Reklama

Reklama

Terra Nova

(seriál)
Ukázka z filmu 5
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Epizody(13)

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

(více)

Videa (5)

Ukázka z filmu 5

Recenze (340)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jurský park? Avatar? Ztraceni? Ehm? Závidím těm, kteří to v tom našli. Já viděl jen další nesnesitelně tuctovou telenovelu plnou keců o banalitách a té pravé americké rodině. To vše v nepřesvědčivých CGI kulisách; tu a tam ozvláštněnou totální guilty pleasure momentkou typu Stephen "jsem tak drsný až jsem směšný" Lang versus T-Rex, která s přehledem trumfne i klenoty typu Rambo versus helikoptéra či Seagalova břišní vana versus početná přesila. A to se ještě úvodní dvojdíl narozdíl třeba od třetího dá alespoň dokoukat. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Terra Nova se svými velkými náklady i očekáváním je konečně tu a po pilotním díle by se dalo říci, že úspěšně. Bohužel je nutné počkat, co si tvůrci připravili dále. Prvotní nadšení ze světa budoucnosti je však platné, co se ale bude dít v minulosti? Utáhnou dinosauři jako důležitý element seriál? Nebude působit prostředí videoherně až klišovitě (Avatar v pozadí kroutí hlavou, že ne)? První tři díly ukázaly velký potenciál, čtvrtý naznačil očekávanou nevyrovnanost. Jak vidím, velké většině vadí typická americká seriálová škola, ale s tím se holt musí naučit žít. Update: potěšující zpráva, tvůrci devátým dílem dokazují, že mají promyšlenou hlavní linii a nezapomněli na logické odpovědi! První sezona zakončena s nadhledem a je jasným důkazem promyšlenosti od prvního dílu s pěkným cliffhangerem na závěr. PS: tvůrci měli koule, když finále sezony v podstatě vyřešili ala tradiční "sezónní cliffhanger":) a vypořádali se s tím za necelé dvě hodiny! ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Stephen Lang je prostě geniální a vůbec bych se nebál mluvit o životní roli. Vše ostatní je na hraně tvůrčí krize, kdy je poměrně dobrý napád rozváděn za pomoci tradičních berliček, které jsme již v x-variantách viděli jinde. Není to nuda, ale podobné téma by si určitě zasloužilo zajímavější rozvedení. I přes tunu klišé má Terra Nova nepopiratelné kouzlo a ohromný potenciál, který, doufám, tvůrci postupem času využijí. Snad se tenhle polotovar dočká druhé, méně "tradiční" sezóny. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pilot: Mix všech možných filmů a seriálů (Jurský park, Lost, Avatar, Stargate atd.), na který se ovšem dobře kouká. Je jasné, že kromě triků půjde v seriálu i o řešení záhady, tak jen doufám, že se do toho tvůrci příliš nezapletou jako v případě Lost. Mírně iritující je vše točící se okolo "hlavní" rodinky, což je jedno velké klišé (snad těch "objímacích" scén bude co nejméně). Terra Nova se ale netváří, že chce být něčím víc než výpravnou seriálovou oddechovkou, tak nebudu zatím příliš kritická. Mimochodem Stephen Lang, který dostal roli očividně na základě jeho postavy z Avataru, je jako vždy výtečný a má na to, aby tenhle seriál utáhnul. 1. díl - 80%, 2. díl - 60%, 3. díl - 40% WTF? Útok "ptáků" a řešení vyumělkovaných rodinných krizí - to bylo jako všechno?, 4. díl - 20% Seriously?, 5. díl - 40% Až teď mi došlo, že je to komedie!, 6. díl - 40 % Celý díl promarněný pseudo vyšetřováním vraždy. Tímto s Terra Novou končím, lepší už to nebude. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Nesnášim Avatar, nesnášim ten umělý hype a veškeré aktivity spojené s filmem, proto jsem si Terra Novu stáhnul spíše ze zajímavosti, a proto, že je podzimním seriálovým blockbusterem. Po 4 epizodách jsem celkem nadšen. Patos, klišé a dobrá americká rodina je tady sice opět na prvním místě, ale narozdíl od jiných filmů a seriálu nesere. Seriál je o dost zábavnější než britská obdoba Outcast, kterou jsem musel přestat sledovat po dvou epizodách, protože to byla plejáda ubohosti a trapnosti. Pokud by se odstranily veškeré dětské postavy (proč tam vůbec jsou? Pochybuju, že 50leté matky čumí na sci-fi seriál o dinosaurech), bylo by implantováno trochu tajemna a akce, tak jasných pět hvězd. Přesto mi současná podoba seriálu nevadí a rád se na něj podívám. Škoda, že veškeré papírově zajímavé projekty vždy zkrachují na klišé a dětských postavách s IQ 150 a uvažováním čtyřicátníka. 60% ()

Galerie (192)

Zajímavosti (18)

  • Rozpočet na epizodu byl stanoven na 4 miliony amerických dolarů. Úmyslně se v obsazení nevyskytuje žádná velká hvězda, protože většinu rozpočtu „spolkly“ speciální efekty. (LEGACY)
  • V Kanadě byl seriál vysílán na Citytv, kde se premiéra stala co se sledovanosti týče nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob. (LEGACY)
  • Pilotný diel sa stal najdrahším v histórii televízie, od čias Nezvestných, ešte skôr, ako bol natočený čo len jediný záber. (Chochi)

Související novinky

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (více)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)

Reklama

Reklama