Ano, pokud člověk přistoupí na to, že film ignoruje veškerý zákony fyziky, přírody, logiky a hlavní hrdinové mají v rodným listě napsáno "nesmrtelný ", měl by se bavit. A já bych se i bavil, jenže mně to přišlo tak přeakčnělé, že jsem v tom paradoxně neviděl akční poctivku. Já neměl strach ani o partu rychlozběsilých, ani jsem z Jasona necitíl, že by je nějak zásadně ohrožoval, vlastně mě byli všichni u prdele. Takže jsem se musel spokojit z vyzobáváním drobků, bitka Dwayna s Jasonem byl vrchol filmu, škoda že byla hned na začátku, ale alespoň jsem se nadchnul, jenže opakované záběry na drsný kluky a sexy holky, míchaný s výbuchy, hlášky a souboji na rychlý způsoby prostě nemůžou utvořit charismatický celek. Na druhou stranu trvalo to dlouho a na hodinky jsem neměl chuť se dívat ani jednou. Jason je mistr nasranýho obličeje se kterým jde z filmu do filmu, Dwayne působil sympaticky jenže zase měl ve filmu krátký uřední hodiny, Michelle i Jordana se mně pořád líbí, ale není to s jiskrou, jo Kurt, tak ten byl dobrej a Paul ? Paul si zasloužil konec, který mu kolegové připravili, přiznám se, že mě ta poslední pasáž dostala, ale víc dobrýho už z filmu prostě nevyzobu. Viděno v rámci projektu Challenge tour 2015 jako film číslo 1.(1.4.2015)

Rychle a zběsile do světových kin vyrazil nejplešatější film všech dob. Justin Lin onehdy celou ságu zrestartoval, ovšem přecijen se mi trošku ulevilo, že režijní otěže do sedmičky převezme někdo jiný...obzvláště když se jedná o hororového mága - Jamese Wana. Výsledek není sterilní, není dílem najmutého fušera, který by film jaktakž splácal, ačkoli se jedná o jeho blockbusterovský debut...neměl jsem však pocit, že by kvalitativně převyšoval například díl minulý, tím spíše díl pátý, který i nadále zůstává v mém srdci na prvním místě. Nelze zpochybnit, že se jedná o prvotřídní popcornovou podívanou s nutností vypnutí mozku, přesně tak, jak to má řadový divák rád. Jedná se v podstatě o víc toho samého, co známe, v opět o něco větším měřítku, ovšem bez nějakého přesahu, kterého u mě dosahuje pouze již zmiňovaný brazilský kousek. Rozhodně obdivuji, že se režisérovi povedlo Torretovu partu ukočírovat v mezích zábavnosti a přehlednosti, jelikož počet postav ve filmu je nezměrný a pokud má každý dostat alespoň nějaký prostor pro zviditelnění, zákonitě musi narůst i stopáž. Sedmičce neoddiskutovatelně pomáhá i nezměrný hype z oné tragické události a dělá z ní galashow Paula Walkera, který se s námi všemi fanoušky rozloučil ve velkém stylu. To musí potěšit každého, jelikož zmrtvýchvstání už bylo dost a to i v téhle frančíze. Ortodoxní fandové jedničky ani tentokrát nebudou úplně nadšení, jelikož se jede ještě více na hi-tech, pouliční závod je jen jeden z nostalgie a vedle ježdění v rychlejch kárách, pro běžné smrtelníky nedosažitelných, hrají prim taktéž přestřelky a souboje na tělo (a že hned ta počáteční rvačka mezi Stathamem a Rockem stojí za to), tedy nic nového v nově otevřené trilogii. Milovníky 70kových thrillerů potěší Kurt Russell, který svojí, po delší době plně blockbusterovskou, postavu pojmul velice cool a dokázal, že ještě není úplně odepsaný. Abych nějak uzavřel své rozpačité povídání, pokud se skutečně chystá další trilogie, budu i nadále u toho, ale moc nevím, kam by se už dál série mohla posunout. Viděno v kině 3x a nakonec přecijen uvažuji o 5ti hvězdičkách, protože se mi film líbí víc a víc. for Paul...70%...[3.4.2015_Cinema City_Plzeň](3.4.2015)

|| Scenár: Chris Morgan | Hudba: Brian Tyler | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Original Films, One Race Films, Media Rights Capital, China Film Group | Rozpočet: 190 miliónov $ | Tržby: 1500 miliónov $ | Ocenenia: - || Vlastne film, ktorý sa svojou úrovňov podobá omnoho viac na prvé diely ságy, než na tie posledné, hlavne do výšin Fast Five to nesiaha ani náhodou. Do pólky filmu je to aj všetko v poriadku, ale tá druhá, ktorá bola z núdze vymyslená a dotočená po tragédií, je veľká scenáristická beznádej. Naháňačka na serpentýnach a sekvencia v Abu Dhabi fajn, všetko ostatné len priemer. Samozrejme, záverečná pocta zamáva s dušičkou každého jedného diváka - rekordné tržby sú tentokrát zásluhou Paula Walkera, nie kvalít filmu. Odpočívaj v pokoji, Paul! :( 70% | SterCentury Košice, 3.4.2015 |(2.5.2015)

