Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když sledujete Troma film, nejen že musíte potlačit pocit, že nevěříte vlastním očím, musíte ho zavřít do železné klece a podrobit mučení." Tak pravil jeden ze zakladatelů a spiritus agens produkční a distribuční společnosti Troma, režisér, producent, kameraman, střihač, scenárista a herec v jedné osobě Lloyd Kaufman, inspirující osobnost formátu Rogera Cormana. Společnost Troma založil s kolegou ze studií Michaelem Herzem v roce 1974 a od samého počátku ji orientovali na nízkorozpočtové nezávislé snímky. Jmenujme alespoň Bloodsucking Freaks (1976), který se stal trnem v oku organizaci Ženy proti pornografii, nebo proslulý Den matek (1980) Charlese Kaufmana. Zlomovým počinem firmy se stal kasovně velmi úspěšný snímek The Toxic Avenger (1985), kombinující žánr hororu s komedií. Tato kombinace dnes tvoří jakousi trademark společnosti. Lloyd Kaufman a Troma se od té doby stali ikonami béčkové produkce. Rukama společnosti prošlo přes tisíc filmů, každoročně pořádá svůj vlastní filmový festival Tromadance, disponuje vlastním filmařským i hereckým ansámblem, organizuje soutěže pro začínající filmaře, vydává vlastní fanzine. Ač zbytkem filmového průmyslu ignorována, Troma je zkrátka fenomén. Vlastní produkce společnosti je natolik osobitá, že bývá běžně označována za žánr sám o sobě, tzv. Troma film. Klíčovým slovem je exces. Nic není dost výstřední, ohavné, nevkusné, šokantní ani šílené, aby to nemohla být dobrá zábava. Důležité jsou nadšení a energie všech zúčastněných. A Terror Firmer je ideální vstupní branou do tohoto světa. Jde vlastně o svéráznou poctu dosavadní produkci společnosti, o Troma film v Troma filmu. Slepý režisér v podání samotného Lloyda Kaufmana je rozhodnut stůj co stůj dokončit svůj nový film (ano, tady si vypůjčil Woody Allen ústřední zápletku svého Hollywood Ending), bez ohledu na to, že jeho štáb postupně vybíjí neznámý zabiják. Do tohoto základního příběhu se vejdou utržené končetiny, potoky krve, vyhřezlé mozky, tělní tekutiny, nakládané okurky, velká ňadra, ještě větší ňadra, explodující ňadra, ale také chytré filmové narážky, duch čisté anarchie a notná dávka groteskní nadsázky a nadhledu. (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (122)

Ruut 

všechny recenze uživatele

UPDATE 2020: :-) --------Pro slepého režisera, kterého hraje sám mistr Kaufman, je poslední šancí jak se udržet na špici natočit nové skvělé pokračování Toxic Avangera. Takže film o natáčen Troma filmu. Jako správný tromácký film obsahuje litry krve a tuny sraček + další tělní tekutiny v míře jakou nenajdete ve všech teenegerovských komedií posledních 10 let dohromady. Navrch celkem dost povedených vtípků a i toho sexu dostatek. Nezapomenutelná je scéna kdy slepý režiser močí na záchodě na souložící dvojici. Ale ta zbytečná roztahanost filmu a natahování děje. Ach jo. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

No, to zase byla po dlouhé době divočina jakou znovu hned tak neuvidim. Tohle je ten typ filmu (pokud se něco takového dá považovat za filmařinu) u kterého se hodnocení pohybuje mezi 0 a 100%, jelikož to každý chápe jinak. Někdo možná přistoupí na režisérovu hru a pochopí, že v tohle výtvoru je možné úplně všechno (člověka může sežrat eskalátor, muž je umlácen utrženou nohou, ženě je z těla vyjmut plod dítěte a desítky dalších chuťáren a to ani nepíšu co se zde dělá s okurkama) a bude se výtečně bavit a jiní to nepochopí a budou to považovat jen za sled nesouvisejících prasáren. Já jsem někde mezi a někdy jsem se bavil a jindy nevěřícně zíral. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

"Tohle auto mi připomíná to, ve kterým jsem přišla o panenství. A to mi připomíná tátu." Ostatně v podobném a v ještě dosti zvrhlejším tónu se nese celá tahle nekorektní jízda, mapující průběh natáčení jednoho nezávislého filmu dokonale slepým režisérem, opepřená na několika místech vskutku geniálními nápady, které ale záhy vyšumí, nahradí je nevybíravě nechutné gagy a z celé téměř dvouhodinové délky se divákovi začne zvedat žaludek!! Většina hereckých výkonů pochází z jako krachující televizní produkce, přesto se najdou právě dvě nebo tři scény, u kterých by mohl obrněný divák uvažovat o vyšším hodnocení. Namísto jakéhokoliv očekávání ale scénu zaplní jen lehce absurdní záběry zvratků, krvavých dámských kalhotek a zdeformovaných částí lidského těla. Holt, na co si vzpomene, tak to pro vás režisér a spol. rádi přichystají. Pak už je to věc názoru.. a alespoň nějakého vkusu!! ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

V Terror Firmeru je prostě všechno! Geniální mix roztomilých prasáren, skvělých hlášek, psychologických sond a odkazů na nejrůznější filmy, potažmo jejich tvůrce - ale hlavně totální úlet, při kterém mnohdy nebudete věřit svým očím. A to krásné "Stone+Parker" poselství nakonec! Chci ještě! (mimochodem, vážně jsem si celou dobu myslela, že režisér tu svoji dcerku neučí mluvit, nýbrž správnou techniku orálního sexu - ups!) ... Takže děcka, let's make some art! ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Tak toto je naprostý vymlet a ojeb,strašná sračka ktorá sa vobec neberie vážne a že to niekedy už preháňa je každému jasné.Nejako sa mi darilo Tromu obchádzať ale bolo jasné,že to raz prísť muselo a keď to prišlo,nebol som z nášho stretnutia nadšený.Kto to nepochopí,tak nech to ani nepozerá a ja som to nepochopil ale dopozeral.A teraz sa môžem isť v klude vyvracať .Dialógy boli veľmi trápne a ako tak rozmýšľam ako celí film.Film si robí srandu z iných filmov to je v poho aj to,že si film robí srandu aj zo seba ale,že to robí tak debilne,úboho a nedomyslene,tak to my sakramentsky vadilo.Herci boli úžasne amatérsky.Aj keď trápnosť v tomto filme vyhrala vysoko 10:2 áno dvakrát som sa ale poriadne nasmial,aspoň že tak.Ritný plameňomet to zabil. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Scéně, ve které vozidlo nabourá, převrátí se a dopadne zpět na kola, byla použita již ve třech filmech společnosti Troma. (SeBig)
  • V závěrečných titulcích je pod jmény postav uvedeno, jak postava zemřela. (SeBig)
  • Kornfleky, které se ve filmu objevovali, se jmenovaly Toxie-Bites, čímž film odkazuje na filmovou sérii Toxický mstitel od společnosti Troma. (Wade)

Související novinky

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (více)

Reklama

Reklama