Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Tauloo

Nevím přesně čím to, ale já teda moc spokojený nebyl. Neříkám, že v zástupu toho digitálního pozlátka a vcelu solidního scénáře, jsem nenašel dobrou podívanou, ale pořád to není tak úpně ono. Snad mi nesedli hlavní hrdinové v čele s naprosto nesympatickým Adamem Driverem, nebo neoriginální příběh vykrádající předchozí díly, či klišoidní momenty lásky a přátelství, ale pořád tajně doufám, že tohle všechno smázne dechberoucí finále trilogie. ()

steephen

Měl jsem moc velký očekávání, že se dočkáme něco na úrovni poslední natočené epizody, když Disney a Abrams připravili remake nové naděje, ve stylu akční komedie. Co bylo opravdu špatné byl scénář a nezajímaví hlavní herci. Naopak nedá se upřít, že vizuální efekty byli opravdu špička a také bylo příjemné pocítit nostalgický návrat některých postav z původní trilogie. Bohužel když se na to podívám z celkového pohledu, je to zklamání, bylo mi jasný že nemůžu čekat, v této režii nic extra, ale zase jsem doufal že to nebude mdlá komedie, která pojede na jistotu pro oldschool fandy a děti do 15 let. ()

BooThCZ

Tak jsem celý film čekal kdy to jako začne, a ono to mezitím skončilo. Jen pár poznámek: "Vejdr junior" měl radši zůstat pod maskou, dezertér také a jen doufám že výraz postavy na konci filmu neměl nic společného se stařeckou demencí. Dvě a půl hvězdy max. ()

Sshania11

Jednym slovom uzasne, novy sviezy vzduch v podobe neokukanych hercov ktorym to skvele slape a hlavne vyborne hraju! Skvely casting, reziser mal stastnu ruku pri vybere hercov! Odporucam a tesim sa na dalsi diel. ()

skipik12

Strašný!!! ztracenej čas!! kopie stareho, nepřináší vůbec nic nového. Vážně trapný. ne hvězda smrti, ale rovnou planeta, stihačky imperia ani nemění křídla na bojová...prostě ubohost. George to neměl nechat rozvádět dál, scenáristu bych za tohle hodil do mraveniště!!! ()

mpet

Po shlédnutí filmu jsem pocítil lehké zklamání. V podstatě celý příběh se opakuje a pořád se točí dokolečka dokola. Abych pravdu řekl jedinou rozdílnou věcí z minulých filmů je to, že tentokrát padawanem bude ženská, jinak je to napsané jako přesná kopie předchozích filmů. Padawan zradí a přidá se k temné síle a jeho učitel se uklidí do ústraní, aby pak vycvičil "novou naději," mezitím zničíme hvězdu smrti, i když musím uznat, že tu byla planeta smrti, atd. atd. Tento film prostě nepřinesl nic originálního a musím říct, že proto je mé zklamání veliké. Jinak ale musím vyzdvihnout audio a vizuál, který byli opět, jak už jsem si u Hvězdných válek zvykl úžasné. ()

IndominusRex

Zklamání. Nejhorší díl z celé série, přestože tvůrci měli celé roky k tomu, aby si uvědomili, co bylo na předchozích dílech nejlepší, poučili se z dřívějších chyb a vyvarovali ohraným replikám a zvratům. Jenže udělali naprostý opak, takže jsem místo nového super nabušeného dílu Hvězdných Válek dostal vykrádačskou kopii slátanou z předchozích epizod - jako by se v celém Hollywoodu nenašel jediný scénárista, který by vymyslel příběh, co nekončí záchranou světa na poslední chvíli, leteckou bitvou a mega výbuchem padoušského doupěte. Všechno špatně, hrůza. A to ani nemluvím o neschopném záporákovi, kterého porazí netrénovaná holka a o bezpočtu náhod, které ovlivňovaly příběh směrem, kterým si tvůrci zrovna zamanuli. Když vezmu v potaz, že třetí epizoda vznikla v roce 2005 a byla o tolik příběhově ale i vizuálně štědřejší, tak musím vážně kroutit hlavou a ptát se: Kam se to za ty roky posunulo? Bohužel nikam, nebo vlastně zpátky. Mám z toho pocit, jako by to Abrams natočil z povinnosti a splnil si jen další položku ze seznamu. Závěrem - celé to bylo hrozně neoriginální. Tak snad se zadaří příště. ()

RADX1

Rejžo u mě dobrý! Pokračování slušné. Čekal jsem jen nějaký zajímavý zvrat nebo překvapení. Ono se mi ho i dostalo. Ale ne tak jak jsem myslel. To že se některé zvraty mezi temnou a světlou sílou podobají předchozím dílům je právě ono. A to že boj mezi těmito silami je nekonečný a tudíž v základu vždy podobný. Nadále ukazuje, že temná síla není tak temná tak jako ta světlá zářná (na světlou si jen ještě asi musíme počkat). Odkroucené je to fakt dobře Ambrams se svou eskadrou fakt umí. BTW bez prolínání postav vč. herců si nejsem jistý zda bych šel do 5* - prostě nostalogie... ()

Demonio

Celý děj se dá shrnout jednou větou: "tohle už jsem někde viděl". Znovu souboj syna a otce, znovu útok na smrtelnou zbraň... Nebýt Leyi, Luka a starých dobrých x-wingů tak dám 2* za efekty. Shlédnul jsem před tímto dílem celou sérii a tento díl byl dějově nejslabší a předvitalný. ()

ragnar1

Zklamání? Ne, vše dalo očekávat...kdyby to byl film sám o sobě, určitě bych film hodnotil čtyřmi hvězdami. Jenže se člověk musí podívat trochu do historie tohohle filmového fenoménu a hned mu je jasné, že tento snímek je jen lacinou vykrádačkou všech předchozích dílů. A po druhé, po třetí už se nemá cenu na film dívat, protože nemá co nabídnout (na rozdíl od předchozích filmů Star Wars). Navíc mi v příběhu nesedí celá řada věcí. Za mnohé jen, proč holka, která skoro nemá ani ponětí, jak vypadá světelný meč je najednou schopna účinně čelit nejlepšímu z Prvního řádu (který prodělal prvotřídní výcvik od mladých let a rozvíjel schopnosti na straně temna)? Samozřejmě, příběh nám ukazuje jakýsi rozpor v hlavě Kylo Rena (jenž určitě nepůsobí jako glorifikace temna, spíše jako nevyrovnaný teenager ve vrcholné konzumní společnosti) a turbulentní uvědomění se sebe sama a své síly ze strany hlavní dívčí hrdinky. Pro mě je to ale zkrátka málo. Atmosféra strachu a síly temna? Ano, určitě ano, ale jedině tak pro předškolní jedince. Temná strana totiž působí spíše komicky než nějakým hrozivým dojmem...Vše alespoň trochu zachraňuje trocha nostalgie spojená s předešlými, trochu už starými hrdiny...Po zavření obou očí dvě hvězdičky a to jen z úcty k předešlým podařeným dílům...Co nového nám vlastně přináší celý film? Absolutně nic, jen pár nových teenagerských tváří a už řečenou nostalgii...Na film s takovým finančním a komerčním potenciálem bych čekal mnohem, ale mnohem víc... ()

Wolfchant

Film jsem viděl asi od pulky ale větší slátaninu jsem fakt za poslední roky neviděl,film je o ničem a to že se na sci-fi kouknu ale tohle jako by se zastavil čas ani efekty nebyly na dnešní dobu ucházející.Ti co tehle slatanině dali velké hodnocení tak beru že jsou to žrouti Hvězdných Válek.Dal jsem 2 hvězdy ale spíš asi jen za snahu něco oživit co už je dávno mrtvé.Film je pořád to samé jeden umře přijde další,nejdříve je na straně dobra pak se přidá na stranu zla.Film je tak pro děti do 10 let.Myslím že už by raději neměli natačet pokračování,ale počkat oni vlastně musí nebo by ta holka ten meč držela na dosmrti to bylo asi jediné co mne pobavilo. ()

chipiik

Viděno v 3D kině a byla to nádhera! Vizuální orgie, emoce, vtípky, realistické souboje, ... Podobnost děje s jiným dílem mi vůbec nevadí. Trochu mi jen vadilo pár nelogičností jako např. jak se začátečník se světelným měčem ubrání trénovanému profíkovi. ()

Josefka

Tušila jsem, že to bude blbý a bohužel bylo. Ty věci, co fungovaly, byly vlastně jenom odkazy na předchozí stary epizody. Tvůrci šli do hvězdnýho skladu, oprášili starý VHSky a dokonce vyhrabali ze skládky i chudáka R2D2. Děj předvídatelný. Charaktery nemastný neslaný. Záporák totální slaboch a hlavní klaďas málo kladnej. . Slabých 65% ()

jeklik12

Síla se probudila. J.J. Abrams vzkřísil další silnou značku a pomohl ji vykročit vstříc novým mladším divákům. Někomu nemusí být po chuti příběh podobný epizodě IV, ale pokud nad tím přimhouříte oči, dostanete skvělé dobrodružné scifi, které v kinech dlouho chybělo. Dokázal bych si sice představit ten film pro starší publikum v trošku drsnějším pojetí, ale i když je to spíše rodinný film, budete se nesmírně bavit. Natěšenost na další epizody maximální. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý