Ash vs Evil Dead (TV seriál)

Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015–2018, 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Komentáře uživatele Trevor k tomuto TV seriálu

Ashov návrat na televízne obrazovky potešil a priniesol so sebou potoky krvi, prostoduchého Asha a jeho svojský humor, skupinu priateľov, ktorých sme si rýchlo obľúbili a dokonca aj jeho dcéru a v tretej sérii skvelú hudbu. Ash čelil démonom minulosti viac menej úspešne hlavne v prvej a tretej sérii, druhá značne zaostala. Myslím, že otvorený koniec tretej série pokračovanie nepotrebuje, pretože seriálu oveľa viac svedčí prostredie chaty či upršaného Elk Grove a Ash s rukou a bez píly by už asi Ashom nebol. 1. séria 80%, 2.séria 65%, 3.séria 85%.(22.7.2018)

Návrat Evil dead na televízne obrazovky formou tohto seriálu príjemne prekvapil. Hororová komédia so svojským humorom, prekvapivo dobre zvládnutými maskami, ktoré pôsobia vtipne a zároveň desivo, potoky krvi a inteligentný Ash sú príjemným spestretím aj pre náročnejšieho filmového fanúšik. Prvá séria 75%.(8.7.2018)

Ash vedie 30 rokov obyčajný život, pracuje v supermarkete, navštevuje pochybné bary a snaží sa očariť podstatne mladšie ženy. Vďaka svojej neopatrnosti knihou mŕtvych opäť otvorí cestu samotnému zlu a jeho boj sa môže opäť začať. V úvodnej epizóde sa zoznámime s novými Ashovými priateľmi, ktorý, ako sa dá predpokladať budú stáť po jeho boku pri boji zo zlom, ktoré si opäť našlo cestu k ľuďom. Klasická úvodná epizóda prezrádza, že sa možme tešiť na to, čo zdobilo obe filmové časti Evil dead - potoky krvi, masky, ktoré vyvolajú skôr úsmev ako strach, primeranú dávku humoru ale hlavne relax. Žiadne trápenie mozgových závitov nás nečaká, žiadne rozoberanie vážnych tém iba priemerná zábava, ktorá je tak jednoduchá až je dokonalá.(27.6.2018)

Zatiaľčo sa Ash spamätáva z návratu zla, Kelly ukradne motorku motorku a rozhodne sa ísť domov, kedže sa tam vrátila jej matka. Pablo Ashovi povie, že by Kelly so sebou vzala aj knihu. Keď dvojica dorazí k domu zistia že rodina je pohromade a Kellyna matka tvrdí, že sa iba stratila a pozve dvojicu kamarátov na večeru. Ash ju však, vďaka skúsenostiam spred 30 rokov, podozrieva že ju ovláda zlo. Pri spoločnej večeri sa ukáže, že Ash mal pravdu. Agentka Fisherová rozbieha po Ashovi pátranie. Solídny úvod seriálu, ktorý spĺňa očakávania hádam všetkých, ktorým sa Evil Dead páčilo.(27.6.2018)

Zatiaľčo je záhadná žena na stope Ashovi a pátra po ňom v dome Kellyiných rodičov, Ash, Pablo a Kelly navštívia antikvariát Books from beyound. Tam narazia na agentku Fisherovú, ktorá z posledných udalostí obviňuje Asha. Ten sa s pomocou kníhkupca rozhodne vyvolať démona, aby sa od neho dozvedel ako vrátiť naspäť to, čo sa mu podarilo vyvolať. Avšak agentka Fisherová svojim neuváženým krokom démonovi opustiť kruh. Zdá sa, že Ash s priateľmi budú musieť hľadať iný spôsob k tomu, aby sa všetko vrátilo do normálnych koľají.(29.6.2018)

• Brujo (S01E04) (epizoda) (2015)

