Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Aljak

Hovorí sa "to najlepšie na záver". To však ani zďaleka nebol tento prípad. Práveže ma to narozdiel od prechádzajúcich dielov až tak nechytilo. Kľudne mohli Hunger Games 3 spojiť do jedného filmu a nedeliť na dva, možno by to potom nepôsobilo až tak zbytočne natiahnuté. Ale takto? Ehm, nie nie. Nieže by to bolo úplne najhoršie, ale pri porovnaní s predchádzajúcimi filmami, toto proste zaostávalo - najmä po dejovej stránke, no a tie prehnané vizuálne efekty - tie taktiež nepatria k veciam, ktoré by ma brali. Aj keď niektoré scény a zlomy v deji to ako tak držali nad vodou. No keď sa to tak vezme, celá séria HG mala pre mňa dosť klesajúcu tendenciu: HG I. = 5*, HG II. = 4*, HG III.pt1 = 3*, a napokon HG III.pt2 = 2*. (ešteže už to nepokračuje). ()

Havaj8

Tak je za náma konečně poslední část další ságy. S menším odstupem, ale oproti Síle vzdoru 1.části, to mělo grády skoro jak první dva díly, bylo to akčnější, svižnější a tolik se nekecalo, jako v právě zmíněným vzdoru číslo jedna. Právě ta akce, pasti a mutanti, je to, co člověka bavilo na začátku ságy. Pak se to zvrhlo v celkem logickou, ale zdlouhavou rebélii proti Kapitolu a to z mýho pohledu zkazilo dojem celý série. Navíc vzhledem k tomu, že měl tohle být poslední finálový díl, tak to finále bylo až moc klidný, což poukazuje hlavně na teen cílovku (konec dobrej, všechno dobrý). ()

Figu

Jež, konečně je konec! Tak nebýt drsné Katniss v podání půvabný Jenn asi bych to možná ani nedokoukal a to teda rozhodně nevyhledávám filmy, kde je hlavní hrdina baba a snaží se navíc v drtivé většině bejt drsná jak šmirgl... Na mě tahle rádoby áčková dobrodružná podívaná působí od druhýho dílu šíleně uměle. Navíc za dvě a půl hodiny nezaujetí, člověka šíleně bolí prdel! A bohužel to rozhodně nezachrání ani smršť známých ksichtů okolo. 45% ()

Nach

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale rozuzlením ohledně shození padákových bomb mi vykouzlilo úsměv na tváři, protože už už jsem se bál, že Donalda Sutherlanda (prezidenta Snowa) chtějí vykreslit jen jako zrůdu toužící po mrtvých. Ne, prezident Snow je pro mě jeden z nejcharismatičtějších postav ve filmu. Je sice ochoten obětovat mnohé, ale jen pokud to bude mít přínos pro společnost jejíž vůdcem on je. Ano, prezident Snow je Machiavellista, který touží po všeobecném blahu pro nějž je ochoten obětovat dobrou pověst, miliony životů a zavrhnout vládu lásky a nastolit panování strachu pokud je to nutné. Přesně jsem jeho konání rozuměl, byl s ním ztotožněn a byl jsem rád, že ve finále to tak viděli i scénáristé a možná i autorka knihy. O samotném závěru bych se zde rád rozepsal, ale nechci spoilerovat. Nicméně žádná revoluce není květinová a i její tváře to poznají, stejně jako Katniss. Protože svět sám o sobě není květinový, ale reálný. Co se samotného filmu týče, je na něm znát, že jde o rozdělenou knihu na dvě části. Je zde až moc míst, které se dlouze táhnou a nudí. Ale též spousta skvělých nápadů a zajímavého vývoje některých postav. Francis Lawrence je u mě opravdu výborný režisér, který z průměrné série vyždímal maximum. A jsem rád, že Hunger Games dotáhl do samotného konce. Reprodrozd a jeho svět totiž díky němu získal osobitou tvář, díky níž na tyto filmy hned tak nezapomenu. A to nejsem fanda této série. 80% ()

bourec

Za mě jednoznačně nejpovedenější film.Sice stejně jako v předešlejch vata tady zase je(v kterym filmu neni),ale po půlhoďce se to rozjede,a sledujeme cestu lemovanou pastěma,mutantama,akcí,a film i přes svou dlouhou stopáž nenudí,ba právě naopak.Na konci si pak úlevně vydechnete,vzpomenete na první film při záběru na vlak,a i přesto,že tahle serie mi k srdci nepřirostla,zase taková katastrofa to neni.60%. ()

