• sssssycak

Velká očekávání s sebou často přinášejí i velká zklamání. A jedno obrovské zklamání nese název Terra Nova. Absolutně nevyužitý potenciál, kam se proboha poděli ty miliony dolarů ? Zpočátku to vše vypadalo dobře a uvěřitelně, obavy z dinosaurů a jiné havěti, jenže to v průběhu seriálů naprosto vymizelo. Najednou se nikdo nebál běhat sám džunglí a o živáčka nezavadil. A když se to zase hodilo, tak v poslední epizodě nacpali obrovského dinosaura do malého kontejneru, kam se absolutně nemohl vejít a ještě z něj vylezl tak, že ho ani malinko nepoškodil... WTF ? Idiotských věcí je tam mnohem víc, ale tohle mi prostě vadilo hodně a tak to zmiňuji. Viděl jsem všech 13 epizod, podívat se na to dá, ale po titulkách už nebudete vědět, že jste to viděli. V seriálu mi chybí jakýkoliv WTF efekt a to je u dějového Sci-Fi dost problém. Nakonec jsem rád, že další epizody nejsou, byla by to škoda peněz. To radši obnovte StarGate. :)(11.6.2012)

Myslím že tenhle seriál by si zaslloužil o dost lepší hodnocení než má. Nevím co se na něm všem nelíbí, ale podle mě je úplně špičkový a určitě bych ho zařadil mezi top 10 seriálů po roce 2010. Rozhodně nejsem nějak ujetý na dinosaury ani pravěk, ale tenhle nápad je opravdu originální a víc než slušně provedený. Za mě tedy plný počet.(31.3.2013)

Po 4 dílech zhodnocuji zatím běžící seriál (jak dlouho?). Moc sci-fi s tématikou cestování v čase se moc neobjevuje. Pokud se v nich spojí i téma dinosaurů, pak to (aspoň pro mě) má atraktivní potenciál. Terra Nova je o cestování lidí z budoucnosti, kteří cestují do hodně vzdálené minulosti (to by měl doktor Emmett Brown radost!). Každé sci-fi padá a vzlétá s triky a tak to je chtě nechtě. Na televizní poměry jsou triky koukatelné. Ač by člověk rád realistické dinosaury alá Jurský Park (skoro 20 let starý!), tak se celkem dinosauři povedli.Oni tam beztak ani moc nejsou, takže nečekejte nájezdy Tyranosaurů a velicoraptorů na osadníky. Obsazení seriálu má pár sympatických jmen. Všechny však předčí Spethen Lang alias ten z Avatara co chtěl vymlatit šmouly. Ostatní a především mladší herci je skoro sbor ochotníků. Pilotní díl skvěle navnadí, ale u svatého dinosaura co ten scénař?! S postupem dalších dílů se téměř nic neděje. Vazby mezi osadníky jsou křečovité a místy trapně k smíchu. Korunu tomu dal čvrtý díl, který jsem neměl ani chuť dokoukat. No jsem už vážně na pravážkách zda má cenu ten seriál dokoukat. Potenciál tam je, ale pokud začnou díly postupně kvalitativně klesat, pak klesne i můj zájem.Update po 5.díle: Tak tohle je už vážně k smíchu. Trapnost scénaristů nezná mezí. Ten seriál odpískávám. Na více jak jednu sérii to ani stejně nebude.(17.10.2011)

Trpí to tradičními problémy amerických seriálů, ale dívá se na to dobře = ty prachy jsou vidět. Triky jsou solidní, příběhově hodně dobré a hlavně je co zkoumat. Doufám, že se dočkáme nějákých flaschbacků z doby prvních osadníků. Největší problém má seriál s charakery a s herci. Stephen Lang je boží, o tom žádná, jenže ty ostatní převyšuje o tolik, že vám je ta hlavní rodina úplně ukradená, stejně jako celý zbytek základny. Ještě mi docela přirostla k srdci Allison Miller, jinak sledovat osudy těch ostatních truhlíků možná začne být nuda. Uvidíme... Tak nakonec to nebylo špatné, zbytečných vatových dílů dost, ale finále to celkem zachraňuje. Vlastně kdykoliv vidíme budoucnost je to fajn, i když je to skladiště s modrou dírou a jinak nic. Když bude TERRA NOVA pokračovat, fajn... když ne zase tak moc ji oplakávat nebudu.(28.9.2011)

• DaViD´82

Jurský park? Avatar? Ztraceni? Ehm? Závidím těm, kteří to v tom našli. Já viděl jen další nesnesitelně tuctovou telenovelu plnou keců o banalitách a té pravé americké rodině. To vše v nepřesvědčivých CGI kulisách; tu a tam ozvláštněnou totální guilty pleasure momentkou typu Stephen "jsem tak drsný až jsem směšný" Lang versus T-Rex, která s přehledem trumfne i klenoty typu Rambo versus helikoptéra či Seagalova břišní vana versus početná přesila. A to se ještě úvodní dvojdíl narozdíl třeba od třetího dá alespoň dokoukat.(6.10.2011)

• - Natáčení probíhalo převážně v Queenslandu v Austrálii. Dále pak práce probíhaly ve studiích Warner Bros. (LEGACY)

• - Jeden z tvůrců Brannon Braga prohlásil, že seriál by měl být řešen podobným stylem, jako seriál Ztraceni. Prý budou postavy vzpomínat na život před cestou do minulosti. (Pod)

• - Dean Geyer, který ztvárnil postavu Marka Reynoldse, byl znám jako účastník soutěže Australian Idol. (LEGACY)