Reklama

Reklama

Terra Nova

(seriál)
Ukázka z filmu 1
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

(více)

Videa (5)

Ukázka z filmu 1

Recenze (341)

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

Hodně jsem se těšil a očekával fakt vyloženě fantastický seriál plný dinosaurů a výborných příběhů. Pilotní díl poměrně šel, jenže v dalších epizodách se děj ubírá hrozně mimo dinosaurů a motá se moc kolem "šestek" a schyluje se k nudě. Nevyužitý scénář podkopl Terra Nově nohy. / Viděné epizody z 1.sezóny *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 5/10 ) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Pilot mne navnadil, mělo to docela chytrý scénář, kulisy i triky. S přesunem do Terra Novy jsem ale čekal něco víc, než jen souboj dvou frakcí, navíc naprosto nesmyslný a nelogický, když se nad tím zamyslíme. Ten svět se asi nesoustředí jen na kus lesa a jednu osadu a jeskyni, je rozlehlejší. Když portálem dopravili auta, proč ne drony nebo malá letadla na průzkum? Jistě by se našla místa, kde by si jedna skupina v pohodě drancovala zdroje, a druhá se rochnila v kytičkách a na zahrádce. Takto je to celé postavené na hlavu. Navíc motivace postav mi přijdou také takové podivné a často z prstu vycucané. Je zde vidět inspirace jinými seriály a filmy, některé zápletky jako by vypadly přes opotřebovaný kopírák z Hvězdné brány, dinosauři za plotem mají asi podobnou funkci jako mutanti ve Wayward Pines - prostě tam jsou a sem tam někoho zabijí nebo sežerou. Na to, co vše by se mohlo odehrávat za zajímavosti v novém světě, se děj vleče pomalu, nudně a nezajímavě, a teprve těsně před koncem trochu nabere obrátky, dojde na pár (rodinných) zvratů a je zde cliffhanger pro možnou druhou sérii. Ale celkově je seriál takový nedomrlý a postavy takové buď moc kladné, nebo moc záporné, nic mezi tím. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga. V roce 2149 je naše planeta přelidněná a zamořená. Vědci najdou průchod 85 milionů let zpět mezi dinosaury. Postaví se tam základna. Jenže nic nejde bez komplikací. Je tam oddělená frakce, která dělá problémy. Stephen Lang tuto kolonii vede. Jimu Shannovi se podaří i s jeho rodinou projít portálem do minulosti. Od té chvíle sledujeme jejich příběh i vývoj celé kolonie. Postupně se o Šestkáčích (oddělená frakce) dozvídáme víc. Ale není to tak jednoduché. Vše je řízeno z budoucnosti. Nakonec dojde i k bitvě. Končí to trochu otevřeně. Škoda, že už nedošlo na další sérii... "Jasně. Nejdřív táta uteče z vězení s nejvyšší ostrahou a pak vnikne do jiného zařízení s nejvyšší ostrahou. Prostě hračka" :D ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl... A vím, že další vidět nechci, protože mě k tomu nic neláká. Čert vem, že Terra Nova míchá dohromady Jurský park (líbilo se mi obrácení jeho myšlenky naruby - uvnitř druhohorního světa jsou lidé zavření v ohradě), Hvězdnou bránu, Avatara... Ale je to nuda. Klišé se skrývá za každým rohem a prakticky všechno je "rádoby" - drsní muži, dramatické zápletky, humorná odlehčení, napětí... Ani triky nejsou bůhvíco. Tohle se opravdu příliš nepovedlo. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jurský park? Avatar? Ztraceni? Ehm? Závidím těm, kteří to v tom našli. Já viděl jen další nesnesitelně tuctovou telenovelu plnou keců o banalitách a té pravé americké rodině. To vše v nepřesvědčivých CGI kulisách; tu a tam ozvláštněnou totální guilty pleasure momentkou typu Stephen "jsem tak drsný až jsem směšný" Lang versus T-Rex, která s přehledem trumfne i klenoty typu Rambo versus helikoptéra či Seagalova břišní vana versus početná přesila. A to se ještě úvodní dvojdíl narozdíl třeba od třetího dá alespoň dokoukat. ()

Galerie (192)

Zajímavosti (18)

  • Rozpočet na epizodu byl stanoven na 4 miliony amerických dolarů. Úmyslně se v obsazení nevyskytuje žádná velká hvězda, protože většinu rozpočtu „spolkly“ speciální efekty. (LEGACY)
  • Natáčení jedné epizody trvalo běžných osm až devět dní. Abnormálně dlouhá však byla postprodukce každé epizody, která zabrala i více než šest dní, což představuje oproti zaběhlých schématům přibližně dvojnásobek. (LEGACY)
  • 6. marca 2012 televízia Fox oznámila, že nebude v produkcii Terra Novy pokračovať. (Chochi)

Související novinky

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (více)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)

Reklama

Reklama