Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Bobik9

Mnohem kvalitnější než remake jedničky. Sice jsou v tom filmu splácány dohromady snad všechny řecké mýty a myslím, že se smrtí Poseidona a Dia zašel tvůrce trošku dál než by bylo vhodné, nicméně jakožto fantasy akčňák je to naprostá bombička! Skvělé herecké obsazení a jeden z filmů, který rozhodně stojí za to viděl ve 3D. ()

venison

"Dobrá" konspirace... :-)))))))) Fajn, když si odmyslím příběh, který byl tak nesmyslně překombinovaný a stupidní, že mi ho hlava nebere, tak to byla pěkná podívaná.. 1. * je za Sama Wortingtona a ta 2. * za skvělé efekty (vymakané 3D, skvělý labyrint v podsvětí a pecka obludky).. Velké plus má za naše super herecké parťáky Liama Neesona a Ralpha Fiennese, kteří zde statečně dělali hvězdné křoví.. :-D Nevidět to ve 3D, tak se ukoušu nudou.. ()

Hnedoocko

Chcete film se skvělými efekty a napínavým dějem? Pak na tohle jděte do kina. Nejde o trhák století, ale pozornost diváků si určitě zaslouží, zvlášť po méně zdařilém a nezajmavém prvním díle - Souboj Titánů. ()

Barvoj

Jedničku jsem viděl před několika měsíci, ale už si z ní prakticky nic nepamatuji.. a už teď vím, že s dvojkou to bude naprosto stejné. Akce ve filmu bylo dost, ale byla nepřehledná. Nevím jestli to bylo kvůli 3D nebo to prostě opravdu tak blbě natočili, ale často nebylo poznat, co přesně se na plátně děje a kdo vlastně boj vyhrává.. Což po čase začlo trochu nudit. Takže zatímco po shlédnutí Johna Cartera jsem odcházel z kina příjemně naladěn, po shlédnutí tohodle jsem spíše litoval, že jsem peníze nevrazil do jiného filmu.. ()

ywo666

Nakoniec sa to celkom dalo. To, že pôjde o tupú vec a že sa bude przniť grécka mytológia bolo jasné a tak som bol pripravený. Worthington je poleno a aby mohol hrať postavu ktorú hral by potreboval tak 10kg svalov. Rovnako Ares nemusel byť taký sráč. Čo je dobré, že akcia je slušná a to hlavne ku koncu. Efekty určite stály veľa a je to vidieť. A je to jedna z mála vecí na ktorú sa dá pozerať. A Neeson a Fiennes na konci tiež zabodovali. Takže u mňa je to na 60%. Tupá efektová zábava, s dobrými aj zlými hercami, ale miestami zábavná. ()

Luk80

U všech Bohů. Kde se poděla ta zhrbenost a demonický dvojíty hlas Hádese?? Tohle je spíše podívaná pro hasiče, kteří zrovna zabíjejí čas před alarmem. Až moc digitální kiklopové,až moc milosti v Hadesovi a až moc pěkně stvárněné podsvětí. Bylo toho na mě až moc. ()

noriaki

Sázka na jednoduchost a plytkost se tentokrát vyplatila. Hněv Titánů je znatelně zábavnější než překombinovaná jednička. Děj se omezil jenom na to nejdůležitější. Úvod je minimální a ani na dialogy postavy moc neužije. Vůbec to nevadí, protože díky perfektním efektům a vcelku zajímavé zápletce se podařilo udržet nudu na uzdě. Hluchých pasáží se sice pár najde, ale i ty zaujmou alespoň vzhledem. O herce jde až v poslední řadě. Scénář ani režisér jim nedávají šanci vyniknout a zaujali mě snad jen vždy skvělý Liam Neeson a Bill Nighy. ()

elanius

(89/2012, BluRay1080p) / Nie že by to bol nejako extra zlý film, len mi bolo prakticky ukradnuté čo sa udeje v ďaľšej scéne. A všetky tie reči v podobných filmoch, tie dialógy typu Oh my son, Oh father ... ja tomu nikdy neviem prísť na chuť. Film sa dá odporučiť jedine snáď ako technologické demo toho, čo je momentálne po trikovej stránke vo filmoch možné. (4/10) ()

Phietros

Rozhodně zlepšení oproti prvnímu dílu, vizuální podíváná, akce, napětí a pokud jsem první díl hodnotil 3* a zklamáním, tak tady musím zvýšit latku, ikdyž na top to zase nemá... ()

Akumulátor

Rozhodně lepší a svižnější než Souboj titánů (2010). Nečekal jsem žádný propracovaný příběh a hlubokou myšlenku, ale akci a efekty. A těch se mi dostalo do sytosti. ()

lennyd

Před několika lety se Perseovi podařilo porazit Krakena, a od té doby se snaží žít život obyčejného rybáře, a v tom vychovávat i svého syna Helia. Jenže válka mezi bohy pokračuje, a Hádes, za pomoci Diova syna Arese hodlá znovu Krakena vypustit, a tím se zbavit jak Dia, tak porazit i lidská vojska. Jediný, kdo se může Krakenovi postavit je opět Perseus, za pomoci Poseidovana syna Agenora a královny Andromedy ... Film se vyznačuje tím stejným, co je jho předchůdce Souboj Titánů. Velkolepé scény (které ale dnes už tolik neohromují jako před lety), ucházející příběh - jen trochu nedotažený (divák bohužel ví, že ač Perseus celý film dostává přes držku, tak přece jen musí vyhrát) a nepovedené herecké obsazení. Od bohů (Zeus, Hades) bych očekával trochu majestátnosti, a to se tady bohužel nějak nevyvedlo (a přitom se stačí mrknout na konkurenčního Thora, kde Anthony Hopkins ukazuje, že to jde, když se chce). Prostě Neeson ani Fiennes mi do těchto rolí nijak nezapadají. Ještě jakžtakž Sam Worthington (i když by se mohl aspoň občas umýt), Edgar Ramirez či Bill Nighy. A o zbytečnosti role Rosamundy Pike se radši zmiňovat nebudu... ()

majxik

Hvězdička za grafiku, druhá za pěkné herečky. Zbytek nestal za zlámanou grešli. Takže asi tak, no. PS: v 3D to vypadá ještě o trošku lépe, ale pořád ten příběh je podivnej. ()

hroubek

Mnohem lepší než první film.Vypadá to, že se tvůrci po první díle pořádně zamysleli a pokusili se najít, kde se stala chyba.Nechci tvrdit, že tu chybu našli a odstranili, ale rozhodně se pokusili s filmem něco udělat.A je to vidět.Film hned ze začátku nastaví určité tempo, kterého se drží až do závěrečných titulku.To, že díky tomu příběh nedává moc smysl a charakteristika každé postavy se dá vyjádřit jedním slovem je věc druhá.To jsou prakticky jediné chyby.Akce je velmi slušná a zábavná a její dost.Hodně mě potěšilo, že si film ze sebe utahuje a odlehčuje vážné situace takže snímek působí mnohem více v pohodě.Povedené pokračování, které spraví chuť po hloupé jedničce. ()

yeniczek

Jedna hvězdička navíc za Billa Nighy. Jinak je to stejně marný jako minule, ale na oko se tam toho děje víc a hlavně to tam všechno pěkně lítá a efekty se nešetří. Prostě jako minule, jen malinko líp. ()

Timak

Úvod se mi líbil. A to je asi tak celé, co stojí za zmínku. Jsem sám na sebe nazlobený, že jsem se v první řadě těšil na tento film a v druhé řadě, že jsem to vůbec dokoukal. ()

Petr23

Po Clash of the Titans jsem čekal stejné zklamání. Ale kupodivu možná proto že tu měl pan režisér volnou ruku jsem byl překvapen. Béčkový scénář tu čekal asi každý, na druhou stranu jsem se nenudil. Škoda nedostatku zapamatovatelných scén, závěrečný "bosák" nebyl až tak cool že by jsme se z něj posadili na zadek. Líbilo se mi že tamní monstra mluvili takovým tím svým pradávným jazykem, taková maličkost, ale potěší. Podtrženo sečteno, přijemná nenudící popconovka. ()

Trustme

Bohové musejí být šílení, že vstoupili dvakrát do stejné řeky, ale na příšerky z podkroví a podzemí je alespoň pěkný pohled. Nevýrazný Sam Worthington s maskou Jaromíra Jágra odsportoval svojí roli Krakeno-Kron bijce. Herečtí bohové Neeson a Fiennes předvedli, že jim sluší vizáž bezdomovců i společné metání lightningballů. Scénaristé opět nechali své děti za trest sepsat příběh a doufali, že mezi hlučnými efekty se slova stejně ztratí. Věřil jsem, že druhý díl bude poučen z krizového období, ale zatraceně, u poklopu pod Kyklopem, tolik postav, příšer a mytologických tématik tvůrci mají k dispozici a mohou vytvořit funkční svět hrdinů a propracovat alespoň trošilinku do PánPrstenovské kvality a charakteristiky, kde může každá postava "dýchat" a já jí budu fandit, ale zatím je to jen delší trailer. Je škoda, že tenhle úžasný svět mytologické fantasy se málokdy povede. ()

Brain-D

Každopádně lepší než jednička "Souboj titánů" (Remake). Určitě neprohloupili ti, kteří na to šly do kina. Rozhodně jeden z největších blockbusterů 2012. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)