Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

Mukade

Po polke filmu som už len čakal kedy "wonder woman" sa objaví, LOL............Elektomagnet pritiahol auto (ale nič iné...!! :)) z 10-20m vzdialenosti.. ,neviem či som videl väčšiu blbosť v živote, LMAO. ....................... Chcel som dať 3**, kým sa nedošlo k úseku "2 nigaz idú na vandrovku do vesmíru" a nemôžem...., nemôžrm inak ako pridať za túuber-prču aspoň 1* naviac, bolo to do pos*atia xDDD (miestami som sa skutočne obával aby mi neušlo... tie skafandre... roflmao) ......+hrátky s elektromagnetom pri tej auto-naháňačke ()

maximusBZ

Zrejme to tak tvorcovia chceli prepalené a prepísknuté no aj pri vypnutom mozgu jedna hviezda za magnet.....ty kks vesmír?v potápačských oblekoch? ()

futislav

Vše podstatné o ději napsali mí předchůdci v recenzích. Dvě hvězdy dávám za to, že tento film inspiroval naše děti k soutěži o to, kdo odhalí více fyzikálních nesmyslů, až jsem musel být chvílemi hrdý, že se ve škole neflákají. Pokud by to bylo sci-fi, tak dobře. U comixů, tam to také funguje. Ale když se film tváří jako z reálu, působí spíše odpudivě a komicky ta urputná snaha o získání srdcí prostoduchých diváků, kterých je bohužel stále více. ()

sparrow1

Přîšti dil muže být ve vesmiru uz komplet. Nic se nemá přehánět. Některé věci jsou už moc. Ale mám tuhle ságu prostě rád tak ty tři hvězdy dám. ()

CheeseFigure

Tak tu už som mierne nespokojný aj ja. A to považujem Rýchlo a zbesilo za sériu, ktorá je čisto pre zábavu. Na deviatom diely mi vadilo niekoľko vecí. A to príbeh, ktorý mi prišiel hrozný. Síce predchádzajúce diely ho nemali nejaký Áčkový, ale bol tam. V prípade deviateho dielu mám ale pocit, ako keby autori spracovali dej nejakej nezrealizovanej akčnej počítačovej hry: choď tam, akcia, choď tam, akcia...Taktiež tie scény, ktoré sa snažia byť vážne pôsobia nezaujímavo a nasilu.  Ďalším negatívnym bodom je hlavný záporák. Od šiesteho dielu mala táto séria užiteľných záporákov - bratia Shawovci, Cipher. V devine máme nejakého rozmaznaného boháča, ktorý akurát pozná Star Wars a je zlý lebo je zlý. A keď sme pri Cipher, tak jej zapojenie bolo úplne zbytočné. Keby sme tých jej pár scén vystrihli, tak by to ,,deju" vôbec neuškodilo. Zas ale na Charlize Theron sa dobre pozerá. Deviaty diel Rýchlo a zbesilo neprináša ale len negatívna, ale aj plusy. Medzi tie rátam Domovho brata Jakoba, ktoré stvárnil John Cena. Nejde o nejakú komplexnú postavu, ale do série dobre zapadá a jeho návratu by som sa nebránil. A potom je tu akcia. Nezmyselná, fyziku popierajúca akcia, ktorá ma vždy dokáže pobaviť a je jedným z hlavných dôvodov, prečo mám túto sériu tak rád. A v devine sa autori riadne utrhli z reťaze. Deviate Rýchlo a zbesilo sa teda dá pozerať, ale od piateho dielu sa jedná o najslabší diel celej série, vrátane Hobbsa a Shawa. ()

matous20063

Hej tak to né, Line ty svině, co jsi to vyrobil???????? Nechápu jak někdo kdo natočil výborný 5 díl, může vytvořit něco takhle nudného, přeplácaného až odporného. Ale abych jenom nekritizoval, film má pár vtipných momentů, které ovšem drtí špatně napsaný scénář. Jako obyčejný akční film by to bez pochyby uspělo, ale tohle je sakra Rychle a Zběsile. Za mě celkem pohřeb než celovečerní film. Rád bych dal tři hvězdy protože mám tuto sérii fakt rád. Ale tohle fakt nejde. 50% ()

Tomius odpad!

To je...to bylo...příšerné, ale naprosto, ten film se myslí vážně, ale je to točené pro osmileté kluky... stále ještě nevěřím vlastním očím, a uším.  Ne že by předchozí díly byly kdo ví jaká pecka, ale tohle bylo fakt moc... ()

KuceraJohny

Nikdy bych nevěřil, že dám Rychle a zběsile míň než tři hvězdičky. Já jsem byl přece vždycky obrovskej fanoušek. Jenomže. Kdyby se tvůrci dostatečně namlsali mohli jsme si vždycky ušetřit nadávky a na sérii vzpomínat v dobrém. Pátý díl byl perfektní a sérii měl zakončit, oukej nikdo by ještě neměl za zlý díl šestý jakože, víme, že jsme to zakončili, ale ještě dáme takovej poslední na vždy. Ale bacha pak přišel sedmý díl, který je sice nejúspěšnější, ale rozhodně né nejlepší. Oukej, ale jako pocta Walkera se to dá brát a nakonec to nebylo zas tak hrozné. Bum osmej díl, kterej už skutečně hrozně ztrácel na předchozí a tvůrci si začali vymýšlet kraviny. Dobře no tak prosím konec. Ne je tu devítka, která prý odstartuje závěrečnou trilogii. Bože ten film byl taková blbost. Jediný co dle mě bylo fakt super je, že se opět objevili postavy z původních dílů a to i z tokijské jízdy a to musím ocenit, ale jinak mi to fakt přišlo že si tam tvůrci hodili úplně všechno a vůbec na tím nepřemýšleli. Beze srandy jako fakt tam házeli scény jak chtěli, střih to je moc nezajímalo, prostě je něco napadlo tak to bylo ve filmu. Z toho vznikl špatný film, který nemá už vůbec nádech rychle a zběsile a úplně zase změnil celej dosavadní příběh. ()

Rastamania odpad!

Nechutně trapný, předvídatelný a zbytek je o hovně. Hotová filmová kakofonie, která kvalitou zaostává i za Tak jde Čas Vlastně mě potěšilo jediný - zklamání roku bych jen nerad propůjčil jinému filmu. Jestli se tomu ještě tak dá vůbec říkat. ()

RoyBatty444

Mozgovýplach to ma napadalo často, ale ako správne B-čko a trash akčňák je to celkom zábavné. Herecky na najnižšej priečke sa umiestnil s prehľadom Cena a okrem stálych kecov jo bro, family mén, brzdí CGI akčný úlet. ()

Holly_Molly

Takže 45% jo? Oukej no... místní (j)elita by si už po nějakých těch deseti pokračováních, konečně mohla uvědomit, že FF série jim nenabídne kdovíjakej filosofickej zážitek (o to se ostatně ani nikdy nesnažila). Její princip byl vždycky v tom, přenýst na plátno co nejvíc "over the top" akce a hlášek a to se tady povedlo stejně parádně jako v předchozích dílech.. jediný mínus je fakt nezajímavej příběh a tuctovej záporák, ale to nikdy nebylo něco co by mě u těchhle filmů trhalo žíly..🤙 ()

Bohdy67

Je to "Rychle a zbesile" = 1 hvezda, Je tu porad dobre herecke obsazeni = 2 hvezda, Flashbacky mi prisli poprve divne, ale nakonec nebylo spatne se podivat do Domove minulosti = 3 hvezda... No a to je asi tak vsechno... Navaznost na osmicku je tu snad jen diky Charlize, jinak se v podstate jedna o novy pribeh. Bohuzel absence Stathama, Johnsona a vlastne i Rusovlaseho Kurta se vyrazne podepisuje na kvalite pribehu. A Lucas Black je snad jeste horsi nez v Tokio Drift...Totalni ulet, stejne jako "vylet do vesmiru"... Desitka asi nebude o moc lepsi, ale stejne na ni do toho kina pujdu, protoze to je "Rychle a zbesile"!!! :) 58% ()

soukyd33

Přehnané, to rozhodně. (VYPNĚTE MOZEK, NEHLEDEJTE V TOM ŽÁDNÁ PRAVIDLA FIZYKY!) Ale vše se krásně propojilo, a vysvětlilo hodně věcí. 👍 Akce je tu více než dost. Hudba dobrá. Soundtrack 👍. Příběh průměrný. Scény šílené. Poznámka: Závěrečná scéna před titulky je zajímavá. Poznámka: Rodina je i zde všechno. Hvězdiček 4 ()

