Ash vs Evil Dead (TV seriál)

Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015 - 2018, 11 h 14 min (Minutáž: 20x30 min)

Stádovitost a neoriginalita místních komentátorů už mi začíná lézt krkem. Jste trapní! Kdo má číst ty pošahané výkřiky, jako Ash je zpátky, Bruce se vrátil, Raimi is back a podobně? Parta senilů před důchodem vzpomene na staré časy ještě před Spajdrmením běsněním a udělá rádoby pokračování zasmrádlých filmů z osmdesátek a taky se slintá, jako kdyby se Kulhánek rozhodl napsat druhej díl upírů nebo dokonce třetí díl Cesty krve. Ne snad, že by to bylo špatné, ale takhle vyvádět? Je to nedůstojné a trapné. Starej kardiak Ash zase jednou vzal do ruky flintičku, na pahýl nasadil motorovku, hustě se zatvářil, ustřelil pár démonských květáků...je to von, no je to von, Ash je zpátky, Bruce se vrátil, Raimi si back! Groovy! Pět boomsticků bez váhání.(11.11.2015)

Oživit legendární černohumorný horror Evil Dead s původní hlavní postavou zní jako fajně ujetý nápad a je pravda, že prvních několik dílů to jen potvrzuje. Bruce Campbell má na šedesátníka pořád dost energie a kde mu něco schází, tam to ihned vyplní podařeným vtípkem. Zprvu se zdá, že by seriál mohl představovat takovou odlehčenou verzi The Walking Dead, ale za to s mnohem většími brutalitami. Koupele krve, kousky mozku a střev letící přímo na obrazovku jsou středobodem každého dílu. Bohužel časem se ukáže, že scenáristé nemají, co dalšího nabídnout. Příběh vlastně jen slepuje náhodné scény, postavy nemají po 20 dílech o nic barvitější charakter, než po prvním dílu. Nápady došly nějak brzy... 6/10(4.12.2016)

Objevení seriálu mě nějak zvlášť nezasáhlo. Seriálový moc nejsem a jako milovník původních čtyř filmů jsem trochu nechápal, s čím novým by to mohlo přijít. Jak praví Obitus, úvodní hodinový díl je regulérním čtvrtým pokračováním úvodní trilogie. S tím bych souhlasil. Mrtváci jsou fajn, nájezdy kamerou jsou fajn, kombinace humoru a atmosféry funguje. Jen ten Ash mi zde přijde jako nejméně sympatická postava. Přišlo mi až trapné, jak se tu a tam snažil být hrozně komický a zábavný. Někde od pátého dílu se můj zájem začal vytrácet a závěr posledního dílu je prostě špatný. Do druhé série s největší pravděpodobností nepůjdu. Raději si místo toho osvěžím původní filmy.(30.7.2016)

Epizóda 1. Prvá časť bola jednoducho perfektná. Úprimne som sa toho obával a bol som aj troška skeptický ale toho je už koniec. Ide o neskutočne poctivú prácu vytvorenú a ušitú na mieru fanúšikov Evil Dead. ságy. Bruce Campbell ako Ash nestratil na svojom šarme nič, je to stále ten istý chamtivý smoliar, ktorému vždy nejakou náhodou všetko prejde. Nechýba obrovská nálož humoru, čierneho aj toho interného Evil Deadovského. Kamera nestratila na Raimiovskom štýle absolútne nič, nádherne sa na to pozerá. Aj hlášky sa tu nájdu takisto ako hektolitre krvi a kvalitného gore. Škoda iba tých cgi nepodarených efektov. Chápem tvorcov, ešte nemajú viac financií ale vadí mi to iba z toho dôvodu, že tam boli prakticky zbytočné. Nebyť ich, dejovo by to nebolo o nič chudobnejšie. Bolo by to akurát ešte viac Kool a groovy. Epizóda 2 Tempo nepoľavilo a menej CGI iba prospelo. Síce čo sa deja týka sa tam už nedeje toľko vecí ako v prvej epizóde, ale litre krvi striekajú neustále a odrezané hlavy motorovkou sa váľajú po zemi, čo viac si priať? Je to presne také aké som si predstavoval, že by to mohlo byť a som rád. Všetky prvky z pôvodnej série Evil Dead, nám postupne dávkujú a je to skvelé. Iba z tou hudbou to miestami trocha preháňajú. Mám rád Deep Purple aj Emerson, Lake and Palmer ale nepáčilo a mi, že to tak tlačili do popredia. Epizóda 3 Tretia časť nás dostáva do kníhkupectva a malého "krámu" z ezoterikou. Ash potrebuje zistiť, ktorú pasáž z Necronomiconu musí prečítať aby sa zlo vrátilo späť odkiaľ prišlo. Chlapík rozčarený, knihou mu povie, že odpoveď je skrytá v ňom. Adh, lenivý zdochliak sa tak rozhodne, že z knihy vyvolá nasjlabšieho démona a spýta sa ho, zamozrejme to nedopadne dobre. Seriál na kvalite rozhodne nestráca, je to nadupané hláškami a na tie lacné CGI si už pomaličky zvykám.(31.10.2015)

Prvé epizódy - najmä Raimiho pilot - sú neskutočné. Nič také nemá na TV obrazovke obdoby. Je to prešpikované nápadmi, riadne krvavé a nekorektné a cynické. Bohužiaľ, čím ďalej je to menej Evil Dead a viac TV seriál s naťahovaným dejom, dôrazom na - ehm - postavy a preboha, prečo sa tu riešia vzťahy, priateľstvo a láska? NASRAŤ! Chcem masakre, krv, črevá, drsné hlášky a CYNIZMUS! Koniec hlásenia.(27.12.2015)