Jako pánové, čeho je moc, toho je příliš. Tady toho je přes příliš, udělat z toho takovou parodii. Smál jsem se celý film jak to bylo ulétlé, přehnané. Myslel jsem si, že jsem si spletl sál a šel jsem na nějakou scifárnu. Jinak k filmu ...je našlapaný nehoráznou akcí až po okraj, rvačky, střílení, honičky, prostě pecka. Myslel jsem si, že jsem přehnanější film než předešlý díl neviděl ale Wan zvedl laťku:)(27.4.2015)

"Ohana means family. Family means nobody gets left behind." Těžko říct, jestli scenáristi akční soapoperové franšízy mají v oblibě "Lilo a Stitch", ale rozhodně tamní motto přetvořili na definiční princip série. V sedmém díle o rodině nejen že melou naprosto všechny postavy franšízového týmu, ale i hlavní záporák, což otevírá do budoucna nekonečné možnosti pro další a další pokračování. Navíc můžeme citát aplikovat i na to, jak se série rozloučila se zesnulým Paulem Walkerem, což jde proti očekáváním domněle protřelých diváků. Jinak výměna režiséra přinesla pramálo změn (což vede k otázce, kdo dělá u velkých filmových sérií showrunnera), spíše došlo k vygradování předchozích tendencí. Ačkoli se oficiálně film spojil s videoherní značkou Forza Motorsport, jeho kořeny se nadále upínají ke GTA. Vedle celkové nadreálně komiksové stylizace to stvrzuje především vyprávění, které je tentokrát vystavěné podle adventurového schématu "kohoutek a slepička" (k dosažení jednoho cíle, je potřeba získat prostředky, které jsou vázané na splnění řady vedlejších úkolů). Střídání akčních scén a melodramatu pokračuje i tentokrát a opět působí neakční scény jako radikální retardér, a to ve všech nabízejících se významech a asociacích. Kolovrátek s plky o rodině nicméně už nabývá vyloženě absurdní podoby, obzvláště v kombinaci se směšně zaťatým Dieselem a pimprlově řešenými scénami. Schematičnost se zde převrací za hranici jalové soapopery do hysterického campu, což filmu ale přidává na zábavnosti. Ostatně k tom, jak se má brát vážně, se váže brilantní úvodní záběr, který publikum spolehlivě rozdělí na ty, kteří budou řešit realističnost, logiku, kauzalitu a jiné zde nemístné věci, a ty, kteří se naladí na zdejší mix karikaturně přepáleného patosu, kýče a blouznivé opulence. Již předchozí díl série přešel co do stylizace a koncipování akčních pasáží z bondovské spektakularity k nadreálné bombastičnosti, a nejinak je tomu také zde. Bohužel i včetně marného, počítačovými obrazy oplývajícího finále. Naštěstí jej můžeme chápat jako únavu materiálu po mnohem nápaditěji pojatých předchozích scénách, a to co do akce samotné i jejího snímání. Fetišistické detaily řazení a dupání na pedály se proměnily v efektní sled impresí s kadencí pár okének. Kamera tentokrát v detailech zůstává stabilní a naopak o to více se odváže ve větších záběrech, což prospívá dynamice sekvencí. Ale na druhou stranu, jak už bylo řečeno, změna režiséra sérii nikam neposunula. Nekoná se žádné převratné přemodelování jako v pátém díle, jen se variuje jím nastavená formule a přidává pár řemeslných fines. Zatímco komiksárny se snaží o nějaké rádoby přesahy a emocionální výkyvy, "Rychle a zběsile" je ryzí eskapistický popcorn, který zabaví jako bláznivý akčňák a campové melodrama a okamžitě odvane z paměti.(8.8.2016)

Co si budem nalhávat, některé momenty jsou dosti nereálné, nebo krapet přehnané, ale svým způsobem to tentokrát fungovalo, než jak tomu bylo u šestky. Důstojné pokračování se smutným faktem, že Paul už další pokračování nenatočí, ale lépe se rozloučit s touto sérií nemohl. James Wan ukazuje, že krom hororů může natočit opravdu cokoliv a vyjde to stejně na jedničku.(22.8.2015)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 4,004 // Otvárací Víkend v USA: $147,187,040 // Z každého hľadiska slušne spracované a s polu s päťkou rozhodne najlepšia časť. Čo môžem vytknúť, je pár zbytočne prehnaných scén, ktoré kazili dojem z filmu, inak by to bola Bomba.(4.4.2015)

Mnoho povyku pro nic. Rychlá a zběsilá série si jede dál v zajetých kolejích. Tohle je v podstatě recyklace šestky na druhou, jenom se přihodilo pár postav a taky se tvůrci snaží trumfnout sami sebe v tom jakou do očí bijící píčovinu vymyslí. Takže si to zrekapitulujme postavy jsou mi ukradený, takže ty jejich otravný dristy o rodině jdou mimo mě. PW je mi ukradenej , takže je mi ukradená i rozlučka s ním. Otravný negři a jejich trapnej nehumor je mimo úplně. No a ta akce já vím, že je to záměrně sci-fi, ale co je moc je příliš nemluvě o tom, že scénář to snad nemá, ale abych jenom nenadával, tak Jason byl výbornej (aspoň má série konečně pořádnýho záporáka) a nakonec to u mě svým výkonem na ty 3* vytáhnul. Víc nemám co bych dodával.55%(1.4.2015)

• - Jako kaskadér se na filmu podílel herec a bojový umělec Lateef Crowder. (Rominator)

• - Na konci filmu je sestřih všech scén Briana O'Connera (Paula Walkera) za celou sérii Rychle a zběsile jako pocta zesnulému herci. (Shadowspark)

• - S počtom stiahnutí 44 794 877 sa jedná o druhý najsťahovanejší film roku 2015. (Kub_ees)