Proč? 13x proto (TV seriál)

13 Reasons Why

Drama / Mysteriózní

USA, 2017–2020, 50 h 3 min (Minutáž: 49–72 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Eskmo

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves, Steven Silver, Michele Selene Ang, Kate Walsh, Brian d'Arcy James, Derek Luke, Gary Perez, Steven Wiig, Vanessa Ross, Brandon Larracuente, Lisa Anne Morrison, Michael Sadler, Nina Cheek, Marissa Freeman, Jesus N. Jimenez, Megan Stack, Josh Hamilton, Ajiona Alexus, Bryan Box, Shadia Iman, Tommy Dorfman, Bryan Irwin Thompson, Steven Weber, Sosie Bacon, Robert Gant, Giorgia Whigham, Timothy Granaderos, Mark Pellegrino, Mario Perez, Gabrielle Haugh, Cindy Cheung, Karen Kahn, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Andrea Roth, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Sally Pressman, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara, Alex MacNicoll, Bryce Cass, Nican Robinson, Derek Crowe, Nick Ryan Jurewicz, David Douglas, Grace Saif, Chelsea Alden, RJ Brown, Austin Aaron, Jake Hanson, Alisha Mullally, Zach Tinker, Richard Gross, Brett Baker, Hart Denton, Benito Martinez, Brandon Scott, Tyler Barnhardt, Erik Braa, Mason Guccione, Keon Motakhaveri, Ron Roggé, Bex Taylor-Klaus, Nana Mensah, Brandon Black, Raymond J. Barry, Deaken Bluman, Marcus DeAnda, Reynaldo Gallegos, Maddison Bullock, Katherine Langford (a.z.), Chris Marroy, Hansel Ramírez, Blake Webb, Hank Greenspan, George Maguire

Komentáře uživatele dragon94 k tomuto TV seriálu

Seriál je velmi dobře zpracovaný, výborně natočený a skvěle zahraný. Dalo by se vytknout, že některé příběhy jsou přitažené za vlasy a některé epizody zase poměrně dost natahovány, ale není to tak strašné, aby se to nedalo akceptovat. Je pravda, že nejlepší epizody nás čekají sice až u konce série, což mi však přijde vcelku logické, neboť seriál musí gradovat a i příběhově dává smysl, že nejhůře ponese věci, které se stali ke konci jejího života. Za zmínku rozhodně stojí báječný soundtrack, který je opravdu bezchybný a skvěle dokresluje atmosféru celého seriálu. Seriál si zaslouží tak 4* já však přidávám pátou za to, že Hannah není vykreslená jako úplně nevinná dívka a z určitého úhlu pohledu se dá brát i jako padouch a né hrdinka. Což celému přiběhu přidává na autenticitě. 5* 90% Edit: Na druhou sérii se vůbec dívat nemusíte. A raději to nedělejte. (Vím, že to stejně uděláte)(24.8.2017)

• Série 2 (série) (2018)

OBSAHUJE SPOILERY: Po třetí epizodě jsem si myslel, že toho po první sérii měli nechat. Že tohle analyzování problému víc do hloubky možná přinese na celou problematiku nějaké odlišné pohledy, ale ten příběh na tom podle mě hodně ztratí. No k mému překvapení jsem byl celkem daleko od pravdy. Je to totiž ještě horší než jsem si myslel. Neberte mě zle pořád se na to kouká celkem hezky a příjemně a děje se tam pár zajímavých a mysteriózních věcí, občas se tam najde pár zajímavých myšlenek nebo hlodů, která člověka přinutí se zamyslet, ale ty stejně v posledních dvou epizodách vyšumí jak pára nad hrncem. Za celou sérii se tu nestalo vůbec nic překvapujícího nebo šokujícího. Celý soudní proces je jedna velká fraška. Je pouze tak zajímavý jako člověk co zrovna vypovídá a těch zajímavých bylo skutečně málo. Navíc všem dopředu musí být jasný verdikt, protože to co tam řeší jsou absolutní nesmysli. Když se ohlídnu za těmi 13ti epizodami tak si vzpomenu pouze na jednu epizodu, která mě opravdu bavila. Bohužel zrovna tato epizoda popírá a odporuje všemu co jsme viděli v první sérii a to je epizoda se Zachem. Takovýchto věcí, které vůbec nepasují do příběhu se tu ukáže víc. Kdyby to aspoň mělo nějaký smysl, ale ve finále to celé vůbec k ničemu nevede. Co mě však skutečně sere je, že Bryce se z toho dostal. Policie měla k dispozici svědectví, Haniny kazety, jeho doznání, minimálně dvě holky co byli znásilněny a dají mu 3 měsíce podmínku. To je skvělý příklad pro lidi, pro které byl seriál točen. A sice lidi, kteří mají podobné problémi se šikanou a dalšími věcmi na střední škole, že se nemají bát a mají vyjít s pravdou ven. Takže proč neukázat všem, že jim to stejně všechno projde a je vlastně zbytečné bojovat. Clayovo vidění Hanina ducha sice seriálu dalo určitý zajímavý pohled na probírané události, ale je to totální volovina od začátku, až do konce. Navíc se s ní baví jak, kdyby okolo nebyli lidé a neposlouchali je. Několikrát byl přichycen a nikomu nepřišlo divný, proč si povídá sám se sebou. Ten pohřeb v poslední epizodě už byl taky moc. Zaprvé to trvalo více jak půl roku než se ji dostal obřad? Za druhé těch patetických a sluníčkářských keců tu už bylo strašně moc. Každý si musel popovídat s každým o tom jak je teď jeho život lepší. Bylo toho už zkrátka příliš. A nakonec se vyjádřím k tomu co se stalo na konci. Tak zaprve Jessica a její vyspání se s Justinem... to jako vážně? Kde v tu chvíli byl Alex (btw ten je nejlepší postavou druhé série)? Za druhé celé to, že teď když všichni spojí síly můžou Tylera zachránit... Taková skvělá práce rychlé roty. Blíží se sem střelec s několika zbraněma, ale ne nebudeme volat policii, ani všechny nevarujem a neutečem pryč, postavíme se mu. A ke všemu mu ještě zařídíme odvoz co nejdál od policie, která k místu činu houkala skoro 5 minut. A nakonec ho odveze Tony, který tu celou dobu říká jak je v podmínce, a že ho nesmí vidět, ani s fěťákem? :D Jako nezlobte se na mě, ale mě poslední dvě epizody skutečně urazily, tím nejstupidnějším způsobem. A absolutně netuším o čem chtějí dělat třetí sérii, protože dělat ji jen o Tylerovi a jeho ozbrojené chůzi po chodníku je absolutní nesmysl.(18.6.2018)