Půjčovna masa

• USA Altered Carbon
USA, (2018–2020), 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry (více)

Série(2) / Epizody(18)

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. (Netflix)

Rikky007

Celkem originální sci-fi - z druhého pohledu umně poslepovaná vykrádačka Blade runnera, Deus Ex a tak trochu i Serenity, kterou se podařilo i velmi kvalitně po všech stránkách provést. Je pravda, že v době, kdy se nové seriály valí, jak na běžícím páse je tohle hodné pozornosti. Nicméně zas taková bomba jako třeba Black mirror to není. O poselství se jakési snaží - víceméně vycházející ze samostné podstaty příběhu, ale okřídlené fráze, které tam často padají připomínají spíše zkratkovitá moudra, která si čas od času postne na FB zeď kdejaká puberťačka, aby se cítila hluboce. Žádný další rozměr bohužel nepřidávají a ač celkem komplikovaný děj, po rozpletení zas až tak sofistikovaný není, ale to jde spíš na vrub předlohy. Od backgroud příběhu Takeshiho z dob války jsem třeba čekal o dost víc. Rozhodně o zvraty určitě není nouze a předvídatelnost vytknout nelze. Stejně tak absentující filmařskou zdrženlivost. Pro fandy sci-fi je to víceméně jasná volba. ()

bararich8

Super sci-fi kousek, který nabízí hodně zajímavý a vcelku i propracovaný svět daleké budoucnosti. Herecké rovněž zajímavé, chemie mezi postavami docela funguje. Do každého dílu se toho podaří nacpat vrchovatě, takže se nudit rozhodně nebudete, ale tempo je překvapivě takové pozvolnější, což se zde hodí, jelikož se děj pěkně rovnoměrně rozložil do všech dílů a všechny epizody jsou tak vyvážené. Příběh nepostrádá hloubku a je rozhodně zajímavý, jenom mi kolikrát přišlo, že to tvůrci až moc ohýbají, tak jak se jim to hodí a výsledek pak působí béčkovitě, což je škoda. A jako celek je to nadprůměrné zábavné dílko pro fanoušky sci-fi. Kéž by bylo více podobných. 4* ()

Blowler

"Produkce" Netflixu by se dala rozdělit do dvou kategorií. Tu první charakterizuje zpracování ne příliš oblíbeného tématu do originální podoby, kterou si buďto zamiluješ, nebo ti to nic neřekne a vzdáš to po prvním dílu. Mám na mysli třeba "House of Cards", "13 Reasons Why", nebo "Stranger Things". Druhá větev obsahuje remaky starších úspěšných seriálů a filmovou produkci, ke kterým se radši nebudu vyjadřovat. Altered Carbon spadá rozhodně do kategorie první. Po vizuální stránce nemám co vytknout. Krásně ladí s kyberpunkovým prostředím, které sice mohlo být trochu rozmanitější, nicméně bylo by fér přihlédnout k tomu, že se nejedná o vysokorozpočtový blockbuster. Stále je to jen seriál. Příběh začíná lacině. Týpek řeší kuriózní vraždu. Proč by ses na to měl dívat? U jsi to viděl stokrát. Tady ti jen poradím, abys vydržel. Nepotrvá dlouho než se ti příběhovka dostane pod kůži. Motivy a způsob jednání některých postav ti začnou štimovat až v pokročilejší fázi děje, ale to považuju spíš za výhodu. Dokazuje to určitou gradaci, protože se nevaří z vody a příběh někam směřuje. Výtku mám jen k audio stránce. Jestli má seriál nějakou charakteristickou hudbu, která by pomáhala navodit lepší feeling, tak jsem ji vůbec nepostřehl. Chybí mi tam. Slovo závěrem: Jestli hledáš novodobou Bladerunnerovskou atmosféru na pokračování, s Carbonem nemůžeš šlápnout vedle. ()

misbos

CARNAGE PORN in slow motion - aneb - hezké obrázky to nezachrání, milý patlalové. A nemuselo to bejt špatný, herci solidní (krom hlavního pratgonisty a jeho sestry, to byly balvany - jak herecky, tak pohybově), výprava solidní (pokud pomineme, že to je obtáhlý z BR), ale děj ne a ne se rozjet, pořád to kuckalo, a s nástupem šílený sestry, který motivace byla konzistentní asi jako ty všudypřítomný kaluže krve, to zdechlo nadobro. Takže jedinej světlej bod byla ta španělská holka. Příště lepší scénáristy, ir al carajo! Zwei. ()

papaguy

Celkově spokojenost. Má to své mouchy. Viz koment od novotena. Ale i přes zjevný kalkul je to v mezích stravitelnosti. Některé vedlejší postavy jsou otravné, ale jiné se vyloženě povedly. Druhá série lepší. ()

Urukhaj98

S01-S02: Absolutně boží kyberpunková žánrovka, která dokáže zaujmout nejen skvělým obsazením, základní premisou a vizuálně překrásným světem, ale i velmi dobrým detektivním příběhem plným nekompromisního násilí. Obrovská škoda toho předčasného zrušení po druhé řadě. Minimálně jednu řadu či zakončující film by si to ještě zasloužilo. 9/10 ()

ExpertAsie

Noo dobrý, taková představa, že už lidé se dokážou zálohovat a přemisťovat do jiných těl díky novější technologii, jen je škoda, že není v těch dílech více rozebíráno, jak celkově všechno funguje, jen bohužel tady sledujeme opět další séroš, který je v podsatě podobný jiným sci-fi bratříčkům (Continuum, a další future seriály). Co jen tady víc nabídne oproti jiným seriálům? Možná jen trochu více nahoty a pěkných žen. ()

Winchester

Som rád, že to vzniklo. Po cyberpunku v seriálovej podobe som túžil už dlho, a Netflix tvorcom ponúkol nielen solídne zázemie po produkčnej stránke, ale evidentne aj čo sa týka kreatívnej slobody, dovolil im urobiť pomerne vernú adaptáciu ,,relatívne" temného cyberpunku. Žiaľ (v televíznej) ale naozaj len relatívne. Explicitné násilie, sex... áno, toho všetkého je tu dosť. Ale myšlienkovo sa jedná v konečnom dôsledku o dosť jednoduchú, a v druhej polovici seriálu miestami až banálnu záležitosť. (Pseudo) hlboké myšlienky podávané formou voice-overu, extrémne archetypálne postavy ( v drvivej väčšine od začiatku rozdelené na jednoducho dobré a zlé s minimálnym vývojom)... Snaha o sci-fi s ,,presahom" jednoducho v druhej polovici dosť zlyháva na scenári, čo je obrovská škoda, lebo potenciál tu bol. Tak čo nám ostáva? Fajn zápletka, solídne akčné scény a hlavne naozaj zaujímavý svet. Škoda, že sa v ňom neodohráva lepší príbeh s inými postavami... 4 hviezda skôr ako znak vďaky, že sme sa konečne v TV dočkali Cyberpunku. ()

West

Pocity po prvním díle - abnormální šleha ve stylu Blade Runner, a naprosté vizuální orgie nad tímto skvostem, které nemá obdobu v seriálové tvorbě. Cyberpunk je zatím neoukaná záležitost pokud jde o TV produkci, a díky hereckému výkonu hlavní postavy (Joel Kinnaman) to má neskutečnou dynamiku,.. a já jsem v sedmém nebi. Dlouho čekám na filmy tohoto žánru, kterých je prozatím jen pramálo, a jsem naprosto unešen to co NETFLIX nastolil. Bravo! Pokud takto pojede celá serie, a nenechá diváka usmrtit dávkou velkého patosu, tak nemíním snižovat hodnocení na nižší než 6/5*. ()

Franc1s

Tak je to konečně za mnou, že by seriálový Blade Runner, či Deus Ex? Tak nějak od každého trochu. Vizuální stránka se bez řečí povedla, děj ze začátku pěkně pozvolna zamotává, a vy doufáte, že z toho bude síť v globálním měřítku, avšak to skončí "SPOILER" "jen" jeblou segrou, ale i milým překvapením (tou těhotnou..) Všemu vévodí Vyslanec Joel Kinnaman, jop ten tomu dával :) Ze začátku mě i docela štvala policajtka M.Higareda, ale pak jsem si docela i zvykl (samozřejmě ne díky tomu že se svlíkla.. :D ) Flashbacky občas nudili. Akční scény super, např.: (výtah, čistka v nemocnici, bitka v ringu) Výborný nápady co asi stejně jednou budou, VR a i výslech v ní, Raven hotel, obchodování s pouzdry. domácí klonování, čipy, prostě vše,jak má správnej Cyberpunk vypadat. Ale bohužel mě to nedostalo do kolen, škoda. Tak snad se jednou dočkáme 2.série! 8/10 ()

Pafnuc

Naprosto debilní blábol, plný slizkého patosu a nefungující dramaturgie. Měl jsem to zabalit po první epizodě, jak mi radila hlava i srdce. ()

ER

Sice jsem dal 4 hvězdičky,ale ta čtvrtá je tak,tak. Seriál trpí hlavně k vůli překombinovanému ději,který rozvíjí několik linek,ale splést je dohromady bývá občas problém. S dějem je to tak,jak s pouzdry-někdy nevíte,kdo za tím je. ()

Tamten

První série vydařená, zajímavý svět, nelineární děj a propracované postavy, které nejsou černobílé. Akce není mnoho, ale je solidní. Druhá série téměř vše z první postrádá a je to jen velmi slabý odvar. ()

vikino1

Když si odmyslíte všechny ty pouzdra, rebely, a high-tech-robo vychytávky budoucnosti tak máte jen další tuctovou zápletku o korupci a tom, že největší zvěrstva se na lidech dopouští zase jenom lidi. Jediná obilíbená postava - Poe. ()

E lan

No, takový průměr, do půlky jsem se víceméně nudil. Poté se to rozjelo a konec není zlý. Druhou sérii si tak dám také. Odpočinek. ()

Majzlík

Mám rád cyberpunk, tak jsem se na AC dost těšil. Bohužel jsem trochu zklamaný. Špatné to není, krásně to vypadá, ale je to takové bez duše... Navíc mi přijde, že je to áčkový seriál, ale s béčkovými herci. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

30.07.2018

V čerstvě oznámené druhé řadě kyberpunkové sci-fi Altered Carbon od Netflixu se v hlavní roli vojáka Takeshiho Kovacse nově objeví herec Anthony Mackie (Captain America: Občanská válka, Detroit). Ten… (více)

Netflix a hvězda bojových umění

Netflix a hvězda bojových umění

01.07.2018

Netflix si objednal akční sci-fi seriál Wu Assassins s hvězdou bojové série Zátah Iko Uwaisem. Scénář k novince napíše John Wirth (Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Falling Skies), o režii první… (více)

Barbar Conan míří do televize

Barbar Conan míří do televize

06.02.2018

Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok… (více)