Terror Firmer

Terror Firmer

Komedie / Horor

USA, 1999, 98 min

• TheRaven

Abych se přiznal, na film jsem se nedíval v celku, na to jsem nikdy neměl náladu. Několik měsíců jsem ho měl v počítači, proklikal jsem ho, podíval jsem se na různé scény, ž jsem ho viděl v podstatě celý (některé části i víc než dvakrát). Není to však tak slavné, jak jsem čekal, troma filmy mě nikdy příliš nezaujaly a tato jakási pocta, nebo jak to nazvat, těmto filmům, je vcelku docela nudná a trapná. Skro by to bylo za jednu, ale některé momenty se přece jen povedly.(20.7.2008)

Nic od Tromy jsem zatim nevidel, ale cekal jsem nakou uchylarnu, ale to, co jsem dostal, moje ocekavani jeste prekonalo. Tohle se fakt snad ani neda popsat, tohle je totalni mega uchylarna a to uz sem videl hodne uchylaren. Film prakticky nema scenar, proste banda silencu natocila film o tom jak banda silencu nataci film a do toho tam pobiha vrah, jehoz odhaleni je mimochodem docela necekany. No, takze sceny na sebe moc nenavazujou, clovek nevi, co je film a co je nataceni filmu, herci tam pobihaj jak nejvetsi uchylove a rvou, vsude litaj samy kozy, kazdej tam prdi, vsude litry zvratku, sama pichacka a ultra prasacky krvavy sceny, z nichz par smrti je fakt naprosto perfektnich a originalnich. A reziser Kaufman mi pripomnel rezisera Mela Brookse, vypada dost podobne a jeho scena na hajzlu je naprostej masakr. A do toho vseho tam hraje pekelne vostra hudba. A zaverecna scenka s Treyem Parkerem a Mattem Stonem, no kurva. Proste jedna z nejvetsich uchylaren, co jsem kdy videl.(3.10.2007)

Tak tomu vravím nadhľad! Úvodné trhanie dolnej končatiny som sledoval nezúčastnene, ale už následné preťahovanie sa o ľudský plod ma úprimne rozosmialo ešte než sa ukázalo, že sledujeme len film vo filme (nadhľad na druhú!)... a to som na tieto veci inak možno až zbytočne precitlivelý. Terror Firmer je však odzbrojujúco uvoľnený, stvorený zo 100% nadšenia a keď píšem 100%, tak tým myslím to, že každý jeden člen štábu sa tomuto filmu venoval na plných 100% a ničomu inému, lebo skrátka nikto z nich ani nebol v stave sa na niečo iné sústrediť. Výsledkom je preto neodolateľný produkt bláznenia na úrovni. Ale ani toľká miera inteligencie a entuziazmu by neviedla k udeleniu plného počtu hviezdičiek. Tie si Terror Firmer zaslúži zato, ako poctivo až profesionálne je natočený. Nádherne natočený, bez jedinej chybičky. Herci hrajú, strih má rytmus, triky sú skvelé. Nikto si nepovedal "točíme B-čko, netreba sa pretrhnúť". Naopak. Milovali to točiť a ja som miloval sa na to pozerať. Sto hviezdičiek!(4.10.2007)

Pozor: Tento film obsahuje nejvyšší koncentraci zvratků, krve, násilý, sexu a zvrhlostí. I přesto, že Terror Firmer je zvrhlostí, je tu určitý řád, díky kterému nemáte šanci se nudit. Většina scén je naprosto perfektní a vzpomínka na některé mě baví stále:-) A Kaufman by si za roli slepého režiséra zasloužil oscara:-)(23.2.2009)

Tak jsem se odhodlal ke svému prvnímu seznámení se s legendární Tromou a.. FUCK ME JESUS ON A POGO STICK! Ultimátní brak oscilující kdesi mezi Peterem Jacksonem a upoceným pornem, chaos od začátku do konce a přehlídka toho nejšílenějšího, nejbizarnějšího a nejzvrhlejšího humoru, jaký si vůbec dovedete představit. Grandiózní hlášky ("Právě jsem byla pochcána slepým nezávislým režisérem") střídá absolutní sebeironie a navrch spousta a spousta totálního dada!! Paradoxem pak je, že režisér, který dokázal ukočírovat takovýhle guláš, narvat ho takovým množstvím detailů (hrátky s druhými, třetími, čtvrtými a dalšími plány) a ještě si v něm sám zahrát, musí být absolutní génius!!! Je tedy jen škoda, že ke konci to začne být zdlouhavé a už jenom podivně divné a silně tomu tedy dojde dech... Jako manifest toho, co to znamená být nezávislým filmařem ovšem dokonalé... Okurku?(1.12.2010)

• - V závěrečných titulcích je pod jmény postav uvedeno, jak postava zemřela. (SeBig)

• - Kornfleky, které se ve filmu objevovali, se jmenovaly Toxie-Bites, čímž film odkazuje na filmovou sérii Toxický mstitel od společnosti Troma. (FMJ)

• - Scéně, ve které vozidlo nabourá, převrátí se a dopadne zpět na kola, byla použita již ve třech filmech společnosti Troma. (SeBig)