Dracula dumá, kterak se za pomoci van Helsinga dostat na sluneční světlo, prostřednictvím Renfielda kupuje nemovitosti, myslí si na Minu a v pátách je mu jakási organizace, co si říká Řád. Stoker zůstal částečně zachován, ale jinak je seriál pojmut celkem svěže a inovativně. Všemocná tajná organizace, se kterou se setkáváme napříč žánry mi tady nepřijde tak nesmyslná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Spíš naopak. Ani mi nevadí Dracula coby světák 19.století či černý a nijak šílený Renfield. Tak nějak tu zatím všechno sedí tak, jak má. Hodně dělá i solidní obsazení, přičemž Meyers jako Dracula byl kauf. Snad si seriál tuhle úroveň udrží. 80%.(7.12.2013)

Upíři po Xté - a přeci jen zase trochu jinak. Obligátní sání krve, doprovázené brutalitou, hororem spojeným s erotickou tohou.... to vše zde stojí na druhé koleji (někdy i třetí), protože Meyersův Dracula je ambiciózní podnikatel se skrytou agendou, jenž si snaží udržet nízký profil predátora. Zbude nám tedy viktoriánská Anglie, plná čajových večírků a etikety... a jen čas od času tuto "idylku" naruší pan Dracula, který si vzpomene, že má vlastně chuť na krev. Jde tedy o vyzrálejší zpracování legendy o Vladu napichovači, která ale bude diváka složitě pohlcovat na tolik, aby měl zájem sledovat otřepané klišé osudové lásky Draculy, která se jako vejce vejci podobá jeho mrtvé milence, a on se jí snaží získat...(21.4.2014)

Bram Stoker by asi nadšením nejásal... Dracula chvílemi působí jako ufňukaný manekýn a v některých soubojích jsem se o něj lehce bála... Ostatní postavy mají se svými knižními vzory společné jen to jméno a zápletku zřejmě "uvařil" pejsek s kočičkou. Ke konci už by mě nepřekvapil ani milostný poměr Van Helsinga s Draculou nebo zjištění, že Renfield je ve skutečnosti Minina biologická matka... Na druhou stranu jsem se většinou nenudila a na Jonathana se opravdu moc dobře kouká, takže za 3* :-)(3.2.2014)

• Mlle

Ach bože, tolik bezúčelného násilí na pozadí předvídatelného děje, který se stále zadrhává. Tajuplné jsou zápletky asi tak jako slohová práce Jarmilky z první B, jež se sotva naučila psát. Říká se, že grafik bez talentu, který si neví rady s designem, "osvěží" layout kytičkou. Filmař bez talentu bitkou, krví a upírem. Tragédie po všech stránkách.(29.6.2014)

• Nikol10

Po shlédnutí celé série musím změnit hodnocení. Nejdřív byl seriál na jednu hvězdičku,možná se blížil až odpadu,ale po předposledním a posledním díle musím dát alespoň jednu hvězdičku navíc. Meyers je charismatický,sexy upír, který drží celý seriál tak nějak nad hladinou. Zbytek postav je mi ukrutně nesympatických, až na Minu, ta mi přijde celkem dobře zvolená, hezký vzhled, takový nevinný kukuč. Ale její postava je mdlá a nijaká, nezaujme. Představitelka Lady Jayne,tak ta vypadá jak ježibaba, strašně nesympatická, ošklivá osoba, horší už vybrat nemohli. Celkově pro mně seriál postrádá základ pro všechny horory a to je atmosféru. Tam jí totiž nenajdete, takový ten krásně ponurý děj,u kterého se hezky bojíte a děsíte další scény. Zde se to nestane snad ani jednou. Vůbec celé uchopení nového Draculy se mi zdálo nešťastné. On a Van Helsing jakýsi vynálezci. Přišlo mi to někdy spíše jako dobrodružné, než jako hororové. No ani se nedivím,že seriál zrušili po první sézoně. Dávám takových 40 %.(15.9.2014)

• - Při práci se sešlo pět režisérů, každý natočil dva díly. (M.B)

• - Rád Draka, proti ktorému vystupuje Dracula v seriáli, je vytvorený podľa skutočného rádu Draka s tým rozdielom, že reálna historická osobnosť Vlad III. Dracula bol v skutočnosti členom tohto rádu. (mackyns)

• - Rád draka, niekedy označovaný aj ako Uhorský rytiersky dračí rád (Ordo equestris Draconis Hungariae), skutočné existoval. Založil ho uhorský kráľ Žigmund Luxemburský 12. decembra 1408. Po jeho smrti stratil na vážnosti. Za úlohu mal chrániť kresťanskú Európu proti Turkom alebo proti náboženským povstaniam. Nikdy sa nedostal na územie Britských ostrovov, jeho pôsobisko bolo Uhorsko a jeho okolité krajiny. (vavrinec)