poster

John Oliver: Co týden dal a vzal (TV pořad)

 • USA

  Last Week Tonight with John Oliver

Komedie / Talk-show

USA, 2014, 30 min

Scénář:

John Oliver

Hrají:

John Oliver, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart, Sarah Silverman, Kathy Griffin, Richard Branson, Alex Webb, David Carranza, Tim Gunn, Edward Norton, Vincent D'Onofrio, Hope Davis, Michael Gaston, Dan Hedaya, Josh Lucas, Campbell Scott, David Kaye, Edward Snowden, Helen Mirren, Colin Hanks, Michael Bolton, Jason Jones, Robert John Burke, Kevin Chapman, Rachel Dratch, Regina King, Danny Pino, Dennis Quaid, Jeremy Sisto, Sonja Sohn, Mario Van Peebles, Mike Myers, Mike Birbiglia, Kathryn Hahn, Seth Rogen, Adam Pally, Martin Starr, B.J. Hendricks, Peter Jackson, Anderson Cooper, Jerrod Carmichael, Lisa Loeb, Lin-Manuel Miranda, H. Jon Benjamin, B.D. Wong, Adrienne Warren, Michael Torpey, Billy Eichner, Kristin Chenoweth, Sheryl Crow, Josh Groban, Cyndi Lauper, John Mellencamp, Usher Raymond, Dan Reynolds, Jason Sudeikis, Rose Byrne, Mahershala Ali, Dylan Baker, Bobby Cannavale, Brian Doyle-Murray, Suzanne Savoy, Moujan Zolfaghari, Keegan-Michael Key, Bob Balaban, Johnathan Fernandez, Yo-Yo Ma, Eric Holder (a.z.), Amy Schumer, Larry David, Weird Al Yankovic, Nick Offerman, Megan Mullally, Larry Wilmore, Jeffrey Tambor, Franco Vega, Thomas Kopache, dalajláma Tändzin, Ryan Cooper, David Cameron (a.z.)

Producenti:

Liz Stanton

Scénografie:

Neil Patel, Tricia Robertson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Carth
  *****

  Olivera sleduju díky serveru VideaČesky (díky jim za překlad) a od začátku mě nadchl. Vtipnou, občas přestřelenou, ale stále inteligentní formou pojatá témata, která třeba na první pohled nebudí pozornost, ale stojí za to o nich vědět a mluvit. To, co se řešilo v posledních dílech, totiž drony a váleční překladatelé, ale zvedá celý pořad na úplně jinou úroveň. U těch už není k smíchu vůbec nic a člověk jen sedí, zírá a mrazí ho v zádech. Dávat dohromady materiály k tomuhle komediálnímu pořadu musí bejt neskutečná deprese.(22.10.2014)

 • DaViD´82
  *****

  Brit John Oliver a jeho tým "nastavují zrcadla" (nejen) Americe. Neděli co neděli se ve své půlhodince (jedno velké téma na cca 15-20 minut, k tomu přehled událostí ze světa a nějaké to menší téma) nezastaví před ničím/nikým a tepou horem spodem do témat, kterým se ostatní (sice nejen v zámoří, ale především v zámoří) vyhýbají jako čert kříži či když již o nich informují, tak z poněkud jiného úhlu pohledu. A nikdy ani náznakem tak trefně, vyargumentovaně a vtipně. Ano, bez HBO (či možná ještě Comedy Central) v zádech by takováto investigativní (ehm, ehm) žurnalistika (ano, šašek je tu novinářem a svou prací dělá z novinářů šašky) vzniknout snad ani nemohla. Tvůrci tohoto pořadu totiž umí vysvětlit kontroverzní témata blbuvzdorným (ale nikdy blbým či diváka podceňujícím) způsobem, který funguje jako osvěta a přitom nepůsobí jako mentorování. A jakoby toto samo o sobě nestačilo, tak jim navíc nikdy není nic svaté a neodpustí si tedy větší než malou dávku inteligentní satiry, černého nekorektního humoru a neustálého „zlehčování“ ožehavých témat (aniž by se však ztrácela informační hodnota). Prostě učebnicová ukázka infotainmentu. Samozřejmě to celé stojí čistě na Oliverovi, který kdyby byl jen o pomyslný chlup méně sympatický či vtipný, tak se to rázem rozsype jak domeček z karet. Jenže Oliver je VELMI vtipný sympaťák (tedy až na ty jeho pavoučí prsty) a výsledkem tak je ta vůbec nejvyšší dívčí publicistické opinion show (vše stojí a padá na názorech Oliverova týmu, které bez výjimky stojí za vyslechnutí, ať již s nimi souhlasíte či ne); nic více a nic méně.(9.7.2015)

 • PROROK14
  *****

  Geniálne rozoberá nenápadné, ale pritom závažné problémy spoločnosti a dáva tomu istú dávku sarkazmu a humoru tak, že jeho sledovanie je skoro ako droga. Poukazuje na rôzne nezmysly, hlúposti a nedostatky systémov ako školstvo, súdnictvo, zariadenia na výkon trestu, ale aj Miss USA a podobne. Pri tom sa opiera o rôzne fakty ako záznamy výsluchov, citácie z oficiálnych správ a dokumentov ale aj výpovedí dotknutých svedkov. Reláciu obohacuje o vlastné vsuvky, ktoré sú nesmierne kreatívne a vtipné, ale v divákovi zároveň zanecháva ten odkaz pointy, o ktorú vlastne šlo. Táto relácie zároveň informuje, vzdeláva a baví.(10.10.2015)

 • Kothy
  *****

  Velmi kvalitní americká noční show s ironickým britským moderátorem. Ten se opravdu s ničím nepáře a má dobré postřehy. Pouští se do různých kontroverzních, politických, ekonomických nebo společenských problémů. "Infrastructure is not sexy." :D(1.10.2014)

 • SaNcHeZ_cz
  *****

  Po pár dílech nemůžu jinak a zvedám o hvězdu na plné hodnocení. John Oliver v rámci několika dílů naprosto bezkonkurenčně boduje i tam, kde to Colbertovi tolik nešlo a tak předvádí na televizní obrazovce to, co si jen tak někdo nedovolí. A to mě baví, jen tak dál.(8.6.2014)

 • - John Oliver podle většiny fanoušků pořadu vypadá jako papoušek. V jednom díle na to dokonce naráží v reakci na komentáře diváků a sám jej posléze napodobuje. Po této epizodě začali fanoušci moderátora také přezdívat "papoušek". (P. J. D.)

 • - Úvodní znělka pořadu je začátkem písně "Go" americké powerpopové skupiny Valley Lodge. (mikiqex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace