Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

touseli

Ještě nikdy nebylo povolání měšťáka tak lákavý...Tenhle hranej dokument o dvou trotlech v autě s houkačkou vás dostane. Výborný herecký výkony ústřední dvojice, skvělej příběh a spousta drsnejch scén z prostředí gangů. Dojem mi trochu pokazilo pár zbytečnejch scén a občas trochu podivně herní POV kamera. Filmovej zážitek byl ale výbornej, takže za mě skoro 90%. ()

loyeme

Je to realisticky film, ved sa chlapci pred natacanim zucastnovali nejakych tych policajnych zasahov, aby vedeli kolka bije....nie je to zle, je to dobre, ale len dobre. Moj oblubeny to urcite nebude a to Jake-a jednoducho zboznujem viac a viac cim je starsi... ()

KOLMI

Velmi slušné náborové video k polici. Tak Rado, až tohle budeš číst, tak neváhej, jasná volba pro "Olomouc PD" ()

mirec2211

Veľmi dobrý film. Skutočne! Príjemne akčný, dialógy miestami zábavné. Veľmi sa mi páčila hneď prvá scéna, kde naháňali a zastrelili zločincov. Hneď som vedel, že to je nezvyčajný film na scéne. Taktiež sa mi veľmi páčil záver filmu. Neskončilo to klasicky, ako to vo filmoch zvyčajne je, že hlavní hrdinovia nakoniec s nejakými škrabancami a odreninami vyhrajú nad zločinom, potľapkajú ich po ramenách a dostanú ocenenie. Naopak, čo mi začalo po chvíli vadiť, tak to je kamera, resp. štýl kamerovania. Veľmi veľká časť filmu je spracovaná z pozície hlavných hrdinov, čím je obraz roztrasený. Našťastie, ako dej plynie, tým sa "roztrasený" obraz mierni a prechádza sa na klasický štýl kamerovania. Ďalšia vec, ktorá mi po krátkom čase začala vadiť bolo neustále fuckovanie. Nabudúce by sa s tým mali krotiť. Za mňa s čistým svedomím 4 hviezdy. ()

gerdi14

Skoro jako dokument,jako kdyby ani nehráli,ale bylu to doopravdy. Policejní práce jak si ji představuju,takhle by měli makat u nás,ale zas na druhou stranu dobře, že to tak u nás není,alespon u nás na vsi to tak určitě nechodí :). ()

hypnos11

fju, super. skdoa toho pov, to je desnej opruz. ale jinak paradni narez. ayer proste umi. ten konec mohl byt uplne dokonaly, jenom kdyby to skoncilo krapet smutneji ()

stuj

Takový klasický filmek o poldech. Bum, prásk, ratata - jupííí, jsme hrdinové - bum, prásk, ratata - nééé i policie má oběti atd. Klidný průměr. ()

LooLaa

Patrola je skvělým filmem zobrazující život "obyčejných" policistů, vztah k vykonávané práci a jednoho policisty k druhému. Tentokrát jsou hlavními hrdiny dva mladíci z řad L.A. policie, kteří bohužel strčí nos tam, kam nemají a i přes varování se snaží nadále prosazovat a hájit zákon jak jen nejlépe umí... Až na pár přešlapů, kdy ústřední postavy působí "arkádně", a služba vlasti se mění v takovou menší kovbojku, je fakt na co se dívat. Ale určitě v chápání Patroly jako celek jí nic neubírá na kvalitě a spolu s netradičně branou kamerou tvoří filmařský skvost. ()

Ankroth

Blair Witch camera style feat. police brothas a místo ježibabky po lesích se tu honí smradlaví mexičani nebo blbí negři. Musím ale říct, že film svým zpracováním dokáže vzbudit emoce a hlavně konec ve mně vyvolal docela slušný vztek až jsem byl rád, když došlo ke spravedlivému vyúčtování. ()

Florent

Za me osobne prozatim film roku. Dokonce i s tim srdceryvnym koncem. Filmova tematika uchopena za spravny konec, film nic neprikrasluje a v kombinaci s uplne prastenou, ale dokonale funkcni kamerou dokaze cloveka prikovat k zidli po celou dobu. Nevim na kolik mu ubere za par dni dabing, ale original je umelecke dilo non plus ultras a ja tleskam... ()

Indio

I přez závěr supr podívaná. Zajímavá kamera povišuje běžnej příběh o level vejš. Jake Gyllenhaal, Michael Peña- vážně dobrá volba. A hlavně práce strážníka v takovemhle prostředí by mně fakt děsila. ()

EL_lofasso

Emotivní záležitost podpořená vynikajicími hereckými výkony.Skvělá podívaná za pár peněz,naprosto zasloužený hodnocení. ()

F_Sanchez

Velmi, ale opravdu velmi povedený film. Snad od Bad Lieutenant s Nicolasem Cagem se mě snímek o policajtech tak nelíbil. Je to takové syrové, jednoduché, ale velmi účinné, i když trochu nadnesené, protože takové policajty by kapitán asi brzo vypakoval, minimálně k dopravákům. Film se dá charakterizovat jako série epizodek ze života dvou policajtů, kteří tráví většinu pracovní doby v autě kecáním o blbostech a náhodou se dostanou k něčemu mnohem většímu, než dokážou zvládnout. Prostě dráždit hada bosou nohou se nevyplácí. ()

klukcz

kdyby se tam neustále všichni (policie i gangsteři ) neoháněli příručníma kamerama mohlo to být ještě o něco lepší.ale tenhle prvek mě opravdu rušil.jinak šlo velmi povedený film. ()

dogzila

Niet čo vyčítať, ale prosííím tvorcov , aby už konečne prestali používať tú akože dokumentárnu kameru. Dá to filmu síce iné možnosti záberov a pohľadu , ale už ma to unavuje. Inak výborne zahraný krváčik , ktorý sa odohráva na pozadí akože bežného života dvoch mestskáčov. Nemal dokonca ani klasický amícky umelohmotný pátos a zaujal od začiatku celkom podareným spôsobom. Najviac pobaví prostredie a celkom reálny týpkovia. ()

karmyo

Gyllenhaal a Peňa spolu prostě fungují, bezvadná POV kamera, děj příjemně utíká. Rozhovory nepůsobí jako tlachání které má jen vyplnit čas. Chybí tomu asi nějaký hlubší příběh, ale osobně mi to vůbec nevadí. ()

Koukam

Velice slušné, kamera přidává na autentyčnosti... příběh dvou poldů, kde nechybí akce a jejichž kolegiálnost srůstá v bratrství. Závěr filmu emočně silnější. Nějak k tomu nemám co více dodat :-) ()

ProchySBK

Kdy byl naposled natočenej podobnej film, kterej oslavoval poldy? Myslim, tim tu špinavou práci, mladý kluky co nemaji co ztratit.. nebo maji, ale nevidí a nechtěji to vidět. Všechno je tady správně. Rozhovory v autě, akce, chování ostatních poldů vůči těm dvoum lepším, nepřiposraným... Někdo si dal záležet, vlezl s kamerou k poldum do auta, nechal se vozit a hlavně se zeptal, když nevěděl.. Děkuju! Dávám plnej knedlík! ()

Kaya

Skvely film o kazdodeni policejni rutine. Hvezdicka dolu za neprilis povedeny zaver ale to je vec nazoru ! ()

rh1

Možno to niekoho fakt osloví,je to drsárna, ale ja som z týchto pseudodokumentov akurát tak unavený a nasraný...Do prdele aj s vašími roztrasenými ručnými kamerami... ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)