Změna režiséra jednoznačně sérii prospěla. Jestliže bych Lina označil jako průměrného řemeslníka a uvědomoval jsem si fakt, že sérii by nezvládl natočil snad jen Megaton. Tady je vidět co umí talent od přírody. James Wan je borec, který by z oslavy pátých narozenin jedné nemluvné holčičky natočil takový biják, že bych na to chtěl jít klidně i do kina. V minulém díle jsme dostali slabšího záporáka. Při vší úctě, ale Evans nemůže konkurovat takovému esu jaké představuje Jason Statham. Navíc se povedlo dostat do děje Kurta Russella, který herecky všem natrhnul prdel a svou roli si neskutečně dává. Další pochvala, dostavil se humor. Tyrese Gibson v nejlepší roli své kariéry, sám sebe označil za Double Alfu a on je ten kdo si myslí že to celé řídí. Když připočtu Rondu Rousey, Tonyho Jaa nebo Djimona (hraju teďka ve všem) Hounsou je rozhodnuto. Nejlepší díl je tenhle. A nic na tom ani nezmění, že je to reálné asi jako benzín zadara. Tohle asi překonat nepůjde a nakonec je mě i trošku líto, že nás ten Paul opustil. 80%(28.9.2015)

• Gilmour93

O řadu níže přede mnou v kině seděli Pavel Soukup, Isaac Newton a primář traumatologie a všichni tři celou dobu jen nevěřícně kroutili hlavami.. Testosteronová jízda? Srovnatelné vzrušení zažívám při vjezdu do myčky. F&F7 absolutně nemá hlavu a pata v podobě předimenzovaných akčních scén je ta Achillova. Čekal jsem, že s novým talentovaným režisérem přijde nový směr, ale ať je to Lin nebo Wan, rozdíl nebyl rozpoznán. Vlastě jo, jedna změna by tam byla. Za ty neustálé mentorské kecy jsem měl sto chutí fláknout Toretta přes ksicht výfukem, ale asi by to nemělo smysl, když u něj prudký úder do hlavy klíčem číslo 32 má stejný efekt jako proud vzduchu při fénování. Tajně jsem doufal, že Domově partě zatne tipec odtahovka Statham, ale tohle by dokázala asi jen naše D1.. P.S.: Závěrečné goodbye Walkerovi proběhlo decentně. Jen jsem měl pocit, že ti tři přede mnou mumlali něco jako: „Proč si nás neposlouchal, Paule…“(15.4.2015)

Díly Rychle a zběsile přicházejí s železnou pravidelností v dvouletých intervalech, i když mně připadá, že jsem komentář k šestce psal tak před půl rokem. Prostě rychlá a zběsilá časová dilatace. Sedmičky se nedožil Paul Walker. Ještě nikdy jsem ve filmu neviděl tak decentní, působivé, dojemné a rezonující rozloučení s hercem, jako předvedli tvůrci v závěrečné pasáži. Wiz Khalifa vyseknul uchvacující song, který z džungle mého Podvědomí vytáhl ty nejsilnější emoční životní střípky, objal je, pomohl jim najít si v labyrintu neuronů svoje místo a měkce je tam uložil. Největší péče. Tohle je nádhera. Chci jen říct, že mě ten konec opravdu hodně oslovil. Co se samotného filmu týče, asi bych jej charakterizoval slovem Hypermorda. Tady je možné úplně všechno, není problém nadpozemským vozem za 80 mega jako šípem penetrovat nejluxusnější výškové budovy, sjet si v hybridních strojích kavkazská úbočí s šestihlavňovými Bezbolestnými v zádech nebo pohybem v lokti rozlámat sádru na podrť. Akce se tu nedávkuje v intervalech, protože tady intervaly neexistují. Nejezdí se v autech, která vídáte na parkovištích či autosalonech. Nejsou tu standartní rvačky, Wan a jeho tým prostě jedou Bomby! Lykan Hypersport, Abu Dhabí, Rock Bottom, Stathamův granát, Boží oko, Muay Boran, nevybavím si film, který by svojí těžkotonážností, demolicí, neotřelostí, tahem a absentujícím pudem sebezáchovy jakoukoliv svojí konkurenci zadupal pět pater pod zem. Možná než se přižene Šílený Max. Příběh, logika, fungující fyzické zákonitosti, ty zůstaly navždy pohřbeny před reklamním bilboardem oznamující čtvrtý díl série. Kam jsme se s Domovou partou ještě nepodívali?? Na Mount Everest, pod Velký bariérový útes a do Vesmíru, všude jinde už jsme byli. Tak snad příště :) Pětka je Top, šestka Hrob, sedmička Strop, co teď?? No nejdřív miliarda dolarů celosvětově. A pak se uvidíme v Pekle! 250 miliónů dolarů(rozpočet)/1511 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.4.2015)

