Čekal jsem něco velkýho, což nakonec svět Terra Nova je, ale stejně jsem to ještě monumentálnější (byť je znát, že tenhle projekt stojí hodně peněz), takže mě to až tak nevzalo - možná proto - jak píše KevSpa -, že je to mix několika věcí, které už jsem viděl. Dinosauři mohli být lépe provedeni - Jurský Park vzniknul skoro před 20 lety a mám pocit, že tam vypadali líp; tady je znát, že jsou digitální. Nejvíc se bojím, že se to promění v něco mysteriózního s uměle natahovaným dějem jako Lost. Dát 4* mi připadá celkem dost, tak si počkám na další díly (hodnoceno po prvním). Po 9. dílech - počáteční nadšení rychle opadlo, protože tohle se ubírá podobnými kroky jako Lost. Až nebudu mít nic na práci, možná to někdy dokoukám.(5.10.2011)

Začalo to zajímavě, úvodní díl mě nalákal na něco podobného Jurskému parku, ne tak kvalitní samozřejmě, ale přece jen. Jenže jak seriál postupoval, tak nabíral na demenci a dinosaurů tam bylo pořád míň a míň. Na konci už se ani nebáli stanovat v džungli, protože je žádný dinosaurus neobtěžoval. Takže ve výsledku jsem neskutečně zklamaná, půlka dílů byla o ničem a i ten závěr jsem čekala jiný, aspoň trochu akce, těch pět minut co tam bylo mi vážně nestačilo. Upřímně se ani moc nedivím, že druhá řada není. Váhám mezi 2* a 3*, nakonec dám snad 3*, protože i přes to všechno se na to jednou podívat dalo. Ale nic od toho nečekejte.(11.6.2012)

• BigDeal

Pilot (40%): Dinosaury, cestovanie časom, krásna príroda a technika z budúcnosti? U mňa išlo o najočakávanejšiu novinku tejto jesene a preto ma neskutočne mrzí, že sa z nej vykľulo najväčšie sklamanie sezóny (zatiaľ). Už pri Person of Interest som písal o sklamaní. Tam však bola chyba v tom, že som čakal niečo úplne iné, než som dostal, zato Terra Nova je presne taká, ako by si ju človek predstavoval. Len to spracovanie je celé otrasné a obrovský potenciál nevyužitý. Máme tu prírodnú dedinku, v ktorej sa isto mohlo nachádzať množstvo zaujímavých netradičných a svojských postáv (stačí si brať príklad z LOST), namiesto toho sa ale musíme pozerať na problémy americkej rodinky. Prečo preboha? Veď to vidíme v každom jednom rodinnom filme! Nemôže byť aspoň v sci-fi dino príbehu niečo originálnejšie? Keby sa aspoň každý člen rodiny nesprával tak, ako v milióne iných seriálov/filmov.. ale nie! Syn má opäť niečo proti otcovi a dostane sa do problémov. A rodičia? Jeden je policajt, druhá doktorka. Povedomé? Pravdepodobne ste nedávno videli Flashforward, alebo Inváziu. Aby som sa ale odtrhol od postáv, horší od nich je scenár. Nepamätám si, kedy som sa naposledy pri počúvaní dialógov tak často chytal za hlavu, rozčuľoval, vrčal. Kto môže tak hrozne písať? A najmä - ako to, že sa pri skúšaní textu nikto neozval s tým, že "no tak, takúto sračku by predsa žiadna živá bytosť zo seba nevydala!"? Ale fajn. Postavy a dialógy sa dajú do určitej miery tolerovať, pokiaľ sa môže človek kochať akciou a efektami. Lenže ani tu to nie je žiadna sláva. Vidieť dinosaura je vzácnosť, ktorá za ten čas vôbec nestojí a akcia je väčšinou chaotická a totálne bez akejkoľvek logiky. Šancu odo mňa Terra Nova ešte určite dostane. Tešil som sa na ňu pridlho na to, aby som ju rýchlo odhodil, no obávam sa, že ak v nasledujúcej epizóde neprestane písať dialógy T-Rex a nezožerie 80% osadenstva, bude to len horšie a horšie.(9.10.2011)

Po 4 dílech zhodnocuji zatím běžící seriál (jak dlouho?). Moc sci-fi s tématikou cestování v čase se moc neobjevuje. Pokud se v nich spojí i téma dinosaurů, pak to (aspoň pro mě) má atraktivní potenciál. Terra Nova je o cestování lidí z budoucnosti, kteří cestují do hodně vzdálené minulosti (to by měl doktor Emmett Brown radost!). Každé sci-fi padá a vzlétá s triky a tak to je chtě nechtě. Na televizní poměry jsou triky koukatelné. Ač by člověk rád realistické dinosaury alá Jurský Park (skoro 20 let starý!), tak se celkem dinosauři povedli.Oni tam beztak ani moc nejsou, takže nečekejte nájezdy Tyranosaurů a velicoraptorů na osadníky. Obsazení seriálu má pár sympatických jmen. Všechny však předčí Spethen Lang alias ten z Avatara co chtěl vymlatit šmouly. Ostatní a především mladší herci je skoro sbor ochotníků. Pilotní díl skvěle navnadí, ale u svatého dinosaura co ten scénař?! S postupem dalších dílů se téměř nic neděje. Vazby mezi osadníky jsou křečovité a místy trapně k smíchu. Korunu tomu dal čvrtý díl, který jsem neměl ani chuť dokoukat. No jsem už vážně na pravážkách zda má cenu ten seriál dokoukat. Potenciál tam je, ale pokud začnou díly postupně kvalitativně klesat, pak klesne i můj zájem.Update po 5.díle: Tak tohle je už vážně k smíchu. Trapnost scénaristů nezná mezí. Ten seriál odpískávám. Na více jak jednu sérii to ani stejně nebude.(17.10.2011)

• honajz

Pilot mne navnadil, mělo to docela chytrý scénář, kulisy i triky. S přesunem do Terra Novy jsem ale čekal něco víc, než jen souboj dvou frakcí, navíc naprosto nesmyslný a nelogický, když se nad tím zamyslíme. Ten svět se asi nesoustředí jen na kus lesa a jednu osadu a jeskyni, je rozlehlejší. Když portálem dopravili auta, proč ne drony nebo malá letadla na průzkum? Jistě by se našla místa, kde by si jedna skupina v pohodě drancovala zdroje, a druhá se rochnila v kytičkách a na zahrádce. Takto je to celé postavené na hlavu. Navíc motivace postav mi přijdou také takové podivné a často z prstu vycucané. Je zde vidět inspirace jinými seriály a filmy, některé zápletky jako by vypadly přes opotřebovaný kopírák z Hvězdné brány, dinosauři za plotem mají asi podobnou funkci jako mutanti ve Wayward Pines - prostě tam jsou a sem tam někoho zabijí nebo sežerou. Na to, co vše by se mohlo odehrávat za zajímavosti v novém světě, se děj vleče pomalu, nudně a nezajímavě, a teprve těsně před koncem trochu nabere obrátky, dojde na pár (rodinných) zvratů a je zde cliffhanger pro možnou druhou sérii. Ale celkově je seriál takový nedomrlý a postavy takové buď moc kladné, nebo moc záporné, nic mezi tím.(17.2.2017)

• - Fanoušci, překvapení zrušením seriálu, začali na podporu projektu do společnosti FOX posílat plastové dinosaury. (LEGACY)

• - V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milionů amerických dolarů. Nakonec se však cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům, přičemž se nani podílel štáb čítající 300 lidí. (LEGACY)

• - Dinosaurov pomáhal navrhovať paleontológ Jack Horner. (Chochi)