Vlastně mám jen jedinou výhradu a totiž to, že seriál až příliš počítá s tím, že divák zná předlohu, stejně jako předpokládá určitou orientaci v mytologii. Ale to je drobná vada na kráse, která se mě vlastně netýkala. Je to sice docela dlouho, co jsem Gaimanovu knihu četl, ale díky skvělému zpracování se mi všechno postupně začalo vynořovat z paměti a i díky tomu jsem si seriál vrcholně užil. Pokud něco zaslouží absolutorium, tak je to casting, který nemohl být lepší. Všemu jednoznačně vládně Otec Všehomíra Ian McShane, zdatně mu sekunduje neokoukaný Whittle, kterému jsou v patách mrtvá žena Emily Browning a výborný Mad Sweeney v podání Pablo Schreibera, který je irštější než sám Zelený ostrov. A perfektní jsou i herci v malých rolích, což je vlastně logické, když se jedná o jména jako jsou Stormare či Gillian Anderson. Úžasná je i obrazová stránka věci s nástupy Rohatého boha či krásnými ukázkami lyrické brutality. Jsem nadšený a třesu se na další řadu. 100%(25.6.2017)

Seriál, který přišel zcela nečekaně. A stal se i nečekaně populární. A je to pěkná smažkárna. Hned po prvním díle si říkate, jestli náhodou nejde o vtip. A ono by šlo o tak dokonalou show, kdyby jste si tohle neříkali u každého dílu. Myšlenka je úžasná, originální a dobrá. Jediným obrovským trnem v oku vlastně je, že ten boj. Je mi jasné, že to je kvůli tomu, aby to mělo nějaký jasný spor, ale aby bojovali staří bohové proti novým, či-li lidé proti technologiím je samo o sobě kravina. Je to jako kdybych já nebo kdokoliv kdo čte tento komentář chtěl uškrtit wifi připojení. I tak nepopírám suprové momenty, které seriál provázely a je asi v jistém ohledu jasné, že se těším na druhou sérii a samozřejmě na ni budu koukat. Ale pořád mi v tomto seriálu prostě něco nesedí. Pořád mi tam bude něco haprovat. Každopádně tleskám. O tomto seriálu se ještě dlouho bude mluvit. A přál bych si celkem tak tři série. Víc by stejně asi nedávali smysl.(24.6.2017)

• JJ.Gibson

Opravdu těžko říct, přes zuby nehty jsem dokoukal celých osm epizod, ale nijak zvláštní radost mi to teda nečinilo. Upřímně, nevím proč je to natočeno jak to je. Je to osmihodinový nekončící haluz, která vlastně povětšinu času nedává nijak zvlášť smysl. Spíš mám pocit, že jediné, o co se tento seriál snaží je šokovat svou podivností. A přitom myšlena, že jsou staří bohové, kteří si potrpí na uctívání a nesnáší novou dobu followerů, instagramů, facebooků atd. Chtějí rozpoutat válku s novými bohy. A to je to, co mě donutilo to dokoukat, abych se dozvěděl více. K mé smůle jsem se o moc více nedozvěděl, jen to že Ian McShane, kvůli kterému jsem vlastně o tento seriál zavadil, je nejvyšší bůh Odin a to se mi líbilo!!! Bohužel všechno ostatní pro mne byla nekonzistení, jak již jsem zmiňoval haluz!!!! Skákání z jednoho časového období do jiného, jednotlivé představování bohů, mi prostě moc nesedělo. Ikdyž Peter Stormare byl neskutečnej řízek! Člověk se furt sám sebe ptá, proč se jednotlivé postavy chovají tak jak se chovají, co je na pozadí, co je k tomu nutí. Ale pointa tomu neustále uniká. Například proč Shadow a Mr. Wednesday šli vykrást banku, proč? Mě to zkrátka tolik smyslu nedávalo. Komu ano, tak klobouk dolu...(30.10.2017)

• luczi

Ne, raději knihu!!! Američtí bohové trpí stejnou nemocí jako Hannibal. Jmenuje Brian Reitzell, David Slade, Bryan Fuller a další, které tyto dva projekty spojují. Raději budu 7 hodin 56 min zírat do kaleidoskopu za poslechu mrouskání koček a pít u toho bolehlav, než další řadu tohoto...jistě hluboce uměleckého a nadčasového...díla.(24.7.2017)

Úžasný koncept. Lidi věří v Něco, že ovlivňuje jejich životy, takže Něco začne existovat a ovlivňovat jejich životy, a to přesně do té doby, dokud tomu lidi budou věřit. Neskutečně padnoucí herci, soundtrack, ale přeci celkový dojem je chaotický. Snad druhá série přinese seskupení těchto rozbitých střípků.(16.2.2018)

• - Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)