V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu Leeho Gatese a jeho producentky Patty, kteří se ocitají ve velice výbušné situaci poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O'Connell). V průběhu napínavého střetu, vysílaného televizí v přímém přenosu milionům diváků, jsou Lee a Patty nuceni pustit se do boje nejen s útočníkem samotným, ale také s časem, aby rozpletli záhadu konspirace, ukrývající se na pozadí současných frenetických a vysoce technizovaných globálních obchodních trhů. (Falcon)

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Nebýt Clooneyho a Robertsky, tak je to obyčejný film o rukojmích. Nějaká zápletka o obchodování, investování a "podvodech", byla mdlá. ()

tlesk

Jedná se o příjemné překvapení, sympatický počin s perfektně vykreslenými postavami, jejich motivací a ukočírovanou gradací zápletky. Ta, ačkoli v základu zajímavá a obohacená o zdařené prvky působí místy rutinně a nenabízí žádné obzvlášť nečekané zvraty. I tak je tu ale několik silných, dokonce i nepříjemných momentů, které vám utkví v paměti. Film je povedeným, byť „jen“ velmi dobře řemeslně a mírně klišoidně zvládnutým dramatem, brousícím do vod thrilleru. Díky výborným hercům, jejich charismatu a nepříliš sluníčkovému vyústění děje se jedná o zdařený a nadprůměrný snímek s únosnou a příjemně odsýpající délkou stopáže s určitým přesahem, který sice díru do světa neudělá, nicméně vede k zamyšlení a Hra peněz tak stojí i za opakovanou projekci, právě tak jako za návštěvu kina. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-hra-penez-2016/ ()

Shitonit

Poněkud užvaněné, trochu dojímající, Clooney by měl hrát spíš vrahouny než takovýhle role, kterou ani vlastně netušim, do čeho ji mám zaškatulkovat. Jedná se přesně o ten film, kterej si šlehnete, nadechnete a doufáte že něco příjde, něco příjde, a jak to vyfičí, netušíte že něco přišlo.. ()

Alfo

Vskutku jednoduchý príbeh je zasadený do priestorov televíznej relácie o financiách, ktorej vysielanie preruší jeden chlapík, ktorý o svoje financie prišiel. Ďžordž Klúúúúny a Ďžúúúlia Roberts sa stretnú v príbehu.. kde pôjde o život ! ... dnes o 20:00 na Markíze. (teda kedysi to tak bolo .. teraz chodia iné búrlivé a divoké veci) Veľmi dobré obsadenie a až do záverečných titulkov som bol v napatí čo sa stane. 4* ()

darthvader77

Mrazivé drama, které ovšem po velkou části stopáže působí jako čistokrevná komedie (byť neúmyslně). Jinak ovšem vcelku dobré poselství o tom, jak se krade úplně všude, i ten závěrečné povídání ....dokud jste na tom vydělávali tak vám to nevadilo nebo třeba, jak se lidé v pohodě vrátili do normálu bez většího zájmu. Trojice Clooney, Roberts, O´Connell hrájí výborně (přestože ten poslední pokulhává). Pro mně příjemný film s perfektním Clooneym v hlavní roli ()

pmusic

Od tohoto filmu jsem dostala přesně to, co jsem čekala.. poutavé minimalistické drama s výborným střihem a uvěřitelnými hereckými výkony. Julii Roberts úplně nemusím, ale tohle jí neskutečně sedlo. Ocenila jsem především fakt, že Jodie Foster dokázala film ukočírovat a odpustila si na konci klasický americký patos s happy endem. Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo, že divák dostal celé rozhřešení ústředního problému naservírované jak na zlatém podnosu, mám radši, když můžu sama něco u filmu vydedukovat. ()

intro

Průměrný ne moc originální thriller. Prostě to u mě nefungovalo a ani hlavní postavy mě nepřesvědčily. 60 % ()

XXXXXXXX

Místy nudí, místy baví, a chvílemi se divák i přistihne, že vlastně chce vydržet až do konce, jak tohle všechno dopadne. Stejně tak se ale mnohem častěji budete ptát, na co že se to vlastně díváte. Intelektuálně nenáročný film. ()

vitac.

Rozzlobený finančník aka řidič náklaďáku z Brooklynu vezme spravedlnost do vlastních rukou a za všechny drobné investory to chce nandat moderátoru pořadu, který doporučil koupi konkrétního akciového titulu a "Chief executive officer"ovi společnosti, o jejíž akcie se jednalo a zažily posléze strmý pád (no a když se kácí ples, tak lítají řízky... čili nějaké vedlejší ztráty na neviných osobách jsou taky v pohodě:)). Produkční pořadu doslova na vlastní kůži testuje erektivní mast, takže naštěstí žádným (ob)řízkem ohrožen není:) Kritika současného finančního systému (centrální bankovnictví, fiat money) a jeho úzké spojení se socialistickou formou vlády většiny západních zemí není vůbec tématem filmu, jak by se dalo z některých kometářů vyčíst (snad krom konstatování hned zkraje, že peníze nejsou kryté zlatem); a je to škoda, protože to je problém týkající se mnohem většího množství běžných lidí. Řeší se pouze jeden podvod - zpronevěra - paradoxně uskutečněná v dobré víře v zisk pro všechny akcionáře společnosti (a jak jsem z dialogů pochopil, nebyla to první taková zpronevěra, ovšem naneštěstí pro všechny, první nepodařená). Od názvu by člověk čekal zamyšlení se nad penězi/trhy, ale právě mělkost zápletky z pohledu peněz/trhů to vůbec neumožňuje. Nezbývá tak než hodnotit kroky "rozzlobeného finančníka", postupy policie... a naříkat nad pokulhávajícím scénářem (zpětně na mě mnohdy působní až směšně). Jinak vesměs průměr. Závěrečný záběr na hráče fotbálku odhaluje vyskou míru sebereflexe autorů snímku a přesně takto jsem se i já, jakožto divák, na konci cítil:) ()

Mamlas

Za me tomuhle filmu nechybelo temer nic. Mohl byt tak o 10 minut kratsi, protoze tu a tam se to trochu tahlo, ale presto super, nametem napadite, skvele obsazeni... ()

angel.CZ

Solidní film, kde je napětí, drama a i pár velmi slušných emocionálních scének, hlavně jak Clooney přemlouvá ať lidi kupují (dobře zahrané) a zcela jistě silnější konec. Samozřejmě, film nepatří k absolutní elitě Hollywoodu, ale za poslední dobu dobré drama u kterého se nenudíte ani chvilku. 70% ()

george82

Film super. Trochu mě překvapilo hodnocení tady. Za mě to mělo vše, aby mě to bavilo. Zápletka, vtáhnutí do děje, přiměřená délka a finální rozuzlení. Sice se už na to asi znovu nepodívám, ale slušných 75% to má. ()

subic

Tak dle textu distributora prý napínavý thriller, tak to ani omylem. Je to prostě jen další film, kde hraje George Clooney a Julča. Jde tu o to, že ten, co vykradl firmu, nadhodnotil její akcie a tak to prezentoval moderátor jakéhosi finančního pořadu. Spousta lidí naletělo, prodělalo kalhoty, no a jednomu z nich se to fakt nelíbí, tak dojde do studia s pistolí a tam je vlastně skoro celou dobu. Nakonec ho sice střelci střelí, aby skutečný viník zůstal prakticky nepotrestán. Pro běžného Čecha neznalého finančních trhů je to příběh prakticky o věcech nepochopitelných, takže nuda. ()

PlysovyMacko

Vydarený thriller s nepravdepodobnym vývojom. Príbeh sa odohráva v priamom prenose a riešia sa financne podvody na burze, ktoré som celkom nepochopila a tvorcovia sa ani nesnažili ich vysvetliť. Držala som palce Kyleovi ako človeku z ľudu a scéna ako mu nadáva žena bol dosť drsná. Páčila sa mi Júlia ako režisérka. Film je svižný a nenudí. ()

nemer

Nudné a predikovatelné. Body pouze za to, že je z filmu patrná dekadence civilizace, v níž je nejdůležitější, aby neznervózněly trhy, a která produkuje úpadkovou televizní a jinou zábavu. Ale o to tvůrcům asi nešlo. Naštěstí na tento film člověk za pár dní zapomene. Vhodné max. na nedělní deštivé odpoledne, pokud nemáte lepší program. ()

słezakjkb

Jodie Foster je velice zdařilá režisérka. Jen ji umí málokdo ocenit. Nápad to byl skvělý, nevyumělkovaný, a v závěru vcelku uspokojivý. ()

blazma

Po delší době drama které mě vazně bavilo. Spojeni dvou skvělých hercu v hlavních rolích naprosto fenomenální. Jack O'Connell předvedl výborný herecky výkon a tak nějak si představuju sebe kdyby jsem nějak investoval veškeré své prachy a nějak to nedopadlo. Dominic West, zkratka typicky záporák v tomto filmu a i když si tady toho moc nezahrál, rozhodne ho nikdo nemel rad po tomhle filmu. Rozhodne film, na který se da koukat, možná i vícekrát. ()

Facerr

Sice hodně slušná podívaná, ale nějak jsem čekal víc. Asi to chce nekoukat na trailery a už vůbec nečíst recenze. Charisma Clooneyho tady kleslo, jak akcie okolo který se to celý točilo. Nicméně nápad výbornej. I díky tomu tahle podívaná stojí za to. ()