Ash vs Evil Dead (TV seriál)

Ash vs Evil Dead

• Austrálie

Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015–2018, 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Komentáře uživatele corpsy k tomuto TV seriálu

Seriál, ktorý ohromuje svojou krvavou nekompromisnosťou a drsnými ( vtipnými ) hláškami a je pre fanúšikov EVIL DEAD jedným obrovským potešením.(28.1.2017)

Očakávania boli vysoké a splnili sa z väčšej časti. Niečo také sa totižto už len tak nevidí a to ani v TV ani na plátnach kín.(28.1.2017)

Dal som nemilosrdne milosrdné 4 stars. Dosť málo na moju obľúbenú hororovú franchise. Bolo možné s určitosťou očakávať, že TV sa síce chopí motívu so všetkou poctou, ale predsa len televízne. Na home entertainment zábavu je ale pilotný diel EL JEFE vysoko nadpriemerným kusom, rozbehovkou ktorá nám rozdá karty ( a pršiplášte proti prívalu krvi a rôznych častí tiel ) a udá smer. Ja len dúfam, že nasledujúce časti dokážu, že Ash je prekliate coolový muthafuka.(16.3.2016)

Tak toto už áno. Časť druhá pod názvom BAIT, už má s EVIL DEAD lepší príbuzenský vzťah. Aj sa nám už trochu zamračilo ( teda nemyslím poveternostne ), hlášky sa už teraz dajú zapísať medzi nesmrteľné a gore je sladučké, ako sirup z ktorého sa vyrába umelá krv. Ash, len tak ďalej!(16.3.2016)

Tak sme si prvých 15 minút pekne pokecali, aby sme nakoniec konečne vyvolali nejakého toho démonika pre preventívnu akciu. Časť z názvom BOOKS FROM BEYOND sa zameriava viac na vysvetlovanie okolností, ako evildeadovský masaker. No ono trochu odfúknuť neuškodilo. Len aby sa to nestalo tradíciou.(16.3.2016)

Tak zatiaľ najmenej prijateľná epizóda. BRUJO je niečo, ako keby ste do mládežníckeho seriálu montovali politiku. Nepasuje. Spoločné sú iba postavy. Škoda.(16.3.2016)

THE HOST je epizódou, ktorá si udržuje pozornosť svojím napätím a atmosférou, ale predsa len to nieje to pravé orechové. Teda tá jedinečná, dokonalá fúzia splatter hororu a komédie.(16.3.2016)

THE KILLER OF KILLERS je mňamka, ktorá po o niečo slabších epizódach vylepšila (ne)osamelému bijcovi reputáciu. A keďže smerujeme ku veleznámej ( áno tej! ) Chate, očakávania sú bombastické.(17.3.2016)

Tak epizóda FIRE IN THE HOLE predstavuje ešte jednu zastávku pred vstupom do Chaty. Možno ju označiť ako ticho pred búrkou? Čas ukáže, lenže čas vie byť aj nemilosrdný.(17.3.2016)

V časti pod názvom ASHES TO ASHES funguje skôr nostalgia. Promenádujeme sa po známych miestach v Chate, spomíname na známe situácie. A to je asi tak všetko. Hlavná zápletka trochu skučí a neponúka sa nám ani obvyklé gore s litrami krvi. Tak snáď nabudúce.(17.3.2016)

BOUND IN FLESH je pravdepodobne doteraz najtemnejšou epizódou seriálu, avšak s prihliadnutím na to, kde sa nachádzame ( Chata ), temnosti, gore a humoru sa kľudne mohlo pridať.(17.3.2016)

I´ll swallow your soul! Tak toto, už je EVIL DEAD. Epizóda THE DARK ONE je presne to, na čo som celých 9 dielov čakal. Hovorí sa, že to najlepšie nakoniec. A v tomto prípade ide o potvrdenie príslovia.(17.3.2016)

Oproti prvej sérii išla kvalitka o niečo dole. Ono zrejme sa to dalo aj čakať. Hovorí sa predsa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky. Teda aspoň nie stále.(28.1.2017)

Táto úvodná časť je rozdelená na 5hviezdičkovú úvodnú sekanicu a 3hviezdičkový zvyšok, ktorý stojí za to hlavne kvôli Ashovým hláškam. Verím ale v zlepšenie.(28.1.2017)

Áno, tak to má byť! Hlášky ( viac ako skvelé ), gore počas celej epizódy ( boj s črevami sa už teraz dá označiť za jednu z najvydarenejších scén z celej série, vrátane filmov ) a bubákovská atmoška ako vyšitá. Len tak ďalej.(28.1.2017)

Skvelý nápad s naprdeným démonickým auťákom, lenže utopený v akejsi bláboláckej vedľajšej línii odohrávajúcej sa na Ashovej párty. Gore si ale zaslúži poctu.(28.1.2017)

20 minút bučania, 5 minút absolútneho nadšenia. Vychádza z toho lepší nadpriemer. Ale chlapci už vstávať prosím.(28.1.2017)

Ak nepočítame Ashove hlášky, je tu doslova totálna absencia humoru a séria sa momentálne otočila do niečoho mysticky dôležitého a osudového. Nie zlé, ale pridať opäť gore slapstick.(28.1.2017)

5 hviezdička za Cheryl. Bolo skvelé sledovať návrat ďalšej ikonickej postavy posadnutej démonom. Škoda, že ten strom z jedničky iba spomenuli.(28.1.2017)

Tak toto veľmi nevyšlo, celkom mimo Evil Dead štýl, nudné a čisté ( rozumej absenciou gore ).(28.1.2017)

Po zhliadnutí tejto epizódy beriem časť predchádzajúcu len ako oddych. Každý ho predsa potrebuje. A po prestávke sa začína opäť razantne.(28.1.2017)

Nostalgia jak sviňa. Toto je ten EVIL DEAD!(28.1.2017)

Súhlasím, že na finále si mohli dať záležať viac. Stále je to ale starý dobrý Evil a tretia séria určite nebude na škodu.(28.1.2017)

Celá táto séria je zatiaľ najviac príbehovo sofostikovaná. Na kráse jej to neuberá, ale ako skvelo začala, tak sa postupom času začala prepadávať do nastavovanej kaše. Chválim hlavne majstrov trikárov, ktorým viditeľne neškodil občas nudný scenár v tom, aby sa vo svojej pozícii vybláznili.(6.7.2018)

Rozbeh ako sa patrí. Môžem povedať, že scéna v škole patrí medzi tie najlepšie sekvencie všetkých doterajších častí, ponúkajúc humor, akciu a pekelne skvelé gore. Očakávania veľké.(6.7.2018)

Séria sa teda nevyvíja vôbec zle, naopak. Tento diel je opäť našľapaným malým zázrakom plným skvelej muziky ( scéna v spermobanke a záverečné titulky ) a presne toho, čo od EVIL DEAD čakáte. Hustého gore.(6.7.2018)

Prestávka na oddych? No môže byť. Tretí diel trochu ubral v drajve, ale aspoň nie v skvelom príspevku hnusu a krvi.(6.7.2018)

Keďže trebalo aj trochu povysvetľovať okolnosti, tak sa aj trochu viac sústredilo na dialógy. A ono to aj tak nestratilo spád a atmosféru.(6.7.2018)

Nebyť tých hrátok s Evil baby, asi by táto zatiaľ najslabšia časť zišla u mňa ešte nižšie.(6.7.2018)

Jedna z najlepšie prevedených príšeriek v celej sérii v jednom z najmenej zaujímavých príbehov. Myslím, že tvorcovia si dávajú asi o niečo dlhšiu prestávku pred ( dúfam ) famóznym finále, než som dúfal.(6.7.2018)

Tretia séria spadá do ani nie tak tuposti, ako do zdĺhavosti. Predsa len remeselná stránka veľa veľa zachraňuje.(6.7.2018)

Ash si vyrazí tam na ´´druhú stranu´´ ala INSIDIOUS a zábava sa môže začať. Síce nie taká, ako som čakal, ale viac než obstojná. A v tejto časti sa aj oboznámime s ešte iným využitím rozmiešavača farieb.(6.7.2018)

Po takmer telenovelovskom intre, sa opäť spustí peklo. Škoda, že tak neskoro.(6.7.2018)

Miešať pate cez deviate, sa v tomto prípade oplatilo. Máme tu godzillovskú, madmaxsovskú a hlavne evildeadovskú tématiku na jednej panvici. Čakal som síce fínale ´´eňo ňuňo´´, ale aj tak som viac ako spokojný.(6.7.2018)