Mortal Kombat 2: Vyhlazení

Mortal Kombat: Rozdrvenie

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 91 min

• honelnik

Jooo tak toto bola zase jedna mrdka akých je na prime v poslednom čase neúrekom. Na filme s presahom niekam do kategórie D sa na rozdiel od filmov, kde ICE-T s tvrdým, ale napriek tomu chápavo-výchovným pohľadom podáva svojmu synovi-gangsterovi (inak dobrému chlapcovi, ktorý vždy nakúpi svojej chorej mamke, len mal zlých kamarátov) čipku proti malárií, moc nenasmejete. Nevídané sa stalo skutočnosťou a borcovi Leonettimu sa do 90tich minút preplnených neprehľadnou (a dosť smiešnou) akciou podarilo napchať príbeh, avšak ten je úplne debilný a totálne neprehľadný. Film začína tak, že Liu, Kitana, Sonia a Rayden volade stoja, vlezú do veľkých gúl, ktoré ich vyplujú na opačnej strane sveta a idú neviem kam robiť neviem čo. Sonia sa ocitne pri opustenej vojenskej základni kde leží pripútaný Jaxx, ktorý si nechal prirobiť na ruky take findrlátka aby mal 4x väčšiu silu. Prepadne ich KHANOVO VYHLADZOVACIE KOMANDO (c), čo je asi 200milionov ninďžov bez trička (len kukla, tepláky a te ich nindžovské cvičky) a začína sa boj. Sonia pevne rozhodnutá so svojimi 30 kilami zmasakruje asi 10 pandrlákov z KHANOVHO VYHLADZOVACIEHO KOMANDA (c) a Jaxx zatiaľ dostane na prdel od takeho žltého robota čo striela z hrude rakety. Vyjdu von a po 5tich hodinách blúdenia nehostinnou púšťou Jaxx trefne poznamená "Nejsou tady žádné cedule, kde to jsme?" Film obsahuje neuveriteľné množstvo spinpointov - Liu: “Sub Zero! Teba som predsa zabil v Mortal Kombate!“ Sub Zero: “To bol môj starší brat!!!“, Raiden: “Shao Khan je môj starší brat!“, Kitana: “Je to moja mama!“, no proste človek sa nestačí diviť. Človek čo to celé zostrihal by zaslúžil po gulách olovenou trúbkou a nemenej aj človek čo vyberal hudbu. Hrôza, a pritom filmári mali len polovičnú prácu, mali aký-taký príbeh, napísané postavy aj s ich špeci schopnosťami (na ktorých mohol celý film stáť) a takto to posrali..ODPAD!!!(3.8.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +efekty moc nezestárli, hodně dobrá hudba, některé postavy (Kitana, Jade) -spoustu dementních dialogů, v podstatě nulový a překombinovaný příběh/// Stejně jako tehdá i dnes mě tento film oslovil (sem jedinej? budiž tomu tak). Bohužel si nemohu nevšimnout obrovské demence filmu, jeho trapnosti, herecké topornosti a režíjní blbosti. Ale filmaři asi nepočítali s tím že vyrostu a dám si dvě a dvě dohromady. Nadruhou stranu toto pokračování nezavrhuji. Zaujme nějakým tím akčním sobojem a známími postavami a především (nechápu že to říkám) dobrým zpracováním. Fakt se mi zdá, že některé nové fláky nabídnou příšernější efekty. Tečka. Konec. Rozhodně lepší podívaná je DoA:Dead or Alive. A Liu Kang se může jít zahrabat./// Celkem 70%///(1.8.2007)

• Mimesis

Na celým filmu jsou nejlepší akční scénky. Nejsou to ale žádný skutečný naturalistický boje. Místo toho, když si dávají dvě postavy na hubu, dělají to dost nerenálně - lítají ve vzduchu, zkouší kopy z otočkou, přičemž se vysmívají fyzice. To ale neznamená, že se na to nedívá relativně dobře :) Horší je, že kdo nikdy nehrál video hru Mortal Kombat, asi vůbec nepochopí, o co v tom filmu jde a nejenom to - nejspíš mu to bude připadat jako strašně debilní hovadina. On totiž děj a veškeré fantasy prvky nejsou zrovna podány moc stravitelně. Jejich lacinost ve všech vzbudí spíše odpor.(10.5.2009)

• Dever

Toto Johnovi R. Leonettimu maximálne nevyšlo. Zrejme mal príliš veľké oči, pretože Andersonov Mortal Kombat na seba pekne zarobil, tak si myslel že natočí nejakú dvojku a budú s toho veľké tržby. OMYL ! Annihilation je čiste maximálna blbosť, ktorej tržby sú 51.000.000 pri 30.000.000 rozpočte, čo je pekne slabé. Annihilation má aj svetlé chvíľky, no porovnávať ich s tými nepodarenými, radšej ani nebudem.(5.5.2011)

• Bachy

...a tak stupidita dostala jméno Mortal Kombat 2. Christophera Lamberta nahradil ve dvojce zmutovaný neschopný prďola, který všechny neustále poučuje a chrlí jednu tvrdou hlášku za druhou. Svoje:"Jsi slabý, nepoučil ses." si měl tentokrát schovat pro režiséra téhle patlanice. Je ohromně pochvalné, že se pan Leonetti pokusil nacpat do filmu nové postavy, ale pojďme si tyto charaktery prohlédnout trošku zblízka. Takže máme tu pana Zlého, který se směje a dělá bu na všechno okolo, aby ho pak zkopal číňan, který se umí proměnit v draka. Naštěstí si pan Zlý taky vzpomněl, že se umí proměnit v draka a tak to bylo alespoň "napínavé". Další postavy: Prase s mačetou, kentaur s megaocasem -> haha. Pak je tu černoch s robotickýma rukama, které mají takovou sílu, že.....že vůbec nic, protože stejně někoho skope až když je sundá. No a vrcholem je u mě paní Šlehavá. Ta totiž má tak dokonale nemyté vlasy, že útočí průdkým pohybem hlavy, při níž její supervlasy srazí k zemi protivníka. Do toho všeho lidi cestují v lítací kouli, kde zatáčí velmi podivným způsobem. Pokud se chcete zasmát, je tohle skvělá volba a navíc vám tu opět zahrajou tu super písničku.(8.11.2008)

• - Aj keď herečky Musetta Vander a Talisa Soto hrajú vo filme matku (Sindel) a dcéru (Kitana), v reálnom živote je Musetta len o 4 roky staršia. (beso74)

• - Linden Ashby sa mal vrátiť ako Johnny Cage, avšak po tom, ako si prečítal scenár, úlohu odmietol. (beso74)

• - Část filmu se natáčela na Parys Mountain na ostrově Anglesey. (Shley)