Ash, Pablo a Kelly sa vyberú do domu Pablovho strýka, ktorý je šamanom a dúfajú, že im pomôže získať odpoveď, ako vdaka knihe mŕtvych poraziť zlo. Policajtku Fischerovú zachráni neznáma, ktorá sa prestaví ako dcéra rodičov, ktorým patrila chata, kde pred 30 rokmi Ash Williams poprvýkrát prebudil zlo. Navyše jej ukáže, že stále má Ashovu ruku. Asha šaman zdroguje aby našiel odpovede a Kelly po príchode na miesto začne ovládať démon, zatiaľ sa jej to však darí tajiť. Doteraz najslabšia epizóda, Ashove stavy do seriálu nezapadli, Jacksonville a dve pivá boli trápne, veľká škoda.(30.6.2018)

Asha Brujo,Pablo a Kelly priviažu k stĺpu a chcu z neho vyhnať démona. O tom, že posadnutou je v skutočnosti Kelly sa podarí Bruja Ashovi presvedčiť na poslednú chvíľu, a spolu Pabla pred útokom Kelly zachránia. Potom začnú proces vyháňania démona z Kelly, čo sa im nakoniec podarí, aj keď cenou zato bude Brujov život.(30.6.2018)

Asha Williamsa, ktorý sa v motoreste s Kelly a Pablom zastaví na obed vystopuje agentka Fisherová a pokúsi sa ho zatknúť. Zlo si však opäť nájde cestu k Ashovi a zmocní sa policajného šéfa, ktorý jej prišiel pomôcť zatknúť Asha. Fisherová pochopí, že Ash nie je zodpovedný za udalosti a je iba bojovníkom proti zlu a pridá sa na jeho stranu. Doteraz najlepšia časť seriálu, ktorá napriek slabšiemu začiatku vďaka servírke Nancy, chlapcovi na toaletách a Ashovmu priateľovi, členovi domobrany, a svojskému humoru diváka musí baviť aj keby mal akékoľvek predsudky k hororovej komédii. 90%.(1.7.2018)

Ash, Pablo, Kelly a Fisherová idú k táboru domobrany požičiať si zbrane od Lehma. Toho sa však zmocnilo zlo a kedže jeden z členov domobrany spoznal, že Fisherová je agentka, budú musieť hrdinovia bojovať proti dvom nepriateľom súčasne. O niečo slabia časť, avšak Ashova ruka si nájde cestu k chate a je radosť sa na to pozerať.(5.7.2018)

Ash objaví chatu, kde knihu mŕtvych pred 30 rokmi prebudili k životu. Agentka Fisherová Asha nájde a snaží sa mu pomôcť, zatiaľčo Pablo a Kelly blúdia lesom a hľadajú ich. V chate čelí Ash spomienkam na minulosť a starosti u robí najmň Linda. Amanda Fisherová bojuje proti druhému Ashovi, ktorý vyrástol s jeho odťatej ruky. Dobre zvládnutý je hlavne záverečný súboj pravého Asha a jeho druhého ja.(5.7.2018)

Kelly a Pablo sa musia rozhodnúť, ktorý Ash je pravý. K chatke dorazí skupinka turistov, ktorú majú Pablo s Kelly odprevadiť do bezpečia, zatiaľčo Ash chce zničiť svoje druhé telo a Amandino. Tá sa však premení v zlo a napadne skupinku na čele s Pablom. Na pomoc im prichádza Ruby a presviedča Asha aby jej knihu zla dal, aby ju mohla zničiť. Hlášky, potoky krvi a inteligentný Ash. Práve preto má seriál svojich fanúšikov.(7.7.2018)

Zatiaľčo Ash bojuje s Ruby a Pablom, ovládaným zlom, v sklepe chaty, Kelly sa snaží dostať do chaty a prísť mu na pomoc. Ruby pomocou Pabla vypúšťa na svet deti zla. Ash však Ruby premôže, avšak rozhodne sa pristúpiť na dohodu s Ruby aby zachránil životy Pabla a Kelly. Práve lístok do Jacksonville v celej prvej sérii pôsobil asi najrušivejšie, na druhej strane seriál musel nejako pokračovať a tak sa môžeme na svojský humor, potoky krvi a nápadité masky tešiť aj v ďalšej sérii, kedže Ruby sa dohodu s Ashom určite nechystá dodržať.(8.7.2018)

