Potenciál rozdupaný a spláchnutý do hajzlu. Pilot sice nebyl kdoví jak geniální, ale dával naději na solidní dobrodružný seriál. Epizodní a slabý děj v dalších dílech vše pohřbil. Trochu nepochopitelné, že tvůrci mají několik set lidí uprostřed pravěkých pralesů a nejsou schopni vymyslet dlouhodobější zápletku a nápaditější výplň jednotlivých epizod. Škoda.(12.11.2011)

• reqiuem

Po S01 a s odstupemSrovnávat Terra Novu s Jurským parkem je jako poměřovat nějakýho teropoda s microraptorem :-P.(zvlášť co se týče....no vlastně ve všem) Máme tady další klasickej americkej seriálovej model, strukturou a epizodama nápadně podobnej Falling Skies(+odmyslíteli si dinosaury, přírodu a časový -s prominutim- ptákoviny, tak máte klasický seriálový drama podobný výše zmíněnýmu). Děj zkrátka víceméně poskakuje na místě a tváří se, že má nějakej vyšší cíl. Jako monokl pod vokem nějaký supermodelky na sebe upozorňuje hlavně Stephen Lang. Na jeho charismatu doslova visí tenhle ubrečenej a místy až směšně působící "produkt". Šablonovitě vyrobenej, snažící se do sebe absorbovat to nejlepší z Avataru, Jurskýho parku nebo seriálu Lost, ve skutečnosti však provádějící pravej opak. Další pohrávání si s divákovou trpělivostí, ale co je horší- s jeho inteligencí.(15.1.2012)

• KevSpa

Pilot: Mix všech možných filmů a seriálů (Jurský park, Lost, Avatar, Stargate atd.), na který se ovšem dobře kouká. Je jasné, že kromě triků půjde v seriálu i o řešení záhady, tak jen doufám, že se do toho tvůrci příliš nezapletou jako v případě Lost. Mírně iritující je vše točící se okolo "hlavní" rodinky, což je jedno velké klišé (snad těch "objímacích" scén bude co nejméně). Terra Nova se ale netváří, že chce být něčím víc než výpravnou seriálovou oddechovkou, tak nebudu zatím příliš kritická. Mimochodem Stephen Lang, který dostal roli očividně na základě jeho postavy z Avataru, je jako vždy výtečný a má na to, aby tenhle seriál utáhnul. 1. díl - 80%, 2. díl - 60%, 3. díl - 40% WTF? Útok "ptáků" a řešení vyumělkovaných rodinných krizí - to bylo jako všechno?, 4. díl - 20% Seriously?, 5. díl - 40% Až teď mi došlo, že je to komedie!, 6. díl - 40 % Celý díl promarněný pseudo vyšetřováním vraždy. Tímto s Terra Novou končím, lepší už to nebude.(29.9.2011)

Dinosaury a podobné prehistorické krasavce mám prostě rád natolik, že mi ty rodinné problémy (jsme 85 milionů let bez pořádného zázemí, za plotem běhá dvacet druhů raptorů, ale holka potřebuje vědět, co má dělat na prvním rande) až tak nevadily. Co je ovšem horší, je to nesnesitelné natahování a zbytečné dávání přednosti banalitám na úkor veskrze originálního a promyšleného příběhu.(15.10.2012)

seriál s obrovským potenciálem, který po velmi slibném pilotu zabředl na několik dílů do vod tuctových dílčích zápletek.. z těch se mu pak sice ve druhé polovině první série podařilo především díky přeorientování na vcelku zajímavou hlavní dějovou linku vyhrabat, ale výskyt klišovitých, infantilních a místy dokonce telenovelových prvků to příliš neovlivnilo.. hrozně mě celou dobu iritovalo, jak je základním kamenem děje jakási "typická americká rodinka", jak jsou zde dinosauři čistě pro "cool" efekt a jak to celé ve výsledku působí hrozně uměle a vykonstruovaně.. samotné finále pak mělo rozhodně něco do sebe a jeho závěr správně navnadil na případnou další sérii, přesto je ale fakt, že mi je vlastně jedno, jestli další série vznikne nebo ne, jasným důkazem toho, že je něco špatně.. míra propracovanosti (děje i charakterů), gradace, vcítění se do postav, vtáhnutí diváka do děje a těšení se na další díl (potažmo sérii) se například s takovými Ztracenými absolutně nedá srovnávat a nezachrání to ani fakt, že Terra Nova jako celek působí velmi sympaticky a pohodově - zkrátka jako taková rodinná podívaná, což mi ale k žánru "sci-fi s dinosaurama" prostě nesedí.. do druhé série (pokud vznikne) by si tvůrci měli ujasnit, jaký žánr vlastně chtějí divákům servírovat..(27.12.2011)

• - Fanoušci, překvapení zrušením seriálu, začali na podporu projektu do společnosti FOX posílat plastové dinosaury. (LEGACY)

• - Tvůrci v seriálu nevycházejí pouze ze známých dinosaurů jako například Brachiosaura nebo Carnotaura. Do příběhu totiž zasadili i vlastní vymyšlené pravěké příšery na základě faktu, že většina dinosaurů stále na objevení čeká. S prvním takovým smyšleným dinosaurem se setkáváme již v pilotní epizodě. Nese vědecký název Acceraptor, což v latině znamená "Lupič s čepelí" a patří do rodu nechvalně známých Raptorů. (Pod)

• - Dinosaurov pomáhal navrhovať paleontológ Jack Horner. (Chochi)