• MartinezZ

Pilot S01E01+E02 - Zřejmě každý seriál musí mít nějakou emocionální složku, tady tedy rodinku. Rodinku bych si dokázal naprosto bez problémů odmyslet, včetně idiota synátora. Stejně tak hudba mi k tomu, co se odehrávalo, nějak moc neseděla (příchod do rezervace, např.). Obecně příběh postrádá logiku, co se návratu do minulosti týče - proč zrovna 85 milionů let k dinosaurům? Aby to bylo cool, co taky jiného. ~~~ Efekty jsou televizně levné, ale proč ne. Jen mohli odchytat chybky (dino se sápe po větvičce, která v záběru ale nikde není...). Ujde to< na TV produkci, akorát se bojím, že to zase spadne do standardních zajetých kolejí, díky rodince, znakům, matematice, dvěma partám atd., atd... ~~~ Svůj domov jsme zničili. Ale dostali jsme novou šanci. Šanci začít znovu... ...a podělat všechno od samého začátku znovu a lépe. ~~~ S01E03 - u seriálů, tedy příběhů na pokračování, mám obecně rád, když během jednoho dílu je nějaká situace otevřena a taky vyřešena. Tady se zatím stále jen něco otevírá a zbytek možná uvidíte příště. Navíc se obávám, že scénáristé sklouznou do klišé, kdy manžílek má za úkol najít špeha a informátora, kolem manželky se začne ochomítat Malcolm, který ji sem možná dostal s nějakým záměrem, manžílek na něj začne žárlit a pak zjistí, že špeh je on. Ale manželka tomu nebude věřit a usmyslí si, že to manžílek se žárlivostí přehání. Manželská krizička. snad se mýlím, ale 3. díl mě nijak nenadchnul, protože mě v seriálu stále poněkud vadí zbytečná dějová linka s rodinkou. zatím stále **, ale má to na kahánku. ~~~ S01E04 Tak scénáristé si zřejmě dělají srandu, protože tohle je tisící první variace na již milionkrát viděné. Hodnocení snižuji a zatím to vypadá, že příští díl "na jistotu" bude tím posledním. Nemusím ztrácet čas každou jasnou blbinou. ~~~ Změna. další díly začaly nabírat obrátky a to až do aktuálního finiše. Zasloužené ** tak zůstávají. Ano, je to konina, ale celkem ucházející. Jen nechápu, když jde vše o krky, včetně jejich rodin, že prostě nikdy nikoho nenapadne dát ránu jistoty.(28.9.2011)

• maddy

Bol to jeden z mojich najočakávanejších seriálových počinov roku 2011, ale po prvej cca 80 minútovej epizóde nastupuje skôr sklamanie. Herci pomerne slabí, scenár plný klišé a zbytočného pátosu, z postáv mi ani jedna neprirástla k „srdci“. Miestami dokonca až hlúpučké a priveľmi naivné. Je vidieť, že v tom má prsty Spielberg, no tentokrát to s tou jeho tradičnou nálepkou „pre celú rodinu“ prestrelil = kladné postavy sú vždy kladné, záporné majú len tie záporné vlastnosti, deťom sa nemôže nič stať, rodičia pre nich urobia všetko a pod. Žiaden závratný zvrat v príbehu alebo napätie. A vraj najdrahší pilot v dejinách seriálov? Takéto CGI efekty som videl už aj v roku 2005, takže ani po tejto stránke absolútne nič nové. Navyše sci-fi prostredie mesta budúcnosti v úvodnej 20 minútovke sa mi páčilo oveľa viac ako neskôr nastupujúci pravek. Moju pozornosť si to udržalo hlavne z dôvodu, že niečo podobné som na seriálovom poli už dlhšie nevidel (a keď aj áno, tak seriály s dinosaurami okupovali väčšinou Béčkovú až Céčkovú kvalitatívnu kategóriu). Napriek všetkým tým negatívam, ktoré spomínam sa prvý diel dal bez problémov pozrieť a dám seriálu šancu aj ďalej, ale čakal som viac, OVEĽA viac. Na amerických TV staniciach bežia teraz naozaj kvalitnejšie premiéry ako bolo tá k Terra Nova. Čistý priemer = 3* (ale stačí to na dlhodobé sledovanie snímku?) / Update: nestačí! So seriálom zatiaľ končím po jeho 4. epizóde a znižujem na 2,5*(28.9.2011)

Stephen Lang je prostě geniální a vůbec bych se nebál mluvit o životní roli. Vše ostatní je na hraně tvůrčí krize, kdy je poměrně dobrý napád rozváděn za pomoci tradičních berliček, které jsme již v x-variantách viděli jinde. Není to nuda, ale podobné téma by si určitě zasloužilo zajímavější rozvedení. I přes tunu klišé má Terra Nova nepopiratelné kouzlo a ohromný potenciál, který, doufám, tvůrci postupem času využijí. Snad se tenhle polotovar dočká druhé, méně "tradiční" sezóny. Celá recenze zde.(29.12.2011)

Potenciál rozdupaný a spláchnutý do hajzlu. Pilot sice nebyl kdoví jak geniální, ale dával naději na solidní dobrodružný seriál. Epizodní a slabý děj v dalších dílech vše pohřbil. Trochu nepochopitelné, že tvůrci mají několik set lidí uprostřed pravěkých pralesů a nejsou schopni vymyslet dlouhodobější zápletku a nápaditější výplň jednotlivých epizod. Škoda.(12.11.2011)

Naprosto impozantní novodobý seriál ala minulost. Zápletky možná nejsou úplně originální, ale ta počítačem vytvořená krajina, která spolykala tolik z rozpočtu, Stephen Lang a sem tam nějaký vtípek si seriál u mě drží vysoko. Třebas u osmého dílu scéna "Vešel sem oknem" jsem se válel smíchy, i když to asi záměr scénáristů nebyl. 65%(8.5.2012)

• - Dean Geyer, který ztvárnil postavu Marka Reynoldse, byl znám jako účastník soutěže Australian Idol. (LEGACY)

• - Název seriálu Terra Nova lze přeložit jako „nová země“. (LEGACY)

• - V Kanadě byl seriál vysílán na Citytv, kde se premiéra stala co se sledovanosti týče nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob. (LEGACY)