Ash vs Evil Dead (TV seriál)

Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015 - 2018, 11 h 14 min (Minutáž: 20x30 min)

Pilot v Raimiho réžii navnadil. Ostatné, ním nerežírované epizódy, sú "iba" nadštandardnou zábavou, ale nábeh na kult to rozhodne má. Tvorcovia poznajú svoje publikum a reinkarnovali značku spôsobom, ktorý neurazí skalných fandov a je príťažlivý pre pubertálnych binge-watcherov. Bruce Campbell si Asha užíva jak za mlada, chrlí hlášky a je osviežujúco nekorektný - proste frajer. Sidekickov mu robí výborne obsadená parta a Lucy Lawless v MILF móde takisto neurazí. Mimi Rogers ako guest v druhej epizóde veľmi potešila.(28.11.2015)

Epizóda 1. Prvá časť bola jednoducho perfektná. Úprimne som sa toho obával a bol som aj troška skeptický ale toho je už koniec. Ide o neskutočne poctivú prácu vytvorenú a ušitú na mieru fanúšikov Evil Dead. ságy. Bruce Campbell ako Ash nestratil na svojom šarme nič, je to stále ten istý chamtivý smoliar, ktorému vždy nejakou náhodou všetko prejde. Nechýba obrovská nálož humoru, čierneho aj toho interného Evil Deadovského. Kamera nestratila na Raimiovskom štýle absolútne nič, nádherne sa na to pozerá. Aj hlášky sa tu nájdu takisto ako hektolitre krvi a kvalitného gore. Škoda iba tých cgi nepodarených efektov. Chápem tvorcov, ešte nemajú viac financií ale vadí mi to iba z toho dôvodu, že tam boli prakticky zbytočné. Nebyť ich, dejovo by to nebolo o nič chudobnejšie. Bolo by to akurát ešte viac Kool a groovy. Epizóda 2 Tempo nepoľavilo a menej CGI iba prospelo. Síce čo sa deja týka sa tam už nedeje toľko vecí ako v prvej epizóde, ale litre krvi striekajú neustále a odrezané hlavy motorovkou sa váľajú po zemi, čo viac si priať? Je to presne také aké som si predstavoval, že by to mohlo byť a som rád. Všetky prvky z pôvodnej série Evil Dead, nám postupne dávkujú a je to skvelé. Iba z tou hudbou to miestami trocha preháňajú. Mám rád Deep Purple aj Emerson, Lake and Palmer ale nepáčilo a mi, že to tak tlačili do popredia. Epizóda 3 Tretia časť nás dostáva do kníhkupectva a malého "krámu" z ezoterikou. Ash potrebuje zistiť, ktorú pasáž z Necronomiconu musí prečítať aby sa zlo vrátilo späť odkiaľ prišlo. Chlapík rozčarený, knihou mu povie, že odpoveď je skrytá v ňom. Adh, lenivý zdochliak sa tak rozhodne, že z knihy vyvolá nasjlabšieho démona a spýta sa ho, zamozrejme to nedopadne dobre. Seriál na kvalite rozhodne nestráca, je to nadupané hláškami a na tie lacné CGI si už pomaličky zvykám.(31.10.2015)

Uááá, opravdu ne, nemám ráda originální Evil dead, Evil dead 2 ani remake, ale tohle je prostě něco jiného, ty filmy se braly moc vážně, tohle je prostě jen komediální, krvavá, suprová jízda, od které jsem se nemohla odtrhnout.. Masky, lekačky, krev, hlášky, to prostě musí být u mě trefa do černého.. Nemůžu se dočkat další série..(21.7.2016)

• Lacike

Po dlhych 23 rokoch sme sa dockali a Ash je spät. Po absencii v Army of Darkness sme sa tentokrat dockali aj poriadnej porcie gore scen. A to je tak jediny klad, ktory ma ohladom tohto serialu napadol, pretoze mna neskutocne sklamal. Snahy o humorne sceny tu su, ale väcsina z nich isla mimo mna pretoze humor je na podobnej prizemnej urovni ako tie najhorsie diely serie Scary Movie. Zasmial som sa tak raz za epizodu, co je sakra malo. Zapletka? Samostatne epizody vôbec nefunguju. Je to skôr jeden dlhy film rozdeleny na 10 epizod. Problem je, ze to pôsobi ako hruby 300 minutovy zostrih potencialne celkom dobreho 90minutoveho filmu. Lenze v tomto 300 minutovom prevedeni je to neskutocne natahovane a skoro kazda scena trva minimalne dvakrat dlhsie ako by mala a tym padom to dost nudi. Niektore dejove epizodky su natolko zbytocne, ze by sa dali preskocit cele diely a o nic nepridete. Technicka stranka je solidna, gore sceny su stavnato krvave, nejaky ten slabsi trik mi nevadil. Akurat ma sklamala rezia pilotu. Od Raimiho by som ocakaval ovela dynamickejsiu pracu s kamerou, najmä ked sa po rokoch vratil k latke, ktora ho preslavila. Ale akcne sceny v pilote pôsobia dost staticky, bez poriadnej davky dynamiky aku obsahovali vsetky 3 diely Evil Dead. No som si nechal postavy. Bruce Campbell sa snazi. Dokonca po rokoch trochu schudol. Ale uz to nie je ten zabavny imbecil ako v dvojke a trojke. Pôsobi dost staro a ked prednesie legendarnu hlasku Groovy, tak to postrada stavu. A novych vydarenych hlasok vela tiez nema. Ostatne postavy su v lepsom pripade nezaujimave (zbytocni dvaja mladi poskoci) a v tom horsom, totalne neznesitelne (hlupa negerska policajtka, otravna hlavna zaporacka). A este ma celkom nasralo, ze sa ignoruje Army of Darkness. Takze vysledok je tupy gorefest bez stipky napätia s väcsinou trapnymi vtipmi, ktory sa bude pacit snad iba pubertiakom a milovnikom krvaveho trashu, ale kvalitam pôvodnej trilogie sa to ani zdaleka nepriblizilo. Idem si na zlepsenie nalady pustit vydareny a nedoceneny remake jednotky. Hodnotenie jednotlivych epizod: 1. - 5/10, 2. - 5/10, 3. - 4/10, 4. - 2/10, 5. - 3/10, 6. - 4/10, 7. - 2/10, 8. - 4/10, 9. - 3/10, 10. - 4/10. Druhu seriu rozhodne vynecham.(5.2.2016)

Jeden z nejvydařenějších návratů vůbec. Raimi servíruje přesně to, co jsme na Evil Dead milovali, tedy hektolitry krve, vyhřezlé vnitřnosti, létající údy a hlavy a pekelně černý humor s nepřeberným množstvím hlášek. Navíc i když je samozřejmě vidět, že technicky má k dispozici seriál úplně jiné možnosti, než stará klasika, daří se mu držet to kouzlo osmdesátek. Campbell je tady ve vrcholné formě, parádní je i dvojice jeho side-kicků a muziku tvrdí i nestárnoucí Lucy Lawless. Je sice fakt, že těch deset dílů je přeci jenom trošku moc a občas mi připadalo, že se Raimi opakuje, ale to vem čert. Sem s další řadou. 90%(2.1.2016)