Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Wicky

Tak po skoro týdenním uležení dojmů z druhých Hunger Games jsem přistoupil na to že některýmy schazovaný první díl se mi líbil přeci jen o trochu víc. Oproti jedničce se zvolila dospělejší a temnější režie zvolená Lawrencem, z čehož usuzuji že je to pěkný posun kupředu, ale tam kde mě neskutečně před rokem bavily extravagantní kostýmy a psychická příprava na HRY tak tady se mi ta celková vážnější a temnější atmosféra pouze zamlouvá tím že se od prvního dílu mění celý přístup k celému filmu. Každopádně Bitva v aréně je od jedničky víc posunutá (Různé nápady - Jedovatá mlha atd..) a stejně zábavně-napínavá. Mé hodnocení je výjmečně nerozhodné (ještě dlouho budu muset přemýšlet jestli se mi to OPRAVDU líbilo o trochu měně než první díl -- třeba to spraví druhé zhlédnutí). 70-80% ()

Jaccobos

Dobrodružství pokračuje založené na jednoduchém příběhu, který je poměrně slabě rozehranou snůškou efektů a překvapení. Nicméně toto už tu bylo x-krát... Třeba to nabere jiný směr a dokáží zaujmout diváka. Postavy se začínají vykreslovat i o něco složitěji, ale pořád to považuji za promrhaný potenciál.. Mohlo to být mnohem lepší !! :) ()

charlie_ando

Musím se přiznat, že jsem byl s finálním výsledkem nadmíru spokojen a režisér Francis Lawrence dokázal druhý díl posunout určitě kvalitativně dále. Už jednička mě vcelku mile překvapila, ale Vražedná pomsta je ještě o stupínek lepší. Přes svou délku 146 minut film ani na chvilku nenudí a velmi slušně od sípá. To co jsem chválil a velmi mile mě překvapilo na jedničce se podařilo zopakovat ve dvojce. Barvité vyprávění bylo znovu doplněno a oplývalo bohatou fantasií a zručností maskérů a tvůrců kostýmů. Obsazení postav je trefné a hlavně herecké výkony jsou kvalitní. Samozřejmě včele se zdatnou lukostřelkyni Jennifer Lawrence, která je chycena v spalujícím žáru ohně lásky ke dvou mužům. Elizabeth Banks cupitající "hloupoučká" Effie pokaždé překvapí v jiném slušivém avantgardním oblečku. Donald Sutherland jako prezident Snow dostal mnohem víc prostoru pro svou autokratickou postavu muže moci. Woody Harrelson dokázal znovu pobavit jako pijan Haymitch, který však také dokáže mistrně tahat za zákulisní nitky. Mě samého moc potěšilo obsazeni Philipa Seymoura Hoffmana jako režiséra her a mediálního mága Plutarcha Heavensbeeho. Ač je děj ve své podstatě temný a pojednává o počátku povstání proti kruté diktatuře Kapitolu má i pár zábavných momentů a zvlášť scéna ve výtahu se povedla. Pro mě oddychová zábava, která neurazí a může se pochlubit velmi kvalitním řemeslným zpracováním (mé hodnocení může být zkresleno neznalostí knižní předlohy). ()

Mistickzz

O triedu lepšie ako jednotka, hlavne časť filmu pred tým ako sa dostanú do arény je mrazivá, epická a 5-hviezdičková. krásne je ukázaný zvrátený a totalitný režim plný zúfalstva, ale i nádeje. V aréne film troška stagnuje, ale nenudí a stále je to na vysokej úrovni, čo som ani nečakal. Hereckú zostavu netreba ani spomínať, Lawrence, Harrelson, či Hoffman, to je len špička ladovca skvelých hereckých výkonov a James Newton Howard opäť zložil parádny soundtarck. Ja som veľmi spokojný, musím si už zohnať knižné predlohy. ()

Dino5an

Dětská pohádka z prvního dílu je zapomenuta a druhý díl přináší něco velmi odlišného. Nevím jak bych to přesně popsal, ale celý film má dobrý spád bez žádných zbytečností. I ten příběh se hezky zamotává a otevřený konec mě nalákal na pokračování. Na druhou stranu právě otevřený konec to podle mě lehce kazil, ale co se dá dělat u těchto vícedílných sérií. ()

Benedygtus

Ja oproti jednicce nevidim v zasade zadny rozdil. Proto me opet u Hunger games asi nejvice prekvapilo csfd(lidi) samotne - jakto, ze najednou to same s jinym datem spotreby ma o 10% vic?.. At tak ci onak, je to opravdu dustojne pokracovani a ja opet zazil paradni, popcornovou zabavu, kterou jsem (nyni uz) ocekaval. ()

wooozie

O třídu lepší než trochu až dětská jednička. I přes dlouhou stopáž dokáže film zabavit po celou dobu a já si celý film opravdu užil. Kdybych neviděl tyto první dva díly, tak bych měl na tuto teenagerovskou sérii stejný názor, jako na podobně prezentovaný Twilight. Ale nejenom že je tato série rozumnější, epičtější, dospělejší, logičtější a hlavně koukatelná, ale má zcela zásadní odlišující faktor: Jennifer Lawrence - nejlepší herečka současné mladé generace, protože v okamžiku, kdy ji Lionsgate podepsalo, tak v ten moment v podstatě vyhráli jackpot. ()

Chipsonator

No podívejme komu tady narostly koule. Konečně má ten první průměrný zbytečný film smysl...přišla lehce (možná trochu víc) nadprůměrná dvojka. Dvojka je drsnější (pochopte...v rámci možností...ale jed byl super né že né....léčivá voda pak už ani tak ne), akce je přehlednější a uspokojivější, úvod sice je pozvolnější a někdy dost nudí ale celé je to zase o něco vyzrálejší a hlavně se na to lépe dívá. Akorát ten konec.....řekl jsem si "hm, hm fajn" a tím to tak nějak skončilo (a ten zvrat? mě to teda příjde dost nepřesvědčivé) a že by mě to nažhavilo na další díl? To ani né. No když nad tím tak přemýšlím tak zas tak lehce, možná trochu víc nadprůměrné to neby....no radši nebudu přemýšlet a dám na první dojem a na ten to ty čtyři rudé ukopou. 75% ()

Ebon

Jako co napsat. Rádoby akční adventura pro náctileté, nic sofistikovaného. Jednoduchý, občas neslaný, nemastný, ale není to úplně trapný. Charaktery jsou hrozně šablonovitý jak PC hře. Jediný kdo mě bavil by Woody Harrelson. Chtěl jsem ho vidět v akci, takže jsem byl nasraný, jakmile začali kecat o těch záměnách. To bylo tak průhledný.. A ten střih do seriálového pokračování mě nasral totálně, protože ani neměli nam konci dobrý hook. ()

jondoe

Velmi dobre pokracovanie, ktoremu vsak chyba uspokojive finale.. Som zvedavy ako sa tvorcovia popasuju z postavou P. S. Hoffmana Kedze nas nedavno opustil. RIP. Jednotka sa mi pacila o trosku viac ale aj tak si toto pokracovanie styri hviezdicky zasluzi. ()

iXtr3m3

Jednotka na steroidoch s vyššími financiami a je to riadne poznať. Všetko, čo fungovalo v jednotke ako tak, je tu povýšené na novú lepšiu úroveň. Nie som síce už dávno "násťročný", pre ktorého je to primárne určené, ale mám rád rôzne podoby a spracovania budúcnosti a toto má mytológiu naozaj zaujímavú. Aj keď sa bojím, že to najlepšie pred záverom sme už videli. 90% ()

Han22

O něco lepší než první díl. Katnis a Peta se stávají celebritami, ale zároveň vězni svých rolí. Objíždí kraje, setkávají se s lidmi a stávají se pomalu symbolem odporu proti brutálnímu režimu prezidenta Snowa. A zároveň poznávají jeho brutalitu z první ruky - popravy které se nevyhnou ani celebritám, vypalování zásob, represe, strach. Snow si je toho vědom a proto uspořádá výroční Hladové hry se všemi předchozími vítězi. V druhé části se opět vracím do trošku brutálnější variace reality show "Kdo přežije", kde už je to takový standart - na nějakou vyvražďovačku můžete rovnou zapomenou, ale nástrahy jsou špičkové (zejména vraždící mlha). Sice trošku probleskuje Twilightovská romance, kdy se hrdinka nemůže rozhodnout koho vlastně chce, ale kouká se na to dobře. A závěrečný zvrat je brutální, těším se na další díl. ()

rtio

Knihu jsem nečetl. Na tenhle film jsem ani málem nešel. Na první film jsem se dokoukával těsně před odchodem do kina. A resumé? Přišlo mi to o něco málo lepší než jednička. Postrádal jsem více akce. Ale to je určitě dáno tím, že budou další pokračování, tak to museli trošku natáhnout. Po klidném rozjezdu se film začíná rozjíždět a tak jak je to pokaždé, kdy je jisté, že bude pokračování je nám v tom skoro nejlepším film utnut. Jinak celkové hodnocení i za vyspělejší zpracování /70 %/. 21.11.13 3nec ()

MaaaR@

Hunger Games jsou moje srdcovka. Dokážu uznat, že ani tenhle díl není bez chyb, ale z hlediska osobních preferencí nemůžu jinak, než za plný počet, protože sem se i při stopáži přes dvě hodiny celou dobu bavil a sledoval se zatajeným dechem. ()

Merkin

Jestliže Hunger Games I. jsou navoněný metrosexuál, který i přes jisté známky oduševnělosti věnuje až příliš pozornosti svému sexappealu, potom II. už je se docela podmanivý elegán se smyslem nejen pro vnější krásu, ale i pro vnitřní světy. A to už je vražedná pomsta všem, kteří dvojce nevěřili (tady musím přiznat, že ani já jsem nečekala víc než průměr). Tedy jen tak dál, už se těším na dalších pár Kapitol :) ()

beba789

Úchvatná podívaná. Změna režiséra filmu nemálo pomohla a docela mě mrzí, že Lawrence neměl sérii HG od začátku ve svých rukou, protože si myslím, že první díl by pak vypadal mnohem lépe, než jak vypadá. Budu se zase opakovat, ale Jennifer byla naprosto úchvatná a společně s Hutchersonem, který o proti prvnímu dílu dostal mnohem více prostoru, tvoří skvělé duo. Jak už je napsáno o větu před, tak mnohem více prostoru nedostal pouze Hutcherson ale většina hlavních postav, jako třeba Snow a Cetkie, která v tomto díle byla naprosto skvělá :) . Hudba se od prvního dílu také posunula úplně na jiný level. Pro mě nejlepší scéna z celého filmu je vyzdvihnutí Katniss z arény, u té se mi klepalo celé tělo. Viděno už dvakrát (poprvé v IMAXu, po druhé v normálním 2D) a i po druhé se po skončení nezmohu ani na slovo. DOKONALOST! PS: Velké plus u mě je za efekty a, že tentokrát je to bez klepající kamery.110%!!!!! ()

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)