Hlad je tentokrát za civalovskýho tvrďáka, ale já s imfem jsme teda zuřivě utírali slzy. Rychle a zběsile 7 ždíme rozlučku s Paulem Walkerem na maximum, vzhledem k tónu minulých dílů to ale vůbec nepůsobí nepatřičně. Naopak jde o poctivý návrat do světa, ve kterém se likvidují auta po desítkách a vždycky to vypadá náramně. Sedmička je v tomhle směru ještě šílenější a nadupanější než předchozí díly (nepřekvapivě). A i když postrádá balanc stále nepřekonané pětky, z fleku bych ji pasoval na druhý nejlepší díl. Akce jsou totiž vážně tuny, osobní souboje mají patřičný drajv (jen to chtělo lepší koncovky) a geniální stathamovský úvod vám hned zkraje vysvětlí, že se Wan při natáčení bavil snad víc než my v kině. Ano, je to zcela tradiční "more of the same". Výjimečně to ale bohatě stačí. (8/10)(31.3.2015)

• Tsunami_X

Lakmusový papírek současného konzumerismu, na kterém si v kině čas od času připomenu, jak rychle se mění potřeby, vnímání a estetické nároky současných teenagerů a kam až může dojít testosteronová macho zábava bez jakýchkoliv pravidel a limitů. Jeden z mála blockbusterů, u kterých mi hledání jinotajů nedělá radost. Deklamujícího Kurta Russella mi bylo fyzicky líto.(7.4.2015)

Co si budem nalhávat, některé momenty jsou dosti nereálné, nebo krapet přehnané, ale svým způsobem to tentokrát fungovalo, než jak tomu bylo u šestky. Důstojné pokračování se smutným faktem, že Paul už další pokračování nenatočí, ale lépe se rozloučit s touto sérií nemohl. James Wan ukazuje, že krom hororů může natočit opravdu cokoliv a vyjde to stejně na jedničku.(22.8.2015)

"Až se prokopeš dvanácti metry ocele a betonu, tak tam na tebe bude čekat moje pěst a futrál na mrtvoly." Agent Hobbs mě bavil nejvíc a proto mě mrzelo, že většinu doby byl na neschopence. Naštěstí padouch Deckard Shaw byl hodně zábavný, vlastně mnohem zábavnější než celý Torettův tým a tak jsem mu chvílemi i fandil. Navíc jsem patrně geniální, protože jsem očekával jenom a pouze přepálenou akční jízdu a taky jsem ji "překvapivě" dostal. Já prostě ke spokojenosti občas nepořebuju víc než jízdu na dveřích po schodech, trochu automobilového parašutismu, pár přeletů mezi mrakodrapy či nástup jednočlenné kavalerie.(13.12.2017)

Ten film byl tak blbej, že sme se tomu museli v kině skoro furt gebit, ale zábavný to bylo (Statham byl v některejch scénách super, Kurt Russell taky a z hlavní party nejvíc bavil asi Tyrese Gibson, Vin Diesel na mě působil už moc tupě a světsky, hlavně když se ve flashbacích ženil v bílejch gatích a tílku a většinou pronášel absolutně idiotský mentorský řeči o rodině) . Akční scény byly nesmyslně vyhrocený do maxima (ta závěrečná byla ale zbytečně až moc natahovaná a s výjimkou nastupujícího Rocka sem se u toho už solidně potil) a rozloučení s Paulem Walkerem správně zahrálo na city a zvedlo to na slušnějších 60%.(12.4.2015)

• - Na začátku filmu je také slyšet část písně "Don Omar - Guaya Guaya". Je to tedy další film v sérii, ve kterém zazní song Dona Omara, který hrál v Rychlí a zběsilí (2009) a Rychle a zběsile 5 (2011). Na oficiálním soundtracku filmu se však tento song neuvádí. (padawan88)

• - 50 milionů amerických dolarů, to byla v době uvedenií filmu nejvyšší částka, kterou musela pojišťovna zaplatit za průtahy natáčení, zapříčiněné tragickou smrti Paula Walkera. Největší část peněz spolkly digitální triky a měsíční prodloužení smluv herců. (Zdroj: moviezone.cz) (iampatrik)

• - Jako kaskadér se na filmu podílel herec a bojový umělec Lateef Crowder. (Rominator)