• BrianStorker

Zapomeňte na Mistra Brama Stokera, zapomeňte na jeho postavy i nesmrtelný příběh. Toto zpracování má s původním románem jen společné jméno upíra a jména hlavních postav, jinak zhola nic. Skvělá výprava, kostýmy i atmosféra viktoriánské anglie se zde snoubí s příběhem, který lze jen těžko zařadit do nějaké kategorie fenoménu "Dracula". Jak jsem již uvedl, snímek s původním románem má společná jen jména postav, ba co víc, charaktery postav i dějová linie je zde úplně převrácená. To jako celek staví román Brama Stokera do absolutně jiného světla a kdo původní dílo neviděl, bude jen mystifikován. Problematické jsou zde z historického hlediska i flashbacky, či jiné reálie, které absolutně nemají se skutečnou podstatou nic společného (Řád draka, chyba v překlau /viděno s č. titulky/ a následná záměna slov "princ" a "kníže"). Pokud by se jednalo o samostatný seriál, který by se nehonosil názvem "Dracula" a nevystupovaly v něm postavy z tohoto románu, byla by to snad průměrná fantasy série pro teenagery. Takto se přikláním k názoru, že snímek jen těží ze jména Dracula a jeho románových postav. Nicméně gothické pojetí viktoriánské anglie je úchvatné... ale bohužel, nic víc. /P.S. Tak bohužel po shlédnutí více dílů od tohoto "rádobydíla" odstupuji a dál nesleduji. Navíc odebírám jednu hvězdu. Tohle je spíše Dallas, nebo Dynasty. Díky, fakt ne.(4.12.2013)

Docela mě štve že ze všech postav musí zrovna hlavní být američan, tuplem když ho hraje Rhys Meyers a mluví nesnesitlným horká brambora přízvukem. Ve scénách s Katie McGrath moc nesleduju děj a jen koukám kdy přestane vypadat jako né tak kostnatá verze Keiry Knightley, protože tohle musí být utajený dvojče nebo nevim. No a nakonec, když se přes tyhle pěsti do očí přenesu, koukám na trošku dospělejší verzi Vampire Diaries, s dobovým zasazením si u mě taky šplhli, postavám co mám fandit fandím a na další díl a děj jsem zvědavá. Účel to plní, když mu to zůstane, zůstane to pro mě lepší průměr.(15.11.2013)

• NinadeL

10/10 To jste měli říct hned, že Lucy je zamilovaná do Miny. Ale taky, že je to wild wild victorian west. Už dlouho jsem se tak nebabrala s takhle krátkým seriálem, ale přeci jenom to byla poslední verze Stokerovského mýtu a lesbická Lucy slibovala velmi fajnové zápletky. takže jsem tomu chtěla dát šanci za každou cenu. Nicméně konec dobrý, celá kohorta hlavních postav byla povražděna, takže ač by mohla být virtuální druhá série minimálně atraktivní v linii "lesbická upírská Lucy se mstí na Draculovi a Míně", ale všechno ostatní by se muselo vymyslet znovu od nuly a nějaký trapný zahořklý Jonathan by to rozhodně neutáhl. Takže celkově to byla velmi zajímavá zkušenost, ale netruchlím. A sám Dracula už má nyní novou oblíbenou tvář, v nejnovějším filmu je jím Luke Evans.(27.10.2013)

Dracula dumá, kterak se za pomoci van Helsinga dostat na sluneční světlo, prostřednictvím Renfielda kupuje nemovitosti, myslí si na Minu a v pátách je mu jakási organizace, co si říká Řád. Stoker zůstal částečně zachován, ale jinak je seriál pojmut celkem svěže a inovativně. Všemocná tajná organizace, se kterou se setkáváme napříč žánry, mi tady nepřijde tak nesmyslná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Spíš naopak. Ani mi nevadí Dracula coby světák 19.století či černý a nijak šílený Renfield. Tak nějak tu zatím všechno sedí tak, jak má. Hodně dělá i solidní obsazení, přičemž Meyers jako Dracula byl kauf. Snad si seriál tuhle úroveň udrží. 80%.(7.12.2013)

Pro mě je seriál příjemným překvapením. Drákula v je Meyersově podání určitě skvělý a není tak přiblble metrosexuální jako chlapečci z Upířích deníků. Že je tady v podání vynálezce? No a? V příběhu to pěkně sedí a když to člověk nebude brát jako něco, co by mělo kopírovat knižní předlohu, tak se bude určitě bavit. I další postavy jsou dobře zahrané a každý si zde najde nějakou oblíbenou. Další plus je podle mě doba, ve který je seriál zasazenej. Výprava je parádní a má to pěknou atmosféru. Ačkovil je to seriál, je zde i spousta akčnějších a hodně krvavých pasáží, které jsou pěkně udělané a nevypadají lacině. To vše dopkresluje pěkně vyvážená hudba. Co možná hodně lidí odradí, je pomalejší začátek seriálu, který se ale po pár dílech mění v chytlavou podívanou a já jsem se těšil na každý nový díl. Finále pak nabídne hodně vygradovanej nářez, kterej jsem ani nečekal. Doudám, že bude i druhá série. 1. série 90% :)(7.2.2014)

• - Rád draka, niekedy označovaný aj ako Uhorský rytiersky dračí rád (Ordo equestris Draconis Hungariae), skutočné existoval. Založil ho uhorský kráľ Žigmund Luxemburský 12. decembra 1408. Po jeho smrti stratil na vážnosti. Za úlohu mal chrániť kresťanskú Európu proti Turkom alebo proti náboženským povstaniam. Nikdy sa nedostal na územie Britských ostrovov, jeho pôsobisko bolo Uhorsko a jeho okolité krajiny. (vavrinec)

• - Při práci se sešlo pět režisérů, každý natočil dva díly. (M.B)

• - Iniciály hlavnej postavy Alexandera Graysona (Jonathan Rhys Meyers) sú AG. Táto dvojica znakov sa používa pre chemické označenie striebra, ktoré je pre upírov nebezpečné. (mackyns)