Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ****

  Novodobý Drákula v podání Jonathana Rhys Meyerse je tu. Děj se odehrává na konci 19. století v Londýně. Van Helsing ho po 400 letech probouzí ze záhrobí a společně se mstí řádu Draka, který z něj udělal upíra. Van Helsingovi zase zabil rodinu. Meyers se pro tu roli celkem hodí. Van Helsing není žádný bouchač, ale pouhý vědec. Černý Renfield mi tam moc nesedí. Kromě zničení řádu se Drákula snaží získat svou znovuzrozenou lásku Ilonu. Ale řád neničí pouze fyzicky, ale i ekonomicky. On jako Alexander Grayson vlastní geomagnetickou společnost a skrze jí ničí řád Draka, který profituje z fosilních paliv. A aby se dostal ke své lásce Mině, najímá si do služeb jejího snoubence Jonathana Harkera. Finále je vskutku perfektní :) Ale konec je trochu otevřený. Seriál byl bohužel ukončen... "Proč Graysona nikdy nevidíme přes den?..."(30.10.2013)

 • adam9
  *****

  “When it comes to dreams, one may falter, but the only way to fail is to abandon them.” Jestliže některým seriálům trvá, než se pořádně rozjedou, tak u Draculy to platí dvojnásob! Nezavrhujte to už po dvou epizodách. Mně osobně se to líbilo už od začátku, ať už kvůli námětu, Rhysovi-Meyersovi, kvalitní hudbě či prostředí viktoriánské Anglie. Ovšem od 4. dílu, kdy se vše začalo hýbat a nezůstávalo se pouze u klábosení, kde bohužel vynikli nekvalitní herci v čele s Minou nejvíc, tak se z toho rázem stal seriál, který stahuji po premiéře v USA následující den jako první. Rhys-Meyers podává excelentní výkon, což se nedá říct o Mině, ale jakmile jsou ti dva spolu na plátně za zvuku překrásné hudby (jakýsi hybrid Hanse Zimmera z Inception), tak mám husí kůži. Dále bych ještě vyzdvihl postavy Mr. Renfielda, Lucy Westenra (dvojnice Keiry Knightley) a Lady Jayne Wetherby. Nepopírám, že mé hodnocení je silně ovlivněno subjektivními pocity vůči hlavní postavě a celkovému námětu Dracula, ale i přesto si myslím, že se rozhodně jedná o seriál, jenž se dá snést a zaslouží si druhou sérii. A pokud bude kvalita stoupat ještě výš, tak si snad vybuduje větší respect a fan base. UPDATE: Zrušení bylo pravděpodobné a přesto, když na něj opravdu přišlo, zaplavil mě obrovský pocit zklamání. Do Draculy jako seriálu jsem se nesmírně zakousl a stejně jako samotný Vlad Tepes krvácí smutkem po své milované, tak i já po tom, že už nebude žádné pokračování. Musím se tak navždy spokojit jen s 13 epizodami, které vygradovaly na plné pecky a doslova a do písmene křičely svou kvalitou po druhé sérii. Marné, seriálový život jde dál...NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Alexander Grayson aka Dracula, Mr. Renfield, Lucy Westenra.(26.10.2013)

 • ConanVJ
  *****

  Pro mě je seriál příjemným překvapením. Drákula v je Meyersově podání určitě skvělý a není tak přiblble metrosexuální jako chlapečci z Upířích deníků. Že je tady v podání vynálezce? No a? V příběhu to pěkně sedí a když to člověk nebude brát jako něco, co by mělo kopírovat knižní předlohu, tak se bude určitě bavit. I další postavy jsou dobře zahrané a každý si zde najde nějakou oblíbenou. Další plus je podle mě doba, ve který je seriál zasazenej. Výprava je parádní a má to pěknou atmosféru. Ačkovil je to seriál, je zde i spousta akčnějších a hodně krvavých pasáží, které jsou pěkně udělané a nevypadají lacině. To vše dopkresluje pěkně vyvážená hudba. Co možná hodně lidí odradí, je pomalejší začátek seriálu, který se ale po pár dílech mění v chytlavou podívanou a já jsem se těšil na každý nový díl. Finále pak nabídne hodně vygradovanej nářez, kterej jsem ani nečekal. Doudám, že bude i druhá série. 1. série 90% :)(7.2.2014)

 • zsn
  *****

  *Zvrhlej Dracula a whisky namísto krve* Transformaci na upíra jsem zvládla po jednom, dva – třech dnech. Čas mi splývá, neboť mne v noci sužuje insomnie, bude to tedy tou upíří nákazou, jelikož sluneční svit prakticky nemohu pozřít, a po této desetidílné, první a poslední sérii seriálu o krvi, sexu a žárovkách, jsem značně nešťastná, že po závěrečném spojení neuvidím pokračování klišé v love story mezi Alexandrem Graysonem (Draculou) a Ilonou (Minou). Proto všichni povinně podepišme petici po nezvladatelném ukojení hladu po krvi druhé série zde: https://www.change.org/petitions/nbc-continue-producing-nbc-dracula, nechci totiž, aby seriál skončil podobně jako má milovaná Invaze. Ano, kdo prozatím neviděl všechny díly z továrny NBC s posledním desátým 24. 1. 2014, bude darovat krev snad dobrovolně, neboť byť nesmrtelný – i Dracula se mění. Všechny „přírodní zákony“ autora Draculy – irského Brama Stokera byly obsazením Jonathana Rhyse Meyerse do role popřeny tak, jak tomu bylo neautentickým vzhledem v jeho roli Henryho VIII. Tudora. A tím, že se za svou promiskuitu v Tudorovcích během celé své vlády a filmové role, neobohatil minimálně o kapavku. Po doslova grandiózní roli podivně nádherného alfa samce – Henryho VIII. Tudora, je Dracula nejvtipnější Rhysova role. Tedy alespoň co se jeho „ranního“ probuzení (v první epizodě) týče. Tak snový, tak delikátní, tak nemrtvý… Nebýt „uměleckého jména“, kterým Vlad III. Tepeš v seriálu disponuje (tedy Alexander Grayson), nebýt jeho růžovoučkých tvářiček, rtů jak klobásků z letního táboráku a zubů jak z billboardu u dálnice ve směru na Rumunsko, nikdy bych se mu nedala. Ač samotný irský herec v interview vtipně převrací otázky na jeho intimní život s láhví v ruce tím, že whisky vyměnil za krev, v celé první sérii vám neuteče jeho tekutá strava, tedy whisky dieta a naprosto nepochopitelná nechuť po krvi. Novodobý Dracula (Vlad III. Tepeš či Alexander Grayson) je zkrátka potetovaný nadsamec s karafou na whisky v jedné ruce, se svítící žárovkou strýčka Festera v ruce druhé. Je to totiž nikoli hladové monstrum, ale Thomas Alva Edison, čímž seriál u mne nepatrně klesá na bodech. Jeho „budíček“ Abraham Van Helsing se zase zabývá výrobou injekce proti „sluneční chřipce“, kdy opravdu stvoří prakticky „lék na rakovinu“ a Dracula se tak konečně projde po slunečné kolonádě až za rozkoší do „denní postele“ Lady „čmuchalky na upíry“ Jayne tak, jako Johnny Depp v roli upíra Barnabáše Collinse. Tento seriál u mne nemůže jinak, než nabývat na dojmu, že „dotací“ na výrobu žárovek a séra proti alergii na slunce, tvůrcům nezbylo již na make-up na zamaskování hercova reálného tetování, tak jako na „theme song“, alespoň od potulného trubadúra, kdy raději využili „Pearl Harbor love songu“. Namísto ohraného boje o reinkarnovanou lásku svého minulého života, vyrábí Alexander Grayson Dracula žárovky a vědomě souloží s lovkyní upírů. Dracula je zkrátka chlap, jako každej jinej.(3.4.2014)

 • Deftie
  ***

  Čo k tomu. Po prvej epizóde som myslela, že to zabalím, ale stále tam bolo ešte to možno. Myslím, že tie ďalšie diely boli omnoho vydarenejšie a začínam si nachádzať cestu aj ku postavám (aj keď netuším, či je to zvyk, alebo sú tie postavy ozaj vcelku ľúbivé). Avšak nič mi nelezie tak na nervy ako ,,láska" Draculu k Mine. Ako viem, čítala som knihu (aspoň päťkrát), ale Dracula by mal byť v prvom rade beštia, či? Proste mi vzťahy k nemu nesedia, poriadny záporák by mal byť citovo mŕtvy... Ako Dexter (aspoň v prvých sezónach). Uvidíme, uvidíme...(1.12.2013)

 • - Rád draka, niekedy označovaný aj ako Uhorský rytiersky dračí rád (Ordo equestris Draconis Hungariae), skutočné existoval. Založil ho uhorský kráľ Žigmund Luxemburský 12. decembra 1408. Po jeho smrti stratil na vážnosti. Za úlohu mal chrániť kresťanskú Európu proti Turkom alebo proti náboženským povstaniam. Nikdy sa nedostal na územie Britských ostrovov, jeho pôsobisko bolo Uhorsko a jeho okolité krajiny. (vavrinec)

 • - Vlad III., Vlad Tepes také zvaný jako Dracula, byl valašský kníže žijící v letech 1431-1476. Pro svou krutost byl lidmi nazýván také jako napichovač, neboť své protivníky narážel na kůly. Podobu upíra mu dal až v roce 1897 irský spisovatel Bram Stoker v románu "Dracula", jenž se stal nejznámější hororovou legendou. (Skyfall)

 • - Rád Draka, proti ktorému vystupuje Dracula v seriáli, je vytvorený podľa skutočného rádu Draka s tým rozdielom, že reálna historická osobnosť Vlad III. Dracula bol v skutočnosti členom tohto rádu. (mackyns)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace