Reklama

Reklama

Terra Nova

(seriál)
Ukázka z filmu 3
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

(více)

Videa (5)

Ukázka z filmu 3

Recenze (341)

Lum3n 

všechny recenze uživatele

Potenciál rozdupaný a spláchnutý do hajzlu. Pilot sice nebyl kdoví jak geniální, ale dával naději na solidní dobrodružný seriál. Epizodní a slabý děj v dalších dílech vše pohřbil. Trochu nepochopitelné, že tvůrci mají několik set lidí uprostřed pravěkých pralesů a nejsou schopni vymyslet dlouhodobější zápletku a nápaditější výplň jednotlivých epizod. Škoda. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga. V roce 2149 je naše planeta přelidněná a zamořená. Vědci najdou průchod 85 milionů let zpět mezi dinosaury. Postaví se tam základna. Jenže nic nejde bez komplikací. Je tam oddělená frakce, která dělá problémy. Stephen Lang tuto kolonii vede. Jimu Shannovi se podaří i s jeho rodinou projít portálem do minulosti. Od té chvíle sledujeme jejich příběh i vývoj celé kolonie. Postupně se o Šestkáčích (oddělená frakce) dozvídáme víc. Ale není to tak jednoduché. Vše je řízeno z budoucnosti. Nakonec dojde i k bitvě. Končí to trochu otevřeně. Škoda, že už nedošlo na další sérii... "Jasně. Nejdřív táta uteče z vězení s nejvyšší ostrahou a pak vnikne do jiného zařízení s nejvyšší ostrahou. Prostě hračka" :D ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Po pilotu sakra těžké hodnotit, ale asi jsem čekal více LOSTovosti :). Na telku sice paráda, je to však o třídu níž než svého času třebas Flashforward. Tak uvidíme, kam se s dinousaury za pár měsíců dopracujeme, zatím vcelku spokojenost. UPDATE po třech dílech: šílené kliše, imbecilita chování postav a... nuda! Snižuji hodnocení a se seriálem končím... ()

Mikita 

všechny recenze uživatele

Jak už se tady několikrát opakuje, tento seriál je variací hned na několik známých seriálů (hlavně SGU, LOST + dinosauři). Pilotní i závěrečný dvoudíl je velmi povedený a to co je mezi tím je docela milé, i když to nevzbuzuje to žádnou přehnanou závislost či touhu vyčkávat do půlnoci na možnost shlédnutí dalšího dílu. Hlavní zápletka, která spojuje jednotlivé (občas slabší) díly, je však natolik zajímavá, že stojí za to věnovat tomuto seriálu pozornost. Na rozdíl od LOSTů tu není chrlena jedna nesmyslnější záhada za druhou, ale seriál si jede ve své jasně dané lince a jednotlivá rozuzlení "záhad" kolem skutečné osobnosti velitele Taylora či jeho vztahu se synem jsou dostatečně logická. Je tu samozřejmě mnoho klišé a z konceptu rodinného seriálu se často odbočuje. Tvůrci by se podle mě měli jasně vyhranit, zda půjde o rodinný seriál, anebo skutečně dobrodružné sci-fi i pro odrostlejší diváky...tak snad ve druhé sérii. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Takový koukatelný mix Jurského parku a Avatara. Stephen Lang si svoji roli z Avatara trochu zopakoval. Snad seriál dostane šanci na pokračovaní. Předci Jima Shannona byli očividně mohli být potomci Stefanie Plum a Joea Morelliho ze Slečny nebezpečné. Chtě nechtě se můj komentář podobá KevSpa. Pardon. ()

Galerie (192)

Zajímavosti (18)

  • V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milionů amerických dolarů. Nakonec se však cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům, přičemž se nani podílel štáb čítající 300 lidí. (LEGACY)
  • Pilotný diel sa stal najdrahším v histórii televízie, od čias Nezvestných, ešte skôr, ako bol natočený čo len jediný záber. (Chochi)
  • V Kanadě byl seriál vysílán na Citytv, kde se premiéra stala co se sledovanosti týče nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob. (LEGACY)

Související novinky

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (více)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)

Reklama

Reklama