Tak tohle mi dokonale sedlo. Dobová a hororová atmosféra, výprava, kostýmy, herci, příběh. Jonathan Rhys Meyers ve své roli naprostá špička. Dlouho jsem se u seriálu takhle nebavil a nezhltnul ho jedním douškem. Veliká škoda, že bylo natáčení zastaveno. Kdyby to tvůrci věděli dopředu, mohla z toho být moc pěkná desetidílná minisérie bez otevřeného konce. Ale i přesto není konec zase tak otevřený, aby to diváka vyloženě štvalo. Spíš bych si klidně střihnul ještě pár dílů.(22.7.2015)

Má to atmosféru, charismatického Jonathana Rhyse Meyerse v titulní roli a navrch Thomase Kretschmanna jako Van Helsinga. Tahle verze doznala hodně velkých změn oproti předloze, což ale nemusí být na škodu, přece jen už je to notoricky známý příběh, takže nějaké to ozvláštnění může být ku prospěchu. Nezbývá než to brát s rezervou a nechat se bavit. Pilot - 70% V dalších dílech se toho sice hodně dělo, ale zejména ke konci řady už se žel seriál topil ve vodách klišé a nic překvapivého nenabídl. 1. série - 60% / Poznámka: Seriál byl po první řadě zrušen.(30.10.2013)

Z počátku to vypadalo jako zajímavý způsob oživení Drákuly, ale časem mi linka některých hlavních postav připadala ujetá.. Možná to byl scenáristický záměr , který se má rozlousknout v případné další sérii ale stejně. Krom toho scénáře mi seriál ale připadal celkem dobrý a koukatelný. Závěrečné epizody ve mě ale nevzbudili takový zájem, abych vyloženě prahl po další sérii..(11.2.2014)

Není to špatné, i když je to plné změn. Všechno se dá odpustit, ale to, že je Reinfeld černoch se mi nezamlouvá. Rozhodně nejsem rasista, ale je to trochu moc.. Jinak, Meyers je docela fajn, ale toho Draculu jsem mu úplně nevěřil. Příběh není špatný, koukat se na to dá, ale po pár dílech jsem se rozhodl, že počkám na dabing, protože Sleepy Hollow mě baví víc a navíc mám rád Draculu... Dá se to, prostě. 60%.(5.1.2014)

• milka

Pilot: Tak takhle opravdu ne-e. Další zbytečné zpracování legendárního krvesaje, v němž se vydává za Američana sídlícího v Londýně? Ne, tato verze stokrát viděného vás opravdu ze židle nezvedne. Atmosféra nulová, dialogy tahají za uši, postavy nezajímavé a potenciál do budoucna prakticky nulový. Jonathan Rhys Meyers také není tak charismatický, jak bych očekával a Thomas Krestschmann alá Van Helsing mě jako jediné lákadlo k dalším dílů bohužel nenaláká. Tohoto hraběte můžete v klidu zapíchnout kůlem hned po první díle. 40%(30.10.2013)

• - Vlad III., Vlad Tepes také zvaný jako Dracula, byl valašský kníže žijící v letech 1431-1476. Pro svou krutost byl lidmi nazýván také jako napichovač, neboť své protivníky narážel na kůly. Podobu upíra mu dal až v roce 1897 irský spisovatel Bram Stoker v románu "Dracula", jenž se stal nejznámější hororovou legendou. (Skyfall)

• - V originálním příběhu podle Brama Stokera nebyl Jonathan Harker (Oliver Jackson-Cohen) novinář, ale právní koncipient, později majitel právní firmy, Mina Murray byla učitelka a Renfield (Nonso Anozie) chovanec Carfaxkého blázince. V knize také nebyl Van Helsinga spolčený s Dráculou a ani ho nevysvobodil, jak je tomu v seriálu, naopak stáli proti sobě. (LucyZ)

• - Iniciály hlavnej postavy Alexandera Graysona (Jonathan Rhys Meyers) sú AG. Táto dvojica znakov sa používa pre chemické označenie striebra, ktoré je pre upírov nebezpečné. (mackyns)