Ash vs Evil Dead (TV seriál)

Ash vs Evil Dead

• Austrálie

Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015–2018, 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Ash je zpátky a je to hodně groovy. Bezvadný krvavý seriál, který skvěle navazuje na starou trilogii a obsahuje tvrďáckého, tak trochu lempla, Ashe, jeho hispánskýho kámoše Pabla a jejich sexy kolegyni z obchoďáku Kelly. Tato trojice se společně vydá bojovat proti zlu, které Ash opět omylem vypustil. Sledujeme svižné epizody plné krve, mluvících uříznutých hlav, a nechutností všeho kalibru, které jsou ale udělané klasicky přehnaně, takže nechutné vlastně vůbec nejsou. Při tom si poslechneme plno skvělý sedmdesátkový muziky - Alice Cooper, Deep Purple, Whitesnake, AC/DC a další kapely. No a na závěr bych ještě pochválil Lucy Lawless, jejíž přítomnost mě příjemně překvapila ... a je to pořádná MILFka, která vypadá snad ještě líp než před těma dvaceti rokama v Xeně.(27.2.2016)

Ash se k nám po letech vrátil ve velkém stylu, který mu může leckdo závidět. Jsem rád, že si seriál udržel vtipnou stránku, jako tomu bylo ve filmu z osmdesátek. Tvůrci si s tímto seriálem dali práci a ve výsledku je to strašně vidět. Atmosfericky vyšperkovaný, doplněný skvělou hlavní trojicí a jak už jsem říkal dříve, i z rozdrcení lebky, ze které třískají hektolitry krve se může stát vtipná podívaná. Opravdu tolik způsobů, jak zatočit se zlem se vidí málokde a některé momenty vás úpřímně překvapí. Jen tak dál!(8.4.2016)

Rozjazd (diely 1 - 4) je neskutočná jazda. Nie je to len motorová píla a brokovnica, čo bez ľútosti vraždí. Sú to hlavne Ashove zámerne zlé, absurdne skomolené hlášky a celkový zmysel pre karikovanie, neúprosne odkazujúci na nesmrteľné časy EVIL DEAD II. Čo je však horšie, všetok lačný feeling absurdnej démonickosti sa začne rýchlo vytrácať a finálny dojem sa rovná len akejsi celkom dobre spracovanej, ale nie poctivo namazanej reťazi na motorovú pílu nestarnúcej klasiky.(31.12.2015)

Oživit legendární černohumorný horror Evil Dead s původní hlavní postavou zní jako fajně ujetý nápad a je pravda, že prvních několik dílů to jen potvrzuje. Bruce Campbell má na šedesátníka pořád dost energie a kde mu něco schází, tam to ihned vyplní podařeným vtípkem. Zprvu se zdá, že by seriál mohl představovat takovou odlehčenou verzi The Walking Dead, ale za to s mnohem většími brutalitami. Koupele krve, kousky mozku a střev letící přímo na obrazovku jsou středobodem každého dílu. Bohužel časem se ukáže, že scenáristé nemají, co dalšího nabídnout. Příběh vlastně jen slepuje náhodné scény, postavy nemají po 20 dílech o nic barvitější charakter, než po prvním dílu. Nápady došly nějak brzy... 6/10(4.12.2016)

Notypitcho, co na to říct ? Vím moc dobře proč mám Samíka v oblíbených režisérech. Obvykle nehodnotím seriály ihned po pilotu, ale tady si prostě nemůžu pomoct. Je to hustodémonskykrutopřísný ! 90letej Ash je v neuvěřitelné formě, zbytek kástu super, atmosféra bezvadná, hlášky jako kráva a nemůžu opomenout gore, kterýho bylo ve třiceti minutách tolik, že to člověk ani nechápe. Zatím to necháme na plné palbě a budu doufat, že si to udrží tuhle vysokou úroven zábavnosti. Ale o tom snad nikdo nepochybuje.A geniálně vybraná hudba je další velký plus. 100% P.s: tu bábu z karavanu ani nemuseli moc maskovat :) Update po celé sérii : Hodnocení rozhodně nezměním, je to parádních deset dílů a Samík si to dává jako zamlada, i pár záběrů ze starýho Evil Dead se tam objeví. Doufám že bude i další řada.(2.11.2015)

• - Joseph LoDuca, skladateľ pôvodného soundtracku pre Evil Dead II (1987) a Army of Darkness (1992), vytvoril soundtrack aj k seriálu. (Da_reba)

• - Spočiatku sa malo jednať o ďalší film série, no keďže tvorcovia napísali veľké množstvo nového materiálu, rozhodli sa, že namiesto filmu rozbehnú seriál. (Steny94)

• - Rolu Bruja chcel pôvodne stvárniť Sid Haig, nakoniec sa však tvorcovia rozhodli pre Hemkyho Maderu. (Da_reba)