Hodnocení pilotu: Dracula se chce pomstít členům tajemného řádu, který ho před 500 lety zabil, tím, že svojí energií získanou z geomagnetického pole zlikviduje jejich byznys s ropou. A k tomu pár lidí zabije, zakousne, posvačí a vobtáhne (to poslední ne ze msty, ale protože se mu chce, a týká se to žen). Díky povedenýmu castingu a Rhys Meyersovi to není nakonec taková blbost, jako by se mohlo zdát, ale tohle drama z viktoriánské Anglie není moje krevní skupina. 70%.(4.1.2014)

Docela mě štve že ze všech postav musí zrovna hlavní být američan, tuplem když ho hraje Rhys Meyers a mluví nesnesitlným horká brambora přízvukem. Ve scénách s Katie McGrath moc nesleduju děj a jen koukám kdy přestane vypadat jako né tak kostnatá verze Keiry Knightley, protože tohle musí být utajený dvojče nebo nevim. No a nakonec, když se přes tyhle pěsti do očí přenesu, koukám na trošku dospělejší verzi Vampire Diaries, s dobovým zasazením si u mě taky šplhli, postavám co mám fandit fandím a na další díl a děj jsem zvědavá. Účel to plní, když mu to zůstane, zůstane to pro mě lepší průměr.(15.11.2013)

• Dale

Áno, upíri sú momentálne u teenagerov v kurze a tak to evidentne chceli využiť aj tvorcovia tohto seriálu a priniesli príbeh toho najslávnejšieho z upírov, v spracovaní práve pre toto publikum. Aj keď spájať tento seriál s knihou Brama Stokera je dosť nemiestne, keďže okrem mien niekoľkých postáv nemajú vôbec nič spoločné. Už len vidieť slávneho upíra ako mladého elegantného amerického vynálezcu je pre fanúšikov predlohy na smiech. Nič proti Rhys Meyersovi, jeho ksicht je pre rolu upíra ako stvorený, ale fakt len do filmov pre teenagerov. Vôbec som nepochopil, čo viedlo tvorcov tohto seriálu k tomu, aby mu dali názov Dracula, veď stačilo pomenovať postavy inak a mohol z toho byť slušný upírsky seriál z viktoriánskeho Anglicka. Výprava a kostýmy sú na seriál viac než slušné a nebyť tých trápnych dialógov, tak to mohlo byť nadpriemerné dielko. Žiaľ, teraz to beriem len ako priživovanie sa a prznenie klasiky.(2.7.2014)

Novodobý Drákula v podání Jonathana Rhys Meyerse je tu. Děj se odehrává na konci 19. století v Londýně. Van Helsing ho po 400 letech probouzí ze záhrobí a společně se mstí řádu Draka, který z něj udělal upíra. Van Helsingovi zase zabil rodinu. Meyers se pro tu roli celkem hodí. Van Helsing není žádný bouchač, ale pouhý vědec. Černý Renfield mi tam moc nesedí. Kromě zničení řádu se Drákula snaží získat svou znovuzrozenou lásku Ilonu. Ale řád neničí pouze fyzicky, ale i ekonomicky. On jako Alexander Grayson vlastní geomagnetickou společnost a skrze jí ničí řád Draka, který profituje z fosilních paliv. A aby se dostal ke své lásce Mině, najímá si do služeb jejího snoubence Jonathana Harkera. Finále je vskutku perfektní :) Ale konec je trochu otevřený. Seriál byl bohužel ukončen... "Proč Graysona nikdy nevidíme přes den?..."(30.10.2013)

Obsazení i herecké výkony jsou na vysoké úrovni, Johnathan Rhys Meyers je super drákula a Trevor Morris odvádí s hudbou opět dobrou práci. Také figurky na šachovnici příběhu jsou rozdány sice archetypálně, ale přesto bohatě na to, aby je bylo možno splétat v pestrou mozaiku děje. Přesto tomu jaksi něco chybí, co by to posunulo na plný počet... uvidíme, jak se to vyvine dál.(26.10.2013)

• - Iniciály hlavnej postavy Alexandera Graysona (Jonathan Rhys Meyers) sú AG. Táto dvojica znakov sa používa pre chemické označenie striebra, ktoré je pre upírov nebezpečné. (mackyns)

• - Rád Draka, proti ktorému vystupuje Dracula v seriáli, je vytvorený podľa skutočného rádu Draka s tým rozdielom, že reálna historická osobnosť Vlad III. Dracula bol v skutočnosti členom tohto rádu. (mackyns)

• - Rád draka, niekedy označovaný aj ako Uhorský rytiersky dračí rád (Ordo equestris Draconis Hungariae), skutočné existoval. Založil ho uhorský kráľ Žigmund Luxemburský 12. decembra 1408. Po jeho smrti stratil na vážnosti. Za úlohu mal chrániť kresťanskú Európu proti Turkom alebo proti náboženským povstaniam. Nikdy sa nedostal na územie Britských ostrovov, jeho pôsobisko bolo Uhorsko a jeho okolité krajiny. (vavrinec)