Američtí bohové

• USA American Gods
Drama / Fantasy / Mysteriózní
USA, (2017–2021), 24 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Peter Stormare (více)

Série(3) / Epizody(26)

Hlavní hrdina seriálové adaptace stejnojmenného románu Neila Gaimana Shadow Moon (Ricky Whittle) se po letech strávených za mřížemi vrací domů. Noc před jeho propuštěním jeho žena Laura (Emily Browning) umírá. Při automobilové nehodě umírá i její milenec a Moonův kamarád v jedné osobě. Od této noci se Shadow stává osobním strážcem a spolucestujícím charismatického podivína, pana Wednesdaye (Ian McShane). Ten vystupuje jako podvodník, ale ve skutečnosti je jedním ze starých bohů. Začíná tak nepředstavitelná pouť napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na válku proti novým bohům. Těmi jsou fenomény dnešní společnosti, láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity či drogy. (geklon)

S.Dedalus

určitou produkční kvalitu to má, stejně tak i dobré herce a obrazovou hravost, nepodařilo se bohužel přenést brilantnost předlohy na plátno. působí to nesourodě a těžkopádně, zejména kvůli úporné snaze seriál co nejvíc natáhnout, čekal jsem, že finále první série se dostane dál než do 1/6 knihy. ()

xmy

Jak je letošní rok slabý na filmy, tak o seriálech to až tak neplatí. American Gods - nevšední seriál s vykreslenýma postavama a úžasným audiovizuálem, který mě zkrátka zaujal. Místy pomalu jak od Lynche. :) ()

Folky

Upřímně doufám, že tohle dílo bude podobně populární, jako Hra o trůny. Nic takhle originálního a zábavného jsem už dlouho neviděl. Mohl bych vyčítat jeden zbytečný a jeden nudný díl, ale když vezmu v potaz, jak moc se těším na další sérii, bez problémů to dokážu přehlédnout. Edit: Druhá série slabší. Zbytečně natahované, některé díly vyloženě nudné a upgrade Media byla velká chyba. Přesto mě poslední dva díly dokázali nalákat na další sérii. ()

misbos

Námět je zajímavej a neotřelej, dá se říct, jenže - by bylo dobrý mít jasno, jak z něho vydolovat zajímavej příběh, a mít skutečnou hlavní postavu, ne modela dřevo. To se pak všichni vokolo můžou snažit jak prdlý (Stormare rulez), ale nic kloudnýho z toho není, a nejzábavnějsí je vedlejší linka s irským skřetem a mrtvou Emily. Škoda... ()

MilesTeg

Proti knize zajímavé pozvednutí důležitosti některých postav (Laura, Mák Sweeney) a celoepizodní odbočení mimo hlavní osu příběhu, trochu problém mám se Stínem, ale zvykle jsem si, že je černej. Výborná volba Médie a Ódina, úplně mimo předlohu je Easter, ale proč ne. Cíl je pravděpodobně tentýž, ale cesta je jiná a taky zábavná. Snad to udrží i v dalších sériích. ()

celticek

Po prvních 4 dílech dávám 3 hvězdy. Gaimana mám rád, Sandman je prostě totální bombice. Vizuálně je seriál zpracovaný velmi dobře, narážky na veškeré božstva jsou zajímavé - nutí člověka vyhledávat a zabývat se historií a mytologií, kterou mám moc rád. Knihu určitě koupím, věřím, že to bude výborné čtení. ()

GameboyNES

Velké zklamání, zbytečně natahovaný děj, okrajových postav, přidávání zbytečných linek V podstatě je z toho Ulice v růžové zahradě z bukvicema a digi bordelem. Od knížky se to odklání čím dál tím víc. Kdo nemá nervy čekat až to ti paraziti natáhnou na 20. sérií, tak ať si přečte knížku, ta je na jedno odpoledne. Já už třetí sérii nehodlám sledovat, je to pro mě ztráta času, Těžkej podprůměr 37% ()

strixa

Já prostě nevim. Na jednu stranu jedna z nejlepších seriálovejch znělek (jak po audio, tak po vizuální stránce), dobrej casting, skvělá hudba, a nesporně ta atmosféra... na druhou stranu místy už moc absurdní, roztěkaný, nekoncepční a hlavně příliš odkloněný od knižní verze.. Všechno tohle zanechává poněkud rozpačitej dojem. Vlastně skoro po každým díle jsem si nebyla jistá, jestli se mi to líbí, nebo ne. A pořád jsem čekala, kdy se to zlomí, ale nakonec mám ten samej pocit z celýho seriálu (navíc bez regulerního zakončení). Takže fakt nevim. ()

belasis

Pěkný. Je teda fakt, že dost často se tu střídá šílený bizár s fantastickými momenty, ale ve druhé půlce u mě převažují spíš ty pozitivní dojmy - hlavně teda díky úžasné Emily Browning a její morbidně vtipné road movie s Madem Sweeneyem. 8/10 ()

Viper86-V1

Hit letošní seriálové sezóny. Zajímavý příběh a mytologie, která se doufám pořádně rozjede v dalších sezónách. Výborně napsané a zahrané postavy, ultranásilí 18+, černý humor a k tomu navíc jedinečný vizuál Bryana Fuller, který znáte z Hannibala. Doporučuju! ()

Oxyk

Zmatený, zdlouhavý a hlavně úplná nuda. První série za mnou a určitě už žádná přede mnou. Dvě hvězdy za dobré efekty. ()

matolos1

Nadšenie z niečoho nového, kombinácia rôznych motívov, zakryje občasný narastajúci zmätok počas sledovania. Je fajn sledovať seriál, ktorý popri veľkolepých a vysoko-rozpočtových projektoch alebo na opačnú stranu veľmi obmedzených a komorných a zároveň viditeľne lacných, si ide nezávislo svojou vlastnou cestou a postupom času sa divákovi stále viac a viac dostáva chápanie celého nového sveta a jeho pravidiel. Ničomu spočiatku nerozumieme ale kašlať nato, dialógy sú dokonalé, výber a zadelenie postáv dokonale harmonizuje s ich úlohou a poslaním, a postupom času sa vďaka užšie zameraním epizodám odhaľuje ich kompletný charakter. To mysticko- duchovné náboženské pohladenie by som tomu moc nevyčítal, po čase ma ale prestala baviť línia s Emily Browning. Napriek slabším efektom je to aj tak vizuálna podívaná, hlavne na začiatku epizód, kde sa odkrýva príbeh obsahovo zasahujúci do súčasnosti. Správne naladený hudobný chaos, skvostné úvodné titulky, vysoká škola teológie a na príbeh o zabíjaní kráv v podaní Czernoboga dlho nezabudnem. Dúfam, že podľa konca poslednej epizódy sa môžem tešiť na zaujímavý priebeh udalostí v druhej sérii. Teším sa! ()

Luckyboy

Zatím nevím. Je to zajímavé, ale to jediné, co mě u toho drží, je příslib, že se to rozjede a některé věci se vysvětlí. ()

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Hammer s Mansonem přišli o své agenty

Hammer s Mansonem přišli o své agenty

08.02.2021

Herec Armie Hammer (Dej mi své jméno, Rebeka) a zpěvák a herec Marilyn Manson (Zákon gangu, Nový papež) přišli ve víru kontroverzí o své klíčové zástupce. Od Hammera dala pryč ruce agentura William… (více)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman