Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

andreas_tool

Vynikající počin! Od naprosto skvělého obsazení, až po všudypřítomnou španělštinu (určitě sledujte v originále). Skvělá výprava, u Medelínu i Cali vás vtáhne dobová atmosféra. Takže pokud jste neviděli, koukejte zo napravit. Jasných 5*. ()

Aguirre

Neskutocne ma stval ten nafukany blondavy americky agend. Ten herec ho hral otrasne. Frajer so zuvackou, ktory je najmudrejsi, najchytrejsi, naj naj naj.. . Idiot. Tak nesympaticky zahratu postavu som este nevidel... Otras. Zvysok, najma hudba, fajn. No a Mourov Escobar potom zasluzene zne vsetky sympatie... Hoci to malo byt naopak. ()

Smejky.4

Tak tohle je jeden z nejlepších seriálů! Od první chvíle mě vtáhl do děje a nepustil. Přesně toto vyžaduji od filmu či seriálu. Akce, zápletky, překvapení, vše super. Chvílemi jsem fandil Escobarovi a přiznám se, bylo mi ho trochu líto. Hlavní hrdina svoji roli zahrál naprosto špickove. Stejne tak jsem si oblíbil i agenta Peňu. První dvě série jsou prostě naprostý strop! Gentlemani z Cali mají pomalý rozjezd, ale od 5 dílů je to taky super podívaná! Kdo neviděl Narcos, rychle napravit. Jediný minus je, že už to nikdy neuvidíme poprvé:( ()

hori14

Po doporučení tohoto seriálu jsem nelitoval. Jde vidět, jak režisér nepromarnil ani sekundu každého dílů. Už v prvním díle první série je vtažení diváka do děje absolutní. Celkový příběh Pablo Escobara je do poslední tečky krásně ztvárněn. Je k neuvěření, jak se mohlo podařit pašovat drogy z Kolumbie až do USA a to vše pod očima tolika lidí, kteří tomu napomáhali, kolik lidí pro peníze dokáže udělat cokoliv a jak se dá lehce podplatit policie aby vám vše procházelo. ()

barny120

Každá jedna séria je perfektná. Seriál sa drží námetu, ktorý napísal sám život. Pri takmer každom diely som sa nezdržal a googlil som si príbehy a postavy zo skutočnej histórie. Niektoré veci sú prikrášlené a zdramatizované, napr Pablova milenka a reportérka žije dodnes. Veľmi sa mi páčia prestrihy na pôvodné zábery, či hovorené komentáre, ktoré dávajú príbehom hlavu a pätu. Je to super. ()

Naive

Je to neskutečná jízda! Wagner Moura jako zabijácký křupan exceluje a hodně se povedlo i herecké obsazení "klaďáků" - agenti DEA, Carillo, prezident, ministr Lara. Tím, že seriál vychází ze skutečnosti (všechny ty atentáty, vraždy, korupce) se skoro nechce věřit tomu, co všechno bylo možné. Hodnocení po 2. sérii 5* ()

Wolfis

"There is a time to fight and there is a time to be clever." Po Breaking Bad ďalší úžasný seriál z prostredia obchodovania s drogami. Človek by ani nepovedal, ako ho môže tak zaujať takáto téma bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom k nej v reálnom živote inklinoval. V prípade tohto seriálu však vo veľkej miere tomuto pocitu dopomáha aj fakt, že samotný príbeh seriálu je založený na základe skutočných udalostí a osôb. Autenticita veľmi zaujímavého príbehu zo života Pabla Escobara bola cítiť naozaj v každom diely. Originálne archívne zábery s rozprávačom agentom DEA ju len celý čas prehlbovali. Kombinácia hraného seriálu so životopisným až dokumentárnym nádychom a jeho prvkami je geniálna a keby som seriál nevidel, nepovedal by som, že to môže až tak dobre fungovať. Život najznámejšieho drogového dílera kokaínu s jeho rodinou, vzťahmi a celým zákulisím, je už len sám o sebe dosť zaujímavý a pútavý. Spracovanie tejto témy je naozaj na veľmi vysokej úrovni a Netflix môže byť na svoje dielo hrdý. Prvý diel odpálil túto sériu takým tempom, že som už len od zvedavosti, o čom ešte vôbec môžu byť po tak energickom a neskutočne informatívnom štarte ďalšie časti. V celom seriáli nechýbala primeraná akčnosť, občasné napätie ani silné emócie či úžasná atmosféra. Vzťahy a problémy kolumbijskej a americkej polície boli slušne vyobrazené a tvorili samotný vedľajší príbeh. O hereckých výkonoch sa ani nebavme, žral som to doslova každému jednému. Autori sa snažia zachytiť autenticitu postáv a kontrast ich pracovného i osobného života z každej strany, vďaka čomu je sled udalostí príjemne plynulý, na nič netlačí a divák si tak dokáže vychutnať každý moment či si vytvoriť na každú jednu postavu vlastný názor. Pri sledovaní tohto seriálu si jednoducho po celý čas uvedomujete, že nejde o nejaký vymyslený americký príbeh, hrajúci nasilu na city a emócie, ale o krutú realitu minulého storočia. Násilie, drogy, štetky, peniaze a moc - bez servítky a v plnej kráse ukázaná Kolumbia na konci 20. storočia. Tá brutalita a autentická atmosféra bez cenzúry priam až mrazila a každý moment som prežíval so samotnými postavami či obyvateľmi Kolumbie. Počas celého seriálu sa vo mne striedali rôzne pocity. Zo začiatku som Pablovi fandil a obdivoval som, aký bol šikovný a čo dokázal vybudovať. Bol to fakt "týpek" a veru nebol vôbec hlúpy, o čom svedčia nie len jeho premyslené činy, ale aj zaujímavé výroky. Neskôr som sa pocitmi postavil na stranu polície a chcel som, aby ho už konečne chytili a zabili. Už len za to ľahostajné krviprelievanie a nevinné obete od detí až po starých ľudí by si to zaslúžil. Na konci mi síce prišlo najviac ľúto jeho rodiny, keďže trpeli za jeho činy, čo muselo zanechať stopy na nich už nastálo, no súcitil som sčasti aj s ním. Uvedomil som si, že aj on je len človek a má v sebe lásku, city a emócie ako každý iný. Už to dokonca vyzeralo, že ho žena zlomí a sám sa vzdá. Žiaľ, stále to bol ten istý človek a jeho správanie, zmýšľanie a postoj to vnútorné dobro až príliš zakrývalo. Hrdosť by mu nedala, aby to nedobojoval po svojom. Koniec koncov, to najdôležitejšie v jeho život už dosiahol - stal sa najznámejším a najbohatším narkobarónom všetkých dôb. A to mu treba uznať. S3: Posledná séria síce už nešliapala ako tie predošlé, no v konečnom dôsledku to bolo príjemné a veľmi podarené dopovedanie príbehu o vývoji udalostí v Kolumbii po Pablovej smrti a zániku Medellínskeho kartelu. Aj keď sa zdalo, že to mohlo v pohode skončiť 2. sériou, s touto doplnkovou 3. sériou to krásne uzavrelo jeden príbeh (Kolumbia) a nadviazalo na nový (Mexiko). "We are bandits." /celkovo: kokaínových 93,33% - 1. séria: 100%; 2. séria: 95%; 3. séria: 85%/ () (méně) (více)

benji66

Marně lovím v paměti, jestli na mně nějaký herecký výkon někdy udělal takový dojem, jako Pablo Escobar v podání Wagnera Moura. Můj hlubokosklon... ()

Mykie

Precizní, lehce dokumentární sonda do života drogových kartelů a policistů, kteří navzdory úplatkářskému a zkorumpovanému systému chtějí ze světa udělat o něco lepší místo. Seriál mě uchvátil a šokoval. Prolínání zdramatizovaných scén s těmi reálnými zachycenými na archivních záběrech mi bral dech. Tvůrci měli odvahu ukázat např. výsledek řádění Los Pepes, nebo situaci po výbuchu bomby před nákupním centrem v Bogotě a to opravdu nebylo příjemné pokoukání. Jeden z nejlepších počinů Netflixu. ()

pallok

Narcos. 3. najlepší a 44. najobľúbenejší seriál podľa ČSFD. Korony čas prispel k rozhodnutiu pozrieť si tento brilantný seriál o jednom z najbrutálnejších vrahov novodobých dejín ľudstva. Asi pred piatimi rokmi som prečítal knihu Pablo Escobar od Marka Bowdena. Je to perfektne spracovaný lov na Pabla z pohľadu investigatívneho žurnalistu, literatúra faktu. Seriál od Netflixu musí mať okrem faktografie aj rozširujúce prvky pre zvýšenie sledovanosti. Inými slovami potrebuje nielen napätie ale aj určitú dávku erotiky, sarkazmu či humoru. Prečo: Lebo doláre. Tie isté doláre, ktorými si brutálny vrah zakúri v kozube, alebo tie, ktoré zhnili zakopané v debni pod stromom. Tie isté doláre, ktoré po dolapení Escobara na konci druhej série donútili Netflix nakrútiť aj tretiu sériu Narcos bez Narcosa. Niežeby bola o ničom, to nie, ale hovorí sa, že v najlepšom treba prestať, škoda, že sa tak nestalo! Čo sa týka kvality seriálu po filmárskej stránke asi mu niet čo vytknúť, po stránke obsahovej mi tu chýba absolútne odmietnutie konania „hlavného hrdinu“, veľmi mi prekážala jeho glorifikácia, porovnávanie s Robinom Hoodom, dobreže nie s Matkou Terezou. Dobré skutky konané na začiatku kariéry nevyvážia jeho brutalitu a hlad po krvi v čase keď jeho choroba prepukla do akútneho štádia. Ťažko sa mi hodnotí (predošlý seriál bol Dexter) po predchádzajúcom seriáli, ale s prižmúrením jedného oka *****. ()

stuj

Žádná bomba. Koukat se dalo, ale zbytečně zdlouhavé. O funkci obchodu s drogami je jen pár zmínek, zbytek jsou policajti vs. kriminálníci. Anebo kriminálníci vs. kriminálníci. Je to především akční, a ne životopisné. Pouze jedna série o Escobarovi by bohatě stačila. A klidně jen o pěti dílech. P.S.: Přišlo mi, že chování Escobara si hrálo na chováni Kmotra. Ale nepovedeně. ()

MatoPalkes

Môžu ti byť ukradnuté Escobar, drogy, Kolumbia, ale tento seriál je diamant, ktorý naštartoval popularitu Netflix seriálov a to úplne zaslúžene. ()

Xpatrix

Keď som prvýkrát počul o tento seriáli, vedel som že ho musím vidieť.  Pravdu povedať zo začiatku som bol sklamaný malo akcie a napätia. Príbehu pozeranie som si hovoril že prečo tak po ňom idú úrady ? Však ide si svoj biznis a tí čo to kupujú si môžu samí že skočia ako skončia... Ale postupom času sa z neho stáva ,,sviňa". Začne zabíjať a to už sme pomerné pri konci seriálu. Teraz akoby sa vo mne niečo zlomilo a nevedel som sa dočkať časti kedy ho už dostanú. Seriál podľa môjho uváženia berie pabla tak ,, neutrálne" prv ukazuje ako pomáha ľuďom aký je obľúbený a rešpektovaní a následne ukazuje ako zabíja nevinných a necháva výbuchnuť lietadlo... Preto musím uznať seriál je dobré spracovaní a dokáže z divakovimi pocitmi manipulovať.  Nemám asi čo vytknúť, síce sú scény kedy sa to 100% odchyluje od skutočnosti ale nič čo by mi osobné vadilo. 10/10 ()

notfilip63

Tento serial je tak dobre natočený a ma strašne dobru hudbu,príbeh,postavy a jak to je natočené. A že sa na tom nešetrilo. Je to najlepší dokument o Pablitovi a je to k tomu hraní dokument. 10/10 ()

Generi

Hodnotím první 2 série. Jakkoliv to je dobře natočeno a přestřelky i honičky v autech excelentní, dokumentární záběry dokreslující celou atmosferu, stejně se nemůžu zbavit dojmu, že ti Amíci v tom zas museli mít navrch. Jejich "hrdinové" z DEA běhají mezi náboji, nikdy nejsou zraněni, takoví supermanové uprostřed toho šílenství. Do toho vzorná manželka - lékařka, ach jo. Tohle mi bilo do očí. A taky Escobarovy útěky zadními dveřmi domu - do přistavených limuzín, s celou rodinou i ochrankou - zatímco vepředu zasahovalo ozbrojené komando - to jim asi nikdo neřekl, že dům může mít zadní východ??? Mimo logiky. Ale celkově seriál napínavý a obsažný ()

Warrior

Pabla Escobara pozná asi každý, no nie každý vie ako to úplne v jeho živote bolo. Preto si myslím, že každý by mal vidieť tento seriálový klenot! Wagner Moura ako Pablo bol fakt vynikajúci!! Má to vynikajúcu kameru, ktorá sa neskutočné hodí k seriálu. Spomenúť musím aj španielsku hudbu, ktorú som si veľmi obľúbil! Hlavne úvodná znelka je TOP :) Must-see záležitosť! 100% ()

Jittulle11

Bravurné zpracování. Byla jsem velmi překvapená, jakým způsobem tvůrci předložili kus dějin. Výběr herců byl skoro autentický a já cedila krev mezi zuby z drzosti a neskutečného sebevědomí hlavního "hrdiny", že on dělá všechno nejlépe a v podstatě zákon si dovoluje jeho samého a rodinu terorizovat. Dějově v pomalejším tempu napínavé až dokonce a ikdyž víte, jak tenhle člověk skončil, chcete vidět jeho konec na vlastní oči, aby se to náhodou neopakovalo. Bravo! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)