Streeper

Z druhé části mám stejný pocit jako z té první až na to, že v tomhle díle bylo možná více napětí a akce. Nicméně z celé série u mě zaručeně vede první díl, pro mě byl nejlepší, pak to začalo pomalu klesat. Z konce jsem spokojená, přála jsem si, aby Katniss zůstala s tím s kým nakonec byla. ()

cariada

Velké finále, které mě ale až tak moc neoslnilo, přesto jako podívaná pěkně a zajímavé, ale celkem i předvidatelné. Je třeba se vypořádat se Snowem, ale nejen s ním. Možná další repríza mě chytne víc. ()

humanbeing

Nemůžu si pomoct, zkrátka bez přítomnosti Battle Royale soutěže to není ono. Začátek je neskutečně nezajímavý, asi hodina někde uprostřed - akční část - je slušně zábavná a závěr je hodně natahovaný. Upřímně, pokud by z třetího a čtvrtého dílu udělali jeden, věřím, že by to nakonec byl velmi dobrý díl, za předpokladu, že by vybrali jen ty nejlepší scény. ()

dubinak

Mělo to být epic final a k mému šíleně obrovskému zklamání to byl jen další podivný díl Hunger Games. Od prvního dílu mi na této sáze něco smrdělo. Třetí díl mě ale dokázal dostatečě navnadit na konečný čtvrtý díl. Trailer byl absolutně bez chybičky, na kino projekci jsem se těšila jako malé dítě. Bohužel, nedostala jsem skoro nic k ukojení svých filmových chuťových buněk. Ač se mi to píše špatně, akce stála za starou belu. Jediné, co bylo na tomto díle stoprocentně zapamatovatelné pro mě byla scéna s podzemními monstry, která by mohla konkurovat lecjakému monster hororu. Tam se Lawrence opravdu vytáhl a v tu chvíli jsem přemýšlela, jestli by pro něj toto odvětví nebylo trochu vděčnější. Já na té sedačce pořád seděla a říkala si: Tak kdy příjde ta finálová bitva? Kdy už příjde? Odpověd na mojí otázku zněla: Nikdy. Za celých 135 minut jsem se žádné epické bitvy nedočkala. Naopak mi tam spoustu věcí nedávalo moc smysl, občas se objevily docela absurdní zvraty a konec byl absolutně časově přepálený a klišovitý jako ještě v žádném blockbusteru. Jen jednou se mi povedlo dát alespoň jednomu dílu HG čtyři hvědy a doufala jsem, že poslední díl toto prokletí rozlomí. Čekala jsem na filmový orgasmus, který nepřicházel. Ze sálu jsem odcházela neuspokojená, jako ještě nikdy. ()

C0r0ner

Jo, sraček tam bylo požehnaně a celkově to je vlastně pitomá debilita, ale co si budeme povídat. Vydržel jsem na to (i přes občasné protáčení očí) koukat víc jak dvě hodiny, aniž bych se nudil, což je pro mě osobně hodně důležitý faktor. Skončila jedna sága a já nemám proč se k ní vracet, ale aspoň neurazila. 50% ()

epicek

Fájn , po čtyřech letech jsem se dočkal zakončení této ságy , která se pro mě stala dost srdcovou záležitostí. Ono , každý rok po jednotlívém díle, bylo těžké se udržet a nepřečíst si to zbývající v knize. Ale setrval jsem , takže jsem svůj zažítek měl o to víc umocněn neznalotí předlohy. S koncem jsem nadmíru spokojen, jelikož i mě samotného pár zvratů dost překvapilo ač se mohly zdát dost okaté. Kdybych měl srovnat všechny 4 filmy , tento a první díl obsazují první příčku, jelikož byly vážně dechberoucí a dokázaly diváka skvěle citově i zasáhnout. Jsem dokonce i rád, že mi požitek z filmu nezkazily dvě super mokré fanynky vedle mě , které měly za potřebu říkat každou větu předtím, než byla řečena a nebo komentovat všechno dění , než se stalo na plátně. A to ještě nemluvím o tom , že tu hubu fakt kurva nezavřely během celého filmu. Uvítal bych třeba i film jen o Haymitchovi, jak si on prožil Hunger Games, myslím že by to byl fajn prequel. Každopádně , celá tato série je srdcová záležitost a mě nezbývá nic jiného , než doplnit resty knihama! Katniss Everdeen. A smalltown girl from District 12 who survived the Games and turned a nation of slaves into an army! ()

Flynn

Jako nečetl jsem knihy... ale pokud by se měly skládat z té změti nesmyslných dialogů, tak to je asi lepší ten papír fakt použít na toaleťák. Hrozná nuda, začne to v nemocnici (sýkání a za den či dva už hřmotné projevy davu alá Braveheart).... dialogy dvou milostných soků byly zcela z jiné dimenze a do toho pořádně žádná akce.... no fakt jako po těch ostatních jakž takž koukatelných dílech prostě tečka s vůní hnoje. 2 hvězdy asi snad jen za pravé a levé prso Jennifer :) ()

