Půjčovna masa

• USA Altered Carbon
USA, (2018–2020), 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry (více)

Série(2) / Epizody(18)

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. (Netflix)

theSaint

Nadhodnocuji, jelikož se tetelím blahem. Nezlobím se, že se tu vykrádá- dělá se to tu totiž velmi solidně a já se bavím jako dítě. P.S.- Martha Higareda je neskutečná kost! ()

Bozvav

Zatím viděny první 3 díly a nijak mne to nenadchlo. Nápad dobrý, ale celé je to jakési zmatené, bez nějaké logické souvislosti. spousta nudných míst, akce nepřehledná.Od čtvrtého dílu se začíná seriál slibně rozjíždět a pak už valí na plné obrátky. Pravda, flashbacky jsou pořád místy nudné, ale jako celek mne to vtáhlo a už nepustilo. Vidím to na tři a půl hvězdy. 2.řdada, 16.11. 2020: Tato druhá řada postádá téměř vše, co v první bylo dobré a pozoruhodné. Zbyla jen prázdnota, digi efekty a pan Poe ( a ten to sám o sobě moc nevytrhnul). Tvůrci jako by zapoměli na výchozí koncept, dějovou linku a příběh. Změna pouzdra Vyslance mi ani tolik nevadila, neb ani jedno mi nepřirostlo k srdci, snad jen to původní, viděné hlavně v úvodu první řady bylo sympatické. Jako celek za mne velké zklamání a doufám, že třetí řada nikdy nespatří světlo světa. Hudba dobrá. Za mne jedna a půl hvězdné prázdnoty. ()

Grizzly

Do pátého dílu asi to nejlepší co jsem viděl. Pak už to začne zbytečně sklouzávat ke klišé a to veškeré zbytečné vysvětlování úplně všeho trošku zabíjí tu tajemnou atmosféru budoucnosti. Každopádně prostředí je super a herci vynikající. Snad to netflix nestopne a bude pokračovat dál. 90% ()

Erumocio

Jasně, má to chyby a ze začátku jsem měl rozporuplné pocity, ale nechal jsem se unést vizuálem a atmosférou. Noirová detektivka mixnutá cyberpunkem, kde se ničeho nebojí. Doufám v obnovení na 2. sérii. Jasných 5*, poněvadž seriál je unikát a nesmí chybět v kánonu žádnému žánrovému fandovi. Mezeru v podobě knih brzy doplním. ()

sirien

Slabý 4* - a mělo to tak blízko k solidním 5. Aneb výborné náměty, slušné zpracování a tuny zbytečně promarněnýho potenciálu. Obecně je to velmi dobře modernizovanej klasickej cyberpunk - aktualizovanej klasickej cyberpunk vizuál, moderní trochu sf posunutej world-building s osvěžující novou stylizací a technologicky updateovanými tématy a náměty. Plus fakt, že filozofický přesah je vložený implicitně do děje, místo toho aby byl předáván v křečovitých monolozích k divákovi jako v jistých jiných seriálech. Bohužel, místy to má problém udržet žánr(y) a strukturu. s01 se snaží fungovat jako detektivka, ale v rozuzlení se celá detektivní osnova zhroutí. s02 skáče z cyberpunku do hard-sf (zápletkou i náměty), což pak působí trochu jako rozmělňující zevšednění. (Plus teda každá série má bohužel ještě své vlastní vady na kráse, ale o tom viz komentáře k oněm sériím.) Obecně to ale rozhodně stojí za vidění (určitě víc, než výše odkázané) a to i pro nefanoušky žánru (pro fanoušky rozhodně). ()

Rikky007

Celkem originální sci-fi - z druhého pohledu umně poslepovaná vykrádačka Blade runnera, Deus Ex a tak trochu i Serenity, kterou se podařilo i velmi kvalitně po všech stránkách provést. Je pravda, že v době, kdy se nové seriály valí, jak na běžícím páse je tohle hodné pozornosti. Nicméně zas taková bomba jako třeba Black mirror to není. O poselství se jakési snaží - víceméně vycházející ze samostné podstaty příběhu, ale okřídlené fráze, které tam často padají připomínají spíše zkratkovitá moudra, která si čas od času postne na FB zeď kdejaká puberťačka, aby se cítila hluboce. Žádný další rozměr bohužel nepřidávají a ač celkem komplikovaný děj, po rozpletení zas až tak sofistikovaný není, ale to jde spíš na vrub předlohy. Od backgroud příběhu Takeshiho z dob války jsem třeba čekal o dost víc. Rozhodně o zvraty určitě není nouze a předvídatelnost vytknout nelze. Stejně tak absentující filmařskou zdrženlivost. Pro fandy sci-fi je to víceméně jasná volba. ()

Qeo

Směsice několika námětů do jedno Eintopfu, překvapivě funguje. Kriminálka, scifi, existenční hledání. Trochu levnější zpracovaní, ale má to sílu. ()

Hapretor

Ano ... povedené ... dějově poutavé, atmosféricky velmi povedené (svět byl skvěle udělaný, "vizualizace" wau !), Joel PindaMan nikdy už nebude vypadat lépe a nebude mít drsnější hlas ... ta role mu opravdu sedla a opravdu se snažil hrát ... jen by neuškodilo lepší propracování pozadí děje ... proč se děje to, co se děje a tvůrci si mohli odpustit ty náhlé zvraty ... stačila jedna postava, co vstoupí na obrazovku nebo jedna informace navíc a vše bylo jinak ... další sérii asi vynechám ... ale i tak jeden z těch povedených seriálů, kde je snaha o něco pořádného, o něco "originálního" --- alespoň tak mi to připadalo ... ()

hEROic

Přes vlažný rozjezd nakonec skvělej sci-fi seriál! Hlavní hrdina první série mi nesedl jako dlouho nikdo další, ale musím uznat, že v druhé půlce jsem musel změnit názor, za to respekt. Obrovská pochvala za neskrývanou brutalitu i nahotu, která se však v druhé sérii značně zredukovala. Příběh a zpracování super. Těším se, co přijde dál. 80% ()

strikeman

Naprostá cyberpunková seriálová nirvána. Samozřejmě že "kdo chce psa bít, hůl si najde". Já si myslím, že pro fanouška sci-fi je tohle povinnost. Glosa k jiným komentářům: Knižní předlohu neznám a mám ji vskutku na párku;-) 90% ()

Ben Nevis

Na mě to bylo moc akční a uspěchané. Souboje byly pořád do kolečka s postavami, na kterých nezáleží a zbytek upozaděný. V zápletce je archetypické téma vykořisťování boháči, kteří se navíc cítí jako bohové. Proti vizuálu nic nemám, lepší nahé tělo než vodotrysky krve jako u Tarantina. Spíš mě nalákali na přečtení knížky, kde snad budou lépe vysvětleny zkratky, a pozadí života za pár stovek let. ()

lemonova

Priemerná  detektívka oblečená vo vizuálne pútavom "púzdre". Začína mi to celkom vadiť: oči nevedia, kam sa skôr pozrieť, ale príbehovo je to stále to isté, čo sme videli stokrát... ()

sadlokan

Future maso.Zaujal mne ten comeback outfitu”Navostro”.Brumlání a’la Marlowe,to se mi líbí.Platí pouze pro S01.Pani,vy jste vdovec! ()

Torpid

V cooooooool kyberpunkové šlupce převážně těžce B-čkoví herci melou a melou upovídané hovínkové dialogy bez timingu. Pěkné animace, brutalita a sex to pro mně nezachrání. A protože takhle podanou formu jsem viděl už mnohokrát , bez výčitek známkuju už po prvním díle, který bude i posledním. ()

madejja1

Nuda k uzoufání, hrozní herci, příběh, zvládli jsme dva a půl dílu a pak to vypnuli. Plusy: vypadá to hezky, miluju tenhle styl světa Přítelkyně to trefně popsala: " čekali jsme westworld a dostali jsme supergirl" ()

Lmslaver

Pro mě určitě kandidát na nejlepší sci-fi seriál tohoto roku. Skvěle propracovaná kombinace kyberpunku s detektivní zápletkou a nechybí ani slušná porce akčních scén. ()

Waldir

Seriálové sklamanie, ktoré z počiatku ukážkami divákov pútalo na zaujímavý námet, avšak vo výsledku je to taký jeden veľký "mišmaš", ktorý sa až príliš inšpiruje, či až príliš kopíruje podobne ladiace sci-fi záležitosti. Vizuálna stránka ala Blade Runner je samozrejme zaujímavá a zvládnutá výborne, no to je asi tak všetko, pretože po príbehovej stránke mi to prišlo dosť slabé, v nakoľko zaujímavom svete sa dej seriálu odohráva (úvodná zaujímavosť detektívneho príbehu sa vytratí už v nejakej zhruba tretej epizóde), herecké výkony priemerné a samotná akcia nepriehľadná. Samozrejme je tu veľa originálnych nápadov, ktoré ale v celku nefungujú tak, aký potenciál v sebe ukrývajú. V skratke - priemerné, čo ma zamrzí, keďže som od toho očakával asi až príliš veľa. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

30.07.2018

V čerstvě oznámené druhé řadě kyberpunkové sci-fi Altered Carbon od Netflixu se v hlavní roli vojáka Takeshiho Kovacse nově objeví herec Anthony Mackie (Captain America: Občanská válka, Detroit). Ten… (více)

Netflix a hvězda bojových umění

Netflix a hvězda bojových umění

01.07.2018

Netflix si objednal akční sci-fi seriál Wu Assassins s hvězdou bojové série Zátah Iko Uwaisem. Scénář k novince napíše John Wirth (Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Falling Skies), o režii první… (více)

Barbar Conan míří do televize

Barbar Conan míří do televize

06.02.2018

Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok… (více)