Reklama

Reklama

John Oliver: Co týden dal a vzal

(pořad)
  • USA Last Week Tonight with John Oliver
Trailer
Komedie / Talk-show
USA, (2014–2024), 162 h 54 min (Minutáž: 22–45 min)

Tvůrci:

John Oliver

Kamera:

Russell Swanson

Hudba:

Bob Golden

Účinkují:

John Oliver (moderátor), David Kaye, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(310)

Obsahy(1)

Jedna z nejzábavnějších a nejpříjemnějších osobností americké televizní scény za poslední roky - muž, jehož působení v The Daily Show s Jonem Stewartem v roce 2013 získalo chválu kritiků, diváků i Stewarta samotného - John Oliver přichází na HBO se zcela novou talk show. Aktuální pohled na týden v novinkách, politice a aktuálních událostech - v tomto půlhodinovém pořadu bude mít John Oliver unikátní platformu, aby nabídl své osobité stanovisko a výrazný hlas k jakékoliv sociální, politické či existenciální záležitosti, které čelí Amerika a celý svět. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (117)

overfloater 

všechny recenze uživatele

Po druhe rade musim snizit hodnoceni z 5* na 3* za velky upadek. Prvni serie byla temer dokonala, se silnymi tematy a dobrymi politicky nekorektnimi a trefnymi poznamkami. Nicmene ke konci prvni serie a cela druha se nese uz ve velmi politicky korektnim tonu jeho nazoru. Sice si stale zachovava vtipnost a snahu o nadsazku, ale v mych ocich si na to uz pouze hraje. Velka skoda. Nejprve jsem byl unesen, pak postupne prichazelo vetsi a vetsi zklamani. Jak jsem s nim v prvni serii souhlasil, ve druhe jen kroutim hlavou... ()

figliar 

všechny recenze uživatele

Nejedná sa o klasickú talk-show, pretože John Oliver si nepozýva každý diel hostí a nevedie s nimi rozhovory, ale to nemení nič na tom, že Last Week Tonight je skvelé, náučné a výstižné. Každý týždeň na HBO príjemne zhŕňa aktuálne dianie a John aj ako rodený Angličan vie bez servítky povedať, to čo si myslí o USA. ()

Reklama

jerry12 

všechny recenze uživatele

100%. Nikdo na světě neumí tak geniálně kombinovat britský a americký humor, a navíc ho skloubit se závažnými až alarmujícími tématy, o nichž dokáže nikoli bezduše a účelově, jak to u komiků často bývá, ale velmi zajímavě a chytlavě hovořit. To je přidaná hodnota, která většině moderátorů amerických talk-show chybí; nikoli Last Week Tonight, která je dokonalou sondou do amerických duší, jímž se Oliver dokáže svým černohumorně sarkastickým pojetím tématicky zpravodajských monologů dostat až na dřeň, a když i normálně třeba nepříliš vtipnou myšlenku interpretuje muž jeho charismatu a sebedůvěry, je to vždycky špičková zábava, ze které už si nenechám ujít jediný díl. Je fantastické, jak Oliver dokáže otevřít Američanům oči v tématech, která sice zneužívá ve prospěch zábavy, ale zároveň jimi nutí k zamyšlení a intelektuálně tak podsouvá společnosti pocit viny a povinnosti hledat řešení a diskutovat o otázkách i za hranicemi humoru. Vrcholná osmdesátiprocentní zábava s dvacetiprocentní dávkou intelektuálně-politicky-společenského ražení, a to je přesně poměr, který můžu. A je třeba dodat, že pokud prezentuje své reálné názory a není to "jen" scénář, tak v osobní rovině s Oliverem v 99% případů názorově sympatizuji, a taková shoda je extrémně vzácná. John Oliver je Bůh a Last Week Tonight satirická show tisíciletí! ()

GrungeChild 

všechny recenze uživatele

Já... já to nechápu. Nestává se mi to tak často, proto se divím. Jakto, sakra?! (ouvej, zapomněl jsem se podívat do POMOva slovníčku naučného, zda to není moc ošklivý termit) ... Především díky počáteční zvědavosti se mi podařilo dokoukat několik epizod téhle zoufale nevtipné šaškárny, a z každé jsem se cítil jen o fous míň vyčerpán, než z rozdováděného Mareše obmotaného stylovým kašmírem, co se na Primě urputně snaží parodovat Jimmyho Fallona. John Oliver mi přijde zhruba stejně zábavný, jako jeho gastro-jmenovec při míchání Casear salátu, a i přes veškerou minimální snahu se mi nedaří přijít na to, proč ostatním ne. Chápu, že s nerdovskými brýlemi je ten obšlehlý model "satirických" TV zpráv, co už asi 150 let běží pravidelně v SNL, o něco schůdnější i pro středoproudé masy, které do sebe s radostí nechají násilně natlačit veškerý zaručeně "osvětový" blaf, pokud se při tom zvyšuje hlas, mává rukama a bujaře pleská do kolen z publika, ale tohle prostě není vtipný, zatraceně (ha, snad nekonfliktní ekvivalent). Ne a ne a NE! 2* ()

RajAthen 

všechny recenze uživatele

Jednoduše skvělé, a chytré. Show, která se nebojí se věnovat pozornost opravdu vážným tématům s nadhledem, jak je to jen možné. Můj obdiv za dramaturgii, díky které je každé téma opravdu velmi vhodně i na malém prostoru představeno a vyargumentováno, i provedení, Oliverovo frázování jsem si po prvním díle zamiloval. Jen tak dále! ()

Galerie (139)

Zajímavosti (2)

  • John Oliver podle většiny fanoušků pořadu vypadá jako papoušek. V jednom díle na to dokonce naráží v reakci na komentáře diváků a sám jej posléze napodobuje. Po této epizodě začali fanoušci moderátora také přezdívat "papoušek". (P. J. D.)
  • Úvodní znělka pořadu je začátkem písně "Go" americké powerpopové skupiny Valley Lodge. (mikiqex)

Související novinky

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)

Reklama

Reklama