Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Benedygtus

To zas jednou byl vrchol trapnosti o to vetsi, kolik znamych jmen se tu seslo. A to me ten predchozi dil, pomerne oslovil. Jediny Pegas nezklamal. ()

Han22

Docela zklamání. První díl jsem viděl před lety a protože se držel věrně originálu, jen přidal nové efekty, stálo to za to. Dvojka z roku 2012 je už jen ždímání peněz. S řeckými bájemi se tvůrci vytírají zadek, většina bohů prostě zmizí, ti zbylí jsou pošahaní šašci (Héfaistos) nebo umřou na lehká zranění které by bohům neměla ublížit (Poseidon) a vůbec bohové tu chcípají jak na běžícím páse. Vchodem do Tartaru je Minotaurův labyrint, který připomíná film Kostka, samotný Tartarus neslouží jako peklo pro zlé duše, ale jen jako vězení pro Krona. Ech. Co se týče příběhu je o ničem, výprava působí zpočátku strašně lacině a nudně a občas je zpestřená nějakým monstrem (chiméra, kyklop). Až v druhé půlce to chytí trošku dech, labyrint i Tartarus jsou působivé a finální boj lidské armády proti obřímu lávovému monstru má koule. Nicméně i když sem v druhé půlce skvěle bavil, pocit nastavované kaše a výsměchu mým milovaným řeckým bájím nezmizel. ()

iXtr3m3

O niečo lepšie ako prvá časť, kvôli vlasom dám lepšie hodnotenie, ale inak stále len lepšie tri hviezdy. Čo sa týka efektov, tak to nabralo ešte viac na megalomanskosti, ale nie vždy to bolo pre dobro veci. Ale ako pokus o fantasy na veľkom plátne OK. ()

Loki_Six

"You want me to say it, brother? You want me to say I'm afraid? Doesn't that go without saying? When mortals die, their souls go somewhere - there's no place where gods go when they die! There's nothing, just oblivion..." ()

t.mon

Sakra, jak moc jsem se na to těšil, tak velké zklamání. 3D je zbytečné,ale 2D by bylo také k ničemu, protože na plátnu nebylo vidět nic (Minotaurus, Chiméry). Vidět byli obři (ale nebyli nic moc), ale nejlepší byl, i když nic nepředvedl, Kronos, s ním si Liebesman poradil vskutku dobře. ()

Yangus

KONEČNĚ!!! Konečně je tu akční mytologický film z Antického Řecka, kde je dostatek zajímavých démonů, nechybí Titán a Bohové nesedí jen na Olympu a neintrikují čí tajně posílají pomoc ale bojují....... a umírají! Je zde charismatický hrdina, která chce jen bezpečí pro svého syna ale uvědomí si že když boží syn musí pomoci. Již dlouho jsem neměl v kině husí kůži při nějakém záběru jako když Kronos vylezl na povrch a rozmáchl se. Hodně na mě zapůsobil vítězný řev Andromedy Líbilo se mi na začátku špičkování s Pegasem. A taky cameo Buba 3D IMAX ještě prohloubil zážitek, hlubiny Tartarujsou omračující. Na tento film jsem jsem čekal dlouho, God of war nedopadlo, je tu tohle. Přivítal bych další, třeba dobrodružství Helia. ()

Fary

[SPOILER ALERT!] Tak nevím, co tomu filmu vytknout dřív. Jestli kudrnatého antihrdinu, kterému od začátku do konce nevěříte, že by se nepodělal hned při prvním souboji, rachetického Dia (Zeus má být statný chlap s plnovousem a ne Liam Neeseon - ani tady, ani v jiném filmu!), chcíplotinku Ralpha Fiennese jako Háda (vypadá spíš jako nějaká zombie nebo "poslední pokus Lorda Valdemorta"), Hefaistona s alzheimerem a částečnou schizofrenií nebo rastafariánského syna Poseidona. :-/ Ten film je prostě od začátku do konce stupidní, ať už jde o zápletku (hovadina!), zpracování (i Mumie má proti tomuhle dokonalé počítačové efekty), hudbu (co tam vlastně celou dobu hrálo?), černočerného Paegase (nemluvě o tom, že je nehořlavý) a mrtě ohně všude kolem, který ale evidentně nikoho vlastně pořádně ne(s)pálí... :-/ Stuuuuuuupid! Všichni, kdo za tohle zaplatili v kině by měli dostat jako omluvu lístek na jiný, hodnotný film! :-P Jedna hvězdička za to, že některé efekty pobavily. Jinak tohle bylo fakt za trest! :( ()

Perry-

Uff.. jednička me měla poučit... stejně debilní a nudné, jediné dobré scény jsou ty, kde se vyskytuje B. Nighy. Efekty fajn, jenomže podobně vypadá kdejaká epická hra (God of War, kinematik scény z Diabla 3 apod.). Postava syna - fail roku... co tam ta postava proboha dělá, Perseus jako tatík.. romantickou linii jsem nějak nepostřehnul... ale asi tam "byla" podle jedné z finálních scén. Veškerá monstra odhalil trailer... nic víc tam nebylo.. vlastně ten film vypadá jako extended cut traileru... Doufám, že trojka nevznikne. ()

pavlikv

O fous lepší a stravitelnější než jednička. Postavy sice ploché jako v prvním ale přibyla mnohem lepší akce a monstra nejlepší za posledních pár let. Takže takovej průser jako první díl se nekoná. Viděno v originále. ROZPOČET $150miliónů II Tržby USA $83,441,518 II tržby celosvětově $301,741,518. 55%. ()

VIPerson

Tady platí zhruba to samý co v druhých Transformerech.Naprosto zbytečné,klišovité a naprosto nevyužitý potenciál.Oproti dvojce Transformerů je zde ovšem plejáda herců,kterých mi je teď především líto (oni asi zase litujou mě,normálního chudýho člověka).Celkově příběh jako by ani nebyl a film na mě působil jako zlo,které opravdu být nemuselo,kdyby v Hollywoodu nebyli tak chamtiví sráči.Vždyť ten film opravdu nemusel vzniknout.Trailery byly okázalejší a působivější než celý film (to je bohužel problém posledních let :2012,Green Lantern,Transformers 3...)a vesměs to stačilo.Teď,po shlédnutí filmu už se mi zprotivil i ten trailer.Takže ne že ten film mě obohatil,ale ještě mi sebral,co na něm bylo nejlepší.Jsem rozhořčen a 3 dávám jenom za triky,obsazení a za fakt,že jsem nedával 150 korun za kino.PS:druhá projekce se doufám konat nebude a pokud ano,počítám s ještě horším hodnocením.(Jsem tvrdý,přísný, neúprosný,neúplatný a nevyrovnaný) ()

ruhebitte2010

Ani by nevadilo, že scénář je děravý jak cedník, ale bohužel z akčních scén vám čelist také nespadne, takže ve finále jde o sice koukatelnou, ale nudu. ()

divak84

zatím nejlepší vizuál roku (ani můj snový Prometheus v tomto ohledu není lepší, ikdyž oba vizuály ukazují něco jiného). Parádní akce, skvělé tempo. já, jakožto totální neznalec tohoto téma (ani puvodní filmek jsem neviděl) se neztotožňuju s místním arogatním odvrhem komerčních věcí. film baví od začátku až do konce a místo 2 a půl hodinového nudného questu typu LOTR apod, je tohle fantazijní zážitek.. ()

Holina

Liebesman je rutinér, který se na historická a velkolepá díla všeobecně nehodí. Hněv Titánů je naprostá dekradace původního dílka i jeho remaku. Přeplácané, zbytečné. Neeson v otřesné póze, Worthington u mě potvrzuje jen roli prachobyčejného herce bez šťávy. ()

dopita

O něco lepší než první díl. Z něho si totiž nepamatuju vůbec nic, zatímco tady mě zaujaly alespoň triky a celková vizuální stránka filmu. I některý akční scény jakš takš ušly, v tomhle se režisér Jonathan Liebesman oproti Světové invazi dost zlepšil. Jenže tohle všechno dobrej film neudělá, maximálně ho vylepší. Po režijní stránce je to ale bída, takže všechny ty dobře vypadající efekty působí samoúčelným dojmem. ()

Krabak

Myslel jsem, že tento film nemůže dopadnout hůř, jak Souboj titánů(2010), který to měl stížený tím, že se snažil napodobit původní ST. Opak je pravdou. Tahle bezmyšlenkovitá slátanina je horší odnož prvního dílu. Co se mi tedy na filmu nelíbilo? Mno..absolutně všechno. Jediný pozitivum na tomhle filmu je, že skoro všichni bohové a titáni zemřeli. Tím pádem by pokračování už být nemělo. Je smutný, že se týhle konině propůjčili herci jako Neeson, Fiennes a Nighty.--->15% ()

Kalper

Wrath of the Titans je naprosto zbytečný film, jehož příběh nemá hlavu ani patu. Dialogy jsou tupé a fádní, postavy nezajímavé a po vizuální stránce také žádná hitparáda. Těch 150 milionů měli dát Warner Bros. raději na charitu. ()

bloodline

Po 99 minútach hromženia titanov (aj keď sa vlastne hneval iba Kronos), nasledoval hnev môjho ja. Prečo sa taká tuposť natočila napriek minuloročnému fiasku? V hľadaní odpovede by ma zastavil aj chudák Sizyfos. Scenár ma unášal do Cháronových spárov na rieke Styx a efektové harašenie hypnotizovalo bravúrnejšie ako spev Sirén. Zeus sa premenil v zámorskej produkcii, z najväčšieho sukničkára staroveku a priľahlej histórie, na milujúceho a odvážneho otca so vznešenými ideálmi a cnosťami sťa Barackov prejav. Dokážem ospravedlniť Perseov boj za GRÉCKO, či nechutné znásilňovanie slovíčka triumvirát, ale nevedomosť kráľovnej Andromedy o tom, kto je Héfaistos sa rovná kopancu z Taygéta. A tie biele zuby už vypálili do mojej plazmy krajší úsmev ako môj chrup s pomocou švajčiarskej dentálnej nuclear army. V poslednej dobe Hollywood strieľa prvotriednym antickým hnojom z Augeiových chlievov, už len čakám, kedy sa objaví Héraklés. ()

Michalechal

Nic náročného, bylo to na můj vkus trošku zbrklé a zběsilé, trochu srandy, trochu přehnaného - ale celkem jsem si "pochutnal" :-) ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)