Reklama

Reklama

Američtí bohové

(seriál)
  • USA American Gods
Trailer
Drama / Fantasy / Mysteriózní
USA, (2017–2021), 24 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Hrají:

Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Peter Stormare (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Hlavní hrdina seriálové adaptace stejnojmenného románu Neila Gaimana Shadow Moon (Ricky Whittle) se po letech strávených za mřížemi vrací domů. Noc před jeho propuštěním jeho žena Laura (Emily Browning) umírá. Při automobilové nehodě umírá i její milenec a Moonův kamarád v jedné osobě. Od této noci se Shadow stává osobním strážcem a spolucestujícím charismatického podivína, pana Wednesdaye (Ian McShane). Ten vystupuje jako podvodník, ale ve skutečnosti je jedním ze starých bohů. Začíná tak nepředstavitelná pouť napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na válku proti novým bohům. Těmi jsou fenomény dnešní společnosti, láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity či drogy. (geklon)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (121)

Cl3ricK 

všechny recenze uživatele

Seriáloví Američtí bohové jsou hezkou, lehce pošahanou fantasmagorií (myšleno v dobrém), která hezky rozvíjí knižní svět. Znalost předlohy pro mě byla výhoda, ale určitě ne nezbytná. Líbí se mi vsuvky do minulosti, líbí se mi vykreslení postav bohů, jak starých tak nových. Co se mi líbilo asi nejvíc, je vizuál. Tady si někdo opravdu vyhrál. První série tedy za 4 a těším se na pokračování. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprostá ztráta času. Scénáristické rozpaky z pilotního dílu se podařilo alespoň částečně vyvážit zdařilou mysteriozní atmosférou, avšak druhá epizoda již nabízí pouze bezbřehou tvůrčí prázdnotu. Režisér zcela selhává ve snaze o prosté odvyprávění příběhu, k čemuž přispívá i neobratná umělecká stylizace. Minutové záběry na poletující semena pampelišek jsou prokládány bezobsažným plkáním postav a přítomné šnečí tempo tak odsouvá seriál American Gods na hranici koukatelnosti. Zbytek série jsem již pouze protrpěl. S bídou na jednu hvězdu. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S01: Pamět z velmi zajímavý předlohy už mám dost děravou, ale vzhledem k obsahu a stylu knihy jsem TV adaptaci příliš šancí nedával. Pak jsem slyšel zvěsti a tahle válka starých a nových bohů vylezla překvapivě kvalitní a svébytná. Nadšení z prvních dvou přesahových dílů mi bohužel vzápětí opadlo, závěr už šel ale zase vysoko a se sezónou 2 tak předem počítám. Proč? Casting je skvělý, něco do sebe má "Shadow Moon" Whittle, kraluje McShane a (nečekaně) Emily Browning, je tu navíc tolik bonbónků, který vynikají i na menším prostoru (Czernobog, Mr. World, Mr. Nancy). Snový tajemno-divno-svět se podařilo napálit tak akorát, občas přímo skvěle, občas je to horší s CGI, nicméně ten asi největší kámen úrazu tvůrčí tým překvapivě vychytal. Někdy krimi, jindy horor, pak další díl zase třeba do pohádky... A co jsem tak registroval, spousta lidí v tom nacházela všechny možný podtexty a náplně. Pěkný taky soundtrack, jen bych si ho přál ještě písničkovější. Nevím co v tom (ne)viděl kdejaký místní "expert", každopádně u mě pěkný pravidelný rituál. 75% P.S. Power Of Myth / mytologie k sérii ()

cpt.Lynch 

všechny recenze uživatele

Vizuální pastva a solidní šílenost. I v současné široké seriálové produkci Velmi originální. Nosná myšlenka zajímavá, seriálové odbočky fajn a jako celek, to přes někdy překotné a někdy zas zdlouhavé vyprávění působí poměrně celistvě. Sice nic co by se alespoň pro mě stalo kultem, ale na další sérii mrknu. Některé postavy fakt stojí zato. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem přemýšlel, zda se do Amerických bohů vůbec pustil. Inu, nakonec jsem se do toho pustil, podle mé děravé paměti někdy v červenci 2017. A byl jsem nasrán, po třech dílech jsem to nechal být a je jen velmi malá šance, že to někdy dokoukám. Živí mrtví mě absolutně dosrali po páté sérii, tady jsem se nedostal ani do půlky první řady. Seriály s úděsně pomalým tempem, ve kterých se za celou dobu vůbec nic nestane, mě totiž neskutečně iritují - ale Američtí bohové jsou v tomto případě nepopsatelný extrém, který je v tomhle směru horší, než cokoliv jiného. Vizuál je sice fajn (v prvním díle, pak už tolik ne), a úvodní desetiminutovky jsou fakt výborné, to skutečně chválím, ale abych u toho držel jen kvůli tomu, to zas ne, a ani Ian McShane a Gillian mi za to nestojí. Nezaživná nuda s divnými postavami a hrozným scénářem, kde v prvním díle pustili Stína z vězení, potkal Středu a za další dva a půl dílu se tam už nic nestalo. Přitom je to škoda, ale už hodně dlouho jsem něco nedokoukal a nebyl něčím tak znechucený jako Americkými bohy. Pokud se nechcete unudit, tak fakt nedoporučuju. ()

Galerie (352)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)

Související novinky

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Hammer s Mansonem přišli o své agenty

Hammer s Mansonem přišli o své agenty

08.02.2021

Herec Armie Hammer (Dej mi své jméno, Rebeka) a zpěvák a herec Marilyn Manson (Zákon gangu, Nový papež) přišli ve víru kontroverzí o své klíčové zástupce. Od Hammera dala pryč ruce agentura William… (více)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Reklama

Reklama