Martrix

Recenzi na Hunger Games: Síla vzdoru 1. část jsem psal skoro přesně před rokem a nebyl jsem nijak kritický...bylo to fajn. Dokonce jsem si potom přečetl i knihu. No a teď ani nevím, jak bych nějak slušně popsal, jak hodně je zpackaný je poslední díl, který přitom měl být potvrzením toho, že HG nejsou na stejném levelu jako Divergence, nebo upírská sračkosága. Chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli jsem Hunger Games: Síla vzdoru 2. část, už jednou neviděl. Nějakým zázrakem se podařilo hlavní postavu znesympatičnit, čemuž nepochybně pomohlo i to, že Jennifer Lawrence moc dobrá herečka není. Chemie mezí ní a Peetou, popř. Huricanem by v případě přenosu na ostatní teenagery způsobila vymření lidstva. Ale dejme tomu...možná pili brom v čaji. Jenže on je emocionálně celý ten film úplně plochý. Rozdělení na dva díly, tady neuvěřitelně uškodilo po dějové stránce, a navíc to, jak je tento díl natočený(zrežírovaný, zahraný), to je opravdu hnus. Skoro to vypadá, jako kdyby natáčení nikoho nabavilo, ale z povinnosti ten film nakonec udělali. Možná to nesedlo jen mě, ale podle hodnocení bych řekl, že to posrali spíš Danny Strong, Peter Craig, Francis Lawrence, Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Sam Claflin, Elizabeth Banks, Donald Sutherland, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Willow Shields, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Toby Jones, Mahershala Ali, Jena Malone, Natalie Dormer, Gwendoline Christie, Elden Henson, Robert Knepper, Evan Ross, Wes Chat… (více) ()

Wormboy

Zbytocnost rozdelenia posledneho dielu je absolutne markatna v obidvoch castiach Drozdajky. Kniha mala cca 300 stran, pricom neobsahovala nic, co by zasadne bolo nutne natahovat na viac nez styri hodiny filmoveho materialu....prachy vsak budu vzdy vonat lepsie vo vacsom mnozstve. Ako fanusika predlohy ma len mrzi, kam sa to cele dostalo, pretoze aj filmova seria bola rozbehnuta dobre a zasluzila si podstatne lepsie ukoncenie. ()

Pajky3

Závěr jedné filmové série, která vznikla na motivy úspěšné knižní série. Pravdou je, že první díl se mi hodně líbil, ale ten předchozí mě docela zklamal a na velké finále jsem opravdu nijak natěšený nebyl. I to je důvod, proč jsem se ke sledování dostal vlastně z nudy rok potom, co šel v kinech. Politika je prostě nuda a obzvláště v takovémhle pojetí. Sice to možná napravuje dojem z předchozí dílu a přibylo alespoň trochu zajímavé akce, ale i tak mi to nestačí a myslím, že sága Hunger Games padne do zapomnění. A vlastně jí to i patří... ()

Juto

Je to odvážne vyhlásenie o neľútostnej povahe vojny, ktorá má nehanebne politické motívy a potichu devastuje emocionálne pôsobenie. A pritom film stále prináša kus priamej zábavy. 7/10 ()

KajusaK

Naprosto s přehledem nejslabší díl celé ságy HG. Čekala jsem velkolepé finále s dramatickým vyvrcholením jako u Harryho Pottera. Nedostavilo se vůbec nic, dokonce ani lítost k pár mým oblíbencům kteří zemřeli. Na rovinu a na tvrdo to byl kýč jako pra** se stálo to za ho***. Čekání byla jen ztráta času. 135 minut v kině utrpení. Ze 135 minut bylo naplno zábavných maximálně 15. Zbytek byla trapná vata kolem Peety a Katniss. Kapitulace prezidenta byla dá se říct z filmu vypuštěna, vlastně vše o čem byly celé ty díly tak nakonec nebylo nijak ukončeno :D). Opravdu velké zklamání. Dlouho si budu pamatovat jen asfaltovou scénku a scénku s Muty v podzemí. ()

Fancipal

Největší problém poslední dvou dílů Hunger Games je ve skutečnosti absence skutečných „hladových her“, které dělali z celé série něco víc, než jenom vlhkou a plytkou zábavu pro dospívající. Navíc není pochyb o tom, že rozdělení poslední 250 stránkové knihy, bylo motivováno čistě finančně, nikoliv umělecky – tady se nám jasně ukazuje „negativní dědictví“ Harryho Pottera, u kterého mělo paradoxně to rozdělení na dvě části opravdu smysl. V případě HG jsme mohly být svědky fascinujícího finále, které mohlo být poctou výjimečné sáze, bohužel vidíme sotva důstojné klopýtání do cíle. Přesto je stále na co se dívat a herci ze sebe ždímou ve značně omezeném prostoru maximum. Přesto nelze ke konci nesmutnit za absenci skutečně emocionálního a dynamického závěru. Takto nám zůstává hořká pachuť v ústech a s ní i myšlenka, že jediným, za co bude tato sága budoucími generacemi opěvována, je to, že objevila Jennifer Lawrence a to je od příběhu, který měl takový potenciál, prostě málo. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra