Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Ev.D.

,,Kdo to kur*a je? Taková moje osina v prdeli." Očekávání se zcela vyplnilo. Natočeno v jedné z nejhezčích dob, natočeno ve velkým štýlu.... ()

mirec88

Lovci mafie je pre mňa príjemným prekvapením, od ktorého som nečakal nič a dostal tak veľa. Film s extra hereckým obsadením a výkonmi, so super atmosférou a navyše podľa skutočnej udalosti ma veľmi zaujal. Bonusy na Blu-ray sú taktike veľmi zaujímavé a prinášajú dôležité informácie o Mickeym Cohenovi a vôbec celých lovcoch mafie. ()

Jaro.Krafcik

Niečo na spôsob kmotra som sa nedostal. Nevadí, je to úplne iný príbeh. Ale dosť nudný. Nakonci celkom dobrá prestrelka medzi vianočnymi stromčekmi. Človek si zaspomína na Vianoce. Aj ostatné prestrelky sa dali. Aj herci celkom. Čo bol problém bol ale dej. Slabší priemer. Prižmúrim mafianom oko. 3* ()

KASUGI

Taková Kmotr mafiánčina pro mladší publikum na jedno podívání. Vytáčí mě u filmů scény, ve kterých si hlavní hrdinové, bojující proti viditelným, neoddiskutovatelným zmrdům, stěžují a moralizují, že jsou svými činy jako oni a podobají se jim, blá blá blá. Drsnější a nekompromisnější dospělácká řež a mohla to být spolu s Neúplatnými moje nejoblíbenější gangsterka. ()

koog

'Mickey who...? Mickey Mouse?' :)) Gangsterky nejsou vůbec můj šálek kávy, ale tahle se podle mě mimořádně povedla! 'Where have you been all my miserable life?' - 'Shooting gangsters.' - 'That's no profession.' ()

j.i.r.k.a

Trochu zklamání. První půl hodina mě bavila. Ale potom se z toho stala slabomyslná akční gangsterka se špatně vedenými herci, dokonce Ran Gosling je tady podprůměrný, přičemž romance mezi ním a Emmou Stone nefungují vůbec. Žádná pamětihodná scéna o které by mluvili i další generace, možná tak poslední přestřelka se zdařila. Ovšem nejvíce musím vynadat scénáristovi. Udělal z hlavních hrdinů někdy úplné pitomce a třeba při vysvobozování svého kolegy z vězení nevypadali jako gangsteři, ale jako úplní amatéři a celkově ten scénář je jeden velký patlal. Čekal jsem propracovanější příběh a chtělo by to do příště i lépe napsané postavy. Tři hvězdy však dám, protože můžu pochválit perfektní retro atmosféru, celkem slušné tempo a některé akční scény, ne však všechny, protože někdy mi vadil až zběsilý střih. U filmu jsem se moc nenudil a proto si aspoň těch 60% zaslouží. Ale čekal jsem fakt víc. ()

Krasus

Zoufalý příspěvek do již stokrát využitého žánru. Šablonovitá nuda, v níž ani Jablonsky nezvládá silné scény a Penn je nucen přehrávat jako zelenáč. Nelíbí se. ()

Madlene

Přímočará gangsterka s téměř klasickou zápletkou, kde ti zlí jsou skutečně hodně zlí a dobří hrdě nastavují (nejen) svůj gesicht, ale taky celou famílii a ještě k tomu umírají hrdinskou smrtí pod palbou thompsonů. ANO, takhle mne tenhle žánr baví a vždycky bavit bude. A intelektuálové ať na to nechodí a vedou svoje disputace na nějakém diskuzním fóru pro studenty filozofie... ()

rarepain

Celkově to působí tak nějak uměle, konec je od začátku jasný, v průběhu se to vlastně ani nevyvíjí, možná pár akčních scén zaobalených do pro mne nezajímavého scénáře a pár trapně "drsňáckých" řečí které taky působí divně... a Ryan Gosling pouze jako ozdoba aby se člověk měl na co koukat. Vrchol celého filmu pro mne bylo utržení nárazníku při pokusu o útěk (zasmála jsem se :D) ()

Hollohlaway

Napomádovaná bída. Kovbojka přenesená do časů mafie, ale bez atmosféry, dramatu, slušnějšího scénáře...americká popcornová limonáda plná dobrých herců co nemají co hrát. ()

