Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

Jaro.Krafcik

Tak nakoniec nám to včera vyšlo, keď už ten komentár píšem po polnoci a aj po dlhých odkladoch sme sa opäť vrátili do kina už druhý krát v tomto roku. Deviatemu pokračovaniu ságy treba vytknúť určite dĺžku ktorá je prehnaná. Už to nie je len o rýchlych autách ale zdalo sa mi to akčnejšie a zápletka s rodinou proste musela byť. John Cena zahral presvedčivo tak ako aj ostatní po toľkých filmoch by si aj skalný fanúšik povedal že stačilo. A to som fakt zvedavý ako to celé ukončia, ak vôbec. Ďalšiu vec čo musím vytknúť bol prehnaný záver, jasné akčná naháňačka fajn no keď vyleteli dvaja rasoví herci do vesmíru mali sme fakt dosť, dokonca niektorá z kinosály dostala záchvat smiechu. Asi aj kvôli tejto scéne sú na databáze odpady a film sa zaradil do rebríčka rozporuplných filmov. Už v ňom nie je. Ale nebudem len kritizovať. Štvrtkový večer sme si v plnej zostave užili aj napriek nie veľmi dobrému filmu. V niektorých momentoch aj fakt bavil. Flashbacky nevadili a mali svoju atmosféru. Dokonca sieť SCC ponúkla slovenský dabing a hlavne vďaka tomu dávam lepšie hodnotenie lebo toto je už rarita a ani si nepamätám na aký film sme boli v dabingovom znení, snáď to nebola rozprávka. 4* ()

mkubalikova

Ta třetí hvězda je z nostalgie, jinak ale devítka brousí dno hlubší než Tokijská jízda. Dominic a jeho parta už by to měli zabalit. 50% ()

JohnSmith

Takže tu máme nejhorší díl celé série. I některý hodně přitažený Bondovky vypadají vedlo tohodle blázince jako seriózní dramata. Akce je neskutečně přitažená za vlasy, až to prostě už není ani pěkný, ani vtipný. Možná kdyby se film nebral tak vážně a byla to parodie, tak bych to bral. Příběh? Ani do guláše nedáte tolik ingrediencí, a je to zamotanější než by bylo zdrávo. Ale ať jen nehaním, Tej a Roman klasičtí vtipálkové a to se neomrzí. Nalezený brácha Jacob je dobrej záporák. Cypher se tam moc neohřeje a většina ostatních herců hraje prostě svou roli v sérii. Kdo je ale už opravdu nesnesitelnej tak Diesel. Jeho ego vyštípalo Rocka, Stathama šouplo do potitulkové scény a obávám se, že Cena se v sérii, která má pokračovat ještě nejméně dvěma díly, taky moc neohřeje. Jelikož jsem předhozí díly měl opravdu v oblibě, chtěl jsem dát alespoň 3*, ale scéna ve vesmíru mě totálně rozbila. Co asi scénáristi zobou, když píšou takový sračky. Jestli se tvůrci nevzpamatujou, tak to půjde celé do háje. Možná že v FF10 budou honit někoho na Marsu. ()

WincKruspe odpad!

Stalo se z toho monstrum sračkoidních rozměrů. A z kdysi solidních herců Diesela a Theronové se stali Hollywodské děvky. Nechápu jak tohle může mít další pokračování a proč na to vůbec ještě lidi chodí. Nevadilo by mi, kdyby to fungovalo jako menší sebe-parodie, jenže oni se všichni tváří smrtelně vážně. Tohle jsem nedal ani 30 minut. ()

blackJag

Když skončila osmička, kroutil jsem hlavou a říkal si, že pokud bude další díl, všechny eskapády a přepálenou akci trumfne snad už jen vesmír :-) A fakt že jo :-) Úlet, těžký, z kategorie totální magořiny (nebo guilty pleasure) a už je toho fakt hodně a samozřejmě ještě nekončíme, hrozné :-) I přes ten vesmír celkem unavený díl, silně (velmi silně) unavené série. Vine (!), už to prosím utni! 50% ()

blackkocour odpad!

