Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

brasek

Ak si odmyslíme 3D efekty, triky a skvelú kameru tak tu máme ďalší prepadák. Bohužiaľ nič viac len holý príbeh bez duše. Zo začiatku to vyzeralo na lepšie pokračovanie svojho predchodcu, ale pribúdajúcou stopážou sa všetka snaha zrútila a moja chuť zhorkla. Hodnotenie: 2 * za film + 1 * za 3D a triky. ()

Steeler91

Prvá polovica neskutočné sklamanie a volovina, potom sa to aspon len tak tak vyšplhalo na tie tri slabé hviezdy.Nutno povedať že, je je to volovina po celý film. Hollywood bohužial obracia všetko naruby... ()

davella

O jednu hvězdičku lepší, než první díl. Rozhodně více akce, více bitek. Téma antické mytologie mám ráda, takže tyhle filmy jsou pro mě jako dělané. Ráda bych dala 5*, ale když jsem odcházela z kina, nebyla jsem myšlenkami jen zpátky u toho filmu, a nepřemýšlela jsem nad tím celou cestu domů, jako to bývá u filmů za 5*. Bohužel, Kronos také trochu zklamal, ani tam neměl žádnou pořádnou akci, kromě pár pěstí do země. Ale jinak pěkná, chvílemi napínavá, poutavá podívaná. ()

Calwen77

Uznávám, že do dějin kinematografie se film asi nezapíše, nicméně já se v kině bavila a bavila jsem se celých 99 minut. Pro mě lepší než "jednička". ()

Scaevola

Rozporuplné dílo - tam, kde jednička táhla stylovou naivitou a říznou hudbou, zbývají v pokračování jen maximalisované efekty (3D podařenější než u Avatara!) a několik akčních potvůrek (s čestnou výjimkou dětinských kyklopů a zbytečného minotaura, na kterého očividně nezbyly finance). Slibná dějová linka vyčichla do prázdna sloužíc pouze jako bortící se odrazový můstek. A dokonce už i Hádes odpouští... Nejlepší scénou se jednoznačně stala snová sekvence lidské porážky hned z úvodu. Něco málo vtípků a holubičí oči R. Pike to prostě nezachrání (zvlášť když Gemma je pryč). ()

veverysiak

Opäť sme svedkami mierneho nedorozumenia zo strany vierolomných čakateľov na čo najtesnejšie priblíženie sa spracovania k originálnym gréckym bájam, či nebodaj k toľko ospevovanej prvotine z osemdesiatych, pre tých, ktorí na tieto návnady nepristúpili ani pred dvomi rokmi, je pokračovanie v prvom rade príjemným prekvapením v tom, že si drží nastúpenú úroveň a v druhom tým, že načisto zbúral neotrasiteľné základy, skelet aj strechu Olympu, a keďže nesklamali triky, akcia, ani herci, úlohu jedného z popredných tohtoročných blockbusterov si chlapi splnili, takže 80%. ()

Templář

ANO, první díl, tedy novodobý Souboj titánů, byl neskutečná blbost a v souboji se svým předchůdcem byl zcela zadupán do prachu. ANO, nic dobrého jsem od tohoto filmu neočekával. ANO, je to neskutečná slepenina všemožných motivů z antické mytologie. (Bohové, minotaur, kyklopové, chiméry...) ANO, přestože se film odehrává v antickém Řecku je tam víc ohně a výbuchů, než ve filmu z druhé světové války, což nemám rád. ANO, hlavní HRDINA se musí klišovitě utkat mimo démonů "pekelných" i se svými démony vnitřními. ANO, je tam spousta situací, kdy logika bere nohy na ramena a mizí za obzor. (Budeme bojovat proti nepřátelům, kteří ovládají oheň a ten jim nevadí, tak asi proto se proti nim pokusíme bojovat ohněm, nikoli vodou...) Přesto... ANO, ten film FUNGUJE! Až na výjimky jsem se nenudil a několikrát za film jsem se přistihl, že docela s napětím očekávám, jaký nepřítel a překážky se ještě Perseovi postaví na jeho cestě k závěrečnému vítěznému souboji s hlavním bubákem. Pokud chce někdo vidět "inťoušký" film, nebo přesnou rekonstrukci antických bájí, nechť obejde kino velkým obloukem, nebo bude nepochybně zklamán a následně udělí tomuhle filmu mizerné hodnocení. Ovšem pokud jdete na film s tím, že jediné vaše očekávání je trocha popkornové zábavy na hoďku a půl, pak snad nemůžete odejít z kina nespokojeni. Takže film doporučuji a (k mému vlastnímu překvapení) dávám 75%. ;-) ()

fritol34

Lepší než jednička, kyklopové byli fajn a v souboji s válkou bohů pro mě jasný vítěz, ale stejně je to blbost :) i když solidně koukatelná. ()

Mathyen

nadupaný trailer sliboval ultimátní akci a částečně jsem se dočkal...i když, čekal jsem víc. Hlavně scénář byl naprosto odfláknutý a z dialogů si pamatuji jen tisíckrát zopakované: "Brother..." Rovnice říká, víc peněz, lepší film (v těchto astronomických číslech už to znamená spíš jen více efektů), ale v porovnání s prvním dílem až tak velký rozdíl nevidím a rozpočet rozdíl má - 25mil. dolarů .... no nevím, lehké zklamání. Ale i tak celkem pěkný blockbuster. ()

George89

Hollywood vyloženě baví ukazovat co se v jeho vesnici skutečně točí. Prachy! A pěkně těžký! Neni to dobrej film! Ani sekunda v týhle povrchní mozajce není k uvěření. ()

rigby

Prostoduchá rubačka od začátku do konce. S řeckými bohy a hrdiny to nemá nic společného, kromě jmen postav. Ale kromě prázdné podívané pro oči zde nic jiného už není. Navrstvená tupost a nuda nad nudu. ()

FuRYaN_iS_BaCK

Ubohé zprznění řecké mytologie. Nechápu, jak se tomu mohli upsat takoví herci jako Liam Neeson a Ralph Fiennes. Když si chtějí scénaristi/režiséři/producenti vymyslet přiblblou pohádku s naprosto přiblblýma postavama a ještě tupějším příběhem, ať nešahají na řeckou mytologii, jen to ne. Vždyť řecké báje a pověsti jsou tak krásné čtení, jedna z mých nejoblibenějších knih, kterou jsem si četl před spaním. A teď vezme Hollywood pár profláklých postav, semele je dohromady, přidá slavné herce a hle, vznikne s odpuštěním odpad. Fakt mi bylo u tohohle filmu zle. Jednu hvězdičku dávám snaze Liama, Ralpha a Rosamundy. ()

punco

Vizuálna onania, kopa lávy ohňa a iskier a tam to končí.....a pritom taký potenciál. A pre tých čo rátajú vo filmoch počet povedaného "fuck", nech skúsia zrátať tu slovíčko "brother" :) ()

Dexter666

Počas filmu ma napadla vždy len jedna fráza: WTF? WTF! WTF??! Fakt zlééé - páni herci: vy si nepripadáte ako idioti, keď hráte vo filme pre mentálne zaostalých? Komu sa toto môže páčiť? Ach jaj, očakávania som mal nízko nizúčko, ale Liebesman a celá partia okolo filmu (snáď s výnimkou CGI grupy) ma presvedčila, že sa dá klesnúť oveľa oveľa hlbšie. Smutné. ()

aannemer

Naprostý souhlas s komentářem verbala. Jedná se o nabušenej akčňák s přehlídkou toho nejlepšího v trikové filmařině posledních let. Nic víc, nic míň. Lepší tři a půl, ale čtyři nedám. Na to je scénář opravdu trochu jednoduchý. Jsem ale zvědavý, jestli v případě dalšího pokračování budou křísit bohy, kteří se rozpadli v písek a jak. ()

mouzi

Hodne tomuto filmu pridava herecke obsazeni, pro me osobne je nejlepsim zazitkem Neeson a Fiennes v jednom snimku, a to jeste jako bratri - jako vejce vejci :) Potesil i, bohuzel, kratky vystup Dannyho Hustona. Bill Nighy je pro me Pan Herec, ktery zahraje cokoliv a dokonale. Hvezda navic za (jako vzdy) okouzlujici Rosamund Pike, o hvezdu min za Worthingtona a jeho nemastny neslany vykon. Vsehovsudy 3*, i za ten naprosto dementni scenar. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)