Pecival

Pohodová akční prácička, člověk nesmí očekávat zrovna Scorseseho Mafiány, ale spíš nablblej akčnák a bude spokojenej. Nebo aspoň já jsem byl. Obsazení je celkově výborný, výprava taky, ale celému tomu kraluje Penn, kterého jsem naposledy viděl snad v Milku a tohle bylo velmi mile překvapivé shledání. To obligátní "podle skutečných událostí" je nutno tentokrát brát hodně z lehka. ()

jefff

Gangster Squad je dokonalý odpočinkový a super stylový film, u kterého vypnete a budete se bavit od začátku do konce. Skvělý herci, dokonalé vizuální zpracování a dobře napsaný příběh je kombinace, která fanouška gangsterek nemůže zklamat. Sice žádné promyšlené drama, ale což. Občas změna nauškodí, zvlášť, když je povedená. ()

Liqid

Skvělé herecké zastoupení jménem Stone a Gosling je magnetem na diváky. Bohužel žádná hvězda nenahradí kvalitu scénáře. Chybí tomu hloubka a něco nového a naprosto to devastuje český dabing. Ale přes všechny své neduhy se na to kouká dobře a místo je to i napínavé. ()

dafidsch

Skvelá oddychovka a dobrý skrytý humor. Sean Penn zahral svoju rolu úchvatne. Niektoré scény boli príliš "fancy" ale obraz bol super. Celkový dojem tiež. U mňa 80%. ()

Georgex

Na tento nový počin Rubena Fleischera jsem se poměrně těšil, jelikož již pár let jsem neviděl pořádnou gangsterku a všemožná videa a rozhovory naznačovaly, že by to právě tato mohla být. Bohužel se tak nestalo, Gangter Squad měl našlápnuto parádně, nicméně během první půl hodiny se změnil v průměrnou gangsterskou podívanou, ve které si tvůrci hrají na víc než ve skutečnosti mají a jako celek to zkrátka neklape. Ve filmu se nachází příliš hluchých míst, při kterých film absolutně ztrácí tempo a to ani nemluvím o tom, že některé scény ani příliš do děje nezapadají. Herecké obsazení není špatné, tedy až na Ryana Goslinga, který do filmu zkrátka nezapadá a svým typicky "slizkým" výkonem mi některé scény nehorázně zprotivil. Nejlepší výkon podávají rozhodně Sean Penn a Josh Brolin a v menší roli se mi líbil i charismatický Nick Nolte. Na druhou stranu atmosféra poválečného Los Angeles není špatná a zejména přestřelky v barech jsou parádní. Moje hodnocení 60%. ()

kenkaku

No... podle plakátu to vypadalo jako další "rádoby gangsterka" (tedy film co je o násilí a zločinu, ale prezentuje se jako fraška). Nestalo se. Mrtvolky se vrší, krev stříká všude okolo a vše je v pořádku. Tak má vypadat poválečná Amerika. Škoda že jen stříknutá novodobým puritánstvím (aby si ženská po sexu kasala prostěradlo až ke krku... kdo to kdy v devětačtyřicátem viděl). Svým způsobem co také zvláštně uklidňuje i sestava "provařených tváří" (místo obsazování nových Hollywoodských nicek), kdy párkrát jsem si i řekl "sakra on ještě hraje?" a zavzpomínal na staré fláky z VHSek. Za mě tedy dobrý. Řekl bych víc než jen dobrý. Na 4 hvězdy určitě. Pozn.: kdo čeká lekci dějepisu, bude trpět já zvíře. Film sice varuje, že je podle skutečné události (takže to bylo v reálu úplně jinak), ale jsou i tací co doufají. Mickey Cohen  sice putoval do Alcatrazu, ale o cca 10 let později a bylo to za daňovém úniky :). To, že si dal duel s policajtem (pod dozorem strážníků) by se dalo také s úspěchem pochybovat. ()

Babous

Gangster Squad splnil moje očekávání. Čekal jsem akční gangsterku stylizovanou do retra 40. let. A to jsem dostal. A navrch skvělého Ryana Goslinga (postava, kterou hrál, mu vyloženě sedla), sexy Emmu Stone, která připomíná největší femmes fatales noirových detektivek a báječně ďábelského Seana Penna. Samozřejmě to není realistické a staví to především na výborné vizuální stránce a soundtracku (Amado Mio, které v Gildě zpívala Rita Hayworth jsem poznal okamžitě!). Jsem rád, že gangsterky jsou zase cool. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka