Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

bulawaio

3/10. Kouzlo FF tkví především v tom, že "to" vypadá realisticky, což jsme v žádné případě nedostali. Nicméně exorcisus byl slušnej, tak aspoň něco. ()

PatrikP4

Stejný názor jako podemnou Taškář a Whitebeard. Boužel není to film pro mě a zbytečné utracené peníze za kino (tenkrát jsme na tom byly v kině). ()

brasek

Veľmi nepresvedčivý snímok o exorcizme, štýl doku zlyháva, priemerná atmosféra ktorá síce prináša isté očakávanie ale nedočkáme sa ho, lebo snímok skončí. ()

ekzorcist

Ak porovnáme tento film z originálnym Exorcistom, môžme si všimnúť ako veľmi sa horrorový žáner za 40 rokov vyvinul. Navrhujem experiment. Zobrať stroj času, zamieriť si to do 1973 a odchytiť pár ľudí vychádzajúcich z kinosály po premiére Exorcistu. Nenechať im ani zaliezť husiu kožu a rovno im pustiť tento film. Ak sa predtým pohoršovali na troche čúraničky na dlážke, tak pri tomto filme by ich vykrútilo ako jednu z obetí posadnutia. Film má dusivú komornú atmosféru, sú tam miestami aj dobré herecké výkony (mamina v cvokárni je TOP) a po čase považujem otvorený koniec (ktorý bežne nemám rád) za lepšiu alternatívu k nejakému ružovému happy endu. Ešte story na záver. Mali sme v práci jedno milé dievča. Bola to maximálna katolíčka od vizáže, cez vystupovanie, spieva v kostole v zbore atď... A niekto z jej kamarátov mal nápad ju zobrať na tento film ("Malo to byť o viere, Bohu..."). Dievčina to rozdýchavala asi mesiac a prežehnávala sa pri tej spomienke. Poučenie č.1 : Milé filmové spoločnosti, robte JASNEJŠIE popisky k filmom. Poučenie č.2 : Horror si musíte pustit pod kožu a zmieriť sa s jeho základnou myšlienkou. Bez toho budete len pindať... ()

Emperor1

Příjemné překvapení, ještě že jsem se nenechal odradit nízkým hodnocením - co vám tam chybělo? Tenhle film zpracoval téma exorcizmu po svém, buduje tíživou atmosféru a zanechává nepříjemný pocit, člověka až napadá, co když na těchto věcech kolem démonů a jejich vymítání je něco pravdy, tak autenticky tento snímek působí, dokonce lépe, než jeho slavní tematičtí předchůdci, u kterých je evidentní, že to jen jako. Právě věrohodnost je největší devizou tohoto snímku. Jenom škoda, že jsem se nedozvěděl, jak by si s tím poradil otec Gallo. ()

Majoslav11

"Nemala si ho zabíjať..." Hneď z fleku body dolu za handy cam. K tomu si prirátam naivitu scenára a nelogickosti deja. Jedna hviezda za pár atmosférických scén. A to je všetko. Slabé. ()

blackmag

Přemýšlela jsem, zda sem vůbec psát názor, ale musím. Pro mnoho lidí už je tato tématika natolik odkoukaná, že neuznají, že by mohlo být něco dobré. Ano, je to film, ve kterém nenajdete nic nového ohledně tématu, ale mám-li posuzovat film jako takový a ne to, že v něm není nic nového ke zjištění - jsem nadšená. Nebyla tam chvilka, kdy bych odtrhnula oči od plátna. Boj s démony uvnitř byl opravdu skvěle zahrán a už jen ten řev mi kroutil vnitřnostmi. Atmosféře přispěl i fakt, že se film odehrává jako jakýsi dokument a je natočený rozřesenou kamerou z polovina ve tmě. To mu ale přidává. Srovnávat film s Paranormal aktivity mi přijde nefér. Možná, že bych mohla hvězdičku ubrat, ale neudělám to právě z toho důvodu, z jakého jsem šla z kina jako v transu. ()

Luciaaas2

Tak na tenhle snímek sem se moc těšil a zklamání bylo veliké. Těšil sem se, že Ďábel v těle bude natočen ve stylu Blair Witch a Paranormal Activity a že snímek bude více realnější. Je to hloupé béčko na hranici céčka. Sem tam se objeví nějaká dobrá scéna asi tak 2-3 za celý film.Škoda, ztohodle filmu se dalo vyždímat a dostat mnohem více a mohlo to i z kůltovnět....škoda ()

stepanvaj

Žánrová tak trochu "módní" záležitost, která spíš nudí než baví. Aneb námět tohoto filmu není vůbec špatný, ale ta realizace, ach ta REALIZACE značně pokulhává. Hodně mi vadilo, že na to akční /pojmem akční myslím scénu ve které se hloupě nekecá/ spadá přesně 70 minut absolutní nudné vaty x/ Tvůrcům nesmím upřít to jak ""důmyslně" vydumali a teď *SPOILER* převtělení ďábla do nových obětí použili totiž zombie style a sice ďábel, zda-li jsem to pochopil se přenáší kašlikem nebo čim xD? Silná káva x/ Zmar, který až hraničí s absolutní ztrátou času. Film je dobrý leda tak, coby doprovod ke spánku... ()

hrabě_olaf

jen prostě natočit reality show o vymítání dokumentárním stylem asi nestačí. to jsou napínavější záběry na nově ve zprávách - když ukazujou třeba záběry z války v zálivu, tak tam taky všichni řvou, klepou kamerou a perou se.... ()

Vozy

Pro milovníky těchto filmů o exorcismu (to jsem i já :) ) jsou aspoň čtyři hvězdy povinností. A bonus k filmu ještě stránky www.therossifiles.com ()

Lukkyn

Není to takovej průser jako jsem čekal ale bohužel tenhle film (nebo rádoby dokument chcete-li) me zklamal. Nedostavil se pocit husí kůže ale naopak pocit nudy a to i přes krátkou stopáž. Kamera na mě nepůsobila dobře měla být dokumentární nebo normální to rozhodnutí mělo být jasné. Dále se mi moc nelíbilo , že hlavní hrdinka začne běhat po iTÁLII a najednou narazí na dva kněze , kteří se zabývají vymítáním , melou spousty kravin a tím bude vše ok. Nevím jestli jste se u toho někdo bál tak Vaše hranice strachu jsou velmi nízké. Pro mě jednoznačně zklámaní :-( ()

fabregas1

Ďábel v těle v dnešní době působí jako chudý příbuzný v tak silné konkurenci jako jsou např.Paranormal Activity, REC,Evidence atd.a proto nemají moc šancí na nějaké úspěchy.Ve filmu jsou sice některé hororové scény zvládnuty dobře, bohužel končí ve slepých uličkách,herecké výkony jsou nijaké a konec zůstává otevřený.V době Záhady Blair Witch by to byla určitě pecka, ale v dnešní době jde jen o průměr. ()

pájap

pochybuji.pochybuji o tom že by tuhle dívenku pustili do ústavu s kameramanem.film se tváří jako dokument ale není to dokument.už vidím dívku která jede do říma za posedlou matkou a nejdůležitější pro ni je aby bylo všechno zdokumentováno....pochybuji o tom že by ze všech kněží v římě ,a že jich tam je,potkala zrovna dva ,co se věnují vymítání jaksi na vlastní kutnu.....ve filmu se dlouze vysvětlují věci,které kdokoliv ,kdo tyhle filmy může ,dávno zná....i když asi se počítá s tím ,že film zhlédnou i vymítačoamatéři.....počkám do konce ,pak napíšu resumé......prozatím tak dvě hvězdičky.......pořád jsem čekal jak dokážou zařídit aby jim povolili vymítání v ústavu....nic .prostě tam napochodovali.to by neprošlo....,pro kingika.tvoje hodnocení exorcisty s maxem von sydowem nechápu a myslím že jsi mimo ale každý má právo na názor...,exorcista je klasika....bez něj by tenhle snímek asi vůbec nevznikl.co mne zase velmi zaujalo byl posedlý david....kdyby byl takovej celej film dám pět....,a pak i isabela....hmmmmmm...vymítání k autě...směšný....riziko havárie velmi vysoké...bum...konec...no možná jednu hvězdičku uberu.ne necham to tak.amen...či omen??????? ()

tixi

Ale prosím vás ten film zo 70 rokov už je starý a toto podľa mna je dôstojná náhrada.Dosť slušne natočeni horor pre mna jasných 75%. ()

vade_mecum

co na to říct, dívat se na to dalo, efekty byly věrohodné, mělo to i děj, ale filmů na toto téma bylo natočeno už tolik, že by to muselo být opravdový terno, abych se pro to nadchnul, dávám 55% (čili necelé 3 hvězdičky) ()

Patroxi

Filmy s vymítáním jsou pro mě dosti zajímavé a pokud jsou inspirováný skutečnou událostí jsou o to lepší. Bezvadný film na zamyšlení o tom zda věřit či se nechat přesvědšit. Tento film se povedl mnohem více jak Last exorcism který mě zklamal svým pohádkovým koncem tento film splnil všechna má očekávání ... byl i dosti napínavý za 5 hvězdiček . ()

riallyn

Zatiaľ najlepší horor s poriadným bátím ako má byť, aspoň u mňa to tak bolo. A našťastie za denného svetla zhliadnuté, takže noc prežitá (prespatá) bez ujmy :) ()

montel

Při provádění exorcismu zabije Maria Rossi (Suzan Crowley) všechny přítomné kněze. Po několika letech, kdy ji drží v blázinci v Itálii, se za ní vydává její dcera Isabella (Fernanda Andrade) společně s několika přáteli a kameramanem, aby zjistili, co jí vedlo k takovým hrůzným činům. Po několika rozhovorech je skupinka ujištěna, že je Maria posedlá ďáblem a rozhodnou se pro obřad vymítání... Pomalé tempo, hrozní herci a příšerný český dabing mě donutili, abych film několikrát přerušil a to mi stačilo k tomu, abych dal takové hodnocení. Pokud máte chuť na dobrý horor o exorcismu, tento film to určitě nebude. 25% ()