Proč? 13x proto

• USA 13 Reasons Why
Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2020), 47 h 32 min (Minutáž: 49–99 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Série(4) / Epizody(49)

Recenze uživatele IvcaSammet k tomuto seriálu (32)

A pak se strhla mela (2019) (S03E12)

Sice to byla epizoda plná motivačních keců, ale to mi překvapivě tentokrát vůbec nevadilo. Super vývoj děje, ta scéna s "I am a survivor" mi asi v hlavě zůstane ještě dlouho. Ještě teď mám husí kůži. ()

Ať mrtví pohřbívají svoje mrtvé (2019) (S03E13)

No do prdele! Tak to jsem nečekala. Luxusní, totálně luxusní závěr! Tato řada bylo o sto stupňů lepší jak ta předchozí, a to i přes to, že Ani je ta nejotravnější postava která se kdy v kterém seriálu objevila a i přesto, že některé části byly fakt příšerné. Líbí se mi, že i když se tvůrci snažili udělat z naprosto zkažených lidí rádoby svatoušky, kteří za toi vlastně podle některých nemohli, nakonec přece jenom dostali to, co si zasloužili. Skvělé překvapení, šest hvězdiček. ()

Vánoční prázdniny (2020) (S04E01)

Dávám tři, možná ale půjdu ještě níž. Zase jsme u Claye a jeho halucinací, fakt super, ale nezájem ... Epizoda úplně o ničem. Snad se to ještě nějak rozjede. ()

Prohlídka univerzity (2020) (S04E02)

Začíná se to vyvíjet opravdu špatným směrem ... Teda aspoň co se týče Claye. Tvůrci jeho postavu úplně zbytečně "zahodili", chování obrátil o sto stupňů a jeho psychické stavy už přebírají většinu epizody ... 13RW zvládlo naprosto všechno, mentální problémy ale vůbec neumí. Zbytek děje vcelku zajímavý, tak si říkám, že by stačilo se zbavit Claye a Ani a vlastně by to bylo znovu příjemně dívatelné. ()

Valentýn (2020) (S04E03)

Co to do prdele...?! Bože můj, a jsme zase zpátky u toho, že si scénář protiřečí v té samé epizodě ... Něříkal Clay, že je mu to jedno, ať si s tou informací dělá dotyčný, co chce? Tak proč dál zvedal ty telefony? Ostatní dějová linka úžasná, hlavně ta Alexe, ale bohužel tomu nemůžu dat víc než dvě ... Toto už je opravdu hodně mimo ... ()

Školní výlet (2020) (S04E04)

Dobře, naprosto souhlasím s tím, že scénáristi při této epizodě určitě něco brali a to, že všichni mají z ničeho nic halucinace je totálně mimo mísu. Více méně všechno, co se v epizodě stalo bylo naprosto nelogické a hlavně absolutně nereálné, ale ve finále se příběh přes to všechno vyvíjel skvěle. Zatím tři, možná ale po shlédnutí celé řady snížím všem epizodám čtvrté série jednu hvězdičku. ()

Večírek (2020) (S04E05)

Další naprosto a absolutně zbytečná epizoda. Děj se více méně zase nikam neposunul, u seriálu mě už vyloženě drží pouze dějová linka Alexe. A ten závěr?! ()

Čtvrtek (2020) (S04E06)

Nebudu rozebírat to, jestli je něco takového vůbec legální, v USA nežiju, ale i tak to byla naprosto stupidní epizoda. Clayovy halucinace mě vyloženě se*ou ještě víc než kdy předtím, navázání na konec z minulé epizody bylo vyloženě WTF na entou a ten závěr?!?! To bylo něco fakt neuvěřitelného, a tím teď nemyslím Claye, ale tu neuvěřitelnou brutalitu ... Toto přece nemůže být legální ani v Americe?! ... Hvězdičku za dějovou linku Alexa a Tylera. ()

Přijímací pohovor (2020) (S04E07)

O trochu lepší než předchozí epizody. Clayovy halucinace konečně nezabírají většinu času epizody a dějová linka s Tylerem je fakt luxusní. Tentokrát se závěr podařil výborně. Naopak chování Alexe mě trochu zklamalo a Diego mě se*e snad úplně stejně jako Ani. Tři a půl hvězdičky. ()

Přijetí/zamítnutí (2020) (S04E08)

Jo, je to stupidita na entou, ale já jsem si tento díl fakt užila. Se čtvrtou řadou jsem přestala brát seriál vážně, proto tak vysoké hodnocení. Je to extrém, který do konceptu 13RW vůbec nezapadá, ale na druhou stranu, kdyby se ve škole opravdu dělo něco takového, není se čemu divit, když se proti tomu studenti vzepřou. Zajímavý je i vývoj mentálního stavu Claye, toto jsem určitě nečekala. ()

Ples (2020) (S04E09)

Krásná, sice až nechutně přeslazená, ale nádherná epizoda. Zase mám pocit, že se dívám na 13 Reasons Why a ne na nějaký psycho paskvil. Až mě slza občas ukápla. ()

Maturita (2020) (S04E10)

Krásné uzavření celého seriálu, i přesto, že jsem půlku více méně probrečela. Ne všechno dopadlo tak, jak bych si představovala, ale ve finále si nemůžu stěžovat. Nevěřím, že to říkám, ale budou mi chybět. Všichni. ()

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney