Po prvních 5 dílech převažuje spíše zklamání. Američtí bohové jsou úžasná kniha a celkem jsem byla zvědavá na seriálovou adaptaci...Nicméně problém mám už s hlavním hrdinou, který mi nepřijde zajímavý a například 4 díl jsem vyloženě protrpěla. Trochu mě mrzí to pomalé tempo, kdy trvá než jsou představeny jednotlivé postavy a děj stojí na místě. Na druhou stranu seriál táhne Středa a nádherná vizuální stránka....3,5 *(24.6.2017)

Velmi mysteriózní, celkem stylová záležitost. Předlohu jsem nečetl, ale dost jsem o ní slyšel a četl jsem knihy podobného ražení (Malazská kniha padlých - zde také probíhá válka starších bohů s mladšími). Tušil jsem tedy, do čeho jdu a s kvalitou jsem nakonec velmi spokojen. Skvělý casting, parádní vizuál a podařené, absurdně vtipné scénky a situace (zvláště ve druhé polovině 1. série). Na pokračování se budu těšit a určitě si ho nenechám ujít. Hodnocení 1. série - silné 4* (7. epizoda silných 5*!)(25.6.2017)

pri tomto serialy som si presiel vsetkym od absolutneho nadsenia po totalne ochladnutie. dej mi prisiel priemerny, filozoficke kecy, ktore obycajne mozem isli mimo mna. uz som si vravel, ze to nejako doklepnem a dost, ale posledny diel bol fajn a presvedcil ma na druhu seriu, teda aspon na par dielov z nej. zatial priemer az jemny podpriemer.(6.7.2017)

S01 - Knihu jsem ještě dočíst nestihl (1/3), ale seriál je stejně bizarní. Casting perfektní, Stín, Středa, Laura v podání božské Emily Browning a hlavně Sweeney (Pablo Schreiber začíná vyčnívat skoro ve všem, v čem se v posl letech objeví). Klobouk dolů před tvůrci, Gaimanova kniha rozhodně nepatří k těm nejsnadněji zfilmovatelným.(27.6.2017)

Seriál, který přišel zcela nečekaně. A stal se i nečekaně populární. A je to pěkná smažkárna. Hned po prvním díle si říkate, jestli náhodou nejde o vtip. A ono by šlo o tak dokonalou show, kdyby jste si tohle neříkali u každého dílu. Myšlenka je úžasná, originální a dobrá. Jediným obrovským trnem v oku vlastně je, že ten boj. Je mi jasné, že to je kvůli tomu, aby to mělo nějaký jasný spor, ale aby bojovali staří bohové proti novým, či-li lidé proti technologiím je samo o sobě kravina. Je to jako kdybych já nebo kdokoliv kdo čte tento komentář chtěl uškrtit wifi připojení. I tak nepopírám suprové momenty, které seriál provázely a je asi v jistém ohledu jasné, že se těším na druhou sérii a samozřejmě na ni budu koukat. Ale pořád mi v tomto seriálu prostě něco nesedí. Pořád mi tam bude něco haprovat. Každopádně tleskám. O tomto seriálu se ještě dlouho bude mluvit. A přál bych si celkem tak tři série. Víc by stejně asi nedávali smysl.(24.6.2017)