Ash vs Evil Dead (TV seriál)

Ash vs Evil Dead

• Austrálie

Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015–2018, 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

• Psychor

Ash se vrací a s ním přichází i zcela nevhodně umístěný humor, přepálené CGI efekty a lacině vypadající masky. Při tom potenciál smrtelného zla je obrovský. Jen by si tvůrci museli rozmyslet, jestli chtějí natočit kvalitní hororový seriál nebo primitivní zábavu pro popkornové publikum. Oboje dohromady zkrátka zkloubit nelze. Jakožto hororový znalec tedy Ash vs Evil Dead uděluji pouhé 2 hvězdičky a to především za poslední epizodu, kde ke slovu konečně přichází opravdová hororová atmosféra.(14.12.2015)

Evil Dead je fenomén, o tom nikto nepochybuje, tak ma veľmi potešilo oživenie postavy Asha v podaní Brucea Campbella. Dnes je to už postarší, neúspešný muž, ktorému však scenáristi vložili do úst neuveriteľný sarkazmus a iróniu. Hláškoidný Ash rúca všetky mýty o vážnosti témy, pripravte sa na skvelú odľahčenú zábavu. V tomto seriáli sa nič neberie vážne a to bol podľa mňa recept na úspech. Pripravte sa však aj na obrovskú dávku rozštvrtených tiel, useknutých či urezaných končatín, rozseknutých hláv... jednoducho krvavý kúpeľ. Samotný príbeh dáva veľké možnosti točiť epizódy do nekonečna, takže dúfam, že je o zábavu postarané, taktiež oceňujem aj "sitcomovú" minutáž.(10.1.2016)

1 séria 100% 2.séria 80%Ona sa to môže zdať ako variovanie rovnakých prvkov z predchádzajúcich dvoch sérií. Ale bez rozdielu celý tento svet funguje. Či už bojujeme s démonmi. Hláškujeme, alebo počúvame Deep Purple. Postavy prechádzajú určitým vývinom a hlavne sú tak dobre napísané, že im skrátka aj napriek všetkému držíte palce. Plus tu máme konečne temnú dimenziu, Ashovho potomka a náznak post apo. Takže v zásade spokojnosť. A je tu omnoho viacej wtf momentoch ako v predchádzajúcich sériach. 3. séria - 80%. A ďakujem Ash. Bola to super jazda!(21.1.2017)

Chýr o tomto seriálovom počine veru neklamal. Až na jednu časť v druhej sérii dokonalé (tá, kde sa snažia zlomiť Ashovu myseľ)... Málokedy sa podarí takto výborne rozvinúť pokračovanie nejakej kultovej postavy. Humor tu na diváka srší doslova z každej strany a Ashove hlášky sa tu sypú rýchlejšie ako z guľometu. Do toho dej, ktorý nenudí no a samozrejme aj splatter ako sa patrí. Proste Evil Dead v civilizácii, ktorý nedá vydýchnuť, ani si nepamätám kedy som sa pri niečom takto nasmial. Jasná päťhviezda.(15.8.2017)

Prvé epizódy - najmä Raimiho pilot - sú neskutočné. Nič také nemá na TV obrazovke obdoby. Je to prešpikované nápadmi, riadne krvavé a nekorektné a cynické. Bohužiaľ, čím ďalej je to menej Evil Dead a viac TV seriál s naťahovaným dejom, dôrazom na - ehm - postavy a preboha, prečo sa tu riešia vzťahy, priateľstvo a láska? NASRAŤ! Chcem masakre, krv, črevá, drsné hlášky a CYNIZMUS! Koniec hlásenia.(27.12.2015)