Druhá séria je podstatne slabšia ako prvá, Ashových hlášiek je menej, prvé epizódy série sú pomerne nudné a aj keď kvalitu neskôr potiahnu nahor masky a démon Baal je to príliš malou kompenzáciou za absenciu humoru a potokov krvi z prvej série. Pokračovanie je miernym sklamaním a som vďačný, že mám túto sériu už úspešne za sebou.(19.7.2018)

Kedže Ruby jej "deti" prerastajú cez hlavu a chcú jej vziať knihu mŕtvych, je nútená prerušiť párty Asha a jeho priateľov v Jacksonville. Ash je presvedčený, že Ruby porušila ich dohodu zámerne a preto sa ju spolu s Pablom a Kelly vyberú hľadať do Ashovho rodného mestečka Elk Groove, kde nie sú s Ashovho návratu práve dvakrát nadšený.(17.7.2018)

Ash sa s priateľmi dočasne ubytuje v dome svojho otca. Zatiaľčo sa Ash s Kelly rozhodnú získať knihu mŕtvych, ktorú Ruby ukryla v mŕtvole v márnici, Pablo stráži Ruby v Ashovej izbe a tá sa snaží zístiť viac o jeho víziách. Naprie ktomu, že Ash uspeje, kniha sa opäť dostane do nesprávnych rúk. Aj keď v seriály začína prevládať komediálne poňatie nad hororovým, stále je to ešte na hranici únosnosti.(17.7.2018)

Kým partia teenagerov bojuje o prežitie, nakoľko Ashovo auto, ktoré ukradli začne ovládať kniha mŕtvych, Ash prichádza s nápadom ako získať knihu a auto naspäť. Rozhodne sa usporiadať párty na ktorú by mladíci, ktorí auto ukradli, prišli. Počas párty Ashov otec zistí, že o bojoch s démonmi pred 30 rokmi neklamal a nájdu si cestu k sebe. Nebyť posledných troch minút a dobrej pesničky nakoniec, mala by epizóda ešte nižšie hodnotenie, druhá séria za prvou zatiaľ zaostáva.(17.7.2018)

• Opilý koráb (S02E04) (epizoda) (2016)

Ash prenasleduje svoje auto, ktoré je ovládané knihou mŕtvych a je v ňom uväznený Pablo. Kelly s Ruby bojujú proti démonom, ktoré vypustila na svet Ruby. Pablo otvorí portál, ktorým dúfa že pošle knihu do inej dimenzie. Zatiaľ jednoznačne najslabšia epizóda celého seriálu, nebyť boja dvojice žien s démonmi nebolo by sa načo pozerať. Dúfajme že dej v ďalších častiach dostane nový impulz.(17.7.2018)

Ash a priatelia skončia uväznený na policajnej stanici, kam medzi nich rozsieva paranoju Pablom vypustený démon Baal. Nielen Asha a jeho nových priateľov ale aj kamarátov z rodného Elk Grove čakajú na stanici krušné chvíle. Po slabšom úvode sme sa dočkali lepšie vyobrazeného démona a o poznanie lepšieho deja, naproti tomu v tejto časti až na niekoľko Ashových hlášok chýba humor, takže opäť to nie je niečo, čo zdobilo celú prvú sériu.(17.7.2018)

Dav obyvateľov mestečka Elk Grove pod vedením šerifa, ktorého naviedol démon Baal obkľúči dom, v ktorom sa Ruby pokúša získať vaka Pablovi kúzlo z knihy mŕtvych, aby mohla démona poraziť. Ash opäť zvádza boj so svojou sestrou Cheryl, ktorú zabil už pred 30 rokmi. Obyvatelia mestečka pochopia, že Ash nie je vrahom, za ktorého ho pokladali. Aj keď to v niektorých momentoch vyzerá skôr ako akčný film je táto časť asi tým najlepším, čo druhá séria ponúkla a najviac sa priblížila tomu, čo sme na prvej sérii mali tak radi.(17.7.2018)

• Blud (S02E07) (epizoda) (2016)

Ash zvádza v blázinci boj s Baalom, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že všetko sa odohráva iba v jeho hlave. Napriek tomu, že blázinec bol dokonalý a výkony protagonistov výborné vyššie hodnotenie epizóde dať nemôžem, pretože v kontexte celého seriálu pôsobí príliš rušivo. Vynikajúca epizóda, ktorá by však musela byť súčasťou iného seriálu.(19.7.2018)

