Začátek překvapí brutalitou, a po celou sérii jí rozhodně nešetří, dalo by se to nazvat nové Game of Thrones. Každá osoba má něco do sebe, mým oblíbencem byl leprikón Mad Sweeney. V prostřední fázi to začíná být trochu pomalé, ale konečná epizoda byla triumfální a někdy i vtipná. Nejlepší jsou samozřejmě úvodní desetiminutovky, které nám odhalují různá božstva. Intro titulky velmi zajímavé. 85%(25.6.2017)

• iXtr3m3

Ok, forma by mohla byť na tri hviezdy, ale obsahovo je to v podstate miestami psychedelické hovno, miestami len hovno. Žiaľ, radšej ako toto, to si pozriem znovu aj Smallville. Premárnená šanca, veľký hype okolo ničoho. A to som sa na to tešil pár rokov dozadu ako malé decko. Rovnaké sklamanie ako Legion, ktorý je aspoň ultimátnym mindfuckom, toto sa na to len hrá.(4.7.2018)

Projekt, který jsem letos očekával pravděpodobně nejvíc a bedlivě jsem sledoval všechny novinky už od fáze oznámení, že se seriál uskuteční. Měl jsem tu čest s knihou a když jsem poprvé slyšel, že by se na tom měl podílel Bryan Fuller, tak jsem byl nadšený. Protože on je pravděpodobně jediný tvůrce, který tuhle zvláštní záležitost měl možnost zajímavě zpracovat. A to se hned od první scény pilotní epizody potvrzuje. Fullerův rukopis je vidět v celém pilotu (a i ve zbytku série) a hned na začátek nám naservíruje scénu, kde se nešetří krví, aby to o chvíli později přerazil poměrně kontroverzní sexuální scénou. Co se týče hlavního příběhu, tak podle mě se jedná o povedené zpracování. Možná i proto, že si na to Gaiman dohlíží. Oproti knížce je například přidaná cesta Laury, což ale vůbec nevadí, naopak to přidává nový rozměr. Každopádně obsazení hlavních postav je podle mě podařené a baví mě herce sledovat. Celou sérií prostupuje taková zvláštní atmosféra a už se nemůžu dočkat, až uvidím víc. Někomu může vadit pomalé tempo, ale mě tady překvapivě vyhovuje a užívám si každou zvláštnost a detail, který je pro diváka připraven.(5.7.2017)

pri tomto serialy som si presiel vsetkym od absolutneho nadsenia po totalne ochladnutie. dej mi prisiel priemerny, filozoficke kecy, ktore obycajne mozem isli mimo mna. uz som si vravel, ze to nejako doklepnem a dost, ale posledny diel bol fajn a presvedcil ma na druhu seriu, teda aspon na par dielov z nej. zatial priemer az jemny podpriemer.(6.7.2017)

• Ratemus

Nic tak nudného, ukecaného a rozbředlého jsem neviděl už pekelně dlouho. K čemu je skvělá předloha, když seriál je nad výsost unylá břečka s plným kýblem táhnoucích se zpomalovaček tvářících se tak vážně a drsně jako reklama na always s křidélky. Ne, tohle fakt ne, to se nemůže líbit ani fandům knihy. Gaimanovi předlohy se prostě nedaří předat na plátno, začalo to kardinálně odpadovým Luciferem a pokračuje to tímhle vypoceným hovnem. Alespon, že na ten Hvězdný prach se dá koukat...(25.12.2017)

• - Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)