• Macejko

1. epizóda: Na televízne pomery veľké množstvo obstojných trikov obalených prekvapivo pútavým dejom, atmosférou a solídnou výpravou. Postavy sú zatiaľ nemastné-neslané (či už po stránke hereckej, alebo scenáristickej), ale po nulových očakávaniach a skepse ma pilot veľmi milo prekvapil a ja som zvedavý, kam sa bude táto seriálová novinka uberať. Síce stále neverím, že by sa z dlhodobého hľadiska mohol z Terra Novy vykľuť nejaký nezabudnuteľný televízny klenot, ale šanca na zábavný a bezproblémový počin tu je. Stačí, ak sa zachová pomer akcia/dialógy, nastolený prvým dielom. (8/10)(28.9.2011)

seriál s obrovským potenciálem, který po velmi slibném pilotu zabředl na několik dílů do vod tuctových dílčích zápletek.. z těch se mu pak sice ve druhé polovině první série podařilo především díky přeorientování na vcelku zajímavou hlavní dějovou linku vyhrabat, ale výskyt klišovitých, infantilních a místy dokonce telenovelových prvků to příliš neovlivnilo.. hrozně mě celou dobu iritovalo, jak je základním kamenem děje jakási "typická americká rodinka", jak jsou zde dinosauři čistě pro "cool" efekt a jak to celé ve výsledku působí hrozně uměle a vykonstruovaně.. samotné finále pak mělo rozhodně něco do sebe a jeho závěr správně navnadil na případnou další sérii, přesto je ale fakt, že mi je vlastně jedno, jestli další série vznikne nebo ne, jasným důkazem toho, že je něco špatně.. míra propracovanosti (děje i charakterů), gradace, vcítění se do postav, vtáhnutí diváka do děje a těšení se na další díl (potažmo sérii) se například s takovými Ztracenými absolutně nedá srovnávat a nezachrání to ani fakt, že Terra Nova jako celek působí velmi sympaticky a pohodově - zkrátka jako taková rodinná podívaná, což mi ale k žánru "sci-fi s dinosaurama" prostě nesedí.. do druhé série (pokud vznikne) by si tvůrci měli ujasnit, jaký žánr vlastně chtějí divákům servírovat..(27.12.2011)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Je to sice strašný mnohokrát viděný klišé, ale mě to přesto neskutečně baví. Mám z toho seriálu takový zvláštní pocit. Nevím jak to popsat. Má to duši. Možná proto, že mi to až moc připomíná Stargate. Příjemní herci, krásná hudba, pěkné prostředí a trocha toho tajemna. Závěrečný dvojdíl byl perfektní. Hit sezóny, jak jsem původně předpokládal, to sice není, ale za druhou sérii bych byl rozhodně rád. Popravdě, chtěl bych sérií hned několik. Ten seriál má potenciál a je natolik pohodový, že bych vydržel koukat dál a dál... "Welcome to Terra Nova!"(29.9.2011)

• maddy

Bol to jeden z mojich najočakávanejších seriálových počinov roku 2011, ale po prvej cca 80 minútovej epizóde nastupuje skôr sklamanie. Herci pomerne slabí, scenár plný klišé a zbytočného pátosu, z postáv mi ani jedna neprirástla k „srdci“. Miestami dokonca až hlúpučké a priveľmi naivné. Je vidieť, že v tom má prsty Spielberg, no tentokrát to s tou jeho tradičnou nálepkou „pre celú rodinu“ prestrelil = kladné postavy sú vždy kladné, záporné majú len tie záporné vlastnosti, deťom sa nemôže nič stať, rodičia pre nich urobia všetko a pod. Žiaden závratný zvrat v príbehu alebo napätie. A vraj najdrahší pilot v dejinách seriálov? Takéto CGI efekty som videl už aj v roku 2005, takže ani po tejto stránke absolútne nič nové. Navyše sci-fi prostredie mesta budúcnosti v úvodnej 20 minútovke sa mi páčilo oveľa viac ako neskôr nastupujúci pravek. Moju pozornosť si to udržalo hlavne z dôvodu, že niečo podobné som na seriálovom poli už dlhšie nevidel (a keď aj áno, tak seriály s dinosaurami okupovali väčšinou Béčkovú až Céčkovú kvalitatívnu kategóriu). Napriek všetkým tým negatívam, ktoré spomínam sa prvý diel dal bez problémov pozrieť a dám seriálu šancu aj ďalej, ale čakal som viac, OVEĽA viac. Na amerických TV staniciach bežia teraz naozaj kvalitnejšie premiéry ako bolo tá k Terra Nova. Čistý priemer = 3* (ale stačí to na dlhodobé sledovanie snímku?) / Update: nestačí! So seriálom zatiaľ končím po jeho 4. epizóde a znižujem na 2,5*(28.9.2011)

Nesnášim Avatar, nesnášim ten umělý hype a veškeré aktivity spojené s filmem, proto jsem si Terra Novu stáhnul spíše ze zajímavosti, a proto, že je podzimním seriálovým blockbusterem. Po 4 epizodách jsem celkem nadšen. Patos, klišé a dobrá americká rodina je tady sice opět na prvním místě, ale narozdíl od jiných filmů a seriálu nesere. Seriál je o dost zábavnější než britská obdoba Outcast, kterou jsem musel přestat sledovat po dvou epizodách, protože to byla plejáda ubohosti a trapnosti. Pokud by se odstranily veškeré dětské postavy (proč tam vůbec jsou? Pochybuju, že 50leté matky čumí na sci-fi seriál o dinosaurech), bylo by implantováno trochu tajemna a akce, tak jasných pět hvězd. Přesto mi současná podoba seriálu nevadí a rád se na něj podívám. Škoda, že veškeré papírově zajímavé projekty vždy zkrachují na klišé a dětských postavách s IQ 150 a uvažováním čtyřicátníka. 60%(15.10.2011)

• - Rozpočet na epizodu byl stanoven na 4 miliony amerických dolarů. Úmyslně se v obsazení nevyskytuje žádná velká hvězda, protože většinu rozpočtu „spolkly“ speciální efekty. (LEGACY)

• - 6. marca 2012 televízia Fox oznámila, že nebude v produkcii Terra Novy pokračovať. (Chochi)

• - Jeden z tvůrců Brannon Braga prohlásil, že seriál by měl být řešen podobným stylem, jako seriál Ztraceni. Prý budou postavy vzpomínat na život před cestou do minulosti. (Pod)