Ak ste milovníci seriálov, iste poznáte ten pocit, keď končí seriál, ktorý milujete a vy viete, že najbližšieho pol roka sa budete márne snažiť nájsť adekvátnu náhradu. Ak aj nájdete nejaký sľubný kúsok, po pár dieloch zistíte, že to nie je ono. Terra Nova sa pre mňa stala adekvátnou náhradou za SGA - po roku hľadania. Je mi jedno, že je to vykrádačka iných seriálov, nevadí mi, že propaguje rodinné hodnoty - hoci tie mi v sci-fi prídu nepatričné a ani to, že akčnosťou zaostáva za SGA o milión rokov. Znovu som zažil ten super pocit, že sa neviem dočkať ďalšej časti a tých 45 minút mám neskonalú radosť.(5.7.2014)

Menši zklamáni tam ale serial po všech stránkách zajímavý, některé díly i celkem dobře našlapnuté některé naopak zase ne, ale po celkovém dojmu jsi myslím že by jsi to i druhou sérii zasloužily ale rozhodně zvětším nádechem dinosauru, příběh je svým způsobem super herci jsou dobří ale škoda že to nedrží to skvělé tempo jako v úvodu.(29.9.2011)

• Desperado

Po pilote a následnej tretej časti sa potvrdzujú moje obavy. Terra Nova je za vlasy pritiahnuté voľné pokračovanie 7th Heaven s logickými kotrmelcami v intervale každých 5 minut, keď ani oči v stlp nezachránia potenciálny vysoký krvný tlak nad tým, čo sa na obrazovke deje (fyzika a logika tu riadne dostávajú na frak). Herci sú skrz naskrz seriálovo nesympatickí. O'Mara je nevýrazný, jeho rodina otravná a vôbec , takmer celé osadenstvo vyzerá akoby ich zhrabli z rôznorodých neúspešných vystúpení súťaží Miss, Mister, Missis či Child alebo i Dog (znečistenie Zeme asi má skvelý dopad na ľudskú estetiku). Langdon recykluje v blede modrom svoju postavu z Avataru a pochybujem , že celú túto káru výtvoru mačkopsa utiahne. Seriál pre celú rodinu, dokonca aj vaša babička v tom bude vidieť uspokojivú náhradu za Rosalindy a Esmeraldy.(7.10.2011)

• Segrestor

Obrovské nadšení vystřídala studená sprcha v podobě dějově ucelených epizod o přemoudřelých dětech bojujících s štěstěnou po boku proti všelijakým potvorám z čtvrtohor. A pro každou epizodu jiná potvora, aby se neřeklo. Seriál u mě nezachraňují ani hezké tvářičky, ani relativně pěkně "udělané" scenérie. To velké haló kolem tohoto bombastického seriálu brzy vystřídá šeď odpoledního vysílání pro děcka na Nově. Škoda, pilotnímu dílu bych dal z fleku pět hvězd. Extrémně blbý mi přišel hnedle čtvrtý díl. To byla zápletka jak z nosu. Tady se nějaký scénarista vysloveně překonal... Tam za zhlédnutí stály možná poslední dvě minuty.(24.10.2011)

• sssssycak

Velká očekávání s sebou často přinášejí i velká zklamání. A jedno obrovské zklamání nese název Terra Nova. Absolutně nevyužitý potenciál, kam se proboha poděli ty miliony dolarů ? Zpočátku to vše vypadalo dobře a uvěřitelně, obavy z dinosaurů a jiné havěti, jenže to v průběhu seriálů naprosto vymizelo. Najednou se nikdo nebál běhat sám džunglí a o živáčka nezavadil. A když se to zase hodilo, tak v poslední epizodě nacpali obrovského dinosaura do malého kontejneru, kam se absolutně nemohl vejít a ještě z něj vylezl tak, že ho ani malinko nepoškodil... WTF ? Idiotských věcí je tam mnohem víc, ale tohle mi prostě vadilo hodně a tak to zmiňuji. Viděl jsem všech 13 epizod, podívat se na to dá, ale po titulkách už nebudete vědět, že jste to viděli. V seriálu mi chybí jakýkoliv WTF efekt a to je u dějového Sci-Fi dost problém. Nakonec jsem rád, že další epizody nejsou, byla by to škoda peněz. To radši obnovte StarGate. :)(11.6.2012)

• - Natáčení jedné epizody trvalo běžných osm až devět dní. Abnormálně dlouhá však byla postprodukce každé epizody, která zabrala i více než šest dní, což představuje oproti zaběhlých schématům přibližně dvojnásobek. (LEGACY)

• - Dean Geyer, který ztvárnil postavu Marka Reynoldse, byl znám jako účastník soutěže Australian Idol. (LEGACY)

• - Dinosaurov pomáhal navrhovať paleontológ Jack Horner. (Chochi)