Novodobý Drákula v podání Jonathana Rhys Meyerse je tu. Děj se odehrává na konci 19. století v Londýně. Van Helsing ho po 400 letech probouzí ze záhrobí a společně se mstí řádu Draka, který z něj udělal upíra. Van Helsingovi zase zabil rodinu. Meyers se pro tu roli celkem hodí. Van Helsing není žádný bouchač, ale pouhý vědec. Černý Renfield mi tam moc nesedí. Kromě zničení řádu se Drákula snaží získat svou znovuzrozenou lásku Ilonu. Ale řád neničí pouze fyzicky, ale i ekonomicky. On jako Alexander Grayson vlastní geomagnetickou společnost a skrze jí ničí řád Draka, který profituje z fosilních paliv. A aby se dostal ke své lásce Mině, najímá si do služeb jejího snoubence Jonathana Harkera. Finále je vskutku perfektní :) Ale konec je trochu otevřený. Seriál byl bohužel ukončen... "Proč Graysona nikdy nevidíme přes den?..."(30.10.2013)

Není to špatné, i když je to plné změn. Všechno se dá odpustit, ale to, že je Reinfeld černoch se mi nezamlouvá. Rozhodně nejsem rasista, ale je to trochu moc.. Jinak, Meyers je docela fajn, ale toho Draculu jsem mu úplně nevěřil. Příběh není špatný, koukat se na to dá, ale po pár dílech jsem se rozhodl, že počkám na dabing, protože Sleepy Hollow mě baví víc a navíc mám rád Draculu... Dá se to, prostě. 60%.(5.1.2014)

• Mlle

Ach bože, tolik bezúčelného násilí na pozadí předvídatelného děje, který se stále zadrhává. Tajuplné jsou zápletky asi tak jako slohová práce Jarmilky z první B, jež se sotva naučila psát. Říká se, že grafik bez talentu, který si neví rady s designem, "osvěží" layout kytičkou. Filmař bez talentu bitkou, krví a upírem. Tragédie po všech stránkách.(29.6.2014)

Upíři po Xté - a přeci jen zase trochu jinak. Obligátní sání krve, doprovázené brutalitou, hororem spojeným s erotickou tohou.... to vše zde stojí na druhé koleji (někdy i třetí), protože Meyersův Dracula je ambiciózní podnikatel se skrytou agendou, jenž si snaží udržet nízký profil predátora. Zbude nám tedy viktoriánská Anglie, plná čajových večírků a etikety... a jen čas od času tuto "idylku" naruší pan Dracula, který si vzpomene, že má vlastně chuť na krev. Jde tedy o vyzrálejší zpracování legendy o Vladu napichovači, která ale bude diváka složitě pohlcovat na tolik, aby měl zájem sledovat otřepané klišé osudové lásky Draculy, která se jako vejce vejci podobá jeho mrtvé milence, a on se jí snaží získat...(21.4.2014)

Má to atmosféru, charismatického Jonathana Rhyse Meyerse v titulní roli a navrch Thomase Kretschmanna jako Van Helsinga. Tahle verze doznala hodně velkých změn oproti předloze, což ale nemusí být na škodu, přece jen už je to notoricky známý příběh, takže nějaké to ozvláštnění může být ku prospěchu. Nezbývá než to brát s rezervou a nechat se bavit. Pilot - 70% V dalších dílech se toho sice hodně dělo, ale zejména ke konci řady už se žel seriál topil ve vodách klišé a nic překvapivého nenabídl. 1. série - 60% / Poznámka: Seriál byl po první řadě zrušen.(30.10.2013)

• - Iniciály hlavnej postavy Alexandera Graysona (Jonathan Rhys Meyers) sú AG. Táto dvojica znakov sa používa pre chemické označenie striebra, ktoré je pre upírov nebezpečné. (mackyns)

• - V originálním příběhu podle Brama Stokera nebyl Jonathan Harker (Oliver Jackson-Cohen) novinář, ale právní koncipient, později majitel právní firmy, Mina Murray byla učitelka a Renfield (Nonso Anozie) chovanec Carfaxkého blázince. V knize také nebyl Van Helsinga spolčený s Dráculou a ani ho nevysvobodil, jak je tomu v seriálu, naopak stáli proti sobě. (LucyZ)

• - Seriál vznikl v Londýně a Budapešti. (M.B)