Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (CinemArt)

bavorak2 odpad!

Jo ohromný.Teda pokud jste dítě do 8 let.Protože tomu nebude vadit,že to nemá pořádný děj,režii a akční scény jsou to nejhorší co jsem kdy viděl.10% a to jen proto,ze 0 si schovávám pro další díl. ()

Rorschach_SK

"Autá nevedia lietať." O tom, že tento výrok sa mýli nás budú tvorcovia presvedčovať po celú stopáž v nejednej akčnej scéne, a že ich bolo požehnane. Akcia je tak zbesilá a zmyslov zbavená, že je až smiešna (aj na pomery FF a to je už čo povedať) - keď nestačí prepadnutie a tanec medzi guľkami v Azerbajdžane, tak vrchol je akcia v Abú Dhabí s penetráciou mrakodrapov (pokiaľ to mal byť pokus ukázať prostredník Mission: Impossible - Ghost Protocol, tak FF zlyhal na celej čiare). A pretože sme sakra nostalgický a okrem obligátnych kecov o rodine sa musíme vrátiť domov do LA (nie pretiahnuté natáčanie a nedostatok rozpočtu s tým fakt nič nemá). Tu partia rozpúta novodobú bitku o LA - nie, nie sú v tom zapletený mimozemšťania - aj keď jedno čudo tu poletovať bude. Hlavné postavy hrajú svoj štandard, len Pán Skala je potlačený do úzadia, ale v momente, keď povie svojím zlomenimám - "fuck you" - sanitkou napodobní Bruceho Willisa keď mu dôjdu náboje a vytiahne skutočne veľký, obrí ... (nie to nevykecám) tak je mu jeho absencia odpustená. Čo sa týka záporáka, tak ten v Stathamovej podobe chce pôsobiť tak drsne, že o jeho strnisko by ste zodrali aj ten najdrsnejší šmirgeľ a aj keď k tomu má spočiatku celkom fajn nakročené, scenár s neho v konečnom dôsledku spraví skôr trápnu postavičku, ktorá sa objaví na scéne len preto, aby pokazila zábavu a zas zmizne, až do ďalšej akcie. Nehovoriac o záverečnom "street fight-e" Diesel vs. Statham, ohlásený doslova biblickou hudbou (sakra toto nie sú Star Wars), ale pritom nesiahajúc ani po päty živelnej pár rokov starej pästnej výmene Diesel vs. The Rock. Veľký palec hore má ale štáb zas viac ako dôstojné rozlúčenie z Paulom, pri ktorom sa tlačí slzička do oka a zachraňuje tak 7 diel série, ktorá pomaly smeruje zas do vôd priemernosti, aj keď veľkorozpočtovej, ale priemernosti. ()

marvolo

Za mňa nič moc. Iba veľká akcia, ale to je asi všetko. Táto skupinka vie v meste narobiť väčšiu paseku než niekoľkotonový Transformers. Do popredia sa dostala akcia, niekedy až nezmyselná a tam niekde v pozadí bol nejaký dej, samozrejme rozprávkový, ako celý film. Už úvodná scénka, kde Jason Statham opúšťal nemocnicu a za ním ostala len obrovská spúšť, tak to bol signál, že nesledujeme akčné krimi ale rozprávku. Ak by sa nejednalo o sériu Rýchlo a zbesilo a nebola by to rozlúčka s Paulom, tak by to bol len odpad. ()

smirec1 odpad!

totalna chujovina bez deja. Ale hlavne uplne mimo reality. Oproti tomuto je este aj terminator uplne realny film. Vpalia do seba auta v plnej rychlosti celne a ani pripnuti neboli...a tak vystupili, ze ani len krv z nosa im netiekla! A to uz ani nehovorim o spadnuti z utesu alebo skakanie z budovy do budovy s autom... alebo pristatie presne na ceste pri zoskoku z lietadla ...no uplna hovadina!!!Uplna strata casu!!!! ()

martinius27

Z môjho pohľadu ide o najslabší film z celej série. Nemôžem si pomôcť ale pribeh ma vôbec nezaujal, celé je to až priliš prehnané. Scéna z úvodu kde Jason Statham vychádza od brata z nemocnice, kde sám zneškodnil možno 50 policajtov, tak to nevidíte asi ani v Expandables, ďalšia scéna zoskok áut padakom rovno na cestu, skok autom z jednej budovy do druhej, uff to bolo naozaj veľa aj na mňa. Z celého filmu sa mi pačila naozaj len posledná čast venovaná zosnulému Paulovi Walkerovi. Ak máte radi akčné výplachy prídete si na svoje, no po stránke príbehu táto časť stratila svoje čaro. Niekedy viac akčných scén neznamená, že film je lepší, skôr to celé padlo na škodu príbehu, kde sa do popredia dali akčné scény. Ja osobne som od sedmičky čakal niečo úplne iné, nejaký ten príbeh doplnený skvelými akčnými scénami. Žiaľ ostali len tie akčné scény. Na druhú stranu kto má rád akciu a scény ako z iného sveta príde si na svoje. No u mňa film dostava len 3 hviezdy. Nebyť pocty venovanej Paulovi tak by som mu dal len 2, no tá posledná scéna chyti za srdce, asi jediná z celého filmu. ()

MorningStar

„Vždycky budeš se mnou. A vždycky budeš můj brácha.“ A já vždycky věřil, že se mi tahle série bude líbit až do konce – a ano, bez Briana O'Connera na to jako na konec pohlížím. Stejně jsem se na to díval jen kvůli němu a se samotným plešounem mě to dál nezajímá. Přiznám se, že jsem dlouho nedokázal definovat, co konkrétního mi na sedmičce vadí. Většinou to sebe chrlím jako blesky, ale tady jsem přemítal a přemítal, dokud jsem neměl jasno – je to právě ten plešoun. Respektive je na vrcholu pyramidy všech negativních důvodů. Vin Diesel si na supermana hrál už v šestce (nebo jste už na ten most zapomněli?), ale způsob jakým je tu představován jako alfa samec, na něhož nikdo nemá a který v autě přežije naprosto cokoliv a ještě se u toho zvládne tvářit drsně a chraplivě mluvit, je strašně nucený. Divákovi je to servírováno nikoliv pod nos, ale přímo do huby, do krku, do pajšlu. U Riddicka to beru, k té postavě to patří, ale z Toretta se stal hotový Semir Gerkhan: na silnici i mimo ni je nesmrtelný a nechybuje – v boji, za volantem, u rodinných průpovídek – jako jediný. Z recenzí a komentářů jsem před koukáním nadšeně vyčetl, že je zde skonalý Paul stejnou měrou. Nevím, na jaký film tito pisatelé čuměli, ale sedmička je hned dalším dílem, kde je trestně upozaděn, což mi potvrdili tři spoludiváci. Dva fighty s Tonym Jaa? No a? Scénář se ho sice snaží berličkami procpat tam či onam a vlepovat mu body k dobru tím, že se drží svého parťáka, ale to nepomáhá. Už to není o dvou hlavních postavách, bohužel. Upozaděni jsou tu vlastně všichni až… na jednoho supermana. Věrný kolektiv, co se tolik let motal kolem aut, se proměnil v čestné křoví. A příběh je taky divný. Seru na proskakování autem skrze mrakodrap, seru na auta s padáky, i jak trapně působí zničená nemocnice na začátku. Seru na to, že i když Dwayne Johnson desetkrát udeří, jeho protivníkovi z nosu neteče krev (ehm, kolik ran myslíte, že by stačilo v reálu?) a pořád je bojeschopný. Seru na to, že to tu dvě auta do sebe napálí v plné rychlosti, jenom aby řidiči vzápětí vystoupili (bez otřesu, bez škrábance) a šli si to dovyřešit ručně. Vzpomínáte si, jak v prdeli byli hrdinové, když si ve dvojce doskočili na prchající člun? Že si jeden z nich přitom zvládl zlomit ruku? To je panečku rozdíl, ale já tyhle věci neřeším. Jenomže hrdinové se skoro celý film pachtí za čipem, aby jim našel jejich soupeře. On je při tom putování nachází zcela snadno, ale nikdy to není vhodný čas na to, zkusit si to s ním vyřídit. Našel nás, takže zdrhnout a hurá za čipem, co nám ho najde. Pak to setkání bude probíhat jinak. Nebo ne? Ne vážně, já chci zpátky atmosféru prvních dvou dílů. V tomhle případě si už cením víc komornosti a právě proto, že mám pocit, že osmička bude ještě nabušenější a nadupanější, lámu nad touhle sérii hůl. Asi včas. Možná pozdě. Třeba zbytečně, ale určitě z dobrých důvodů. Jinak závěrečná rozlučka opravdu dojala k slzám. FOR PAUL. Třetí Star Trek by se takhle mohl rozloučit se Spockem. Ten vesmírný drajv bych si u toho uměl představit. () (méně) (více)

