Reklama

Reklama

Baby Driver

 • Velká Británie Baby Driver (více)
Trailer 3

Talentovaný mladý řidič (Ansel Elgort), který zajišťuje zločincům únik z místa činu, je ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si během ní pouští. Když se Baby setká s dívkou svých snů (Lily James), vnímá to jako příležitost opustit život zločince a začít znovu. Poté, co je ale mafiánským bossem (Kevin Spacey) přinucen zúčastnit se další akce, která je předem odsouzena k neúspěchu, ocitá se v ohrožení jeho život, láska i svoboda. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (35)

 • I přes svoje jméno nebyl herec Adam Driver zvažován pro roli ve filmu Baby Driver. Důvodem byl jeho věk – když film vyšel, bylo Adamovi už 33 let, což znamená, že by byl „Adult Driver“. (petyo69)
 • Celosvětová premiéra proběhla 11. března 2017 na filmovém a hudebním festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)
 • V bistru, kde Baby (Ansel Elgort) poprvé potká Deboru (Lily James), je v pozadí obraz na stěně, zobrazující Chevrolet Impala druhé generace a ceduli Route 66/Motel. Tento obrázek je naprosto stejný jako obrázek na pohlednici, kterou Baby dostane od Debory ve vězení. (polabecak)
 • Režisér Edgar Wright potvrdil, že drtivá většina záběrů v průběhu automobilových honiček byly kaskadérské kousky a že film neobsahuje skoro žádné digitální efekty. (MasterMagic)
 • Při střihu scény úniku z banky Perimeter Trust, ve které hraje song „Neat Neat Neat“, se Edgaru Wrightovi nedařilo vměstnat celou scénu do délky písně v konečném střihu. To vedlo k nápadu, který vznikl během posledních dní produkce, přetočit song na začátek v Babyho (Ansel Elgort) iPadu. (MasterMagic)
 • Edgara Wrighta přivedla k myšlence na film píseň „Bellbottoms“ od skupiny The Jon Spencer Blues Explosion, jelikož se, dle jeho názoru, skvěle hodila k automobilové honičce. Několik let se ho nápad na film držel a poprvé svou ideu zpracoval v hudebním videoklipu k písní „Blue Song“ elektronického dua Mint Royale, který je možné zahlédnout, když Baby přepíná stanice v televizi. (DJDVD)
 • Během scény s úvodními titulky poslouchá Baby (Ansel Elgort) píseň „Harlem Shuffle“, jejíž text je po cestě do kavárny k zahlédnutí po zdech jako graffiti, na plakátech a letácích, a dopravních značkách. (DJDVD)
 • V hlavní roli Babyho se mohl ukázat Logan Lerman nebo John Boyega, ale oba předčil Ansel Elgort. Během castingu se ukázalo, že zná velmi dobře text písně „Easy“ od skupiny The Commodores, kterou by tak mohl zazpívat na playback. To mu zajistilo hlavní roli a píseň se do filmu dostala na základě této skutečnosti. (DJDVD)
 • Film nese název podle stejnojmenné písně hudební dvojice Simon & Garfunkel, která se objevila na jejich albu Bridge Over Troubled Water v roce 1970. Samotná píseň se ve filmu objeví během závěrečných titulků. (DJDVD)
 • Původním přáním Edgara Wrighta bylo natáčen v Los Angeles, kvůli omezeným peněžním možnostem se tvůrci nakonec rozhodli natáčet v Atlantě. (Tft)
 • Ansel Elgort během natáčení filmu ve sluchátkách opravdu poslouchal muziku, která následně hraje ve filmu. (Tft)
 • Edgar Wright měl všechny písně, které jsou slyšet ve filmu připravené dopředu a scénář filmu je na nich postaven. (Tft)
 • Edgar Wright se při natáčení automobilových sekvencí nechával připoutat k autu, aby mohl lépe koordinovat dění před kamerou a komunikovat s herci. (Tft)
 • Pre filmové účely bolo použitých až 150 áut. (MikaelSVK)
 • Natáčalo sa na viacerých miestach v amerických štátoch Georgia a Louisiana. (MikaelSVK)
 • Pred kaviarňou, kde Baby (Ansel Elgort) prvýkrát stretne Deborah (Lily James), je na stene namaľované grafitti s čiernym srdcom. Keď Baby uvidí Deborah, srdce zmení farbu na červenú. (Enceladus)

Související novinky

Edgar Wright chystá další thriller

Edgar Wright chystá další thriller

20.06.2020

Režisér Edgar Wright se ve své novince Last Night in Soho poprvé vydá mimo žánry komedie, snímek, jenž dorazí v příštím roce, pak nebude jeho posledním vážnějším. Režisér se totiž upsal k chystané…

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

30.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým…

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co…

Depp půjde pro mléko... a potká mimozemšťany

Depp půjde pro mléko... a potká mimozemšťany

24.10.2015

Když se u jednoho projektu sejdou Neil Gaiman, Edgar Wright a Johnny Depp, je celkem jisté, že půjde o hravou podívanou pro celou rodinu. A právě do téhle škatulky se chce vecpat adaptace dětské…

Reklama

Reklama