Rychlích a zběsilých mám hrozně rád. Stejně tak jako Diesela, Cenu, Stathama a Walkera. Vybavuju si třeba ten díl, kde si všichni kluci, zahráli na Pleštejšn Roblox, Majnkraft a Simíky, každý měl svoje obydlí, na zahrádce Nether Portal, a na bělidle Azora, vzájemně si u toho honili ty mini čuráčky, bavili se u toho, a zkrátka, nic jim nechybělo. Jo, a nejlepší je asi dvacítka, kde kluky vyzvou do světa Need for Speed, neboli Potřebu si ho vyhonit, nakráčeli si to do Mordoru, aby zachránili týpky s Pařby ve Vegas, a pak nadjeli rychlým kolem, a závodili na Mléčný dráze s Lego Batmanem. Kurva, nejlepší díl. Pak si ve výřivce všichni otírali párky s kečupem, a Vinu narostly bradavky po celém pekáči buchet, a Walkerovi Tokio Vydriftoval prdel Stathamovi. Ale počkat, teď bych kecal, ale v životě jsem ani jeden díl neviděl celý, (krom tohto), a asi si uvědomuji, že tohle se všechno nasposled stalo v třetím díle. No, jaká smůla. Ale to nevadí, čas to nahradí. Krapítek jsem se nechal unést, ale může mi říct, někdo kdo to aktivně sleduje, prakticky od samého začátku, a nezdá se mu to, až zahrávání s nadpozemskou realitou, a matičkou přírodou? To já kurva zavolám Waltera s Gran Torinem, a uvidíme, kdo tu bude mafiján. Ale co, důležité je především Rodina. Co jsem si z toho dneska odnesl? Třeba to, že stačí jen stará škodovka, co vydrží ozónovou díru, změnu gravitace, UV záření, a nepoškozený karborátor. A kdyby si ti kokoti ve vesmíru dali místo přilby a skafandru, jen plastový sáček a respirátor, v pohodě by to přežili. Co bude příště? Za patnáct let se budou ti starci rvát s berlema na Venuši, budou závodit v jezdících golfových vozíčkách 5 m/2 dny, u nohy pytlíček s močí, a vyhořelé protézy, a vypadávají raťafáky budou lítat sem a tam? To v domově důchodců budou mít radost. Ale ne, byl to naštěstí sen, a nic z toho nebylo skutečný. Jo, už to vidím, už si představuji Vina Diesela, coby ořezávatko nebo vykrajovátko na plastelínu, jako hračku v Happy Mealu. Pleška by se dala použít i jako magnet na oslepnutí, na přímým slunci. Stlačím F9, a jdu do píči. ()

kenkaku

Vypatlanec Lin je zpět, takže neuběhlo ani 1/2 hodiny a film už mě nasral první lobotomickou akční scénou (a to jsem ani zdaleka netušil, že je to jen zahřivačka před cestou do vesmíru… ne to není prdel) a selektivním kouzlení s magnetem (to se musí vidět… to nejde popsat). Dále tu máme dva nejretardovanější zvraty historie. První je objevení dalšího Toreta (no jo… po 20ti letech ruplo, že má Dom bráchu) a druhý je zmrtvýchvstání Hana (protože je tajný agent, tak na to měl prostředky - je to přesně tak debilní, jak to vypadá). Díky tomu je film prošpikován tunou flash-backů (které mimochodem jsou o parník lepší než zbytek filmu) a spoustou provařených tváří (integrace Tokio driftu dokonána jest). Za zvláštní považuji více než malé množství narážek na Star Wars. To už bylo skoro na licenci… Každopádně, tohle jsou první FF kde regulérně zvažuji odpadní hodnocení. Už je to opravdu hodně za čárou. ()

Soweek

FF sága se velice zvráceně dostává z vlastního stínu. Po několika posledních dílech se z této série stala neskutečně stupidní fraška, od které vlastně nikdo už nic nečeká.  Vlastně naopak, každý čeká jaké fyzikální zákony budou opět pokořeny, která mrtvá postava se vrátí na scénu, protože vlastně mrtvá není, kolikrát Vin Diesel řekne, že jediné na čem záleží je rodina, a z kterého dalšího záporáka se stane kladná postava, aby se tým hvězd opět o něco rozrostl. No a F9 to opět vše neomylně dodává ve velkých porcích. Takže nashledanou u dalšího dílu, kde jsem zvědav, který další herec či herečka zaprodají své řemeslo za velice slušně vydělaný peníz od čínské produkce! ()

