• Hild

Hodně slibný začátek, hodnotit samozřejmě ještě nebudu, ale podobný seriál mi teď hodně chyběl. Herci slušní, největší pozornost na sebe strhává podle očekávaní Stephen Lang. Pilot mě velmi zaujal, triky solidní na to, že jde o televizní seriál, akce taky dobrá. Nenudila jsem se a rozhodně to má velký potenciál, tak snad to scénáristé nezazdí, což bude obtížné, vzhledem k tomu, že se v seriálu objevuje cestování časem a to může vždy dopadnout naprosto jakkoliv.// No tak po čtyřech dílech začínám mít obavy, že mě čeká největší seriálové zklamání roku. Z Terra Novy se pomalu začíná stávat další laciný seriál s obyčejným scénářem a postavami, které mě díl od dílu začínají víc štvát. Ještě uvidím, naději stále mám a šanci seriálu rozhodně ještě dám, doufám, že se to ještě otočí k lepšímu.// Po pátém a šestém díle to vzdávám, tohle opravdu nevyšlo.(28.9.2011)

• Carol Pifková

Ako milovníčka dinosaurov, budem hľadať každú chybičku čo sa týka dinosaurov resp. čo sa mi na nich nebude páčiť. 1. ČASŤ: Ó môj bože! NUDA, ale to sa dalo čakať... Otrasné sfarbenie Brachiosaura len tak medzi rečou. Myslím, že sa nechali išpirovať žirafou asi kvôli krku. 2. ČASŤ: Preboha Carnitaur???? Azda Carnotaurus nie?! Aspoň keby je to Carnotaur ale CARNITAUR?! Za to však môže ako inak trápny slovenský dabing. No ale inak keby sa tam neobjaví ten Carnotaurus tak by to bola zase nuda. TRHAČ??? Keď je to Guanlong?! VREŠŤAN??? Do puče to čo má byť?! 3. ČASŤ Panebože! To je nuda! Furt len samé žvásty nezaujímavé. 4. a 5. časť KOKOS TO JE TELENOVELA S DINOSAURAMI?! Ja to už nevládzem pozerať, ako sorry ale sklamanie storočia mňa to proste nebaví a ohodnotím to aj keď som to nedopozerala, pretože už žiaden diel by nezmenil môj názor a hodnotenie.. 1*(6.1.2013)

• sssssycak

Velká očekávání s sebou často přinášejí i velká zklamání. A jedno obrovské zklamání nese název Terra Nova. Absolutně nevyužitý potenciál, kam se proboha poděli ty miliony dolarů ? Zpočátku to vše vypadalo dobře a uvěřitelně, obavy z dinosaurů a jiné havěti, jenže to v průběhu seriálů naprosto vymizelo. Najednou se nikdo nebál běhat sám džunglí a o živáčka nezavadil. A když se to zase hodilo, tak v poslední epizodě nacpali obrovského dinosaura do malého kontejneru, kam se absolutně nemohl vejít a ještě z něj vylezl tak, že ho ani malinko nepoškodil... WTF ? Idiotských věcí je tam mnohem víc, ale tohle mi prostě vadilo hodně a tak to zmiňuji. Viděl jsem všech 13 epizod, podívat se na to dá, ale po titulkách už nebudete vědět, že jste to viděli. V seriálu mi chybí jakýkoliv WTF efekt a to je u dějového Sci-Fi dost problém. Nakonec jsem rád, že další epizody nejsou, byla by to škoda peněz. To radši obnovte StarGate. :)(11.6.2012)

seriál s obrovským potenciálem, který po velmi slibném pilotu zabředl na několik dílů do vod tuctových dílčích zápletek.. z těch se mu pak sice ve druhé polovině první série podařilo především díky přeorientování na vcelku zajímavou hlavní dějovou linku vyhrabat, ale výskyt klišovitých, infantilních a místy dokonce telenovelových prvků to příliš neovlivnilo.. hrozně mě celou dobu iritovalo, jak je základním kamenem děje jakási "typická americká rodinka", jak jsou zde dinosauři čistě pro "cool" efekt a jak to celé ve výsledku působí hrozně uměle a vykonstruovaně.. samotné finále pak mělo rozhodně něco do sebe a jeho závěr správně navnadil na případnou další sérii, přesto je ale fakt, že mi je vlastně jedno, jestli další série vznikne nebo ne, jasným důkazem toho, že je něco špatně.. míra propracovanosti (děje i charakterů), gradace, vcítění se do postav, vtáhnutí diváka do děje a těšení se na další díl (potažmo sérii) se například s takovými Ztracenými absolutně nedá srovnávat a nezachrání to ani fakt, že Terra Nova jako celek působí velmi sympaticky a pohodově - zkrátka jako taková rodinná podívaná, což mi ale k žánru "sci-fi s dinosaurama" prostě nesedí.. do druhé série (pokud vznikne) by si tvůrci měli ujasnit, jaký žánr vlastně chtějí divákům servírovat..(27.12.2011)

Myslím že tenhle seriál by si zaslloužil o dost lepší hodnocení než má. Nevím co se na něm všem nelíbí, ale podle mě je úplně špičkový a určitě bych ho zařadil mezi top 10 seriálů po roce 2010. Rozhodně nejsem nějak ujetý na dinosaury ani pravěk, ale tenhle nápad je opravdu originální a víc než slušně provedený. Za mě tedy plný počet.(31.3.2013)

• - 6. marca 2012 televízia Fox oznámila, že nebude v produkcii Terra Novy pokračovať. (Chochi)

• - Jeden z tvůrců Brannon Braga prohlásil, že seriál by měl být řešen podobným stylem, jako seriál Ztraceni. Prý budou postavy vzpomínat na život před cestou do minulosti. (Pod)

• - Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. I to byl poté jeden z důvodů, proč seriál dostal zelenou na natáčení celé série nazávisle na pilotním díle. (LEGACY)