Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

UrsusDom odpad!

Naprosto bravurní práce s kamerou, skvěle zvládnutý režijní záměr, hustokrutopřísná atmosféra, hudba a zvukové efekty vyvolávající mrazení v zádech, tajemno na každém kroku, mystično vám dýchá skoro za krk. Nezapomenutelný dojem. Komentář, formou telegramu, bohužel odpovídá čemukoliv jinému než čím je film " Ďábel v těle". Ne a ne, prostě ne! Na filmové jako-dokumentární hrátky si prostě nezvyknu. Od dob "Blairwitch" jsem dlouho neměl tak trapný pocit, jako ze sledování tohoto snažení o film. Je mi naprosto ukradené amatérské srdcařství, dýchání pro film, když postrádám sdělitelný příběh. Pár hloupých lekaček horor prostě nedělá! Jsou mi potom milejší hororová dílka, která se mi sice v úvodu snaží namluvit, že se jedná o film podle skutečných událostí a já na tu spikleneckou smlouvu, s vědomím že jde tak jako tak o fikci, ochotně přistupuji. Možná že jsem zbytečně přísný a chyba byla jen v nálepce "horor". Experimentální drama? Možná by to bylo za jednu hvězdu, takto Ďábla v těle posílám do odpadní jámy pekelné! ()

90125 odpad!

Skutocne neobycajne diletantsky vymyslena zapletka. Dialogy a herci samotni su na smiech, ziadna hrôza sa nekona. Mimoriadne zbabrane po vsetkych smeroch. Ozajstny odpad. 15 % ()

CerstvySneh

Mne by sa strašne páčilo, keby ten film natočili celý ako dokument. Ale ako naozajstný dokument a nie ako dokument à la Záhada Blair witch. Aspoň by sa vyvarovali niekoľkých zbytočných scén. A ani tým hercom som to nejak nevedela uveriť. ()

zeromen

Musím uznat že jsem byl docela překvapen, film jako takový po stránce dějové docela ujde. Ale co mě tam štvalo a co nesnáším a poslední dobou se hodně používá je ruční natáčení kamerou s první osoby, i s toho dávám filmu tři hvězdy, velká škoda. Film mě bavil i naháněl husí kůži o půl dvanácté v noci :-) ()

Mesmeric

Transparent "Zakažte točení stého pokračování Blair Witch" je již škoro hotov. I bez té trhané kamery by to byla již po tisící opakovaná blbost. ()

mine.slayer

Od doby vzniku Záhady Blairské čarodějnice už bylo vytvořeno hodně napodobenin, z nich nejpovedenější 4 druh se mnou zamával dokonce více než ona zmíněná čarodějnice a i tahle záležitost je nutno dodat také hodně silné kafe a rozhodně a bez pochyby není ztrátou času pro ty kteří rádi pocit úzkosti při sledování filmu. ()

Filatov

Exorcista v moderním kabátě. Tenhle horor mi přišel dobrý, ač jsem nečekal dokumentární styl. Samotné vymítání na posedlých na mě působilo velmi nepříjemně a strašidelné bylo dost, ač se to někomu zde nemusí zdát. Pro mě bylo znepokojující, takže z tohoto pohledu film účel splnil. Ostatní až tolik důvěryhodné nebylo a tím myslím třeba to, jak mladí knězové řešili otázku, co na to církev a jak se postaví církev k tomu, až zjistí, že vymítají a někdy se hodně tlačilo na pilu s tím, že najednou byl posedlý skoro každý a ďábel přeskakoval mezi lidmi, jak se mu chtělo. Takhle to fakt nechodí. První polovina filmu byla výborná, ke konci už šla kvalita dolů, přesto 70% dám. ()

Shay odpad!

Do poloviny filmu jsem myslela, že usnu, pak jen na pár minut tam byly zajímavé a děsivé záběry, jinak jsem z filmu měla velké nic. Obrovské zklamání, čekala jsem, že to bude stát za to, ale mýlila jsem se. Ztráta času. Film o ničem, škoda.. ()

P@\/EL

Film mi určitě nedal to, co jsem od něho očekával. Rozhodně jsem měl zájem být daleko více vystrašený. Tento nedostatek přičítám zejména nešťastnou práci s atmosférou hrozivých scén. Nepomohla tomu ani kamera, která se snaží o autentickou formu dokumentu. Na horor to bylo slabé. Plusové body dávám za téma excorcismu, které mě zvláštním zposobem přitahuje, dokáže mě vždy navnadit a zároveň mám z těchto věcí jakýsi respekt. Je však pravdou, že o vymítání ďábla existují mnohem lepší a propracovanější filmy. ()