TXmovie

Tak toto dílo nesmí uniknout žádnému nadšenci akčních filmů. Tato série se postupně přenesla ze závodních pouličních závodů na čistokrevní „akčňák“ nejvyššího kalibru. Tento fakt FF7 jen podtrhuje. Takže milovníci neutuchající akce skrz naskrz prošpikované masáží nereálných scén hurá na věc. Bezpochyby se nebudete nudit. Nic víc ale ani nic míň v tom nehledejte. Film je určen jednoznačně vymezenému publiku akčních nadšenců, a zde i přes velký hype plně skóruje. Jen tak dál. Vystřílených 100%. ()

alphatown

Shlédnul jsem všech 7 dílů za sebou a hodnotím celou sérii. Je to takový filmový seriál jehož sedmý díl je asi nejvíce akční. Připomínalo mi to film Postradatelní - hraje tu mnoho hvězd a akce je nabitá souboji a přehnanými, po fyzikální stránce nemožnými , ale pěkně vypadajícími scénami. Jeden z nejlepších nových akčňáků. ()

digiMonster

Dámy a Páni Furious 7 je pravdepodobne najnerealistickejší akčný film aký som doposiaľ videl :D predbehol dokonca svojho predhodcu F&F 6 a legendárnu úvodnú scénu z Charlies Angels 2, ...ale odhliadnuc od toho, že v tomto filme je každý nesmrteľný, fyzika žiadna a príbeh mizerný čuduj sa svet film vie pobaviť.. áno pobaviť !.. divák sa normálne teší na ďalšiu bombastickú a nereálnu scénu ktorá prekoná tu predošlú :D Niekedy sa čudujem že to tým režisérom a scenáristom tie filmové štúdia schvália :D ale tak zarobilo si to na seba a to je hlavne ide sa ďalej ;) ...strata času 40% ()

eexDon

Für mich - 75%, - /extrémní, přehnané a mimo fyzikální vždy a za každou cenu - už to ale začíná bejt spíš trapný/, + /aspoň, že ta parta se nemění, konečně dobrej a výraznej záporák, všecky ty souboje/káry/baby/lokace/, hodnocení - lepší než 6, horší než moje oblíbená 5, celkově přehnané a magorské, prostě odpočinková popcornová zábava na jedno použití, hlavně u toho moc nemyslet, kdyby se občas trochu přibrzdilo, tak by to nebylo na škodu, škoda Paula, na konci to bylo takový trochu smutný ()

doMchek

Imho, videoklip s prvkami epiky poskladaný z bezobsažného (číreho) sentimentu k hercom, samoúčelnej promenády modelov a modeliek a áut a technológií a parafernáliíí, stroboskopického trikového besnenia a čaplinovských bitiek. Toť tá rozpačitá či uzývaná spomienka naň. Z tej príjemnejšej to je azda občasná humorná (úsmevná) kúlovosť a najmä katarzistické momenty, neviem či zámerné, kedy si to robí zo seba srandu, keďže ako "akčný krimi thriller" si to neustále robí srandu z diváka. ()

Majkowski

Než začnu hodnotit, tak je třeba zmínit jednu věc, nejsem fanouškem série a žádný z předchozích dílů jsem neviděl celý. Kdybych byl fanouškem série, možná by moje hodnocení vypadalo jinak. Každopádně, tento již sedmý příspěvek do série se zkrátka pevně drží zajetých kolejí akčních filmů - výbuchy, honičky a dostatečná dávka nerealističnosti. Jedna z mála věcí, co se mi na filmu zamlouvala, byla postava Dwayna Johnsona, které však tvůrci nevěnovali dostatek času na to, abych mohl dát aspoň 3 hvězdy. (40%) ()

maxi_tom

Zaverečné lúčenie s Paulom to zdvíha jednoznačne o hviezdičku vyššie. Hlúpučky, nezaujimavý a bečkový príbeh (zlaté Fast Five). Scenár už ani neriešim. Akcia síce vizuálne na oko pekná, ale zdĺhava a často až nudná (snáď až na sekvenciu s autami v úlohach parašutistov a následným útokom na ozbrojený konvoj). Škoda Dweyna Johnsona a malého priestoru, ktorý dostal. Jeho hláška "Já jsem armáda" je proste kúúúúúl a najlepší moment filmu. Plusom je určite aj Statham v úlohe plnokrvného záporaka. Celkovo teda 2* (4/10) a už to pravdepodobne neuvidím, možno o pár rokov v telke počas reklamy nejakého zaujimavejšieho kúsku. ()

Robbisek

Musím začít od toho, že tohle není to "Rychle a zběsile" jaké máme rádi. Je to akčňák s nabouchanou vizuální stránkou a hromadou akce. A už moc zvráceností a nesmyslů na jeden film - nesmrtelnost, ignorance fyzikálních zákonů. Zběsilá řežba bez většího smyslu. Nebýt názvu, tak je to jeden z dalších akčních filmů, které rychle zapadnou do zapomnění. Takže z těch 3 hvězd je jedna za závěrečnou rozlučku s Paulem, jedna za akci a kedna za "Fast & Furious". Víc z toho vytřískat nedokážu, i když jsem se celkem bavil. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)