sedm.1

Nereálná, přestřelená, fyzikální zákony popírající akce provázela tuto sérii již od začátku, nicméně až doposud se to pořád drželo v pomyslných mantinelech snesitelnosti, ovšem zde mi hned po první akční scéně bylo bohužel jasné, že tentokrát už bude zle, že to onu hranici překročí, a to jsem ještě ani zdaleka netušil, s čím tvůrci přijdou v závěru. Jako že lítat v autě ve vesmíru? To jako všem, co se na tomto díle podíleli, hrablo? Rovnou říkám NE, tohle už naprosto odmítám akceptovat. Sice chápu, že už autoři neví, s čím v devátém díle přijít, ale jako odsud podsud. To ovšem není jediná výtka, jen ta nejzásadnější. K dalším negativům musím určitě připočítat výrazný úbytek veškeré akce, i když na druhou stranu, kdoví jestli to vlastně není dobře, protože sledovat jen dvě a půl hodiny právě onu tak absurdní akci by mě rozhodilo možná ještě víc, než když je jí ve výsledku tak málo. Nicméně faktem je, že prostě oproti předchozím dílům jí zatraceně ubylo, což je ale zrovna u této série také dost velký problém. Postupem času jinak dochází k obměně, či úbytku, případně příbytku jednotlivých postav, což je asi logické, co ovšem na tom není vůbec dobré, že ze všech tří důvodů se v tomto pokračování vykrystalizovala snad ta nejslabší možná sestava hrdinů, a záporák Johna Cena je pak spíš jen atrapou na cokoliv, jen ne důstojným představitelem antihrdiny. Co jinak ubylo na zmiňované akci, to přibylo na kecech o famílii, až by z toho nejednomu slza vzteky ukápla, nějaké napětí, překvapení, zvraty, emoce, nic z toho se tu pak ani moc nevyskytuje, a proto ze všech těchto důvodů nelze zkrátka toto pokračování označit jinak, než jako jedno z těch vůbec nejslabších, je to prostě celkově nudný, až příliš nesoudně přepálený a hlavně už hodně obsahově vyčerpaný matroš, kdy se navíc už teď upřímně děsím, s čím přijdou tvůrci v desítce? Co třeba cestovat do minulosti a prohánět se v nadupaných kárách mezi dinosaury? Po tomto díle bych se vůbec nedivil. ()

sQelle

Vlastně to má všechno, co se dalo čekat. Od akce, která je naprosto šílená, Vina, který by pro rodinu umřel i klidně třikrát. Michelle, které... no nevím  k čemu tam je. A zbytek, který tvoří humor. Jenže akce už nefunguje jako dřív, je to takové ok. Humor už není ani tak humorný. Zaporák v podobě Johna je naprosto tragický a flashbacky jsou naprosto smutné, protože se díky nim snaží vybudovat nějakou emoční linku, která naprosto nefunguje a je spíš na obtíž. Vesmír byl vyslyšen, tak příště už ta cesta časem do dob dinosaurů? ()

figgo jr.

Two dudes from the ghetto outer space" Cesta do vesmíru rozhodně nejlepší moment filmu. Jinak vše v zajetých kolejích. Postavy Vina Diesela a Michelle Rodriguez se vyčerpaly už v šestce a působí dost otravně, radši bych dal prostor jiným postavám. Absence The Rocka a jen cameo pro Stathama byla znát a doufám, že se oba k sérii naplno vrátí, nováček John Cena byl jako záporák spíše nevýrazný a příběh bratrů moc nefungoval. Akční scény jsou potom  tak moc přehnané až musím tvůrce obdivovat jakou šílenost jsou schopni vymyslet. V momentech kdy se devátý díl nebere vážně baví nejvíc a přál bych si aby se do budoucna vydala série touto cestou. 55% ()

Kienast

Po deváté se to nepovedlo, nudné a unylé pokračování dobrodružství "rodiny" Torretovic. Jde vidět absence scenáristy Chrise Morgana a Cena opravdu není herec. Vlastně tu nejsou žádné nové nápady a hlavně vše co by se dalo označit za zábavné jste viděli už v trailerech. Začínám si myslet, že je série F&F vyvrakována ... Snad mě díl 10 vyvede z omylu. 4/10 ()

iXtr3m3

Absencia Stathama s The Rockom je citeľná v každej scéne. Súhlasím s tým, že na dĺžku filmu bolo dokonca menej tej "zbesilej" akcie, naopak stupidít tu bolo až príliš (náraz motorky a auta vo vzduchu so zachytením šoféra motorky, prechod po rozpadajúcom sa moste, preletenie rozpadajúceho sa mostu, let do vesmíru a fungovanie vo vesmíre atď. atď.). Zámerne som nespomenul scény s magnetmi, ktoré boli samozrejme totálne na hlavu, ale na druhú stranu boli originálne, tak som si ich celkom užil. Najväčším pozitívom filmu je nakoniec John Cena, ktorý je taký klasický Ridickovský antihrdina, je sympaťák rovnako ako Rock, ale to som ako jeho fanúšik vedel už roky dozadu, navyše vie hrať, nie je len kopa svalov (odporúčam pozrieť Legendary z 2010teho, áno, už tak dlho dozadu ukázal, čo v ňom je okrem svalstva). Čo potešilo ešte viac, tak potitulková scéna, aj keď len napoly, pretože ohlásila návrat len jednej svojej chýbajúcej časti z dvoch, tak sa nechám nabudúce prekvapiť. Zatiaľ silnejšie tri hviezdy, možno po opätovnom zhliadnutí zvýšim na štyri, na 5, ako som to hodnotieval doteraz, to nemá teda ani náhodou, ale zasa je vidieť, že je to blockbuster a žiadne béčko, to sa musí nechať - výprava, efekty, akcia, hudba, celkový audiovizuál. Takže stále držím palce k stúpaniu k výšinám a toto beriem ako malé zakopnutie kvôli tvrdohlavosti Vina Diesela pri jednaniach z Rockom a Stathamom. ()

řánys250

Kdysi jsem měl ságy Rychle a Zběsile fakt rád tak nějak do té doby, když tam hrál ještě Paulie W. to bylo docela koukatelné a taky už krapet přitažené za vlasy. ALE tohle co z toho od té doby dělají větší pí*ovinu za druhou, která vlastně ani jednou nemá smysl, Věčně opakující se poslední jízda, která ani není poslední a další nesmysly co už s autama nemají nic společného jako na začátku ságy. Každým dalším dílem si říkám, už nedělejte další díl jenom to kurvíte a bum přijdou s dalším dají větší kalibr (zde vesmír), co bude v F10 ?? Warp pohon ? Budování hvězdy smrti ? Nebo souboj s Carnetem ? ()

borec999

Aj by som napísal, že týmto Vin Diesel a vracajúci sa režisér Justin Lin dosť padnú na hubu a je to prúser gigantických rozmerov ale ono FF9 je film, ktorý za posledné 3 roky zarobil v kinách najviac (a z veľkých filmov bol možno v období korony jediný, ktorý vyslovene zarobil) takže by to malo byť asi okej. Lenže nie je a je smutné že podobných filmov zrejme bude vznikať viac, keďže zarábajú. Najprv k hercom. Vin Diesel pôsobí unavene a staro. Ostatní z jeho partie (Rodriguez,Brewster,Ludacris,Gibson) sú ešte ako tak v pohode. John Cena neurazil, ale ani nenadchol a komediálnejšie ladená postava by mu určite svedčala viac. Charlize Theron znova totálne nevýrazná. Rock a Statham citeľne chýbajú. Cameo Cardi B v 1 scéne zbytočné a úplne nasilu, naopak Helen Mirren svoju jedinú scénu pretavila na 1 z pre mňa najlepších scén filmu. Po druhé akcia. Tá je tak prepálená a nereálna, že už je to moc aj na ohľady Rýchlo a zbesilo a neviem či to tvorcovia mysleli ako paródiu, vážne alebo to malo byť cool. Ťažko povedať, no výsledok je že to pôsobí ako totálna chujovina. Čo prežijú niektoré postavy, to by neprežila ani mačka so svojimi 7 životmi. A na záver scenár. Je evidentné, že pri 9. dieli už scenáristi nemajú o čom,a tak si pomáhajú návratmi mŕtvych postáv(Han) či postáv ktoré v minulosti akože žili ale nevedeli sme o nich a pomocou flashbackov sa o nich dozvedáme viac(John Cena). Týmito 2 manévrami séria chytá syndróm aký postihol napr. aj sériu SAW. Jednotlivé diely oddelene bez znalosti iných ešte ako tak ujdú. No ak by sme si nakreslili časovú priamku a príbeh odrozprávali ako celok, tak je to totálne nelogický prepletenec a mišmaš, kde väčšina vecí nedáva absolútne žiadny zmysel. A tým by som aj skončil. FF9 nedáva zmysel. A úprimne neviem či má zmysel FF10. Vyzerá to však, že bez lepšieho režiséra,scenáristu,Rocka a Stathama, ani nie. 40% a 2*. ()

