John Oliver: Co týden dal a vzal (TV pořad)

Last Week Tonight with John Oliver

Komedie / Talk-show

USA, 2014, 137x30 min

Účinkují:

John Oliver, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart, Sarah Silverman, Kathy Griffin, Richard Branson, Alex Webb, David Carranza, Tim Gunn, Edward Norton, Vincent D'Onofrio, Hope Davis, Michael Gaston, Dan Hedaya, Josh Lucas, Campbell Scott, David Kaye, Edward Snowden, Helen Mirren, Colin Hanks, Michael Bolton, Jason Jones, Robert John Burke, Kevin Chapman, Rachel Dratch, Regina King, Danny Pino, Dennis Quaid, Jeremy Sisto, Sonja Sohn, Mario Van Peebles, Mike Myers, Mike Birbiglia, Kathryn Hahn, Seth Rogen, Adam Pally, Martin Starr, B.J. Hendricks, Peter Jackson, Anderson Cooper, Jerrod Carmichael, Lisa Loeb, Lin-Manuel Miranda, H. Jon Benjamin, BD Wong, Adrienne Warren, Michael Torpey, Billy Eichner, Kristin Chenoweth, Sheryl Crow, Josh Groban, Cyndi Lauper, John Mellencamp, Usher Raymond, Dan Reynolds, Jason Sudeikis, Rose Byrne, Mahershala Ali, Dylan Baker, Bobby Cannavale, Brian Doyle-Murray, Suzanne Savoy, Moujan Zolfaghari, Keegan-Michael Key, Bob Balaban, Johnathan Fernandez, Yo-Yo Ma, Eric Holder, Amy Schumer, Larry David, Weird Al Yankovic, Nick Offerman, Megan Mullally, Larry Wilmore, Jeffrey Tambor, Franco Vega, Thomas Kopache, dalajláma Tändzin, Ryan Cooper, David Cameron, Taliyah Whitaker, Steve Schirripa, Michael McKean, James Cromwell, Laura Linney, Anna Kendrick, Josh Charles, Samira Wiley, Shannon Woodward, Sunita Mani, Lindsey Broad, Summer Crockett Moore, Luca Padovan, Eugene Mirman, Mike Carlsen, James Wilcox, Cody Lindquist, Derek Klena, Dante Pereira-Olson, Rudy Giuliani, Faith Logan, Devin Trey Campbell, RuPaul, Ilana Becker, Montel Williams, Alise Shoemaker, Robbie Tann, Michaela Sprague, Danni Wang, James III, Carmina Garay, Jacob Berger, Dante Hoagland

Liz Stanton

Scénografie:

Neil Patel, Tricia Robertson

Tohle je u mě numero uno na seznamu oblíbených pořadů. Jedna z nejlepších věcí tady je, že John a jeho scenáristický tým umí vysvětlit nějaký problém, který se například týká čistě jen USA a o kterém našinec v životě neslyšel a to takovým způsobem, že mu porozumím a dokážu se zasmát vtipům k tématu. Samozřejmě, geniální herecké schopnosti a entuziasmus průvodce pořadem Johna Olivera jsou divácky velmi přitažlivé a díky nim má celá show neuvěřitelnou energii. Já osobně Last Week Tonight with John Oliver za nejlepší žurnalistický pořad, což je trošku paradoxní, protože sám John několikrát řekl, že je to koncipované jako entertainment. Tak to berme jako "žurnalistický entertainment pořad" - člověk se zasměje a poučí - což je super.(7.2.2017)

Vážná témata s vtipem a sarkasmem. Překvapivě dobře argumentovaná sit-down comedy probírající Ameriku zase z trochu jiného úhlu, se štiplavou sebereflexí a přitom laskavě. John Oliver kombinuje přístup evropského liberála a americkou šou a ono to kupodivu k sobě sedne. Jen někdy je toho řevu a přehánění až moc.(24.8.2014)

• GrungeChild

Já... já to nechápu. Nestává se mi to tak často, proto se divím. Jakto, sakra?! (ouvej, zapomněl jsem se podívat do POMOva slovníčku naučného, zda to není moc ošklivý termit) ... Především díky počáteční zvědavosti se mi podařilo dokoukat několik epizod téhle zoufale nevtipné šaškárny, a z každé jsem se cítil jen o fous míň vyčerpán, než z rozdováděného Mareše obmotaného stylovým kašmírem, co se na Primě urputně snaží parodovat Jimmyho Fallona. John Oliver mi přijde zhruba stejně zábavný, jako jeho gastro-jmenovec při míchání Casear salátu, a i přes veškerou minimální snahu se mi nedaří přijít na to, proč ostatním ne. Chápu, že s nerdovskými brýlemi je ten obšlehlý model "satirických" TV zpráv, co už asi 150 let běží pravidelně v SNL, o něco schůdnější i pro středoproudé masy, které do sebe s radostí nechají násilně natlačit veškerý zaručeně "osvětový" blaf, pokud se při tom zvyšuje hlas, mává rukama a bujaře pleská do kolen z publika, ale tohle prostě není vtipný, zatraceně (ha, snad nekonfliktní ekvivalent). Ne a ne a NE! 2*(30.10.2015)

Zpočátku to bylo dobré, líbilo se mi, jak měl svoje názory podložené důkazy a citacemi přímo z různých dokumentů, či zákonů. Ale později právě toto začalo upadat. Například když komentoval Trest smrti, tak zmínil částku, kolik tyto tresti smrti stojí, ale už neřekl, jak k tomu číslu došel a co vše je v něm zahrnuto, což je dost podstatné (může tam být třeba zahrnut pobyt ve vezení až do provedení rozsudku..), což by dost zkreslilo jeho názor. Celkově pak podobné nepřesnosti začaly přibývat, což mě poněkud zamrzelo...(18.2.2015)

Dovolím si použít jeden názor, který jsem četl pod jedním z jeho videí. "Svět se od středověku nezměnil, jediný, kdo může říct pravdu nahlas, je šašek". A John Oliver je šašek vskutku geniální. Inteligentní zábava, syrově ale zábavně podaná závažná témata světa ... dobře, hlavně USA, ale do té se přece trefuje nejlépe. USA je přece synonymum pro rozežranost, hloupost a lhostejnost. Díly o jaderných hlavicích, Miss amerika, FIFA ... jsou prostě a jednoduše dokonalé. Zábava nejvyššího stupně o tématech nejhlubšího rozsahu. Nejlepší televizní show.(9.10.2014)

• - Úvodní znělka pořadu je začátkem písně "Go" americké powerpopové skupiny Valley Lodge. (mikiqex)

• - John Oliver podle většiny fanoušků pořadu vypadá jako papoušek. V jednom díle na to dokonce naráží v reakci na komentáře diváků a sám jej posléze napodobuje. Po této epizodě začali fanoušci moderátora také přezdívat "papoušek". (P. J. D.)