Ruby, Pablo a Kelly prichádzajú do opusteného sanatória, aby našli Asha a Baala a spoločne sa pokúsila démona poraziť. Zdá sa však, že Asha sa podarilo Baalovi zlomiť a poštvať ho proti svojim priateľom. Táto epizóda odohrávajúca sa v sanatóriu splnila očakávania a opäť sme sa pozerali na seriál taký, aký sme ho poznali z prvej série. Škoda straty, ktorú Ash s priateľmi utrpeli, aby zahnali Baala.(19.7.2018)

Asha trápi, že Pablo pri súboji s Baalom umrel a tak sa rozhodne, že sa s pomocou Ruby a Kelly vráti v čase do chaty a zabráni svojmu mladému ja čítať z knihy mŕtvych. Vyzerá to však tak, že minulosť ľahké zvrátiť nebude. Dobrý záver série zo skvelou hudbou, maskami a návratom Evil dead k svojmu začiatku.(19.7.2018)

Ash je opäť podvedený Baalom a tak musí spolu s Kelly zabojovať v rozhodujúcej bitke o osud celého ľudstva. Elk Grove oslavuje Asha ako hrdinu a kedže sa mu podarí priviesť naspäť aj Pabla, zdá sa že kniha mŕtvych ostane navždy pochvaná. Záverečná časť bola trošku sklamaním, po skvelej deviatej epizóde sme sa dočkali slabšieho finále, čo iba potvrdilo že druhá séria Asha za prvou kvalitou značne zaostala.(19.7.2018)

Tretia série je asi najlepšou, ktorú návrat Asha Williamsa na televízne obrazovky priniesol. Úvodné diely boli vynikajúce a seriál sa snažil držať si vysoké tempo, čo sa mu viac menej darilo, pokým Ruby nezničila Ashovy motorovku a tým akoby odišla aj značná časť kvality. Záver síce na postapokalyptický boj s "temnými" navnadil, bolo by to však skôr už sci-fi a predsa Ashovi svedčalo prostredie opustenej chaty či upršaného Elk Grove. Myslím si, že zasadiť jeho boj do "postapo" sveta plného piesočných dún v štýle Mad Maxa by Ashovy a Evil Dead viac uškodilo ako pomohlo a takbuďme vďačný za návrat taký aký bol. Tretia séria a rovnako celý seriál na hranici 80%.(22.7.2018)

Ash otvára v Elk Grove železiarstvo, Pablo mu asistuje zo stánkom s občerstvením a Kelly prevádzkuje bar mimo Michigan. Zdá sa, že priateľom sa konečne začína normálny život. Ale iba do chvíle, keď sa kniha mŕtvych objaví počas burzy so starožitnosťami a cestu k nej si nájde Ruby. Cestu k Ashovi si zase nájde jeho bývalá manželka a spoločne Pablom sa vyberú zachrániť Ashovu dcéru Brandy. Na pomoc im dorazí aj Kelly s priateľom a spoločne sa opäť postavia zlu. Úvodná epizóda tretej série dáva tušiť, že budeme svedkami lepších dielov ako tomu bolo v druhej sérii a možno prekoná aj prvú. Začiatok viac ako solídny.(19.7.2018)

Ruby porodí Ashovho potomka, ktorého vytvorila za pomoci knihy mŕtvych a chce dosiahnuť aby Ash a jeho semeno zmizlo zo sveta, pretože potom by sa jej "dieťa" stalo ďalším vyvoleným.Pablo vyčíta Kely, že ich opustila a vrátila sa s novým priateľom a Ash sa snaží nájsť si cestu k svojej dcére. Seriál sa vrátil na správnu cestu, odľahčený príbeh, potoky krvi a skvelá hudba sú výbornou možnosťou počas upršaných dní vypnúť a relaxovať.(20.7.2018)

