• Psychor

Naprostá ztráta času. Scénáristické rozpaky z pilotního dílu se podařilo alespoň částečně vyvážit zdařilou mysteriozní atmosférou, avšak druhá epizoda již nabízí pouze bezbřehou tvůrčí prázdnotu. Režisér zcela selhává ve snaze o prosté odvyprávění příběhu, k čemuž přispívá i neobratná umělecká stylizace. Minutové záběry na poletující semena pampelišek jsou prokládány bezobsažným plkáním postav a přítomné šnečí tempo tak odsouvá seriál American Gods na hranici koukatelnosti. Zbytek série jsem již pouze protrpěl. S bídou na jednu hvězdu.(19.6.2017)

Velmi mysteriózní, celkem stylová záležitost. Předlohu jsem nečetl, ale dost jsem o ní slyšel a četl jsem knihy podobného ražení (Malazská kniha padlých - zde také probíhá válka starších bohů s mladšími). Tušil jsem tedy, do čeho jdu a s kvalitou jsem nakonec velmi spokojen. Skvělý casting, parádní vizuál a podařené, absurdně vtipné scénky a situace (zvláště ve druhé polovině 1. série). Na pokračování se budu těšit a určitě si ho nenechám ujít. Hodnocení 1. série - silné 4* (7. epizoda silných 5*!)(25.6.2017)

• Belatris

Neskutečná nuda. Scénáristé ze zajímavé látky udělali něco stěží koukatelného. Uprostřed série jsem byla tak "zaujatá", že jsem během týdne úplně zapomněla, že seriál existuje a že bych se měla kouknout na další díl. To zcela vystihuje můj divácký dojem. Celá první série má asi tři silná místa, a to je velká slabota. Knižní předlohu jsem četla a nijak zvlášť ji nekultím, ale rozhodně byla lepší než tahle adaptace. Podle mého tvůrci zvolili naprosto špatný způsob, jak převést knihu do seriálové podoby. Možná se za pár let objeví v učebnici pro scénáristy jako odstrašující příklad. Nedivila bych se.(7.8.2017)

Vizuální pastva a solidní šílenost. I v současné široké seriálové produkci Velmi originální. Nosná myšlenka zajímavá, seriálové odbočky fajn a jako celek, to přes někdy překotné a někdy zas zdlouhavé vyprávění působí poměrně celistvě. Sice nic co by se alespoň pro mě stalo kultem, ale na další sérii mrknu. Některé postavy fakt stojí zato.(20.9.2017)

• luczi

Ne, raději knihu!!! Američtí bohové trpí stejnou nemocí jako Hannibal. Jmenuje Brian Reitzell, David Slade, Bryan Fuller a další, které tyto dva projekty spojují. Raději budu 7 hodin 56 min zírat do kaleidoskopu za poslechu mrouskání koček a pít u toho bolehlav, než další řadu tohoto...jistě hluboce uměleckého a nadčasového...díla.(24.7.2017)

• - Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)