Mistr119

Tak to byla teda snůška!! :-/ Když už to teda finguju jako skutečnou událost, tak aspoň použiju pravá jména, ať to jako skutečné vypadá, pak by to rozhodně nabylo na vážnosti..! :-/ Ale takhle? Jednu hvězdičku dávám za scénář a druhou potom za jakýs napínavý závěr a překvapivý konec, jinak jsem se nudil... :-/ ()

goauld

Další "zaručeně pravý a autentický dokument" o exorcismu. No - celkem zajímavý námět o "přesunu dáblů do těl", nicméně - abych pravdu řekl, styl "roztřesené kamery" (dokonce i při absenci zoomu! to už dokáže v době stabilizátorů obrazu snad jen opice) už mě poněkud nudí, či spíše rozčiluje. Já nevim, ale ty amíky to pořád baví.... akorát nechápu proč... Nebýt tohoto "cool" fenoménu současné moderní emerické kinematografie, tak bych šel s hodnocením minimálně o hvězdu výše.... Takhle jen "průměr"... PS: celkem by mě zajímalo - když všichni aktéři defacto zemřeli, kdo to nakonec sestříhal :-)))) jo jo - není nad americké pojetí "podle skutečné události". ;-) PS2: pokud by to opravdu bylo (což už z principu je vyloučeno - to je jako by někdo tvrdil že viděl Ježíše nakupovat v Tescu) really autentificed, tak mám za to, že by ten (ti) kameraman(i) asi jen tak pořád nenatáčeli, když by jim šlo o "kejhák" ;-) No nic - naštěstí to bylo jen 1H15 dlouhý, takže to uteklo celkem rychle... ()

KarMir

Jednu hvězdičku dávám pouze za kamerovou kompozici formou dokumentu, co se týče děje, tak dlouho jsem se u filmu nenudil!!!! Čekal jsem vymítání posedlé matky ve stylu originálu ale nedostavilo se bohužel nic... Přitom námět není vůbec špatný... ()

corbi odpad!

No řekl jsem si: "Na CSFD se občas stává, že lidé něco špatně ohodnotí a mě se to pak i docela líbí, tak já se na to podívám." Podle ukázek jsem si myslel, že to nebude tak špatný, ale pravdou je, že je to prostě odpad. Nechoďte na to, nedívejte se na to a prostě rovnou i tuto stránku opusťte. Nic tím nezkazíte, spíš naopak. ()

PeggyTankian

ten křest byl tak předvídatelný...ale budiž, i přesto že mně behem filmu už začalo omrzovat že se zlý démon neustále přesouvá ze člověka na člověka mně to celkem bavilo, trochu víc napětí tomu chybí a filmu o exorcismu mám ráda ikdyž tenhle má obrovskou konkurenci ve které se ztrácí ()

Cabotin

Dobré. Velmi dobré. Publikum uměnímilovné a srovnávající nechť si trhne nohou. Toto je znamenitý vymítačský film, kterému netřeba hrachové kaše, slizu a podobných středověkých rekvizit. Nehraje si na něco co není, i když by to zde patrně některé potěšilo. ()

in flames

na found footage film to nebolo až také nudné akoby som čakal, celkom ma prekvapili aj herecké výkony. Hodnotenie dva za skvelú prácu kamery, na tento žáner je skvelá, stále autentická a pritom relatívne prehľadná. Najväčšou slabosťou je absencia deja, scénár ako taký nie je zlý, a chce pôsobiť realisticky, ale v rámci tejto témy je to v podstate len zlátanina toho najočakávanejšieho. Asi sa tejto téme začnem vyhýbať veď na dákej scifi príšerke z vesmíru si vždy tvorcovia viac vyšaľkajú fantáziu ako na 100krát ohraných demonoch s prevrátenými očami a lámanými údmi bez nejakej konkrétnejšej podoby.... ()

Emil69

Nechápu co se to poslední dobou rozmohlo natáčet filmy tímto způsobem. Z amatérské kamery se mi dělá akorát špatně od žaludku od poskakujícího obrazu, takže z filmu nemám vůbec nic .Nedokoukal jsem nebudu hodnotit... ()

alphatown

Tento film se mi líbil.Je ve stylu REC a Paranormal activity,působil na mě ale ještě reálnějším dojmem než tyto dva filmy a vymítání je zde pojato opravdu tak,jako ve skutečnosti,může být nebezpečné,pokud ho provádí neproškolený člověk,nebo jako v tomto případě individualista bez podpory i když má dobré úmysly.Scénář musel psát někdo,kdo se v problematice vyzná.Vůbec jsem se nenudil,bylo tam minimálně samoúčelných lekaček.Doporučuji film hororofandům. ()