Docela mě štve že ze všech postav musí zrovna hlavní být američan, tuplem když ho hraje Rhys Meyers a mluví nesnesitlným horká brambora přízvukem. Ve scénách s Katie McGrath moc nesleduju děj a jen koukám kdy přestane vypadat jako né tak kostnatá verze Keiry Knightley, protože tohle musí být utajený dvojče nebo nevim. No a nakonec, když se přes tyhle pěsti do očí přenesu, koukám na trošku dospělejší verzi Vampire Diaries, s dobovým zasazením si u mě taky šplhli, postavám co mám fandit fandím a na další díl a děj jsem zvědavá. Účel to plní, když mu to zůstane, zůstane to pro mě lepší průměr.(15.11.2013)

Nejdřív mě naštvalo, že vizuální vychytávky jsou ve velké míře okopírované z Coppolovy verze z 90. Ale budiž, to by se dalo brát jako pocta "klasice". Kromě charismatické Míny a snažícího se Rhys Meyerse v roli poněkud mdlého úpířího hraběte, musím bohužel konstatovat, že je to nuda.(14.8.2015)

Další zpracování drákuly mi ani po jednom až dvěma dílům neukázal nic pro co by to stálo sledovat dál.Průměr.Za mě celkově 60% a tři hvězdy.(14.7.2015)

Hodnocení pilotu: Dracula se chce pomstít členům tajemného řádu, který ho před 500 lety zabil, tím, že svojí energií získanou z geomagnetického pole zlikviduje jejich byznys s ropou. A k tomu pár lidí zabije, zakousne, posvačí a vobtáhne (to poslední ne ze msty, ale protože se mu chce, a týká se to žen). Díky povedenýmu castingu a Rhys Meyersovi to není nakonec taková blbost, jako by se mohlo zdát, ale tohle drama z viktoriánské Anglie není moje krevní skupina. 70%.(4.1.2014)

Seriál sa mi páčil. Lenže je to len klasický upírsky príbeh priživujúci sa na Stokerovom románe (resp. je to len báchorka, čo bolo pred tým, než Helsing začal loviť Draculu). Ja osobne mám radšej Nosferatovskú démonickú polohu slávneho upíra než emotívnu Coppolovskú. Dracula v podaní Jonathana Rhysa Meyersa je niekde medzitým, čiže ani riadny záporák ani dostatočne zaujímavý hrdina. Aj preto boli potrebné vedľajšie postavy, ktoré sú zaujímavejšie ako hlavný antihrdina. Téma elektriny je dosť nevyužitá - to mohol byť ten správny prvok, ktorý by z tohto seriálu spravil niečo originálne. Na prípadnú druhú sériu sú karty namiešané dobre...(23.3.2014)

• - Při práci se sešlo pět režisérů, každý natočil dva díly. (M.B)

• - Seriál vznikl v Londýně a Budapešti. (M.B)

• - Vlad III., Vlad Tepes také zvaný jako Dracula, byl valašský kníže žijící v letech 1431-1476. Pro svou krutost byl lidmi nazýván také jako napichovač, neboť své protivníky narážel na kůly. Podobu upíra mu dal až v roce 1897 irský spisovatel Bram Stoker v románu "Dracula", jenž se stal nejznámější hororovou legendou. (Skyfall)