Pohádka na dobrou noc? Jop, ale pořádná.. Hezky si to shrneme.. Ženské těla, nadupané káry, svalnatý chlapy, Statham který zase neukázal zadek, stará dobrá vtipná parta, Vin a jeho hrubej hlas, Hobbs <3, pocta Paulovi a důkaz, že auta lítají, ale směrem k zemi :).. Po těch 6 dílech jsem věděla do čeho jdu a poprvé jsem si to opravdu užila!! Zákony fyziky, anatomie a lidské logiky neexistují, přišla jsem na to až u sedmého dílu :D(6.4.2015)

Wan úmyslně kráčí na hraně parodie. A poznáte to už v první scéně brutálního Stathamova nástupu. Série Rychle a zběsile se z autotuningové variace na Bod zlomu propracovala k high-tech špionážní oslavě rodinných hodnot, ve které se sice pořád hodně jezdí, ale stejnou měrou je zastoupeno střílení i brutální kontaktní souboje. Celá dějová linie dává pramalý smysl. Vin Diesel a jeho parta jsou technicky vzato záporáci, kteří téměř zabili Stathamova bratra - a do rodiny se nikdo srát nemá - ten tak se svou pomstou vlastně jen následuje celou Dieselovu filozofii o rodině. Akční scény jsou ještě o level výš než v předchozím díle. Kdo myslel, že letadlo z šestky nikdo netrumfne šeredně se pletl. Všechny tři gigantické automobilové války (Ázerbájdžán, Abu Dabí, L.A.) jsou ještě šílenější. Neskutečná šprťouchlata s autobusem, kde si to na férovku rozdá Paul Walker s Tonym Jaa a Diesel jede z kopce, se v opulentnosti mohou pomalu rovnat trasformerům. Abu Dabí nabízí profláklý let Lykanem skrz mrakodrapy (teroristé už si dělají poznámky) a L.A. je místem zúčtování pro jakousi symboliku návratu domů. Veškerá dynamika řešení problémů je navíc neskutečně stylová. Někdo navrhne šílený nápad a ostatní řeknou... tak jo. Kurt Russel to zafinancuje, udělá propagačku Belgickému aleu a posune sérii do regulerní nápodoby starých bondovek. James Wan chtěl prý posunout styl ke klasickým filmům o pomstě z let 70-tých a nejsem si jistý jestli se mu to tak úplně povedlo. Rozhodně je to temnější díl než všechny předchozí. Se zabijáckým Stathamem šlo tohle vybudovat poměrně snadno. Blízké záběrování dodává konfliktům na hloubce, ale přepálená akce sune žánrovou škatuli úplně jinam. Neduh v podobně rozbíjení pěstních soubojů zmizí pouze při startovní Statham vs. The Rock, ty ostatní se znovu rozpadly a u finálového Diesel vs. Statham to zamrzí nejvíc. Závěrečný konflikt dvou rodinných týpků (hasáky proti kusům plechu) tak stále nepřekonal souboj titánů z pátého dílu. Rozloučení s Paulem Walkerem je smutné, ale stylové s poselstvím o (jak jinak) rodině a závěrečným pomrknutím na kořeny série. Paul rozhodně odešel na vrcholu (vždyť vyškolil Tonyho Ja!) protože šílenější, ale zároveň zábavnější už asi tahle série nebude. P.S: Kdo se strefuje do logiky a brblá, že to celé nedává smysl má samozřejmě pravdu, ale nepochopil jednu zásadní věc. Diváci tohle akční porno čas od času rádi a Diesel se svou partou vždy rádi pobaví.(4.4.2015)

• - Honička vozů a následně i černého autobusu, která skončila pádem onoho autobusu ze srázu, kdy se Toretto (Vin Diesel) a spol. snažili vysvobodit hackera Ramseyho (Nathalie Emmanuel), se ve filmu odehrála v pohoří Kavkazu v Ázerbajdžánu. Scény se však natáčeli na hoře Pikes Peak v rezervaci Pike National Forest ve státě Colorado. (Majklkm)

• - V době natáčení snímku, konkrétně 30. 11. 2013, zemřela při autonehodně jedna z hlavních zvězd série Paul Walker. Tragédie se stala během jízdy na charitativní akci Reach Out Worldwide na pomoc Filipínám postiženým nedávným tajfunem. Paulův přítel ztratil kontrolu nad autem a následně narazil do stromu, načež auto explodovalo a začalo hořet. (Majo77)

• - Se 140 minutami je tento díl nejdelší z celé série. (Domin1359)