Terror Firmer

Terror Firmer

Komedie / Horor

USA, 1999, 98 min

• TheRaven

Abych se přiznal, na film jsem se nedíval v celku, na to jsem nikdy neměl náladu. Několik měsíců jsem ho měl v počítači, proklikal jsem ho, podíval jsem se na různé scény, ž jsem ho viděl v podstatě celý (některé části i víc než dvakrát). Není to však tak slavné, jak jsem čekal, troma filmy mě nikdy příliš nezaujaly a tato jakási pocta, nebo jak to nazvat, těmto filmům, je vcelku docela nudná a trapná. Skro by to bylo za jednu, ale některé momenty se přece jen povedly.(20.7.2008)

Makabrózny humor, perverzity, veľké kozy, absurdné hlášky, afektovaní herci a do nechutnosti predlžované gore scény, takto možno charakterizovať Kaufmanov Terror Firmer - film o filme, v ktorom sa režisér stáva jednou z filmových postáv. Ako inak: slepým nezávislým režisérom, ktorý stráca kontrolu nad svojou novou snímkou. Vcelku logické až na to, že výsledkom je takmer dokonalý chaos, v ktorom hľadanie masového vraha sotva stmeľuje príbeh. Na Terror Firmer treba mať v prvom rade silný žalúdok.(21.1.2010)

Jeden z nejúpřímějších dokumentárních náhledů do zákulisí šoubuzinesu ( s takovou otevřeností jsem se snad setkal jen u Hickenlooperova Srdce Temnoty,nebo u Hard Core Loga).To že si to mnozí spletli s hraným filmem ,mě ovšem trochu mate. --- (někdo by se už měl zeptat maminky Lloyda Kaufmana,jestli se někdy začátkem r.45 nesrazila na nějakým mejdanu s nějakým mlaďochem Mejlou Brooksem,-ta ksichtová podoba,to nejde jen tak přejít!))(6.8.2010)

neskutečná prasárna, ve který je možný vidět slepýho režiséra co se všude motá jak hovado, na každým kroku posraný gatě a poblitý dementi, kozy všech velkostí a tvarů, nahej tlusťoch co běhá po ulici a nebo řitní plamenomet, nicméně některý scény jsou fakt cyber brutální, ale mezi nima byly dost těžký hluchý místa, který buď vyzněly z trapných vtipů a nebo to prostě jen nudilo až moc přehnanejma nesmyslama.(12.10.2007)

[TROMA] Spousty moči, blitek, hoven, vnitřností, sexu, koziček... Prostě klasika. Kaufman (který tady hraje samotného režiséra nadšence) poslal běžte doprdele všem kdo se do něj kdy naváželi, aneb jak to asi vypadá na place během Troma natáčení:) Svým způsobem je to geniální, ale hlavně je to skvělá zábava. It's a horrible world! Starvation, dismemberment, torture, rape, cornholing. It's horrible out there, but it's worse here in a movie set!(25.12.2007)

• - V závěrečných titulcích je pod jmény postav uvedeno, jak postava zemřela. (SeBig)

• - Kornfleky, které se ve filmu objevovali, se jmenovaly Toxie-Bites, čímž film odkazuje na filmovou sérii Toxický mstitel od společnosti Troma. (FMJ)

• - Scéně, ve které vozidlo nabourá, převrátí se a dopadne zpět na kola, byla použita již ve třech filmech společnosti Troma. (SeBig)