zurivymlok

Film se bohužel točí kolem trapné scénáristické berličky (propojení hlavní hrdiny s hlavním padouchem) a snaze přinést do série vážnou dějovou linku. Přitom by se nikdo nezlobil, kdyby stejně jako dosud prostě vymysleli nového padoucha, kterému je třeba nakopat řiť. Lidé od této série skutečně nečekají hlubokomyslné dílo. A i kdyby ano, jen stěží můžete v jedné scéně řešit vážná témata a ve scéně následující přejet hroutící se lanový most či cestovat autem do vesmíru. Jinak jsou zde přítomny standardní znaky této série: mrtví vstávají z hrobu, padouši se "polepšují", akce jsou přepálené, hlavní hrdinové nesmrtelní, Díesel totální nadčlověk, nesmyslné zvraty atp. K tomu se přidávají další problematické věci, které z toho již dělají opravdu nesnadno stravitelný koktejl: akce již nejsou jen přepálené, ale zcela nesmyslné, a to až do té míry, že jsou daleko za hranou toho, co je běžný popcornožrout schopen akceptovat. Jejich zpracování je navíc dost nudné. Dalším problémem je personální obsazení. Osmička ještě dokázala zaplnit velkou díru po Paulu Walkerovi, protože krom zajímavého nápadu, kdy šel Dom proti vlastním, na sebe strhávali pozornost Dwayne Johnson, Jason Statham či skvělá mrcha Charlize Theron. V tomto díle však s Dieselem zůstaly jen postavy, které do teď fungovaly jako přicmrdávači. To by vůbec nevadilo, pokud by scénáristé využili vzniklého prostoru a dali jej těmto postavám. Bohužel se tak nestalo a vše se točí kolem Doma a abych byl upřímný, mě už je jeho postava po všech těch dílech fuk. Film má 136 minut a přesto se mi zdá, že se v něm zase tak moc nestalo.  Přes všechnu tuto kritiku jsem však byl překvapený, že to není tak hrozné, jak jsem po zdejších recenzích čekal. Minimálně na culíky Natalie Emanuel bych se mohl dívat hodiny. A po nudném konci potěšil i příjezd Briana a potitulková scéna se Stathamem. Každopádně i přes příslib, že v dalším díle sehrají významné role Theronová a Statham, se mi zdá, že problém této série je i neschopnost nalézt nového tahouna, který by doplnil už značně vyčerpaného a okoukaného Diesela. Scott Eastwood nezaujal - ale měl potenciál, Dwayne Johnson se se sérií rozloučil, v devátém díle se ani nepokusili někoho přivést (od Ceny toho moc nečekám, není mi vůbec sympatický), ostatní hrají dlouhodobě druhé housle. Toto si myslím, že je možná větší problém série než scenáristický bordel či přestřelené akce. Potřebuje to novou zajímavou postavu, která nás bude zajímat. ()

visor_13

Občas mě baví se koukat na hezký auta, hezky holky a takový ten jednoduchý příběh na odreagování, ale ta vypnutá fyzika mě vždycky rozčilovala. Bohužel tento díl přepnul vypnutou fyziku na třetí level a u většiny akčních scén, které mnohdy trvali i několik minut mi vstávali vlasy na hlavě. ()

luke66z

Šel jsem do kina s absolutně nulovým očekáváním, naopak jsem si říkal, kolik bizarních scén dnes uvidím. A to jsem se opravdu nenudil. V žebříčku "TOP 10 nejdebilnějších scén F&F" by devítka brala minimálně 4 místa. Další reinkarnace již mrtvé postavy je opravdu hodně zvláštní, vzhledem exponenciálnímu růstu zvláštních dějů v těchto filmech si myslím, že v posledních díle se objeví všichni co už stihli zemřít. Po sedmičce a osmičce filmu chybí Luke Hobbs v podání The Rocka. Ač by ten film nezachránil, nějak to už bez něj není ono. Hodně záleží, co od filmu čekáte. Pokud se naladíte na bizár, budete spokojení. Z objektivního hlediska nic moc. 50 %. Ke třem hvězdičkám jsem se přiklonil pouze proto, že se ve filmu objevila česká Škoda Octavia. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)