Terror Firmer

Terror Firmer

Komedie / Horor

USA, 1999, 98 min

V Terror Firmeru je prostě všechno! Geniální mix roztomilých prasáren, skvělých hlášek, psychologických sond a odkazů na nejrůznější filmy, potažmo jejich tvůrce - ale hlavně totální úlet, při kterém mnohdy nebudete věřit svým očím. A to krásné "Stone+Parker" poselství nakonec! Chci ještě! (mimochodem, vážně jsem si celou dobu myslela, že režisér tu svoji dcerku neučí mluvit, nýbrž správnou techniku orálního sexu - ups!) ... Takže děcka, let's make some art!(17.3.2007)

• Gilmour93

Living in Oblivion pro milovníky perverze, manifest úchylnosti a nebo jen okurkové soft porno..? Mám takový pocit, že film Terror Firmer, který jinak veskrze sympatický štáb slepého režiséra natáčel, by byl jen o kyblík zvratků slabší než tato One Giant Tribute to all Troma films.. Rozhodně se o mně nedá říct, že jsem nějaký puritán, ale po celkem ucházejícím Toxickém mstiteli nyní pouštím Tromu k Hudsonu, protože se prostě většinu času nebylo čemu smát. Když pominu náklady, jaký je rozdíl mezi tímto a trapnými vylučovacími komediemi poslední dekády?(7.1.2010)

• Tuxedo

Ze začátku jsem se smál každé brutalitce, ale když vám to servírují dvě hodiny, přejde vás pak chuť. Občas se tu sice vyskytne dobrý nápad (např. zmínka o kontinuitě), ale jinak film postrádá tempo a více nekrvavého humoru. Dívat se na průměrné gore, které navíc v rámci příběhu (pokud nějaký je) nemá žádný účel, není nic pro mě.(26.9.2007)

Terror Firmer - dalsi bomba beckoveho virtuoze Kaufmana, vrchniho TROMA teamu. Podobne jako Toxie 4: Citizen Toxie se jedna o maximalni splatter, ikdyz nedosahujici kvalit zminovaneho snimku a to ze dvou duvodu - 112 min je fakt moc - prvni tretina filmu se proste tahla, a za druhe obcasna trapnost vtipu. To vsak nemeni nic na tom, ze teto sracce davam stejne jako Toxicovi 4 plny pocet za totalni ujetost, propracovanost gore effektu (ojedinele!) a za nadseni Troma stabu dokoncit film, nemluve o zaverecnem poselstvi nezavisle kinematografii. NIKDY NENAJIMAT! :)) 9,5/10(14.10.2007)

Pozor: Tento film obsahuje nejvyšší koncentraci zvratků, krve, násilý, sexu a zvrhlostí. I přesto, že Terror Firmer je zvrhlostí, je tu určitý řád, díky kterému nemáte šanci se nudit. Většina scén je naprosto perfektní a vzpomínka na některé mě baví stále:-) A Kaufman by si za roli slepého režiséra zasloužil oscara:-)(23.2.2009)

• - V závěrečných titulcích je pod jmény postav uvedeno, jak postava zemřela. (SeBig)

• - Scéně, ve které vozidlo nabourá, převrátí se a dopadne zpět na kola, byla použita již ve třech filmech společnosti Troma. (SeBig)

• - Kornfleky, které se ve filmu objevovali, se jmenovaly Toxie-Bites, čímž film odkazuje na filmovou sérii Toxický mstitel od společnosti Troma. (FMJ)