I tre volti della paura

• Francie Les Trois visages de la peur (více)

Tento film je tvořen třemi horrorovými povídkami. První "The Telephone" pojednává o prostitutce, která je terorizována telefonáty ze záhrobí. Druhá "The Wurdalak" je o upírovi (Boris Karloff), který se krmí na svých milovaných. Třetí povídka "The Drop of Water" ukazuje zdravotní sestru, která ukradne prsten mrtvého spiritualisty. Spiritualista však chce prsten zpět a taky si pro něj přijde. (Chatterer)

sibskyn

Tak tohle mě dostalo! Mario Bava, říkejte si co chcete, ale to byl opravdu jeden z velkých mistrů hororu. Ty hrátky z kamerou, ta barva, atmosféra, je to fantazie. Pro mě jasným favoritem povídka The Drop of Water". Opravdu stačí k maximálnímu napětí, jen vynalézavá kamera, hudba a pocit totální nejistoty. Je to skvělé. ()

Birter

Nebyl jsem ani zklamán, ale ani ohromen. Přijde mi, že I tre volti della paura nenabízí v podstatě nic nového. První historka, se mi líbila protože byla poměrně rafinovaná a nezdržovala se. To už se, ale nedá říct o druhé historce, která měla sice nádherný vizuál a Boris Karloff to zabíjel, ale na to jak byla dlouhá, tak mi její zápletka i konec, přišly dost obyčejné. Dobrý vizuál měla i historka č. 3, ale na to jak se táhla, tak mi prostá pásmosoumrakovská pointa úplně nestačila. Není to nezajímavý film, ale v čem má být tolik oceňovaný nevím. ()

Sunwheel

Pronto! Pronto! 10x Pronto!!! Kde je ten hororový film s legendárnym anglickým názvom? Ak človek, ktorý sa nechystá spať a zaspí pri filme - je niečo v neporiadku. Poviedky, ktoré v knihe dokážu vytvoriť niečo zaujímavé/desivé/atmosférické môže film celkom zničiť. Záverečná scéna to pekne zhrnie. ()

StaryMech

Snímek stojí za zhlédnutí pro Michèle Mercier v "Telefonu", výtvarno a napětí "Kapky vody", rámcového Karloffa ("I upíři chodí do kina !") a nadmíru roztomilý závěr. Původní italský název (česky "Tři tváře děsu") sice nesrší nápaditostí, na rozdíl od mužněji znějícího amerického ale má s dílem něco společného - ten "Černý sabat" se musel zrodit v hlavě, která se zaobírala představou plných kinosálů, místo aby si ozřejmila, co vlastně oněm zaplativším nabízí. BLOODY13 si stěžuje na zmatek v určování upírů a vlkodlaků ; nevídáno : ve slovanském lidovém podání, z něhož čerpala knižní předloha, hranice mezi těmito bytostmi nemají vždy ostré obrysy. ()