Hodnocení pilotu: Dracula se chce pomstít členům tajemného řádu, který ho před 500 lety zabil, tím, že svojí energií získanou z geomagnetického pole zlikviduje jejich byznys s ropou. A k tomu pár lidí zabije, zakousne, posvačí a vobtáhne (to poslední ne ze msty, ale protože se mu chce, a týká se to žen). Díky povedenýmu castingu a Rhys Meyersovi to není nakonec taková blbost, jako by se mohlo zdát, ale tohle drama z viktoriánské Anglie není moje krevní skupina. 70%.(4.1.2014)

Má to atmosféru, charismatického Jonathana Rhyse Meyerse v titulní roli a navrch Thomase Kretschmanna jako Van Helsinga. Tahle verze doznala hodně velkých změn oproti předloze, což ale nemusí být na škodu, přece jen už je to notoricky známý příběh, takže nějaké to ozvláštnění může být ku prospěchu. Nezbývá než to brát s rezervou a nechat se bavit. Pilot - 70% V dalších dílech se toho sice hodně dělo, ale zejména ke konci řady už se žel seriál topil ve vodách klišé a nic překvapivého nenabídl. 1. série - 60% / Poznámka: Seriál byl po první řadě zrušen.(30.10.2013)

“When it comes to dreams, one may falter, but the only way to fail is to abandon them.” Jestliže některým seriálům trvá, než se pořádně rozjedou, tak u Draculy to platí dvojnásob! Nezavrhujte to už po dvou epizodách. Mně osobně se to líbilo už od začátku, ať už kvůli námětu, Rhysovi-Meyersovi, kvalitní hudbě či prostředí viktoriánské Anglie. Ovšem od 4. dílu, kdy se vše začalo hýbat a nezůstávalo se pouze u klábosení, kde bohužel vynikli nekvalitní herci v čele s Minou nejvíc, tak se z toho rázem stal seriál, který stahuji po premiéře v USA následující den jako první. Rhys-Meyers podává excelentní výkon, což se nedá říct o Mině, ale jakmile jsou ti dva spolu na plátně za zvuku překrásné hudby (jakýsi hybrid Hanse Zimmera z Inception), tak mám husí kůži. Dále bych ještě vyzdvihl postavy Mr. Renfielda, Lucy Westenra (dvojnice Keiry Knightley) a Lady Jayne Wetherby. Nepopírám, že mé hodnocení je silně ovlivněno subjektivními pocity vůči hlavní postavě a celkovému námětu Dracula, ale i přesto si myslím, že se rozhodně jedná o seriál, jenž se dá snést a zaslouží si druhou sérii. A pokud bude kvalita stoupat ještě výš, tak si snad vybuduje větší respect a fan base. UPDATE: Zrušení bylo pravděpodobné a přesto, když na něj opravdu přišlo, zaplavil mě obrovský pocit zklamání. Do Draculy jako seriálu jsem se nesmírně zakousl a stejně jako samotný Vlad Tepes krvácí smutkem po své milované, tak i já po tom, že už nebude žádné pokračování. Musím se tak navždy spokojit jen s 13 epizodami, které vygradovaly na plné pecky a doslova a do písmene křičely svou kvalitou po druhé sérii. Marné, seriálový život jde dál...NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Alexander Grayson aka Dracula, Mr. Renfield, Lucy Westenra.(26.10.2013)

• NinadeL

10/10 To jste měli říct hned, že Lucy je zamilovaná do Miny. Ale taky, že je to wild wild victorian west. Už dlouho jsem se tak nebabrala s takhle krátkým seriálem, ale přeci jenom to byla poslední verze Stokerovského mýtu a lesbická Lucy slibovala velmi fajnové zápletky. takže jsem tomu chtěla dát šanci za každou cenu. Nicméně konec dobrý, celá kohorta hlavních postav byla povražděna, takže ač by mohla být virtuální druhá série minimálně atraktivní v linii "lesbická upírská Lucy se mstí na Draculovi a Míně", ale všechno ostatní by se muselo vymyslet znovu od nuly a nějaký trapný zahořklý Jonathan by to rozhodně neutáhl. Takže celkově to byla velmi zajímavá zkušenost, ale netruchlím. A sám Dracula už má nyní novou oblíbenou tvář, v nejnovějším filmu je jím Luke Evans.(27.10.2013)

Docela zajímavý počin s charismatickým Jonathanem Rhys Meyersem. Nebylo to nudné a nutilo to člověka vidět další a další díly. Jen ten závěr se moc nepovedl - splácal vše dohromady, nechal zabít hlavní záporné (a jednu kladnou) postavy (pokud za kladné postavy počítáte Drákulu a jeho společníky), ukázal několik zrad a přeměnu Míniny kamarádky Lucy na upírku. Mimochodem, fakt, že některé postavy byly gayové a lesby, mi přišel zbytečný a vnímala jsem to jako úlitbu současné modní vlně o filmech o menšinách. Minimálně linka Lucy=lesbičky byla naprosto zbytečná.(4.11.2014)

• - Seriál vznikl v Londýně a Budapešti. (M.B)

• - Vlad III., Vlad Tepes také zvaný jako Dracula, byl valašský kníže žijící v letech 1431-1476. Pro svou krutost byl lidmi nazýván také jako napichovač, neboť své protivníky narážel na kůly. Podobu upíra mu dal až v roce 1897 irský spisovatel Bram Stoker v románu "Dracula", jenž se stal nejznámější hororovou legendou. (Skyfall)

• - Rád Draka, proti ktorému vystupuje Dracula v seriáli, je vytvorený podľa skutočného rádu Draka s tým rozdielom, že reálna historická osobnosť Vlad III. Dracula bol v skutočnosti členom tohto rádu. (mackyns)