Spielberg mě letos na poli seriálů zklamal. Myslím tím Falling Skies a Terra Novu. Oba dva seriály vypadaly velmi slibně a z obou se stal jakýsi průměr. Terra Nova z toho vychází sice trošku lépe, ale i tak jsem zklamán. Uvidíme, jak se bude vyvíjet hlavní dějová linka, ta vypadá alespoň trošku promyšleně. BTW: na to, že se vysílání odložilo údajně kvůli vizuálním efektům, se animátoři s dinosaury opravdu moc nepochlapili. Nevypadají zas tak strašně (na několik výjimek - kdo viděl díl s lovením ryb, ví co myslím), ale třeba takové SGU mělo daleko lépe vypadající příšerky. Edit: poslední dvojdíl mě ujistil, že si seriál snížení na 3* nezaslouží. Jsem zvědav na další sérii (pokud ji schválí)(13.12.2011)

PILOT - ČÁST 1 a 2 - NOVÝ ZAČÁTEK: Na začátku 22. století je svět na pokraji ekologického kolapsu. Vyřeší tento problém cesta do minulosti? V současnosti je nutné regulovat populaci aby nedošlo k přelidnění. Vzduch je plný jedovatých zplodin. Jsou vybrány určité rodiny a odeslány do hluboké minulosti, aby zde mohli žít. CITÁT - Rodina jsou čtyři......... Sledujeme cestu z "pekla" do "ráje" jedné konkrétní rodiny, která chce začít nový život. Ne vše proběhne tak jak by mělo, ale nakonec se do minulosti dostanou. CITÁT - Do předsíně by se pro začátek hodil malý běhoun z dinosaura........... Jenže žádný začátek není lehký, protože vás nejen ohrožují dinosauři, ale i lidé samotní. Scéna se stonožkou mě rozesmála. První setkání s dinosaury je sice zábavné a hezké, ale jsou to jen býložravci. Poteče i krev. Společnost nazvaná Terranova začíná svůj nový život. O filmu se dá s trochou nadsázky říci - že zde "včera znamenalo zítra". Pilotní příběh, který mimo jiní produkoval Steven Spielberg, který má s dinosaury už své skušenosti, je povedený a navnadil na další pokračování těchto lidských osudů. Hudba - Brian Tyler. ČÁST 3 - INSTINKT: Režie - Jon Cassar. CITÁT - Jak můžeš mít hlad, když jsi právě čistila záchod??!!........ Příběh o tom, že přírodě se nedá moc rozkazovat a že zvířata i lidé mají své instinkty. A tak obyvatelé Terranovy čelí těmto instinktům. O lásce a rozmnožování, dalo by se říci. CITÁT - Byla to krušná noc, půjdu si zdřímnout.......... ČÁST 4 - NÁKAZA: Režie - Nelson McCormick. DIALOG: DOKTOR - Už jste ho našli? VELITEL - Jen jeho boty. DOKTOR - To chodí venku bos? VELITEL - V botech byly i jeho chodidla........... Nemoci, jejich svízele a jejich léčení, to je téma tohoto příběhu. CITÁT - Zapomněl jsem o čem jsem mluvil........... ČÁST 5 - UPRCHLICE: Režie - Jon Cassar. CITÁT - Má kytku, co žere brouky.......... Skupina nazvaná Šestky (šestá výprava do minulosti) opět dělají problémy. Příště už by to mohla být i válka. Příběh o špionech v Terranově. ČÁST 6 - VYHOŠTĚNÍ: Režie - Nelson McCormick. CITÁT - Ikdyž máte zásobu kuřat, krvavým biftekem nepohrdnete......... Tento příběh má kriminální nádech. Terranova prožívá první vraždu. CITÁT - Jak zabijete někoho dinosaurem?.......... ČÁST 7 - SOUMRAK: Režie - Jon Cassar. Elektromagnetický výbuch vyřadí veškerou elektroniku. CITÁT - V takovém případě si člověk uvědomí, že jednodušší věci jsou lepší.......... Tento příběh obsahuje devíti metrovou tasemnici v žaludku - hnusné. ČÁST 8 - DŮKAZ: Režie - Bryan Spicer. CITÁT - Když jsem přišel do Terranovy, tak ryby bylo to jediné, co jsem mohl lovit a ne naopak.......... Kdo je Hexton? Další příběh s kriminálním nádechem. ČÁST 9 - STŘET: Režie - Bryan Spicer. CITÁT - Když vám budu vyprávět vše, co nevím, tak tu budeme pěkně dlouho........... V tomto příběhu je použita vážka jako poštovní holub. Tento příběh doprovází poctivost, spravedlnost a důvěra. Je zde nalezena mrtvola neznámého člověka. Kdo to je a jak zemřel? Také se dovíme jak vznikla skupina nazvaná Šestky. ČÁST 10 - TEĎ MĚ VIDÍŠ?: Režie - Karen Gaviola. Je možné zprůchodnit portál oběma směry? Trochu již omletý scénář. Zde opět někdo vydírá někoho tím, že drží jeho blízkého a hrozí mu ublížením. To už tady bylo několikrát. Tohle je trochu profláknutý příběh. CITÁT - Tohle je seznam. Špion je na něm. Jen ho najít........... ČÁST 11 - ODHALENÝ: Režie - Karen Gaviola. CITÁT - Mám zaracha od té doby, co jsem prošel portálem.......... Zde se řeší samotná existence Terranovy. Dojemný příběh, kde jsem uronil i slzu. ČÁST 12 - SOUKROMÁ ARMÁDA: Režie - Jon Cassar. Očekávaný příchod jedenácté výpravy by nemusel nadejít. Místo ní by se totiž mohla objevit soukromá armáda a začít zabíjet lidi a drancovat nerostné suroviny. Ano minulost obsahuje spoustu nerostných surovin a ta je cílem několika magnátů z budoucnosti. CITÁT - Bombáááááá!!!!........ Tady si tvůrci trochu zahráli na divákovo city. Tohle je nejsmutnější příběh. ČÁST 13 - HNUTÍ ODPORU: Režie - Jon Cassar. CITÁT - Jste snadno ovlivnitelný hypochondr, měl by jste navštívit lékaře........... Příběh o dětech, obětech a obětování. CITÁT - Přemýšlím, kolik lidí ještě musí zemřít, než tohle skončí??............ Tak jo. To je konec. Sice je pár otázek nedořešených, ale jakž takž je to u konce. Divák lačnící po dalších dílech bude zklamán. Bylo rozhodnuto, že se v seriálu nebude "zatím" pokračovat.(16.11.2012)

Dinosaury a podobné prehistorické krasavce mám prostě rád natolik, že mi ty rodinné problémy (jsme 85 milionů let bez pořádného zázemí, za plotem běhá dvacet druhů raptorů, ale holka potřebuje vědět, co má dělat na prvním rande) až tak nevadily. Co je ovšem horší, je to nesnesitelné natahování a zbytečné dávání přednosti banalitám na úkor veskrze originálního a promyšleného příběhu.(15.10.2012)

• Macejko

1. epizóda: Na televízne pomery veľké množstvo obstojných trikov obalených prekvapivo pútavým dejom, atmosférou a solídnou výpravou. Postavy sú zatiaľ nemastné-neslané (či už po stránke hereckej, alebo scenáristickej), ale po nulových očakávaniach a skepse ma pilot veľmi milo prekvapil a ja som zvedavý, kam sa bude táto seriálová novinka uberať. Síce stále neverím, že by sa z dlhodobého hľadiska mohol z Terra Novy vykľuť nejaký nezabudnuteľný televízny klenot, ale šanca na zábavný a bezproblémový počin tu je. Stačí, ak sa zachová pomer akcia/dialógy, nastolený prvým dielom. (8/10)(28.9.2011)

No, pocity mám z toho spíše smíšené. Dinosauři jsou sice pěkní ale na to jak je to dlouhé je tam scén s nimi strašně málo a když tam nejsou tak je to celkem nuda. Hlavně mě štve to jak místo bojů s dinosaury se tam řeší vztahy a podobné blbiny. Od seriálu kde se cestuje časem do druhohor jsem teda čekal mnohem víc.(6.10.2011)

• - Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. I to byl poté jeden z důvodů, proč seriál dostal zelenou na natáčení celé série nazávisle na pilotním díle. (LEGACY)

• - Dinosaurov pomáhal navrhovať paleontológ Jack Horner. (Chochi)

• - Název seriálu Terra Nova lze přeložit jako „nová země“. (LEGACY)