Začátek překvapí brutalitou, a po celou sérii jí rozhodně nešetří, dalo by se to nazvat nové Game of Thrones. Každá osoba má něco do sebe, mým oblíbencem byl leprikón Mad Sweeney. V prostřední fázi to začíná být trochu pomalé, ale konečná epizoda byla triumfální a někdy i vtipná. Nejlepší jsou samozřejmě úvodní desetiminutovky, které nám odhalují různá božstva. Intro titulky velmi zajímavé. 85%(25.6.2017)

Seriáloví Američtí bohové jsou hezkou, lehce pošahanou fantasmagorií (myšleno v dobrém), která hezky rozvíjí knižní svět. Znalost předlohy pro mě byla výhoda, ale určitě ne nezbytná. Líbí se mi vsuvky do minulosti, líbí se mi vykreslení postav bohů, jak starých tak nových. Co se mi líbilo asi nejvíc, je vizuál. Tady si někdo opravdu vyhrál. První série tedy za 4 a těším se na pokračování.(20.9.2017)

S01 - Knihu jsem ještě dočíst nestihl (1/3), ale seriál je stejně bizarní. Casting perfektní, Stín, Středa, Laura v podání božské Emily Browning a hlavně Sweeney (Pablo Schreiber začíná vyčnívat skoro ve všem, v čem se v posl letech objeví). Klobouk dolů před tvůrci, Gaimanova kniha rozhodně nepatří k těm nejsnadněji zfilmovatelným.(27.6.2017)

• Psychor

Naprostá ztráta času. Scénáristické rozpaky z pilotního dílu se podařilo alespoň částečně vyvážit zdařilou mysteriozní atmosférou, avšak druhá epizoda již nabízí pouze bezbřehou tvůrčí prázdnotu. Režisér zcela selhává ve snaze o prosté odvyprávění příběhu, k čemuž přispívá i neobratná umělecká stylizace. Minutové záběry na poletující semena pampelišek jsou prokládány bezobsažným plkáním postav a přítomné šnečí tempo tak odsouvá seriál American Gods na hranici koukatelnosti. Zbytek série jsem již pouze protrpěl. S bídou na jednu hvězdu.(19.6.2017)

• iXtr3m3

Ok, forma by mohla byť na tri hviezdy, ale obsahovo je to v podstate miestami psychedelické hovno, miestami len hovno. Žiaľ, radšej ako toto, to si pozriem znovu aj Smallville. Premárnená šanca, veľký hype okolo ničoho. A to som sa na to tešil pár rokov dozadu ako malé decko. Rovnaké sklamanie ako Legion, ktorý je aspoň ultimátnym mindfuckom, toto sa na to len hrá.(4.7.2018)

• - Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)