Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

SantaCruz

Konečně sledovatelné eSvéčko. Ale jinak z mega přefouklé bubliny se po intru stává obyčejnej balónek. BB8 (y) Edit:po rogue one a opětovném zhlednutí - přidávám * ()

Dixie_Cara

Poslední dny před shlédnutím jsem strávil v nedočkavé natěšenosti, leč moje očekávání, zajisté moc vysoké, vzalo rychle za své. Hned zpočátku vyráží příběh neuvěřitelně uspěchaným tempem dopředu a dřív než jsem dokázal pochopit co, jak a proč a se film zdárně dostal do své prostřední hluší části. Závěrečná gradace se ale příliš nekonala, většina toho, co se taky nakonec stalo bylo dopředu jasné a tak mi nezbývalo nic než jen v klidu se dokoukat. Prostě mi přijde, že Abrams vytasil všechny karty příliš brzo. Hlavní padouch taky příliš nepřesvědčil, temno, tajemno nebo chcete-li jakási padoušská aura, která byla tak výrazná u jeho předchůdců zde zatím chybí. Na druhou stranu nechybí síla, meče,efektní souboje a jako vždy zábavný rozsáhlý vesmír a o tom to Star Wars přece je, ne? ()

kolikkulda

Pořád přemýšlím jestli jsem udělal dobře, když jsem si před návštěvou kina udělal SW maraton předchozích dílů. Rozhodně by jsem neviděl tolik podobnosti, jako by to byl remake... Ale celkově to působí jako hezký rodinný film a rozhodně to přitáhne nové fanoušky. Herecká dvojice se mi líbila, takový střeva co jsou vtipný. Záporák si neměl sundavat masku, bez ní vypadal jak princ z pohádky. Jinak nejlepší byl BB-8, stejně jako jeho starší bráška R2-D2. Celkově to mělo všechno co to mělo mít, J.J. to zvládl dobře a Disney může skákat 2m vysoko. Takže příště prosím wow efekt ;) ()

Matty1208

Po tolika letech čekání jsem naprosto spokojen. Parádní akce která vás nenechá vydechnout. Herecké obsazení mě sedí i jejich výkon. Za mě 5z5 ()

5yrius

Přísloví: "méně je někdy více" se na tento počin hodí ne dvojnásob, ale hned desetinásobně. Co gradovalo v epizodách 1-3 (myslím to plíživé zlo a strach z něj) je nyní shrnuto v několika minutách jen proto, aby ukázali vše, co si fandové mohli jen přát. Až příliš poslouchali, co chce publikum a až příliš toužili po tučných ziscích. Tak moc chtěli se zavděčit všem, až z toho vznikl paskvil bez duše, s plochým dějem, příšernými oslími můstky a naprosto bezzubou temnou stranou síly (nemyslím jen hlavního záporáka, ale celý První řád, který z toho vychází jako banda neschopných telat). Občas jsem se pousmál, občas byl mírně překvapen, ale celkový dojem, ač jsem šel do kina bez jakéhokoliv očekávání, je velmi špatný. A nostalgie to vůbec nezachrání. Nostalgie má své kouzlo, pokud se s ní zachází šetrně, vytváří se náznaky a tu a tam něco ukáže a ne aby nás masírovala od začátku až do konce. Je to až neuvěřitelně laciné podbízení se divákovi. A nejvíce ze všeho mě štve, že nehorázně zabili ten nevyčerpatelný potenciál, který Star Wars a jejich universum nabízejí. Mohli epochu prodloužit a místo toho natočili hodně drahý dokument "film o filmu". ()

Sidenius

nejsem jedi, takže nemohu hodnotit z hlediska navázání na ságu, hezké bylo zase vidět Falcon, Hana Sola, Chewieho. Protože jde o starwars a režie se chopil J.J. Abrams, nemohlo to být prostě špatné. Hodně se tam střílelo :-) ()

Pospax

Celé nové SW jsou vykrádačka E IV. od začátku do konce. Dokonce spousta totožných scén, příběh víceméně stejný, postavy taky. Navíc vyprávěné hrozně pomalu a nezajímavě. Postavy naprosto příšerné, které neumí hrát. Finn na zabití od začátku do konce filmu, Kylo jediný sith, který je uplakaný a bez jakékoliv autority, když si sundá masku. Lukova dcera z nových postav asi nej, ale zase často jen stojí a civí, prostě příšerné. Příběh absolutně bez nádechu tajemna, proč divákovi v polovině příběhu nevyzvonit naprosto všechno, že? Včetně naznačit, že syn zabije svého otce. Opravdu by byl takový problém nechat ho sundat tu masku až na tom mostě? Nový droid kopie Jar Jara, neboli další nesmyslně otravná postava, ale to k SW už tak nějak patří. Útok na hlavní základnu Impéria a tam 5 Tie fighterů a hrstka stormtrooperů. Závěrečný souboj jen spíše z povinnosti, kdy Finn, který v životě neměl v ruce chladnou zbraně se ubrání Kylovi vcelku bez problémů a Rey, která do té doby dokázala kohokoliv sejmout se svojí tyčí má najednou problémy. Celkově její probuzení síly bylo hrozně násilné a nevěrohodné. Vrchol, kterému se dalo už jen smát byl závěr souboje, kdy se zem rozjede těsně mezi nimi, aby to nemohlo vyústit v nic víc. ()

MecHook

Na tento film se těšila asi polovina filmového světa s obavami jak hladce naváže na původní trilogii a za mě osobně navázala zcela hladce. Děj klasicky pohádkový (dle Star Wars norem), konec otevřený dalším dílům, lehký dotek Síly, náznak záporáků, všeho poskrovnu abyste se jako malé děti těšily na další díl, který nám Disney představí až za dlouhé dva roky. Ve filmu se střídají jak vtipné, tak napínavé a akční scény. Stojí to za vidění v kině, potom ještě alespoň 2x doma. ()

RoyBatty444

Skvelá atmosféra hviezdných vojen a k tomu dobré herecké výkony spojené s pohlcujúcimy akčnými scénami. Tvorcovia zmiešali všetko čo sa mi na SW páči a pridali do toho nové postavy, veľa zaujímavých momentov a humoru. Sú tu ale aj veci, ktoré ma nezaujali a nadšenie nechali opadnúť ako hlavný záporáci a ich motivácia. Po nasýtení sa recenzií, musím uznať, že nám predhodili Novú nádej a obliekli ju do nového hávu. IMAX. ()

Zlajdaa

Jsem tak nějak plná rozporuplných pocitů... Han Solo a princezna? Super! Žvejk? Super! I noví mladí hrdinové byli sympaťáci. Ale Zrzek a la Hitler? Pouze slizký, vůbec děsivý.... o Darth Vaderovi 2.0 se dá říct taky jen tohle - pouze slizký... až patetický, slabý odvar... žádné charisma... ještě jsem musela ustoupit máti a šli jsme do kina na dabovanou verzi -_-, která tomu možná taky mohla přihoršit... co se týče děje - předvídatelný, okopírovaný... a hodně rodinně pojatý :D něco jako jurský svět :D čekáte akci a místo toho převracíte oči u romantických scén a sem tam se uchechtnete, když padne vtipná hláška. ()

marcoss91

Můžu tady psát svoje pozérský názory, ale myslím si, že to udělalo už hodně lidí předemnou. Od nových Star Wars jsem prostě očekával víc :( 3 a půl hvězdy popravdě. ()

neni_o_com

OBSAHUJE SPOILERY: Rad by som napisal, ze mam zmiesane pocity, ale nemam. Priznavam si, ze nemozem tento film hodnotit objektine bez zohladnenia ocakavani, ktore som mal a preto musim povedat, ze ma cakalo jedno velke sklamanie. Nemam ani naladu sa tu rozpisovat, tak to len zosumarizujem: najcharizmatickejsi charakter bol android BB-8. John Boyega, aj ked hral dobre, mal charakter napisany skrz focus vedlajsej postavy Disney rozpravky, jedina cool scenka s hlavnym zaporakom bola jeho prva a ostatna badass-ovost, prislubena trailermi, sa nekonala, Han Solo s Chiwuawou hrali rolu maximalne predlzeneho camea a finalna bitka bola len rip-off utoku na Death Star, len viac nelogicka. Este aj Epizoda I ma v konecnom dosledku bavila viac, uz len kvoli charizmatickejsiemu zapornemu hrdinovi a omnoho okulahodiacim subojom, ktory Epizoda VII neponukla ani jeden. Nebolo to vyslovene zle, ale verim, ze pri legende menom Star Wars su ocakavania niekde vyssie. ()

Methew

Som prevažne oldschoový typ človeka, ktorý si nostalgiu váži a má rád. Tak isto mám rád všetky filmy Star Wars, veľmi rád, možno ako sériu filmov najradšej zo všetkých ostatných sériových filmov. Navyše tá akcia a efekty tu boli tak geniálne vybalancované, že je to priam až úchvatné dielo. Tak ma to veľmi milo povzbudilo k tomu, aby som sa tešil na ďalšie časti. ()

Pythonator

Naprostá spokojenost. Bál jsem se, že to Disney domrší. A lidi z Disney se asi báli taky, takže zvolili taktiku co nejvíce se zavděčit fanouškům staré trilogie. Snažili se zavděčit tak moc, že z filmu je skoro remake epizody 4. Jistěže budou mnozí nadávat, že film nepřináší nic nového, a že další Hvězda smrti je až neskutečné trapná známka neinvence, ale na to serepes. Epizoda 7 je splněný sen všech fanoušků a co fungovalo tehdy, musí fungovat i teď. Toto není kopie, ale monumentální pomník upatlaný bezchybně skvělým J.J.Abramsem na počest jednoho z nejlepších filmů všech dob (ano, jsem fanda, a co jako?). Každý si tam sice nějaké ty chyby najde, ale proč to prostě jednoduše nemilovat? Mě třeba sralo, jak málo si divák užil Hana Sola a jak nám Ilumináti z Disney předhazují nesympatického hrdinu splňujícího hollywoodskou afroamerickou kvótu. Jen jsem čekal na okamžik, kdy ten frajírek začne rapovat. Naštěstí nezačal. Snad v další Epizodě. Co sa týče tej děvčice, tož tu sem žral od začátku až do konca. Jeď, cérko, jeď! ()

FantomasMan

Nuž pre hardcore fanúšika je to bomba ale pre ostatných normálnych to až taká bomba nieje. Ak ste videli predchádzajúce diely tak Vás nič neprekvapí. A počítam, že nás nič neprekvapí ani v pokračovaní. Lebo nik nebude mať odvahu s pohnúť ďalej alebo inam s príberhom. Tu to musí byť stávka na istú miliardu na tržbách. Ono Harrison Ford dobre vedel prečo to musí ukončiť v tomto pokračovaní... Klasické 3D je strata peňazí a zraku. Možno IMAX je o inom ale to som nevidel. Čiže stačí úplná klasika 2D. ()

AmunRa

Čtyři hvězdy s nemalou dopomocí nostalgie. Režie svižná, scénář remakem Epizody IV s povinnou politickou korektností, směšný záporák - i Temná helma ze Spaceballs byl děsivější, Jediem snadno a rychle v 10 minutách, světelné meče, Milenium Falcon a rebelové stále rebelují. Jen mi není jasné, kde vezmou ještě větší Hvězdu smrti do dalšího dílu? ()

Timonthy

Viděno ve 3D. Byla to super podívaná. Nicméně to pro mě není nejlepší díl, už kvůli trochu divné úloze hlavních postav. Závěr sice otevírá prostor pro další pokračování, ale svým způsobem je trochu zklamáním, že díl skončil. Na druhou stranu velice zábavné by bylo kdyby se celým dílem táhla diskuze, kde vůbec je... No je to rozhodně netradiční zakončení, docela milý. Díl je naplněn překvapením. Oceňuju povedené lokality, prostory. Co se týče toho lítání tam, chvilku to bylo zábavné, jindy jsem skoro usínal. Odkazy na čtvrtý díl tu sice jsou, ale naštěstí jsou podány zábavnou a krátkou formou, takže se pobavíme a hned jedem od minulosti pryč. Jídlo a pití v tomhle díle, to tam ani myslím moc nepatří (kromě těch dávek), je tam toho víc než v jiných SW dílech. ()

DannyBurino

Tenhle film byl ÚŽASTNÝ, na to že jsem se trošku bál jsem dostal film po kterém jsem toužil. Abrams věděl jak se má točit Star Wars, všechno v tom filmu bylo správně: postavy byli správně, zvuky byly správně, příběh byl správný a efekty takový jaký mají být. ()

Monditrade

Zcela nové Star wars.... je vidět, že tvůrci chtějí dát všanc novým postavám...a docela se to povedlo.. triky super, prostředí....jen na plných pět hvězd tomu něco málo chybělo.... zejména hlavní záporák je opravdu děs...a dát velkou část prostoru černochovi, kterého snad před tím nikdo nikde ani neviděl...nevím nevím.... ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý