I tre volti della paura

• Francie

Les Trois visages de la peur

Black Sabbath

Horor / Povídkový

Itálie / Francie / USA, 1963, 99 min

Mistr Bava si ve snímku " Black Sabbath " bere na paškál tři povídky, který jsou volně založenz na příbězích od Čechov(a), Tolstoj(e) a Moupassant(a). Jako uvaděč nás přivítá B. Karloff, kterej si později zahraje i v druhé povídce samotného Wurdulaka. Nejslabší mi přišel první příběh. Nejsilnější byl ten druhý. Spokojenost.(12.4.2018)

Tak nakonec se Bavovi, italsky afektovaný, povídkový snímek povedl. První kousek byl velmi průměrný po všech stránkách. Druhý příběh, "upírský" a nejdelší, i přes svou naivitu mnohé napravil a závěrečná scéna velmi povedená. Poslední povídka by si zasloužila samostatné hodnocení. Dokonalý horor. Divák přesně ví,co se stane, ale půlky jsou prostě stažené a funguje to výborně až do konce. Samotné jí dávám s chutí plný počet. Díky ní lepší čtyři, což je pro povídkový film velmi příznivé hodnocení.(14.9.2012)

První povídka = čtyři hvězdičky : skvělá atmosféra, trocha úchylnosti, ale k plné spokojenosti mi na ní přeci jen něco chybělo. Druhá povídka = tři hvězdičky : zbytečně natahované, romanticky tupé a to nemluvě o chování postav, nicméně vizuálně velmi podmanivé. Třetí povídka = za pět: napínavé, atmosférické, děsivé. Ukázková škola duchařského hororu.(8.2.2012)

Tři příběhy, které spojuje vynikající Boris Karloff. První je překvapivě pouze průměrný thriller, zbylé dva jsou na to už mnohem lépe. Druhá povídka má skvělou gotickou atmosféru a překvapilo mě, co se myslelo pod pojmem Wurdulak, protože jsem čekal vlkodlaka :) Poslední je nejkratší, za to nejděsivější. Maska hraběnky se docela vyvedla, takovou dámu bych uprostřed noci potkat vážně nechtěl. Navíc se mi líbilo, že režisér na samém konci jasně ukázal, že má i smysl pro humor. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle Bavův snímek je malinko slabší, než ty, co jsem v poslední době od něj viděl. 7/10(20.7.2010)

na hororu black sabbath je nejzajimavejsi (krome toho, ze neni vubec strasidelny) to, ze se podle nej pojmenovala dnes uz ponekud vycichla, ale ve sve dobe zasadni metalova skupina black sabbath (prekvapive). pro divaky pochazejici ze stredni evropy (tzn. pro nas vsechny) je jeste docela zajimave videt michele mercier zcela vyjimecne v jine roli nez jako markyza angelika, ale to je tak asi vsechno. 3 povidky plne nechtene vtipnych scenek, urcene hlavne pro fanaticke fanousky hororu nebo black sabbath, nejlepe oboji. pro ostatni spis nuda. no i kdyz ta angelika...(4.6.2006)

• - Povídka 'The Telephone' je první italský thriller natočený barevně. (Chatterer)

• - Anglický název filmu, Black Sabbath, je poctou předchozímu filmu Bavy Black Sunday. (Chatterer)

• - Italský název tohoto filmu je I Tre volti della paura, což znamená "Tři tváře strachu". (Chatterer)