Ruby počas pohrebu mamy Brandy a vďaka oživeniu Ashovho otca, ktorého musí Ash zabiť Brandy presvedčí, že jej otec je šialený. Pablo, Kelly a jej nový priateľ pátrajú po kandahárskej dýke. Epizóda má skvelú atmosféru najmä vďaka predmestiu Elk Grove a lese, v ktorom sa odohráva dej. Rovnako vďaka vynikajúcej hudbe je zážitok sa na tretiu sériu pozerať aj napriek tomu, že tempo predsa len v tretej časti trochu upadlo.(20.7.2018)

Kelly s Brandy sa schovajú v Ashovom karavane, pretože na nich útočí Pablo, ktorého posadlo zlo rovnako ako Kellynho priateľa Douglasa. Toho chce využiť Ruby, aby sa od neho dozvedele kde je kandahárska dýka. Ashovi duch jeho otca ukáže spomienku vďaka ktorej sa Ash dozvie o chýbajúcich stranách z knihy mŕtvych. Aj keď väčšinu epizódy tvorili dialógy, boli potrebné k tomu, aby tretia séria dávala lepší zmysel a vysvetlila niekoľko súvislostí.(20.7.2018)

Kým Ash zvádza boj s démonským dieťaťom, ktoré stvorila Ruby, Pablo bojuje po zásahu kandaharskou dýkou v duchovnej dimenzii o prežitie a na pomoc mu prichádza strýko Brucho. Boj Asha s dieťaťom skrátka nemá chybu a kedže časť zaklincuje jedna z najlepších piesní zložených vôbec tentokrát nemôžem inak ako za plný počet hviezdičiek.(20.7.2018)

Kelly sa sama postaví Ruby, aby ochránila svojho obľúbeného Pablo, kým on spolu s Ashom za pomoci rytierov zistia, že v pivnici Ashovho železiarstva sa nachádza portál a potom, ako ho Pablo otvorí z neho vystúpi démon. Zatiaľ najslabšia časť tretej série, ktorá viac menej iba pomáha k tomu, aby dosiahla sériu štandartných 10 častí a nebyť siamského démona tak sa neudeje takmer nič prekvapivé a to, ako postupne sú postupne všetci Ashovy priatelia ovládaný zlom začína byť už stereotypné.(20.7.2018)

Brandy sa vyberie na školský ples, kde sa s ňou chce stretnúť Ruby. Ashovi sa to nezdá ako dobrý nápad, ale Kelly mu sľúbi že dá na jeho dcéru pozor. Ash netuší, že Kelly už nie je kým bývala a že Ruby ma plán, ako chce prinútiť dcéru zabiť svojho otca. Aj keď sme tu už dvojníka Asha v prvej sérii mali do deja tejto časti sa hodil a výsledok bol celkom zaujímavý. Aj keď si nemyslím, že je najlepším nápadom púšťať americkým teenagerom dvoch týpkov s motorovými pílami, ktorý zavítajú na školský večierok, pre ostatných ľudí to bola ozaj zábavná epizóda.(20.7.2018)

• Rifting Apart (S03E08) (epizoda) (2018)

Asha čaká ťažké rozhodnutie.Musí sa zabiť, aby sa dostal na druhú stranu a pokúsil sa priviesť naspäť ľudí, na ktorých mu záleží. Prvá epizóda tretej série, pri ktorej som sa nudil.(21.7.2018)

Ash sa rozhodne vyhľadať Ruby, aby ju konečne porazil a prinútil ju, aby telo Kelly zbavila démona a mohol tak priviesť naspäť aj Kelly. "Temní" si však už našli cestu na svet a snažia sa dostať ku knihe mŕtvych a ovládnuť svet. Rovnako Brandy zvádza boj s temnými silami a plné ruky práce má aj Pablo. Záver série nadviazal na skvelý úvod.(22.7.2018)

Nielen v Elk Grove bojuje svet proti "temným", ale najväčšia bitka sa odohráva práve v Ashovom rodnom mestečku. Ash sa rozlučí s Pablom, Kelly a dcérou Brandy aby zviedol posledný boj proti zlu. Samotný záver...pocity sú rozdielne. Na jednej by mu postapokalyptický svet mohol svedčať, na druhej posledných 15 minút záverečnej epizódy sa nieslo v úplne inom duchu a pripomínalo skôr sci-fi a Ash bez motorovky už nebol Ashom na akého sme boli zvyknutý.(22.7.2018)