Wally

Je to už trošku pořád dokola, ale tahle banda si získala mé sympatie a fandím ji...i když i tentokrát už to bylo za hranou reality...ale pořád baví a to je hlavní! ()

Krabak

Gratuluji! Tohle je zatím nejhorší Fko, jaké bylo natočeno. Proboha... jsem zvyklý na vypnutí mozku a plno akce. Ale tady? Tady to byly už do nebevolající shity, divné narážky (asi měly být dojemné) na Walkera, akce příšerná... takto opravdu ne --->12% ()

AdamesWWE

[4/10] SPOILERS WARNING Túto sériu mám celkom rád, prešla si rôznymi filmami, zmenami, režisérmi, hercami, obdobiami a aj napriek tomu to dotiahli až sem, do 9 zbesilej časti, do ktorej som vkladal nádej aj kvôli návratu dobrého režiséra a návratu zopár postáv z minulosti. Bohužiaľ, film je nezvladnutý po všetkých stránkach. Zatial čo predošlé časti boli síce prehnané, blockbusterové a letné hity s množstvom výbuchov, kde sa nehladí na nikoho a na nič, ale ked sa človek cez to preniesol bola to naozaj dosť dobrá zábava, kde všetko šlapalo ako hodinky. Ale tu, nešlape a nefunguje vôbec nič. Dosť dlhá minutáž filmu, za scénarom stojí Justin Lin, ktorý to vraj chce točiť kvoli "spravidlivosti pre Hana", ktorá tu je odprezentovaná spolu s jeho oživením obyčajne, bezemočne a jednoducho nasilu, len aby bola postava naspäť. Spolu s Justinom písal film ešte jeden neznámy scenárista, ktorú mu v tom moc veru nepomohol. Nápad ako taký celej zápletky nieje uplne zlý, má aj svetlé momenty - skvelé flashbacky do rodiny Torretových, ale je to jednoducho všetko zle podané, pôsobí to umelo, asi sme už objedení tých hercov, pretože nedokázali vytvoriť žiadnu atmosféru / vačšiu emociu a pritom by mohli o rodinkárstve trepať aj polovicu filmu. Humor vo filme tiež nevyniká, "Roman Pierce" má dosť priestoru a tie jeho hlášky boli vtipné maximálne v prvých 2 scénach, potom je to strašne otrepané. VIn Diesel nevykuzli nič okrem pár slov, extremných scén a bieleho tielka. Letty mi začína byť čím dalej nesympatickejšia a jej ženská partáčka "MIA", tak tento návrat nechápem, piate koleso u voza. JOHN CENA ako záporák, nemal čo ponúknuť, nemal si kde vybudovať rešpekt, moc sem nezapasoval a je škoda aj toho že okrem neho sú tu v podstate dalšie dve záporné postavy a tým pádom na nikoho nevystane dosť priestoru. A návrat HANA - rád som ho uvidel, potešilo ma že sa ukázal na plátne, ale zaslúžil si lepšie, zmysluplnejšie zariadenie späť do deja. Dalšie čo zlyháva vo filme je akcia, ničí sa všetko možné, v moc stereotypnom štýle, kde už ani tá akcia nepobaví toľko ako v iných dieloch, nieje moc nápaditá, miestami až otrasne natočená, hlavne pri neprehľadných bitkách. Ale zas, je to točené v peknom prostredí, vystrieda sa veľa lokácií, aspoň toto udrží film v aspoň akom takom tempe, vyslovene nudné scény sa tu nenájdu, ale zároveň nenájde sa tu nič, čo by som si pozrel druhý krát. Nudní herci, slabá akcia, príbeh otrepaný prehratý 100X a nezáchrani to ani hudba od Tylera, Han, ani Statham po titulkoch. Ak sa v dalších častiach nevráti ROCK/STATHAM a režisér ostane ten istý, točiť takýmto štýlom, bude to dosť nedôstojné ukončenie série. A nedôstojné boli aj náznaky na nebohého Paula Walkera. Vážne kruté 2,5 h v kine, kedy som sa sám sebe čudoval, ako je možné že to takto upadlo do sračiek, oproti štýlovej zábavnej 8smičke, alebo po skvelom spinoffe HOBS n SHAW. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)