poster

John Oliver: Co týden dal a vzal (TV pořad)

 • USA

  Last Week Tonight with John Oliver

Komedie / Talk-show

USA, 2014, 137x30 min

Účinkují:

John Oliver, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart, Sarah Silverman, Kathy Griffin, Richard Branson, Alex Webb, David Carranza, Tim Gunn, Edward Norton, Vincent D'Onofrio, Hope Davis, Michael Gaston, Dan Hedaya, Josh Lucas, Campbell Scott, David Kaye, Edward Snowden, Helen Mirren, Colin Hanks, Michael Bolton, Jason Jones, Robert John Burke, Kevin Chapman, Rachel Dratch, Regina King, Danny Pino, Dennis Quaid, Jeremy Sisto, Sonja Sohn, Mario Van Peebles, Mike Myers, Mike Birbiglia, Kathryn Hahn, Seth Rogen, Adam Pally, Martin Starr, B.J. Hendricks, Peter Jackson, Anderson Cooper, Jerrod Carmichael, Lisa Loeb, Lin-Manuel Miranda, H. Jon Benjamin, BD Wong, Adrienne Warren, Michael Torpey, Billy Eichner, Kristin Chenoweth, Sheryl Crow, Josh Groban, Cyndi Lauper, John Mellencamp, Usher Raymond, Dan Reynolds, Jason Sudeikis, Rose Byrne, Mahershala Ali, Dylan Baker, Bobby Cannavale, Brian Doyle-Murray, Suzanne Savoy, Moujan Zolfaghari, Keegan-Michael Key, Bob Balaban, Johnathan Fernandez, Yo-Yo Ma, Eric Holder, Amy Schumer, Larry David, Weird Al Yankovic, Nick Offerman, Megan Mullally, Larry Wilmore, Jeffrey Tambor, Franco Vega, Thomas Kopache, dalajláma Tändzin, Ryan Cooper, David Cameron, Taliyah Whitaker, Steve Schirripa, Michael McKean, James Cromwell, Laura Linney, Anna Kendrick, Josh Charles, Samira Wiley, Shannon Woodward, Sunita Mani, Lindsey Broad, Summer Crockett Moore, Luca Padovan, Eugene Mirman, Mike Carlsen, James Wilcox, Cody Lindquist, Derek Klena, Dante Pereira-Olson, Rudy Giuliani, Faith Logan, Devin Trey Campbell, RuPaul, Ilana Becker, Montel Williams, Alise Shoemaker, Robbie Tann, Michaela Sprague

Producenti:

Liz Stanton

Scénografie:

Neil Patel, Tricia Robertson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PROROK14
  *****

  Geniálne rozoberá nenápadné, ale pritom závažné problémy spoločnosti a dáva tomu istú dávku sarkazmu a humoru tak, že jeho sledovanie je skoro ako droga. Poukazuje na rôzne nezmysly, hlúposti a nedostatky systémov ako školstvo, súdnictvo, zariadenia na výkon trestu, ale aj Miss USA a podobne. Pri tom sa opiera o rôzne fakty ako záznamy výsluchov, citácie z oficiálnych správ a dokumentov ale aj výpovedí dotknutých svedkov. Reláciu obohacuje o vlastné vsuvky, ktoré sú nesmierne kreatívne a vtipné, ale v divákovi zároveň zanecháva ten odkaz pointy, o ktorú vlastne šlo. Táto relácie zároveň informuje, vzdeláva a baví.(10.10.2015)

 • boshke
  *****

  A nové božstvo se zrodilo! Inteligentní, vtipné, trefné, věcné. Při sledování této show člověku přijde automaticky na mysl myšlenka, že se tady ve střední Evropě s naším Babišem a předraženou Blankou nemáme až tak špatně. Jeden příklad za všechny - USA spolu s Papuou - Novou Guineou jsou jediné dvě země na světě, které nemají placenou rodičovskou dovolenou. A i ta neplacená trvá nejvýše tři měsíce... 100%(22.2.2017)

 • the_weaver
  *****

  Po zvolení Trumpa prezidentom nemohla prísť lepšia odpoveď než John Oliver a jeho trefné, záživné a mimoriadne vtipné odhaľovanie nekompetentnosti Trumpa a jeho administratívy. Len za pár dielov od konca 3. série ho s šikovnou nadsázkou úplne roznosil na kopytách. Keby tak raz venoval nejaký diel aj Ficovi či Zemanovi...(12.3.2017)

 • Jinny
  *****

  John Oliver si pouští hubu na špacír a při svých politických a společenských komentářích zní (skutečně!) jako někdo, kdo vyrostl na Monty Pythons. Jako bonus přidává i to, že na rozdíl od některých svých amerických kolegů nepůsobí jako gumový panák. Příznačně pro žánr talk show ale samozřejmě většinou končí jakýmsi pomyslným pokrčením ramen ve stylu "eh, co s tím jako můžeme dělat".(8.7.2014)

 • overfloater
  ***

  Po druhe rade musim snizit hodnoceni z 5* na 3* za velky upadek. Prvni serie byla temer dokonala, se silnymi tematy a dobrymi politicky nekorektnimi a trefnymi poznamkami. Nicmene ke konci prvni serie a cela druha se nese uz ve velmi politicky korektnim tonu jeho nazoru. Sice si stale zachovava vtipnost a snahu o nadsazku, ale v mych ocich si na to uz pouze hraje. Velka skoda. Nejprve jsem byl unesen, pak postupne prichazelo vetsi a vetsi zklamani. Jak jsem s nim v prvni serii souhlasil, ve druhe jen kroutim hlavou...(13.4.2015)

 • - Úvodní znělka pořadu je začátkem písně "Go" americké powerpopové skupiny Valley Lodge. (mikiqex)

 • - John Oliver podle většiny fanoušků pořadu vypadá jako papoušek. V jednom díle na to dokonce naráží v reakci na komentáře diváků a sám jej posléze napodobuje. Po této epizodě začali fanoušci moderátora také přezdívat "papoušek". (P. J. D.)