RuPaul's Drag Race

(pořad)
  • USA RuPaul's Drag Race (více)
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2009, 45 min

Účinkují:

RuPaul, Michelle Visage, Ross Mathews, Carson Kressley, Akashia, BeBe Zahara Benet, Jade, Nina Flowers, Ongina, Pork Chop, Rebecca Glasscock, Shannel (více)

Soutěžící soupeří o 100 000 dolarů a titul Drag Superstar Ameriky. Show získala cenu Emmy a uvádí ji nejslavnější drag queen, samotný RuPaul. (Netflix)

Zeta_

Když jsem objevila RPDR poprvé, myslela jsem si, že jsem se (opět) dostala na temnou stránku Youtube a video jsem zapnula spíše pro pobavení. To jsem ještě netušila, že během jednoho dne stihnu shlédnout celou 7. sérii a že budu mít během dvou týdnů v malíku všechny Drag Queens (Except for Serena), co se kdy pořadu účastnily. Pořad se pro mě stal posvátným náboženstvím... RPDR > ANTM ()

yawa

Drag Race som si pustila, ked som hladala nejaku lahku nenarocnu zabavu. Naozaj som necakala to, co som dostala - konsku davku kreativity, talentu, originality, humoru a dokonca umenia. Velmi rychlo som pochopila, ze Drag nie je len o zenskych satach, tone mejkapu a afekte, ale ze je to tvrda drina, ktora si vyzaduje celu skalu talentov - od toho vytvarno-umeleckeho (navrhovanie a sitie kostymov, mejkap), cez pohybovo-tanecny a herecky az po ten najdolezitejsi - komedialny. Po zhliadnuti troch serii dostupnych na Netflixe sa zo mna stal skalny fanusik. Trochu mi sice vadi, ze RuPaul je samosudca, no on sam v tomto programe zvlada vsetky roly - je nielen moderatorom a porotcom, ale aj mentorom sutaziacich. Co je, mimochodm, dalsia vec ktoru na tejto show ocenujem - RuPaul sa o sutaziacich naozaj zaujima a snazi sa ich pri ich ulohach vzdy usmernit, namiesto toho aby ich v ulohe moderatora zamerne strapnoval (ako je uz, zial, v reality show zvykom) a snazil sa zamerne hrotit situacie. Drag Race je proste mily, zabavny - a pritom riadne uleteny a bizarny - program na urovni, ktory si bud zamilujete, alebo ho proste len nechapete (alebo tretia moznost je, ze ste zakomplexovany bigot, ktory nedokaze zniest pohlad na skupinku stebotajucich gayov, ktori maju asi tak stokrat viac talentu ako vy). Tato show hravo prekonava vsetky superstar/supermodelky/farmarove zeny. Inak by uz asi nebezala tak dlho. ()

dragonfire

RuPaul je prostě MOTHER. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že někdy budu tak nedočkavě sledovat jakýkoli TV pořad o drag queens. Neskutečně mě to chytlo. Co mě asi štve nejvíc, že jsem to viděl na přeskáčku, takže jsem dost často věděl, kdo zvítězil v předchozí sérii, protože ta daná queen předávala korunu a žezlo té nové. Nicméně, je to fakt sranda. Většina postav si prošla peklem, jak už v životě, tak v soutěži, a je to absolutně inspirativní, přestože je to tak moc kontrolované produkcí. Členové poroty jsou taky super, především zbožňuju sarkastickou Michelle a věčně usměvavého Rosse. Některé řady byly slabší, ale 6., 9. a 11. jsou za mě nejvíc top. Dost záleží na osobnostech queens v jednotlivých sériích, ale většinou tam bylo aspoň 6 charismatických lidí, díky kterým se na to dalo koukat, i když třeba challenge nebyly ničím zajímavé. Teď už jen počkat 14 dní or so na finále 12. řady. Jaida, snatch the crown! ()

Filip_Inari

Súťažná reality show, ktorá do svojho počiatku mení svet zábavného priemyslu. RuPaul Charles ako súťažiaci Heidi klum: svět modelingu (pořad) (2004) svoju skúsenosť s televíziou preniesol na dovtedy neprebádaný žáner zábavného priemyslu v mainstream televízií. Drag ako umelecká forma a rovnako ako hlavná súťažná kategória sa zameriava na hyperbolizáciu prototypu všestrannej celebrity. Súťažiaci podstupujú skúšky rôznych kategórií (dizajn a konštrukcia oblečenia, spev, tanec, herectvo, stand up, improvizácia a mnohé iné). Táto relácia sleduje tradičný formát, kde v každej sérií v úvode predstaví malú skupinu súťažiacich a každým dielom redukujú počet súťažiacich, aby na záver z finalistov korunovali víťaza. ()

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)