V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu Leeho Gatese a jeho producentky Patty, kteří se ocitají ve velice výbušné situaci poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O'Connell). V průběhu napínavého střetu, vysílaného televizí v přímém přenosu milionům diváků, jsou Lee a Patty nuceni pustit se do boje nejen s útočníkem samotným, ale také s časem, aby rozpletli záhadu konspirace, ukrývající se na pozadí současných frenetických a vysoce technizovaných globálních obchodních trhů. (Falcon)

Torgal

Jodie sa ambiózne snažila natočenie thrilleru s presahom, výsledok ale úplne nedostál očakávaniam. A to hovorím aj napriek tomu, že finále má drive a zopár zaujímavých zvratov. Na poli rukojemníckych drám máme ale aj lepších a napínavejších zástupcov. 6+/10 ()

DarthFailord

Ve volném odpoledni jsem neměl co dělat a tak jsem se rozhodl že si udělám radost a vyrazím do kina. V kavárně jsem otevřel na počítači program a koukám, co by stálo za shlédnutí. Po pořádné dávce blockbusterů, komiksovek a skvělém Conjuringu jsem se tentokrát rozhodl pro změnu. Neviděl jsem trailer a na co jdu jsem se dozvěděl z rychlého popisu v programu. O to větší jsem měl radost z toho co jsem viděl. Jodie Foster se vážně pochlapila a naservírovala nám film co má neuvěřitelný spád, vtáhne vás do děje a je velmi zručně natočený se skvělým soundtrackem, který jako podklad byl skutečně famózní. Vidět skvěle fungující duo Clooney/Roberts je na velkém plátně pastva pro oči. Ono vlastně naposled jsem Julii Roberts viděl v kině v Dannyho Parťácích. Což už je nějaký pátek. Ale pořád má ten svůj neuvěřitelný sexappeal. Děj je tak jednoduchý, ale tak hluboký, až z toho mrazí v zádech. Dokonale odráží dnešní společnost, kde se korupce a chamtivost schovává za chyby v počítačovém systému, nebo chyby jednotlivých lidí. A když příjde tak jednoduchá otázka jak je to možné, nikdo Vám není schopen odpovědět. A když už se to rozlouskne tak to stejně média zametou pod koberec a uďelají z člověka šílence, než aby veřejně přiznaly jak to bylo...za mě skvělých 80%.doporučuju!!! ()

bono22vox

Hra peněz je nápaditá, napínavá a svižná podívaná. Navíc několikrát rozbitá velmi povedenými vtipy. Kombinace netypická, ale velmi dobře fungující. Bravo, Jodie opět dokazuje že umí!! ()

pasty

Mám rád filmy kde sa rieši vysoká politika alebo biznis. Tu mi ale chýbalo trošku viacej napätia a celkovo som Clooney-ho postave a jej zmene neveril. Či už je to chyba scenáru alebo hereckého výkonu neviem. Inak je to celkom pozerateľné a z tohto typu žánru odľahčené pozeranie. ()

bakeero

Je to fajn, ale od takovéhle sestavy prostě čekáte lepší výsledek, než jen ucházející finanční thriller. Levičáctví z toho sice přímo řve, ale co už?! Více na Filmfanatic.cz. ()

Likan7

Béčko a áčkovým obsazením. Clooney i Roberts jsou stále hvězdy první velikosti a O'Connell tam bude za pár let patřit taky. Nemůžu říct, že by mě to nudilo, ale vadilo mi, jak v druhý polovině Foster rozehrála další thrillerovou linku na téma "a jak to vlastně bylo doopravdy?". Kdyby jsme zůstali jen u člověka na dně co neviděl jinou možnost, možná bychom se na čtvrtou hvězdu vyškrábali, takhle tu je jen promarněný potenciál a nudná režie Jodie Foster. Má štěstí, že tu měla skvělou Julii, protože si krade celý film pro sebe. Finále je dojemné, to žádná, jenže to mohlo být větší. Vzhledem k tomu, že se film ale zaplatil více než třikrát, tak studio a produkující Clooney budou asi spokojeni. PS - asi budu za hajzla, ale scéna s těhotnou přítelkyní byla supr! :-) ()

BDMarty007

Mám z toho rozporuplný pocit. Musím připustit, že jsem u toho seděl a ani nedutal a ani na okamžik se mi nechtělo spát. Ale zároveň mě to celou dobu poněkud iritovalo jistou křečovitostí a přepjatostí. Prostě Jodie. ()

bearmeedek

Úvod hrozil neuvěřitelnou nudou. Burzovní tlachy a další americká TV show pro hlupáky. S příchodem "nesmělého" záškodníka-sebevraha na scénu mírně zpozorníme a nadále sledujeme jeho souboj s moderátorem v on-line přenosu. Děj nás pomaličku dostává do obrazu. Informace dostáváme po kapkách, ale kape pravidelně a soustavně. Až se dostaneme k celkem zajímavému konci a zjistíme, že to vůbec nebylo špatné a za zhlédnutí to na 70% stálo. ()

Veronica27

Musím říct, že tenhle žánr mi sedl a udržel mě v napětí po celou dobu, navíc charismatický Clooney je pastva pro mé oči. ()

waska

Relativně příjemný thriller ze zajímavého prostředí se zajímavými situacemi. Akorát ten závěr byl dost předvídatelný, což je docela škoda, protože spád to v podání Jodie Foster rozhodně mělo. ()

E lan

Už dlouho jsem neviděl tak poctivě vystavěný a výborně zahraný thriller. Tento žánr prostě sneska chybí a je to škoda. Julie i George jsou výborní! Člověk se baví od začátku do konce. ()

mira.l

Teda to byla ale kravina a ta doba, než toho trotla odpráskli... Mohli to udělat nejmíň o 20 minut dřív, ale to už by bylo echt blbý, tak ho spolu s Klůnym, davem vygumovaných amíků a o něco menším davem policajtů kolem sebe nechali přejít o nějakou tu eveňů dál do jinýho baráku, aby to mělo nějaký ty grááády... ach jo, nikdy víc. ()

RAFT

Typický thriller ,nic víc kromě financí v tv určitě něco většího v tomto filmu nečekejte.Clooney se vcelku dal ,Roberts jako vedoucí tv stanice nebo režisérka co to bylo už nevím ,každopádně dalo se ztoho vytřískat mnohem více.Kdyby nějak vymysleli větší zápletku,pohráli si dokonale se scénářem ,tak proč ne .Z tohodle se jenom dal vyždímat trochu slabší podprůměr.Na film už si druhý den nevzpomenete ,hned vám vyšumí z hlavy. 60% ()

ForGump

Mělo to styl, krásně to odsýpalo, bylo to skvěle zahrané a působivě natočené. Místy lehce předvídatelné a závěr taky žádné překvápko, což je škoda, protože z větší části to byl napínavý film z prostředí televizního ekonomického pořadu, kam si jeden mladý důvěřivý člověk jde vybít vztek za svou naivitu. Mimochodem zahrál ho skvěle týpek z Jezera smrti. 70% ()

MAAUZ

Další zajímavý snímek z prostředí burzy, každopádně už né tak náročný jako ten poslední o shortování a swapech. Uff.. Foster umí skvěle rozdat karty, ale hrát je průměrně. Obsazení mi moc sedlo, role byly zahrané bezchybně. Jen mi přijde, že takových filmů s podobným scénáriem tu je víc než dost. ()

Shaqual

Trochu předvídatelná, nicméně originálními nápady obohacená story, která i přes všechna ta prachzvláštní a z encyklopedií vyšťouraná hesla krásně plní svůj účel a docela nenuceně a úspěšně předesílá své poselství. Možná trochu přehnané čtyři hvězdy, ale dojemná lidskost, kterou do filmu O'Conell vnáší, mě fakt dostala. ()

TommyDiamond

Určitě není jednoduché natáčet snímek v reálném čase, ale Jodie Foster to se svým zajímavým příběhem určitě zvládla.... Prvních dvacet minut bylo sice otřesných (slušněji řečeno ''rozkoukávacích''),ale příběh se při nabalování nových informací a rozplétání oné finanční machinace neuvěřitelně vzchopil. Sled události a časový press navíc zapřičinili, že snímek nabral ten správnej drive a ve finále nevyhasnul. Nezbývá než dát krásné tři hvězdy.... ()

MindTuber

Nenudil jsem se a díky tomu u mě film splnil jedno z kritérií dobrého filmu. Nicméně jde o kritérium, které se předpokládá u každého filmu. Jinak co se příběhu týká, tak mi to celé přišlo silně nesmyslné a scénáristicky vykonstruované. Průměr, takže tři. ()