch se mu pak sice ve druhé polovině první série podařilo především díky přeorientování na vcelku zajímavou hlavní dějovou linku vyhrabat, ale výskyt klišovitých, infantilních a místy dokonce telenovelových prvků to příliš neovlivnilo.. hrozně mě celou dobu iritovalo, jak je základním kamenem děje jakási "typická americká rodinka", jak jsou zde dinosauři čistě pro "cool" efekt a jak to celé ve výsledku působí hrozně uměle a vykonstruovaně.. samotné finále pak mělo rozhodně něco do sebe a jeho závěr správně navnadil na případnou další sérii, přesto je ale fakt, že mi je vlastně jedno, jestli další série vznikne nebo ne, jasným důkazem toho, že je něco špatně.. míra propracovanosti (děje i charakterů), gradace, vcítění se do postav, vtáhnutí diváka do děje a těšení se na další díl (potažmo sérii) se například s takovými Ztracenými absolutně nedá srovnávat a nezachrání to ani fakt, že Terra Nova jako celek působí velmi sympaticky a pohodově - zkrátka jako taková rodinná podívaná, což mi ale k žánru "sci-fi s dinosaurama" prostě nesedí.. do druhé série (pokud vznikne) by si tvůrci měli ujasnit, jaký žánr vlastně chtějí divákům servírovat..(27.12.2011)

Príjemný retro seriál. Značne štúdiová záležitosť, ktorá sa v deväťdesiatych rokoch mohla stať kultom. Svojou antivýpravnosťou a slabými trikmi to pripomenie prvé série BABYLON 5 či SG-1, len smola, že dnes už je iné tisícročie... PRAVEK ÚTOČÍ sa určite lepšie hrá s obludami, toto má zaujímavejších hercov, aj keď postavy sú občas dosť klišoidné...(25.1.2013)

• - Pilotný diel sa stal najdrahším v histórii televízie, od čias Nezvestných, ešte skôr, ako bol natočený čo len jediný záber. (Chochi)

• - Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. I to byl poté jeden z důvodů, proč seriál dostal zelenou na natáčení celé série nazávisle na pilotním díle. (LEGACY)

• - 6. marca 2012 televízia Fox oznámila, že nebude v produkcii Terra Novy pokračovať. (Chochi)