Hemlock Grove

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, (2013–2015), 28 h 48 min (Minutáž: 45–60 min)

Předloha:

Brian McGreevy (kniha)

Famke Janssen, Landon Liboiron, Penelope Mitchell, Dougray Scott, Bill Skarsgård, Freya Tingley, Kaniehtiio Horn, Lorenza Izzo, Lili Taylor, Holly Deveaux (více)

Série(3) / Epizody(33)

V malém městečku Hemlock Grove v Pensylvánii, kde se skrývá to nejtemnější zlo, jsou tajemství součástí každodenního života. (Netflix)

johnywalker

Ještě jsem to nedokoukal, ale seriál má velký potenciál --- don't screw it! Doplněk--- škoda, nevydržel jsem to... už jsem to vzdal ()

Ajvngou

Na doporučení jsem potahal 1. sérku, a abych pravdu řekl, bylo to nudný a divný. Dialogy teenagerů jsou plný filozofických rádoby mouder, Slibnej rozjezd tam byl, ale pokaždý jsem měl pocit, že jsem musel přeskočit nějakou epizodu, protože jsem moc nechápal, co se tam děje, kdo co dělá a proč to dělá. ()

Margerie

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40% ()

Majzlík

Vemte Twin Peaks, smíchejte s American Horror Story a vychrstněte na to pár kýblů krve navíc a máte Hemlock Grove. Po první sérii 4*. ()

carodejb

S01: Rozťahané, pomalé, so zbytočnými odbočkami a deus ex machina. Na druhej strane to bola inteligentná pocta hororovému žánru (mýtom, Jungovi) od jeho koreňov po súčasnosť. Parádna reflexia. Ak to však nemá/nebude mať druhú sériu, celá tá cesta bola strata času. Zatiaľ 65% ()

LadyD

Tak na tento seriál jsem byla docela zvědavá a chtěla jsem ho sledovat, ale nakonec jsem na něj v návalu těch skvělých nových i starých seriálů pozapoměla. Vyhrabala jsem ho ve watchlistu nedávno, s tím, že to teda zkusím a upřímně - nevím co říct. Rozhodně bych měla podotknout, že ve většině případů seriál není pro slabší povahy, což dokazuje o množství krvavých a jiných scén tohoto typu. Nadruhou stranu se mi líbí, že to není žádný takový ten "slaďák", těch už je myslím dost. Musím teda podotknout, že se mi velmi líbí hudba, která mě snad naprosto uhranula. Takže přidávám jednu hvězdu. Ať počítám, jak počítám, tak myslím, že 3 hvězdy postačí... ()

MutantMarana

Po dvou seriich 60%, neni to spatny, trosku pozvolnejsi tempo. Pro milovniky Famke to je povinnost. Je tam porad a moc ji to sekne. Ikdyz by se ji se synatorem mohla vice projevovat jejich prava tvar. ()

freedom3112

Pomalý rozjezd mi vůbec nevadil,právě naopak. Vonělo mi to od první chvíle,a tak si za pomalé rozuzlovávání ráda připlatím. :) Vím,že to nebylo dokonalé,ale mělo to tu jiskru,která člověka nutí jít do dalšího dílu.Perfektní zpracování,scéna s přeměnou fascinující, já fakt nemůžu dát méně !!!!! ***** ()

IZFNP

Prvá tretina bola tajomná, atmosférická lahôdka. Potom prišla tretina scenáristicky veľmi zmätená. Posledná tretina mala gradujúcu tendenciu a vyvrcholila koncom hodným jemne hororového, svojského, podivného a herecky výborného seriálu. Nie úplná spokojnosť, ale HG na mňa zapôsobil a druhú sériu budem očakávať. Mladý Skarsgård je sexy a Janssen rola sadla ako riť na šerbel. Plus hudba dokonalá. EDIT: Druhá séria predčila tú prvú a ja zdvíham na plný počet. Animálnosť s ľudskosťou zvádzajú boj skrz tajomné, predsa dokonale vykreslené postavy, z ktorých každá svojou krehkosťou, silou, minulosťou, budúcnosťou a výborným obsadením prekvapuje, desí i baví. Uhrančivá atmosféra mestečka Hemlock Grove divákovi porcuje 10 dielov pomalej, rozvážnej, priam lyrickej hrôzy, ktorá zabíja každý lúč nádeje. Čím ďalej tým nápaditejšie, zvrhlejšie, priamočiarejšie a hlavne kvalitnejšie. HG našlo svoje miesto v seriálovom svete a ja dúfam, že si ho ešte nejakú dobu udrží. 90% ()

