• Ratemus

Nic tak nudného, ukecaného a rozbředlého jsem neviděl už pekelně dlouho. K čemu je skvělá předloha, když seriál je nad výsost unylá břečka s plným kýblem táhnoucích se zpomalovaček tvářících se tak vážně a drsně jako reklama na always s křidélky. Ne, tohle fakt ne, to se nemůže líbit ani fandům knihy. Gaimanovi předlohy se prostě nedaří předat na plátno, začalo to kardinálně odpadovým Luciferem a pokračuje to tímhle vypoceným hovnem. Alespon, že na ten Hvězdný prach se dá koukat...(25.12.2017)

Začátek překvapí brutalitou, a po celou sérii jí rozhodně nešetří, dalo by se to nazvat nové Game of Thrones. Každá osoba má něco do sebe, mým oblíbencem byl leprikón Mad Sweeney. V prostřední fázi to začíná být trochu pomalé, ale konečná epizoda byla triumfální a někdy i vtipná. Nejlepší jsou samozřejmě úvodní desetiminutovky, které nám odhalují různá božstva. Intro titulky velmi zajímavé. 85%(25.6.2017)

Vizuální pastva a solidní šílenost. I v současné široké seriálové produkci Velmi originální. Nosná myšlenka zajímavá, seriálové odbočky fajn a jako celek, to přes někdy překotné a někdy zas zdlouhavé vyprávění působí poměrně celistvě. Sice nic co by se alespoň pro mě stalo kultem, ale na další sérii mrknu. Některé postavy fakt stojí zato.(20.9.2017)

Je to dobře udělané přepracování, které je stejně podivné a zvláštní, jako samotná knižní předloha. Seriál se zaměřuje na dost věcí, které v knížce nebyly moc rozváděné a ukazuje tak nové věci i pro diváky, kteří už příběh znají. Na konci první série se ale začne odklánět poměrně hodně a popravdě si nejsem úplně jistý, jestli ten odklon autoři nakonec zvládnou nebo nezvládnou ukočírovat...(6.3.2018)

S01: Pamět z velmi zajímavý předlohy už mám dost děravou, ale vzhledem k obsahu a stylu knihy jsem TV adaptaci příliš šancí nedával. Pak jsem slyšel zvěsti a tahle válka starých a nových bohů vylezla překvapivě kvalitní a svébytná. Nadšení z prvních dvou přesahových dílů mi bohužel vzápětí opadlo, závěr už šel ale zase vysoko a se sezónou 2 tak předem počítám. Proč? Casting je skvělý, něco do sebe má "Shadow Moon" Whittle, kraluje McShane a (nečekaně) Emily Browning, je tu navíc tolik bonbónků, který vynikají i na menším prostoru (Czernobog, Mr. World, Mr. Nancy). Snový tajemno-divno-svět se podařilo napálit tak akorát, občas přímo skvěle, občas je to horší s CGI, nicméně ten asi největší kámen úrazu tvůrčí tým překvapivě vychytal. Někdy krimi, jindy horor, pak další díl zase třeba do pohádky... A co jsem tak registroval, spousta lidí v tom nacházela všechny možný podtexty a náplně. Pěkný taky soundtrack, jen bych si ho přál ještě písničkovější. Nevím co v tom (ne)viděl tady místní "expert" Psychor (...), každopádně u mě (a těch 94% na Rajčatech) zážitek a rituál, po jehož finále mám chuť jít přežvýkat Campbellův POWER OF MYTH. 85%(20.6.2017)

• - Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)