Yellowstone

USA, (2018–2024), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (více)

Série(5) / Epizody(53)

Původní dramatický seriál zachycuje rodinu Duttonových v čele s Johnem Duttonem (Kevin Costner), která ovládá největší dobytčí ranč ve Spojených státech. Uprostřed měnících se aliancí, nevyřešených vražd, starých ran a těžce získávaného respektu je ranč v neustálém konfliktu se svými sousedy – rozrůstajícím se městem, indiánskou rezervací a prvním americkým národním parkem. (Paramount Network)

Lacike

Hodnotenie po piatich dieloch: Tak sa ukludnime, ano? Zase tu mame dalsi pripad obycajneho serialu z ktoreho miestni intelektuali robia umelecke veldielo. Pritom to je v jadre jednoduchy tupy Dallas v trochu drsnejsom westernovom prevedeni a to je tak vsetko. Zase sledujeme jeden rodinny klan s rôzne posahanymi clenmi rodiny, ktorych zajima len ich majetok o ktory maju zaujem dalsie strany. Hlavnym superom je rasisticky indian, ktory chce cely Yellowstone ziskat spät pre svoj lud, ale pravdepodobne hlavne pre seba. Cele je to podane drsnejsie a nekompromisnejsie, ale v jadre je to stale primitivny Dallas s absurdnymi podzapletkami a pre mna extremne nezazivnym Sheridanovskym tempom. Vsetky postavy su skazene, takze nie je komu fandit, ale bohuzial nie su skazene takym spôrobom, aby som si ich naprieky vychutnaval. Len mi proste skoro vsetci lezu na nervy. Jedinu celkom cool postavu tu ma Cole Hauser ako verny poskok Costnerovej familie. Costner neustale balancuje medzi absolutnym zlom a dobrakom od kosti. Fanusikovia predoslych Sheridanovych projektov najskôr budu nadseni, ale podla mna pise a toci primitivne projekty, ktore sa tvaria strasne umelecky. 5/10. ()

Morholt

Westernům ze současnosti moc nehovím, protože dnešní doba nemůže nikdy vykouzli atmosféru Divokého západu. Nicméně v případě Yellowstone se u mě dostavilo nadšení. Dáno je to i tím, že seriál dokáže výborně využít klasická westernová klišé. Máme tu půtky s Indiány, bezohledného magnáta z města, který si brousí zuby na pozemky, nouze není ani o přestřelky a nakonec i rančera, který se kormě výše zmíněného snaží zvládnout i svoje potomstvo. Že tu létají vrtulníky, jezdí moderní dodávky a děj se často přesouvá do kanceláří či luxusních restaurací, to je tady vlastně plusem, protože to tvoří parádní kontrastu vůči drsnému a staromileckému venkovskému životu. Kevin Costner se do sedla narodil a nezklamal ani tady, což se dá říct i o zbytku herectva v čele se sexy mrchou Kelly Reilly. Sem s druhou sérií. 100% ()

luka4615

Nekompromisní seriálový mix legendárního "Dallasu" a trilogie "The Godfather", jehož největší předností je precizní scénář a dechberoucí exteriéry. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké větě popsat seriál slovutného Taylora Sheridana s názvem Yellowstone, který se vyjma výše zmíněných atributů může rovněž pochlubit i vtahujícími postavami, jejichž vývoj skrze jednotlivé série je dokonalou ukázkou citlivého a zkušeného přístupu k látce. Nesmím zde samozřejmě opomenout zemité herecké výkony, které celý tento výjev posouvají o pořádný kus dopředu. Celým tímto úžasným rančerským koktejlem se pak jako červená nit táhne vypointovaný příběh, u něhož jsem v jeho nejvypjatějších momentech zapomínal snad i dýchat. Právě díky tomu jsem všech pět sérií nakoukal ani ne za týden, jelikož jsem se prostě nedokázal odtrhnout od obrazovky. Jistě, někteří by se mnou v tomto bodě mohli nesouhlasit, protože ve většině dílů se "nic důležitého neděje" a všechno podstatné se stane až na konci každé série, nicméně mám dojem, že tohle ani nebyl primární záměr projektu. Jde tu zejména o romantizované vykreslení rančerského života plného koní, rodea a pastvin táhnoucích se až za obzor – zkrátka o americký sen v plné polní za doprovodu chytlavé country muziky. V tomto seriál vysekává velkou poklonu tomuto stylu života, což v kombinaci s již výše zmíněným třaskavým příběhem rančerského impéria činí z tohoto seriálu jednoznačný klenot, který Vám mohu bez sebemenších skrupulí jen a jen doporučit. Vážně to totiž stojí za to. Výborná práce! (SkyShowtime) „The Brand Isn't Something You Earn, It's Something You Live Up To.“ ()

HonzysKISS

Pecka!! Pokud hledáte seriál pro opravdové chlapy, tak je to tento. Protože je to western dnešní doby. Kdo si myslel, že kovbojové už nejsou in, tak ať se kouknou na Yellowstone. Hlavními směry jsou přenádherná příroda, úžasné ranče, několik druhů skutečných zvířat a moc příjemná muzika. Prostě velký klid, žádné velkoměsto. Já nejsem nějak extra milovník těchto předností, ale sakra díky seriálu bych si takový život chtěl vyzkoušet na vlastní pěst. Kevin Costner je stopro zaslouženým tahounem. Je to přesně ten tvrdý tatík, který se snaží bojovat o ranč a chránit ho před indiány, novináři, turisty, odbory nebo jinými státními byrokraty. Slova jsou absolutně na místě, protože politika hraje velkou roli. Sledování tohoto neustálého boje je vážně zajímavé. Především když se jedná o staré indiány, kteří jsou neustále naštvaní, že před stovkami let přišli o území. Právní spory jsou tu pěkně napjaté. Tvůrce Taylor Sheridan to má dobře promyšlené, protože jeden ze synů hlavní postavy je skvělým právníkem. Ale pozor, občas přijde i na krev. Ačkoli hlavní příběh o „dobývání území“ je tu spíš vedlejší. Většina tvůrčích záměrů je o tom, aby diváci sledovali, jaký může být život na ranči. Naštěstí je to opravdu paráda a snad všechny postavy jsou tu správně charakteristické. Třeba drsňák Rip, který je pravá ruka šéfa a jde z něj opravdu strach. (Tedy, dokud si nesundá klobouk a brýle, potom se začne culit a jde vidět, že je to taky člověk.) Nebo když jsem psal, že je to seriál pro chlapy, tak si tu stopro najdou místo i ženský. Protože je tu taková nebezpečná mrcha Beth, ze které si musí vzít respekt každý. Její herečka to hraje tak skvěle, že bych ji snad ani nechtěl potkat v reálu. Akorát by mě pěkně setřela nějakou svojí hláškou. Ovšem všechno je takto geniální díky tvůrci Sheridanovi. Nevím, jak to říct, ale jako bych měl opravdu pocit, že v backstage opravdu je a celé to sleduje. Jako že jasně, že je, ale tady je to fakticky cítit. Co se týče ranče, můžeme tu narazit snad opravdu na vše. Starání se o zvířata, jak připoutat koni sedlo, chytání krav, ochočování, různé soutěže jako třeba rodeo, uklízení hoven atd. Co jsem si všiml, tak v každém díle zazní i mnoho motivačních mouder. Někdy je to možná otrava, ale dává to smysl. Normálně mi to v seriálech vážně vadí, ale tady ani ne. Co má tento skvost za velký mínus je to, že se po delší době může stát repetitivním. Je to takový typ seriálu, kde se v každé sérii objeví noví protivník a musí se najít způsob, jak ho zastavit. Naštěstí platí to, co jsem psal, a hlavní příběh je tu spíš vedlejším. Potom mi tu vadí některé chování postav. Klasika, někdo se stále bezvýznamně hádá, tamten se zase nemůže rozhodnout na jakou stranu se přidat nebo vztah nějakého páru začne být idiotský. A abych se přiznal, trochu mi začalo být i divný, že v pozdějších sérií už to přestávalo být reálné. Myslím tím až moc nezákonných potyček a všem to prochází. Zajímavější mi přijde ten formálnější boj. Co musím zmínit, tak je skvělé, že existuje prequel, který je fantasticky propojen. 88/100 () (méně) (více)

Ant

Sons of Anarchy s kovbojema. Rozmáchlé drama o rančerech, životě na indiánské rezervaci a pracháčích, co chtějí tuhle půdu pro sebe. Občas to trochu tlačí na pilu a postavy by čas od času potřebovaly více prostoru. Nicméně to jsou maličkosti. Herci jsou vynikající. Luke Grimes a jeho Kayce si mě získali do pěti minut. Podobnost s Jaxem z SoA se ukazuje víc a víc s každým dílem, takže se mi z něj logicky chce brečet. Kelly Reilly nemá zábrany a já jí to žrala i s navijákem. Costner to celé drží pohromadě. Dlouho mě takhle už nic nebavilo. Druhá řada tomu teprve dá koule. Sheridanovi bych klidně upsala duši. Hollywood si ho snad ani nezaslouží. ()

• V závěrečné scéně této epizody mají bratři Beckovi na stole rozložené fotografie členů Duttonovy rodiny, včetně dat jejich narození. U většiny z nich se toto datum přesně shoduje s herci, kteří je hrají. (Crust)
  • Four Sixes Ranch, na který je za trest poslán Jimmy (Jefferson White), ve skutečnosti existuje a nachází se v Guthrie v Texasu. (Punisher)

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení