Pozitiva: akce je fakt hodně a keců o rodině relativně málo. Rock si i na malém prostoru krade celý film. Kurt Russell!!! Citlivé rozloučení s Walkerem. Negativa: Chybí skutečně wow scény typu únosu sejfu v pětce nebo tank a letadlo v šestce. Rock stráví většinu stopáže mimo plátno! Na druhou stranu to chápu. Alfa může být jen jeden. Ale až vyrostu, tak chci být stejně radši Rock než Vin Diesel. :)(3.4.2015)

Momentálně se zdá série Rychle a zběsile vytěžená až na doraz. Jestliže "Pětka", byla jakýsi naboostovaný restart série, čerstvá a neurvalá jižanské krev, pak "Šestka" jí byla na dobrých padesát procent podobná, jen vizuálně uhlazenější, s ještě šílenějšími kaskadérskými kousky. Bohužel "Sedmička" je "Šestce" už podobná na 80-90 procent. Tedy nešla v podstatě nikam dál, jen je ještě větší, dražsí, hlučnější. Shrnutí "je to už trochu moc" sem padne akorát. A to jsem ještě nezmínil x scén, které jsou jak přes kopírak z předchozího dílu, až je to do očí bijící. Zejména pak souboj Statham vs Rock (téměř idendická je Rock vs Diesel) a ženská komba ? Zlatá Gina Carano která měla alespoň ženský šarm a sex appeal narozdíl od buldočí královny. Opakují se i stejné neduhy: nízké PG, tedy absance krve a to i když se to řeže hlava nehlava, vyloženě nechtěně směšné a nesmyslné scény apod. I přes tohle všechno ale máte ty hlavní "family" hrdiny prostě rádi a fandíte jim a přes mraky nedostatků má i tak Rychle a zběsile 7 zatím zřejmě nejlepší akční scénu roku - tu jedinou skutečně hvězdnou - ano, je to ta v horách s ozbrojeným konvojem. Budete žasnout jak se dá natočit tak komplikovaná akce tak přehledně. Rozloučení s Paulem Walkerem je vpravdě elegantní a závěrečná akce je otravně dlouhá, uřvaná a jednotvárna. Běžte na to z povinnosti a kvůli Walkerovi, ale hodnoťte to jako funkční/nefunkční film - sentiment nechat doma.(30.3.2015)

Tvorcovia sa sústredili iba na osvedčené oblasti a vyšťavili ich parádne. Rozvíjajú svoje postavy a nechávajú ich žiť v civile s novými starosťami. Jason Statham je fantasticky využitý a podobne ako The Rock, aj on si zaslúži hrať v prvej lige akou je dnes séria Fast & Furious. Séria sa dostala do bodu, kedy navyšuje tie neuveriteľné aspekty a teraz zachádza ešte ďalej. Bankový trezor či zostrelenie lietadla sú prekonané prakticky vo všetkých troch megalomanských scénach - autori ubrali na počte a zvýšili intenzitu, každá však získala obrovskú výhodu - je pamätná a dlho po videní si ju budem vedieť predstaviť, čo je plus každého blockbustru. Navyše druhá hlavná akcia i finále popri autách pridávajú oveľa viac - súboj na férovku dvoch krásne oblečených sexíc. James Wan si vybral skutočne nadupaný soundtrack, čo je tiež plus. Pocta Paulovi Walkerovi môže vyvolať mnoho súcitu a jednu slzičku. Sedmička uzatvára veľa otvorených línií a obsahuje pôsobivé scény i čerešničky na záver.(1.6.2019)

Pohádka na dobrou noc? Jop, ale pořádná.. Hezky si to shrneme.. Ženské těla, nadupané káry, svalnatý chlapy, Statham který zase neukázal zadek, stará dobrá vtipná parta, Vin a jeho hrubej hlas, Hobbs <3, pocta Paulovi a důkaz, že auta lítají, ale směrem k zemi :).. Po těch 6 dílech jsem věděla do čeho jdu a poprvé jsem si to opravdu užila!! Zákony fyziky, anatomie a lidské logiky neexistují, přišla jsem na to až u sedmého dílu :D(6.4.2015)

Keby som nevedel, že to točil Wan, ani by som počas filmu nezistil, že to točil Wan. Séria Rýchlo a zbesilo (hlavne posledné dva diely) si stále ide svojím tempom a aj keď bez Justina Lina, stále si to drží svoj uletení akčný demolačný štýl, pretože diváci to žerú a ja tiež. V každom diely sa akčné a aj pästné fighty stupňujú a to je hlavný dôvod prečo ma znovu bavil ďalší diel. Mám pocit, že sa s tejto série pomaly stáva druhá (modernejšia) Expendables, pretože nové posily (Statham, Russel, Jaa, Hounsou, Rousey) okrem toho, že dostali svoj priestor a fight, predstavili aj svoje známe xsichty. Celá sedmička sa nesie na rovnakej vlne ako predošlý diel (všetko väčšie / všetkého viac), ale tento ma bavil o chlp viac s dvoch dôvodov. Prvý dôvod je vynikajúci Statham. S prehľadom najlepší záporak celej serie, ktorý nakope aj Rocka a to sa len tak nevidí! Druhý sú akcie. Sťažovať sa na to že akcia je prehnaná je podla mňa už zbytočne, pretože každý vedel, že to tak bude. Každopádne aj keď tie akcie sú stále nereálne je to natočené fakt perfektne a celkovo s toho dýcha reálnejší feeling ako pri šestke. Jediné čo ma trochu sklamalo je trošku debilná kostra príbehu a záverečné finále. Nie že by bolo zlé, ale po tých gigantických akciách a výbuchoch už som v závere moc odpálený nebol aj keď sa tam dosť rakiet odpalovalo. Čo sa týka Paula Walkera, tak klobúk dolu. Wan to natočil šikovne a nikto nič nezistí. Navyše ma rovnako priestoru ako Vin Diesel. Medzi silné stránky filmu patrí samozrejme aj rozlúčka s Brianom. Tí, ktorý vyrastali na tejto sérii, v závere pocítia pekný zával emócii. Samozrejme aj hudba robí svoje. Keď sme pri hudbe, tak Brian Tyler rovnako ako James Wan pospájal jednotlive prvky s predošlých dielov a vytvoril s toho jeden uzavretý celok. Čo dodať, posledné tri diely sa pretransformovali do jednej z najväčších gigantických akčných sérii kde nechýbajú polonahé baby, ktoré sa natriasajú rovnako ako asfalt pod nadupanými kárami, či drsné pohľady borcov ako šmrglpapier. Obľúbený soundtrack: Awakening. 90% - 5*(4.4.2015)

• - Honička vozů a následně i černého autobusu, která skončila pádem onoho autobusu ze srázu, kdy se Toretto (Vin Diesel) a spol. snažili vysvobodit hackera Ramseyho (Nathalie Emmanuel), se ve filmu odehrála v pohoří Kavkazu v Ázerbajdžánu. Scény se však natáčeli na hoře Pikes Peak v rezervaci Pike National Forest ve státě Colorado. (Majklkm)

• - Jason Statham natáčel současně i film Expendables 3 (2014). (S.W.A.T)

• - Na začátku filmu je také slyšet část písně "Don Omar - Guaya Guaya". Je to tedy další film v sérii, ve kterém zazní song Dona Omara, který hrál v Rychlí a zběsilí (2009) a Rychle a zběsile 5 (2011). Na oficiálním soundtracku filmu se však tento song neuvádí. (padawan88)