Tinusa14

Prvá séria bola dobrá zaujímavím pojatím upírov, vlkodlakov a iných príšer a pripadala mi skôr ako zahrievací "13 dielny pilot" pred tým čo prišlo v druhej sérii ktorá je po niekoľkých dieloch nabušená tou správnou napätou atmosférou. 1.SÉRIA 3/5 2.SÉRIA 5/5. ()

brasek

Seriál, ktorý sa nedá pozerať. Nudné, rozťahané a o ničom... žiadna atmosféra, žiadne dobrodružstvo. Pilot, ktorý má diváka uviesť do príbehu je tragický. Takéto mizerné seriály neprežijú viac ako tri série. ()

Allein4

Zajímavé, zvláštní, nechutné, ale chybí více napětí (toho je tam opravdu velmi omezeně). Pocity mám opravdu rozpoluplné a váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. A pak jsem si vzpomněl, co ode mne dostalo čtyřhvězdu, tak jsem se zkrátka musel rozhodnout jen pro tři. Ale musím uznat, že herci mi sedli, prostředí mi sedlo...ale je to jakési nevýrazné a zvláštní... ()

dalver

Zatiaľ len 13. dielna nudná reklama na Coca-Colu, Apple či Jacka Danielsa občas dokŕmená nejakou tou veľmi skromnou štipkou tajomna. ()

jarmil8

Zdlouhavé nabalování tajemství bez žádného vysvětlení mi začalo po několika dílech lézt na nervy, ale naštěstí se ke konci začalo vyjasňovat. Král je (skoro) nahý, ale z nějakého důvodu se na to dobře kouká a může za to i fascinující Famke Janssen, Lili Taylor a řada neokoukaných herců včetně dalšího Skarsgarda. ()

NeverEver

No, uprimne, myslim si, ze autori museli byt sjeti, kdyz tenhle serial psali i tocili. Ja jsem zvykla na hodne a filmy o upyrech a vlkodlacich mam moc rada, ovsem tohle je fakt ulet. Dej plyne relativne pomalu, naznaky tajemstvi jsou skryty nikde a vlastne vsude, pak se vynori dalsi, jeste vetsi zahada, zlo je prakticky vzdy pritomno, nevtirava, ale ponura hudba, stripky do sebe zacinaji pomalu zapadat... a uplne vsichni jsou ujeti.... Tohle je silna kava i na me:-) Libi se mi obsazeni hlavnich hrdinu, neokoukane tvare, expresivni vyrazy, mladi a sileni.... Skoro si rikam, ze jestli se prokousu az na konec a nezblbnu, bude to zazrak. S hodnocenim je to tezke, neco mezi 3 a 4 hvezdickama. Nakonec davam 3*** ale urcite je tam misto na polovinu te ctvrte hvezdicky... ()

Thalin

Hemlock Grove má strašně zvláštní atmosféru i charaktery. Místy to byla skvělá potemnělá upířina, jindy totální slátanina. Chvíli trvá než se to rozjede a divák pochopí alespoň něco a pak mu to děj totálně rozkope. Přišlo mi, že to pořádně netvoří nějaký ucelený děj. Vlastně mě u toho nejvíc držel charakter Billa S. protože mi ze všech připadal nejuvěřitelnější a celé to pro mě táhl. Dějově to totiž docela pokulhávalo. ()

Rikishi

Dokoukáno celé a horrorové to moc není, spíš zvrhlé. Vlkodlaka jsem viděl třikrát a z toho jedný spíš takový cameo na minutku a pak někam utekl, navíc je to cikán, který nevypadá ani moc cikánovsky. Nějaká indiánka doktorka přes zvířata vyšetřuje vraždy. Kuchyně u miliardářů vypadá jak v nemocnici z 30. let. Debilní pasáže (střih? co to je?), kde nehoráznou dobu žvaní o nějakých rádoby mysteriozních témátech. Hlavní dvě postavy jsou dobře ztvárněný, zbytek dost pokulhavá, hlavně Famke Janssen leze dost na nervy (nejenom nesedícím přízvukem). I přesto se na to docela koukat dá, protože si pustíte první díl, druhý, čekáte na ty vlkodlaky a nakonec už máte za sebou 4 díly a tak si řeknete, že se alespoň dodíváte. Rozhodně nečekejte "upíry, vlkodlaky a další havěť", protože tohle je tady tak zmenšovaný a zbagatelizovaný, že by se seriál bez toho nijak závratně nezměnil. Kupovat Netflix kvuli Hemlock Grove taky ne (i když pro House of Cards klidně jo). Po dokoukání snižuju na 2*, protože jak vidno byla celá první season jen takový "build-up" pro druhou, kterou pochybuju, že natočí. ()

obyč.divák

Pomalu,ale jistě servíruje ono nevyřčené tajemství,kolem celého městečka.Není to sice nic z čeho by si člověk sednul na zadek,ale když má člověk chuť na něco "odlišného" je todle to pravé.Hvězdičku navic za Famke,pořád je to kus ženský :-) ()