Ultradrahý, sakra úspěšný videoklip bez jakékoliv pořádné struktury děje, jen zcela základně vykreslenými motivacemi postav a kupou přepálené akce. Akční film bez jakýchkoliv snah podat divákovi něco aspoň trochu chytřejšího nebo výraznějšího, ale díky tomu, že ta akce většinou funguje výborně, je sice šílená, ale nápaditá a využívá správně auta, je z ní cítit poctivost (stačí si na youtube vyhledat nějaké video z natáčení) a adrenalin, díky anglickému přízvuku Jasona Stathama a Nathalie - u ní jsou i jiné nezanedbatelné klady, a samozřejmě díky závěru, do kterého dal Vin viditelně celé své srdce, na tři půjdu. Ale nelíbí se mi, že série nedokázala po pětce zůstat na takové skvěle rozjeté pozici. 6/10(3.3.2016)

Původně jsem k filmu komentář psát nechtěl, neboť jsem na něj již vypotil vysoce odbornou recenzi, kterou mám umístěnou na profilu, nicméně uteklo pár dní a já se dozvěděl, že film trhá rekordy návštěvnosti. Za pouhý víkend si tento díl v kinech po celém světě vydělal úctyhodných 392 milionů dolarů, což je zhruba o 392 milionů dolarů víc, než jste si za víkend vydělali vy. A internet samozřejmě vzlykavě pláče, že se Paul tohoto nadstandardního úspěchu nedožil, ačkoliv si neuvědomuje, že onen úspěch tkví právě v tom, že to borec zaparkoval o břízu. To se totiž i ti největší lahváčoví diváci, kteří intelektuálně onanují výhradně u Tele Tele, a kteří nemají ani elementární povědomí o světové kinematografii, takže si myslí, že pan Wan je ten príma prodavač od nich ze sámošky, rozhodli vypravit do nejbližšího biografu, aby uctili památku svého guru, o kterém pouze náhodně slyšeli od svého vnuka, že prý to byl fakt hustej týpek woe! Nechci opět znít jako neslýchaně odporný cynik, takže výsostně uznávám, že je opravdu moc smutné, že nás opustil herec, který byl natolik významný a přínosný, že jej známe pouze z absurdně výplachové série Rychle a zběsile, která ukazuje dětem, že řídit jako naprosté prase je vlastně totálně kůl, ale aby se každý jeho bigotní fanoušek bez špetky přirozeného nadhledu musel pokaždé, když si někdo zažertuje o jejich idolu, chovat jako zhrzená menstruující třináctka, tak to asi není něco v pořádku. Ačkoliv tento komentář může znít nasraně, tak věřte, že se zrovna chichotám rozkošně jak morčátko na LSD a tlemím se všem těm facebookovým rozhořčeným idiotům, kteří se u humorného citátu Tohle auto se řídí samo! - Paul Walker, naprosto pobouří a stylistickým humusem obsahově srovnatelným s obrazci v čerstvě vyvržených zvratcích pošlou celý svět do piče, protože takhle teda jako ne! Film sám o sobě se samozřejmě vyvedl a když to říkám já, tak to musí být pravda, tudíž postačí před návštěvou kina odložit mozek do zavařovačky a jít se bavit. Takže já, vaše královské blahorodí, vaše jasnost z pika zrozená, z rodu Evženovičů, první svého jména, král hulvátů, kokotů a dealerů, bojovník s demencí, mistr vytříbené kritiky a ušlechtilých mravů, vznešený král RedAK, vám film vřele doporučuji!(8.4.2015)

• - Závěrečný monolog Dominica Toretta (Vin Diesel) je věnován památce zesnulého Paula Walkera. (Shadowspark)

• - Vin Diesel prohlásil, že se jedná o první díl nové trilogie. (S.W.A.T)

• - Zápas v americkém fotbalu, který sleduje Hobbs (Dwayne Johnson) v nemocničním pokoji na TV, je záznam zápasu univerzitní ligy mezi týmy Miami Hurricanes a Florida State Seminoles z 16. 11. 1991. V akci můžeme vidět přímo Johnsona, který byl tehdy hráčem týmu, jak v dresu Miami "sackuje" quarterbacka soupeře. (BS)